ZDARZYŁO SIĘ

2005/2006

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

WRZESIEŃ-1.09 (czwartek), godz. 9.00: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.


więcej...

-7.09: odbyły się spotkania wychowawców klas I z Rodzicami.
-9.09: godz. 8-12- zajęcia integracyjne klas I w szkole.


więcej...

-9.09: klasa IIIe wraz z wychowawczynią, panią Aliną Kaczmarczyk, pojechała na 3- dniowy biwak.
-12-16.09: klasy I odbywają zajęcia integracyjne w terenie (po jednym dniu).
-16.09: klasy Ie oraz Ih, wraz z wychowawczyniami: p. Beatą Nizio oraz p.Dorotą Paszkiewicz, wzięły udział w akcji Sprzątania Świata.
-16.09:
SPORT
Pani Grażyna Franczyk zorganizowała Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Biegi te miały na celu wyłonienie najlepszych biegaczy do udziału w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Sportowego 2005/2006, która odbędzie się 20 września w Prostkach. W zawodach wzięli udział uczniowie z Więcek, Radziej, Węgielsztyna, Buder i Węgorzewa. Dziewczęta z gimnazjum biegały na dystansie 1000m, chłopcy- 2000m.
Z naszego Gimnazjum zakwalifikowali sie następujący zawodnicy:

Dziewczęta:
Chłopcy:
-20.09 : Gimnazjum odwiedził fotograf z fimy "Mawi".
-22.09: klasy pierwsze pisały "test na wejście" z języka polskiego. Podobny test, z matematyki, zostanie przeprowadzony w przyszłym tygodniu.
-21-22.09:
SPORT
Odbyły się wewnątrzszkolne zawody lekkoatletyczne dla dziewcząt i chłopców w skoku w dal i biegu na 100m. Biegi odbyły sie na stadionie miejskim, natomiast skok w dal na terenie przyszkolnym.
Wyniki zawodów:
Bieg na 100m
Dziewczęta

Chłopcy

Skok w dal
Dziewczęta

Chłopcy

W październiku odbędzie się II etap zawodów- skok wzwyż.
Organizatorami zawodów są: pani Grażyna Franczyk, pani Urszula Jańczuk i pan Radosław Rudeczko.

-23.09: klasa IIIh pojechała na wycieczke rowerową do Stręgielka z "nowym" (p.Krzysztofem Marcinkiewiczem) i "starym" (p.Reginą Flis) wychowawcą.
-24.09: w sobotnie przedpołudnie, klasa IIb spotkała się w plenerze, koło „Rusałki”. Celem imprezy było zintegrowanie uczniów, a także spotkanie rodziców dzieci w sytuacji poza szkolnej.
Zabawa na świeżym powietrzu, w piękny słoneczny dzień sprzyja pogodnemu spojrzeniu na świat i codzienną rzeczywistość.
„IIb w sobotę z rana, chociaż rozespana,
na rodzinny piknik mknie, oj tam będzie działo się”... czytaj dalej


więcej...

-26.09: odbył się pierwszy konkurs Szkolnej Ligi Sudoku. Na zawody zgłosiło się 54 uczestników. Dwa przygotowane zadania bezbłędnie rozwiązało 28 osób.
-27.09: klasa IIf od zeszłergo roku szkolnego opiekuje się dębem rosnącym przy ulicy Portowej. Jako działanie dodatkowe klasa, pod opieka pana Sławomira Dobrowolskiego i przy pomocy pana Andrzeja Małeckiego (zdjęcia), wykonała prezentację zawierającą 11 najciekawszych drzew rosnących na terenie Węgorzewa. (Prezentacja ma pojemność ok.25MB, więc jej ściągnięcie zajmie Ci chwilę, ale naprawdę warto)
-28.09: klasy I na 6 i 7 godzinie lekcyjnej pisały test "na wejście" z matematyki.
-28.09: otrzymaliśmy telefon z Telewizji Polsat zachęcający Was do wzięcia udziału w teleturnieju "Eureko, ja to wiem!". Regulamin konkursu i zasady zgłaszania znajdziecie na stronie www.jatowiem.pl
-30.09: Pan Jarosław Paszkiewicz wraz z Samorządem Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka zorganizował wybory Mistera Gimnazjum. Został nim Dawid Seroczyński (IIh). Oprócz tego wybrano Mistermaszfaktor, który to tytuł otrzymał Mateusz Brausendorf (IIIc), Mistergracji: Kuba Franczyk (Ig), Misterpuszystychwłosów: Paweł Feszak (IIIg) i Przemek Zabłotny (Id), Mistertańca: Krystian Wójtowicz (IIId), Misteruśmiechu: Sebastian Wojtowicz (IIIe), Misterobiektywu: Damian Barniak i Misterpubliczności: IIId.


więcej...

Powrót na początek strony