PIKNIK RODZINNY KLASY IIB

24 września 2005r., w sobotnie przedpołudnie, klasa IIb spotkała się w plenerze, koło „Rusałki”. Celem imprezy było zintegrowanie uczniów, a także spotkanie rodziców dzieci w sytuacji poza szkolnej.
Zabawa na świeżym powietrzu, w piękny słoneczny dzień sprzyja pogodnemu spojrzeniu na świat i codzienną rzeczywistość.
„IIb w sobotę z rana, chociaż rozespana,
na rodzinny piknik mknie, oj tam będzie działo się”.
Czterogodzinne spotkanie było „wypełnione” różnymi konkurencjami.
Pierwszą zabawą, na rozgrzewkę, było zgadywanie imion. Dwie drużyny ustawione były po obu stronach wielkiej chusty. Jedna z osób, z każdej grupy, zbliżała się do chusty. Po opuszczeniu zasłony przedstawiciel grupy szybko wypowiadał imię osoby stojącej naprzeciwko. W tej konkurencji liczył się refleks, a wygrywała ta drużyna, która „przeciągnęła” na swoją stronę jak najwięcej osób.
Następną konkurencją było podrzucanie piłki chustą. Cała grupa trzymając chustę, na której ustawiona była piłka, podbijała ja. Tej zabawie również towarzyszyło dużo śmiechu.
Po każdej konkurencji zwycięzka drużyna nagradzana była słodkościami.
Drużyny rywalizowały także w:
-przeciąganiu liny,
-biegu z wiadrem wody,
-biegu, w czasie którego przelewano słoikiem wodę z wiadra do wiadra,
-rzucie szyszkami do koła,
-piłce nożnej.
Między kolejnymi rozgrywkami uczniowie odpoczywali na kocach zajadając się samodzielnie upieczonym ciastem.
Uczennice przygotowały także ćwiczenia umysłu- test złożony z wielu pytań. Na świeżym powietrzu pytania nie sprawiały żadnych trudności.
Na koniec straconą energię nadrobiliśmy kiełbaskami pieczonymi na ognisku.
Było wesoło, śmiesznie, słodko, słonecznie a impreza warta powtórzenia i naśladowania. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci rodziców do większego uczestnictwa w życiu klasy i większej frekwencji w roku przyszłym. Dziękujemy pani Marlenie Kukier za pomoc w zorganizowaniu części sportowej.

Klasa IIb wraz z wychowawczynią, panią Wiolettą Balewicz