ZDARZYŁO SIĘ

2007/2008

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

PAŹDZIERNIK

1.10: pan Andrzej Małecki przekazał mi nowe zdjęcia z drugiego dnia integracji klas I (18.09).


więcej...

1.10: zdjęcia z biwaku klasy IIb i kabaretu (28- 29.09).


więcej...

2.10: klasy Ia i Ib pojechały do Olszyna na film "Katyń". Opiekunami grupy były panie Zuzanna Denisow i Monika Ekiert- Jezusek oraz pan Rafał Denisow.

2.10: Sprawozdanie:
26 września odbyły się na Stadionie Miejskim w Węgorzewie Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizowało Starostwo Powiatowe, Gimnazjum i Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie. W zawodach wzięły udział następujące Gimnazja: w Węgorzewie, Radziejach, Pozezdrzu, Budrach. O godz. 9:00 otworzyła je Pani Wicestarosta Halina Faj życząc zawodnikom sukcesów. Sędziowały Panie: Katarzyna Makałus i Grażyna Franczyk.
Zwycięzcami w kategorii Szkół Gimnazjalnych zostali:

Dziewczęta 800m:


Dziewczęta 1000m:
Chłopcy 1000m:
Chłopcy 1500m:
Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy a 5 pierwszych osób w każdej kategorii pojedzie na Mistrzostwa Województwa. Życzymy sukcesów!

3.10: klasy IIIf i IIc pojechały do Olszyna na film "Katyń". Opiekunami grupy były panie Jolanta Subocz, Grażyna Poddubik i Jolanta Górska.

4.10: przeprowadzony został test z matematyki dla klas II.

5.10: grupa łączona z klas IIa, IIIa i IIIh pojechała do Olsztyna na film "Katyń". Opiekunami grupy były panie Iwona Grzeszczyk i Anna Oleszkiewicz oraz pan Sławomir Dobrowolski.

5.10: 20 osobowa reprezentacja Gimnazjum (10 dziewcząt i 10 chłopców) wygrała Sztafetowe Biegi Przełajowe w Pozezdrzu, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Opiekunem grupy był pan Krystian Paluch. Nasi reprezentanci zakwalifikowali się w ten sposób do zawodów rejonowych, które odbędą się 9.10 w Lidzbarku Warmińskim. Gratulujemy!

5.10: otrzęsiny klas pierwszych. Organizatorami byli Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką, panią Urszulą Jańczuk, klasy IIIa, IIIc, IIg i IIIg wraz z wychowawcami (Teresa Wacławska, Bożena Godlewska, Bożena Cudowska, Grażyna Cieślik). Nad sprzętem nagłaśniającym czuwał pan Dariusz Polonis. Pasowania na pełnoprawnych gimnazjalistów dokonał wicedyrektor Andrzej Zubkowicz.


więcej...

8.10: grupa łączona z klas Ic, Ih i IIId była w Olsztynie na filmie "Katyń". Opiekunami grupy były panie Marlena Kukier i Agnieszka Linkiel.

8.10: przeprowadzony został test z języka polskiego dla klas II.

9.10: szkołę odwiedził fotograf.

9.10: reprezentacja Gimnazjum wraz z panem Krystianem Paluchem na rejonowych zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Lidzbarku Warmińskim zajęła: dziewczęta- drugie miejsce, chłopcy- czwarte, kwalifikując się tym samym do etapu wojewódzkiego (17.10). Gratulacje!

9.10: zdjęcia z drugiej części otrzęsin wykonane przez pana Rafała Denisowa.


więcej...

9.10: przeprowadzony został test z matematyki dla klas I.

10.10: grupa z klas IIe, IIIe i Id pojechała do Olsztyna na film "Katyń". Opiekę sprawowały panie: Alina Kaczmarczyk, Regina Flis i Beata Karwowska.

10.10: na podstronie Samorządu Uczniowskiego znajdziecie opis otrzęsin dokonany przez Olę Grodzką i Karolinę Arszułowicz z klasy IIIh.

11.10: koncert muzyczny dla klas III- "Muzyka folkowa".

12.10: z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim pracownikom szkoły, w imieniu całej dyrekcji Gimnazjum, samych pogodnych i ciepłych dni, jak najmniej stresów i wszystkiego, wszystkiego najlepszego. W załączeniu- kwiaty od dyrekcji (patrz zdjęcia).

12.10: odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez szkolny teatr, którym opiekują się panie Anna Oleszkiewicz i Beata Karwowska.


więcej...

12-13.10: nauczyciele pojechali do Trójmiasta. Obejrzeliśmy musical "Fame" w Teatrze Muzycznym w Gdyni, widzieliśmy bolid BMW Sauber (taki jakim jeździ Robert Kubica), a w drodze powrotnej- przepiękną tęczę.

15.10: grupa z klas IIId i If pojechała do Olsztyna na film "Katyń". Opiekę sprawowały panie: Katarzyna Szumska, Małgorzata Ambrosiewicz i Larysa Stefinina.

16.10: reprezentacja Gimnazjum w tenisie stołowym na zawodach powiatowych w Więckach, gdzie startowały, oprócz nas, gimnazja z Pozezdrza, Radziej, Więcek i ze SOSW w Węgorzewie, zajęła III miejsce. Do dalszego etapu zakwalifikowały się dwie pierwsze drużyny (Radzieje i Więcki). Naszą szkołę reprezentowali Tomasz Wójtowicz i Mateusz Jakimowicz. Warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy są uczniami klasy pierwszej, zaś pozostali uczestnicy byli uczniami klasy trzeciej. Liczymy więc na awans w roku przyszłym. Opiekunem grupy była pani Marlena Kukier.


więcej...

16.10: klasy Ie, IIIb i IIf wraz wychowawcami: panią Mirosławą Gadowską- Bogus i panami Dariuszem Polonisem oraz Andrzejem Małeckim, pojechały do Olsztyna na film "Katyń".

17.10: na Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Biskupcu reprezentacja Gimnazjum zajęła, tak w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, trzecie miejsce. Jest to sukces zarówno uczniów, jak i nauczycieli wychowania fizycznego, a w szczególności pana Krystiana Palucha. Wielkie brawa!

Skład reprezentacji Gimnazjum:

Dziewczęta:
Dominika Skrypoczko, Monika Skrypoczko, Kasia Cimaszkiewicz, Justyna Hrudeń, Aśka Hołoweńko, Dorota Kozakiewicz, Patrycja Kulesza, Dominika Malina, Klaudia Ważna, Kasia Woronka.

Chłopcy:
Mateusz Bobel, Mateusz Gruszka, Mateusz Biernat, Karol Masiul, Kamil Śmierzyński, Patryk Weryk, Patryk Tyszko, Sebastian Szymański, Daniel Moskal, Mateusz Kwarciński.

17.10: odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny "Czy znasz mity greckie?". Spośród uczestników wyłoniono dziesięciu finalistów. Należy wspomnieć, że do tego etapu zakwalifikowała się tylko jedna uczennica klasy I- Magda Bejnar z kl. Ib. Wielkie brawa! Po licznych zmaganiach z greckimi bóstwami zwyciężył Błażej Sędrowski (IIIg), drugie miejsce Paweł Hnyłycia (IIIc), a trzecie Ania Falkus (IId). Na kolejny konkurs mitologiczny organizatorki (Anna Bolik- Kun i Małgorzata Bacewicz) zapraszają za rok.


więcej...

19.10: w naszej szkole rozegrany został turniej piłki ręcznej. Wyniki:

dziewczęta: Helwing- Więcki 14:4.
Skład drużyny: Aśka Makowska, Justyna Kasperowicz, Ilona Kozłowska, Daria Życka, Dorota Kozakiewicz, Dominika Giczewska, Aśka Hołoweńko, Ewa Matulka, Ilona Oszkandy, Angelika Strukiel, Ania Grzyb.

chłopcy: Helwing- Więcki 20:5
Składu drużyny chłopców nie podano mi.
Niestety, nie dojechały drużyny z Gimnazjum w Pozezdrzu.

19.10: otrzymałem zdjęcia z wycieczki klas Ie, IIIb i IIf do Olsztyna (16.10) na film "Katyń". Był to jeden z wielu tego typu wyjazdów, które odbyły się w tym roku szkolnym.
Zdjęcia wykonał, oczywiście, pan Andrzej Małecki.


więcej...

19.10: członkowie Radia BDW i Gazetki Szkolnej "Tandeta" pojechali do Warszawy, aby zapoznać się z pracą telewizji TVP1. Grupą opiekowali się panie Grażyna Cieślik i Jolanta Subocz oraz księża Rafał Chwałkowski i Sebastian Bratek. Mogliśmy obejrzeć ich kilka wejść w programie "Kawa czy herbata?". Relację z ich wyjazdu znajdziecie w najbliższym numerze gazetki szkonej. Z ciekawostek związanych z wyjazdem mogę podać, że udało się przeprowadzić wywiady z panią Krystyną Jandą i panem Pawłem Pochwałą. Z opinii uczestników wycieczki wynika, że wszystkie osoby "na żywo" wyglądają młodziej niż w telewizji. Może więc nie warto w niej występować ;)?
Głównym organizatorem wyjazdu był ksiądz Rafał. Dzięki niemu nasza młodzież mogła być gościem programu i przeprowadzić niezwykłe wywiady. Wszyscy bardzo dziękujemy mu za to.


więcej...

23.10: Sprawozdanie:
13.10.2007 (sobota) odbył się w Giżycku Międzygimnazjalny Turniej Siatkówki dziewcząt.
W zawodach wzięły udział następujące zespoły:
Gimnazjum z Giżycka,
Gimnazjum z Kętrzyna,
Gimnazjum z Wydmin,
Gimnazjum z Węgorzewa.
Nasze dziewczęta wygrały wszystkie mecze w stosunku 2:0.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Ilona Kozłowska (Gimnazjum w Węgorzewie), a Daria Życka otrzymała dodatkwo miano najlepszej zawodniczki naszego zespołu.
Drużyna jest trenowana przez panią Grażynę Franczyk, która bardzo dziękuje Rodzicom naszych siatkarek za doping i środek transportu na zawody.

23.10: dyskoteka z okazji Halloween. Organizatorami były klasy Ia i IId wraz z nauczycielami języka angielskiego.


więcej...

25.10: odbyły się wywiadówki

26.10: odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Swoje głosy oddało 214 uczniów (Ci, którzy przynieśli legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem).
Uprawnionych było 620 uczniów.
Frekwencja wyniosła więc 34,52%.
Kandydaci z naszego okręgu uzyskali następującą liczbę głosów:


Zgodnie z ordynacją wyborczą do Młodzieżowej Rady Miejskiej wchodzi 5 kandydatów z najwyższą liczbą głosów (ich nazwiska wyróżniono innym kolorem trzcionki).
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom wyborów i liczymy na aktywne i skuteczne działanie.
Dziękujemy Komisji Wyborczej i pani Urszuli Jańczuk za sprawne przeprowadzenie wyborów!

26.10: grupa łączona pod opieką pań: Bożeny Godlewskiej, Teresy Wacławskiej i Bożeny Cudowskiej pojechała do Gdyni na spektakl muzyczny "Drakula" oraz film "Gwiezdny pył".

29.10: orzrymałem zdjęcia z turnieju piłki ręcznej rozegranego 19.10 w naszej szkole. Serdecznie dziekuję nadawcy (dark_ewa:)!

30.10: wyniki po II rundzie Szkolnej Ligi Sudoku .

31.10: w poniedziałek rozdano dyplomy i nagrody za ubiegłoroczną Ligę Sudoku.


więcej...

31.10: w miesiącu październiku padł rekord w niektórych punktach statystyk naszej strony internetowej, która istnieje już siódmy rok.
Średnia liczba wizyt dziennych: 461 (najwięcej było ich w maju 2007: 567).
Średnia liczba przeglądanych plików w jednym dniu: 16.439.
Wielkość plików przeglądanych przez cały miesiąc: 37,9 GB.
Możecie zresztą przeanalizować to sami: statystyki.
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że gimnazjalna strona internetowa zawiera na dzień dzisiejszy 4.735 zdjęć i 191 podstron!

31.10: 25 pażdziernika koło teatralne prowadzone przez panie Beatę Karwowską i Annę Oleszkiewicz wzięło udział w VII Mazurskich Sptkaniach Zespołów Amatorskich "Uzależnieniom NIE!" w Pozezdrzu. W skład grupy aktorskiej wchodzili: Magda Wilczyńska, Krzysiek Wilczyński, Paulina Myszczyńska, Magda Pękala i Maciek Fiłonowicz.

31.10: grupa łączona pod opieką pań Beaty Jankowiak i Iwony Grzeszczyk pojechała do Giżycka na film "Katyń".
Zachęcam Was do odwiedzenia stron dotyczących Węgorzewa sprzed 1945r i strony węgorzewskiego Liceum Ogólnokształacącego:


Angerburg- Węgorzewo pocztówki Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie


Powrót na początek strony