ZDARZYŁO SIĘ

2005/2006

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

MARZEC

1.03: wyniki Powiatowego Konkursu Geograficznego "Azja- środowisko geograficzne i gospodarka" zorganizowanego przez panie: Katarzynę Szumską i Mirosławę Gadowską- Bogus:

1.03: klasa IIa wraz z wychowawcą, panem Dariuszem Polonisem, była na kuligu.

2.03: Bohdan Ilasz (IIg), uczeń pani Zuzanny Denisow, zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Uzyskał trzeci wynik w województwie. Brawa dla Bohdana i nauczycielki!

Finał odbędzie się 22 kwietnia w Elblągu.
W obecnym roku mamy 11 finalistów konkursów wojewódzkich, co jest rekordem Gimnazjum!

6.03: Wyniki szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież zapobiega pożarom":

Etap powiatowy odbędzie się 31.03.

7.03: wyniki VI rundy i aktualna punktacja Ligi Sudoku.

8.03: z okazji Dnia Kobiet wszystkim nauczycielkom, pracownicom obsługi i uczennicom życzymy wszystkiego co najlepsze: uśmiechu w każdym dniu roku, słońca i szczęścia w miłości.

Apel okolicznościowy przygotowali pan Jarosław Paszkiewicz i Dariusz Polonis wraz z uczniami klas: Ig, IIa, IIg i IIIg.


więcej...

8.03: Katarzyna Urbanowicz (IIIg), uczennica pani Grażyny Pieciun, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Gratulacje dla Kasi i jej nauczycielki!

9.03: komisja przyznająca stypendia za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe za I półrocze roku szkolnego 2005/2006 rozpatrzyła 30 wniosków wychowawców klas. Działając w oparciu o regulamin przyznawania stypendium (pierwszym kryterium jest średnia ocen) zdecydowała, że otrzymają je:

Stypendia rodzice mogą odebrać w sekretariacie szkoły.

10.03: panie Bożena Cudowska, Bożena Godlewska i Teresa Wacławska wraz z klasami IIIc, Ic i Ia wzięły udział w wycieczce do Warszawy, gdzie obejrzały spektakl "Koty". Wcześniej uczestnicy wzięli udział w "żywych lekcjach" organizowanych w Muzeum Techniki: "Skarby Ziemii", "Jak podróżowano dawniej, a jak dziś?", "Wynalazki XIX wieku".

Następnie odwiedzili kino trójwymiarowe IMAX. Czas wolny spędzili w centrum handlowym, gdzie spotkali... Kasię Cichopek, która nie odmówiła im udzielenia autografów. (Ten jest własnością Kamila Tyszko - IIIc)
Pierwsze 4 zdjęcia z wycieczki otrzymałem mailem od "robert91win", resztę od pań opiekunek.. Bardzo dziękuję!


więcej...

10.03: wyniki Szkolnego Konkursu Na Pracę Stylistyczną, organizowanego przez panią Grażynę Poddubik i pana Dariusza Polonisa:

13.03: rodzice mogą odbierać w sekretariacie szkoły stypendium "za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe". Lista stypendystów.

14.03: odbył się konkurs "Omnibus" dla poszczególnych poziomów klas. Organizatorami byli pan Jarosław Paszkiewicz i Samorząd Uczniowski.

W poziomie klas pierwszych wygrała klasa Ig przed Ic i Ia.
W poziomie klas drugich: IIg przed IIb i IId.
W poziomie klas trzecich: IIIb przed IIIc i IIIa.


więcej...

15.03:

SPORT

od lutego trwał Międzyklasowy Turniej Koszykówki dziewcząt. Brało w nim udział 12 zespołów. Rozgrywany był w systemie "każdy z każdym". Wygrani poszczególnych poziomów klas zakwalifikowali się do finału. Były to klasy: If, IIe, IIIg.

Finał rozegrano 14 marca. Wyniki: Królem strzelców została uczennica klasy IIe Maria Hołoweńko.

Na zakończenie każdy zespół otrzymał "słodkie" nagrody pocieszenia, zaś trzy pierwsze zespoły puchar, medale i "coś słodkiego".

Organizatorami turnieju były panie: Grażyna Franczyk i Urszula Jańczuk.

Za pomoc w przeprowadzeniu turnieju organizatorki bardzo dziękują Wojtkowi Giczewskiemu i Kamilowi Doboszowi.16.03: odbył się Konkurs Matematyczny "Kangur".

17.03: klasa Ig wraz z wychowawczynią, panią Grażyną Cieślik, zorganizowała Dzień Irlandzki. Na 3 godzinie lekcyjnej odbył się występ, a na przerwach można kupić "świąteczną" żywność - oczywiście zieloną :)


więcej...

20.03: dzisiaj o godz. 19.26 rozpoczyna się astronomiczna wiosna.

21.03: klasy I wraz z wychowawcami poszły do kina na film "Harry Potter i czara ognia".

Klasy II wzięły udział w konkursie profilaktycznym "Nie truj się".
Wynki:


więcej...

Klasy III odwiedziły Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie oraz zapoznały się z ofertą innych szkół ponadgimnazjlnych z Węgorzewa, Kętrzyna i Giżycka (w sali MGOK-u).
W tym dniu został również rozegrany mecz siatkówki Liceum Ogólnokształcące: Gimnazjum. Wynik - 2:1. Gratulujemy przeciwnikom!


więcej...

21.03: wyniki Ligi Sudoku po 7 rundach.

22.03: Marta Wincza (IIIg), uczennica pani Mirosławy Gadowskiej-Bogus, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Gratulacje dla Marty i jej nauczycielki!

22.03: 3 drużyny z naszego Gimnazjum wzięły udział w tradycyjnym konkursie matematycznym dla klas I, w Więckach. Wyniki:

Gratulujemy uczestnikom sukcesu. Opiekunem grupy była pani Bożena Cudowska.

23.03: rozegrany został I etap Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" odbywający się pod patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Wzięło w nim udział 44 uczestników z naszego Gimnazjum. Prace zostały przesłane do Warszawy, skąd otrzymamy informację o osobach zakwalifikowanych do II etapu. Organizatorami eliminacji szkolnych były panie Grażyna Poddubik, Beata Nizio i Anna Oleszkiewicz.

23.03: miło nam donieść, że Maciej Pacuła, uczeń III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie, a uprzednio naszego Gimnazjum, został studentem Massachusetts Institute of Technology w Bostonie (USA).
Maciek zdał międzynarodową maturę uzyskując 100% punktów z fizyki i 92% z matematyki. W ten sposób znalazł się w gronie 8% osób, które najlepiej zdały tę maturę na świecie. Następnie odbył rozmowę z przedstawicielem uczelni i został przyjęty. Wg naszych informacji jest jedynym studentem I roku z Polski. W Massachussetts wykształconych zostało 64 noblistów, w tym 21 z fizyki.

Maćku, gratulujemy i jesteśmy z Ciebie dumni!

27.03: przez najbliższe 3 dni bierzemy udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbywają się w Kościele Dobrego Pasterza. Codziennie każda klasa idzie na 1 godzinę lekcyjną wg harmonogramu znajdującego się w gablocie zastępstw.

29.03: na spotkaniu z przedstawicielem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży otrzymaliśmy informację, że uczniowie będą mogli zapoznać się z wynikami i analizą swoich wyników egzaminu przez internet. Każdy uczeń otrzyma, w chwili pojawienia się wyników, indywidualny kod i hasło, które pozwolą mu zapoznać się z tymi danymi na stronie OKE. Kody i hasła przekażą nauczyciele.

30.03: odbył się Konkurs "Z polszczyzną na co dzień" dla 2 osobowych drużyn klas III. Organizatorami były panie Anna Bolik-Kun i Małgorzata Bacewicz przy współpracy Anny Oleszkiewicz i Beaty Nizio. W komisji konkursowej zasiadła pani Barbara Królikowska-Wunderlich, redaktor naczelny pisma "Kajet".

Nasz Gość opowiedział jak zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej, przytaczając przy tym wiele anegdot.
Wyniki konkursu:


więcej...

30.03: odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas I zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły. Wzięli w nim udział uczniowie Gimnazjum w Radziejach, Pozezdrzu i Węgorzewie. Wyniki:


31.03: reprezentacja Gimnazjum (Patrycja Sztabińska, Małgorzata Rydzyńska, Stefan Fedeczko) wzięła udział w eliminacjach powiatowych konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Opiekunem grupy była pani Bożena Godlewska.

31.03: przekazano do Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku prezentację naszego Gimnazjum, którą będzie można oglądać tam przez miesiąc. Jej autorami są panie: Monika Ekiert- Jezusek i Beata Jankowiak oraz pan Andrzej Małecki.

31.03: w związku z przypadającą 2 kwietnia pierwszą rocznicą śmierci Jana Pawła II katecheci przygotowali kącik pamięci w hallu szkoły. Na 3 godzinie lekcyjnej wyemitowana została przez radiowęzeł audycja poświęcona Ojcu Świętemu przygotowana przez uczniów klasy IIg, IIIg oraz panią Jolantę Subocz.

Wyniki egazminów próbnych:

Część humanistyczna

Część matematyczno-przyrodnicza Najwyższe wyniki: część humanistyczna: 44pkt. (cztery osoby; trzy z IIIg i jedna z IIIc), część matematyczno - przyrodnicza: 49pkt. (jedna osoba z IIIg).


Powrót na początek strony