ZDARZYŁO SIĘ

2007/2008

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MAJ

5.05: na boisku przy Gimnazjum rozegrany został kolejny etap turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup. Niestety nasi reprezentanci nie sprostali przeciwnikom i odpadli z dalszych rozgrywek.

6.05: wyniki Trójboju Siłowego rozegranego 30.04. 2008:

chłopcy


dziewczęta W tym roku szkolnym nastąpił spadek ilości startujących zawodników, co prawdopodobnie spowodowane zostało terminem rozgrywania zawodów.
Maciej Piórko, zwycięzca tegorocznej edycji, jako pierwszy zawodnik w historii szkolnego trójboju, zwyciężył we wszystkich trzech konkurencjach, zdobywając maksymalną ilość punktów. Wielkie gratulacje dla Maćka!

8.05: 30 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs "Niemiecki na co dzień" dla klas I-II zorganizowany przez panią Beatę Jankowiak. Wyniki:

9.05: odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Gimnazjalnych. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęliśmy drużynowo I miejsca. Gratulacje!!! Organizatorami byli: pani Urszula Jańczuk i pan Krystian Paluch.


więcej...

12.05: kolejna runda Szkolnej Ligi Sudoku

12.05: otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Kangur". Wyróżnienia otrzymali: Maciek Dominiak (IIIg), Kasia Klębowska (Ih), Rafał Pruszyński (Ia), Igor Ilasz (Ia) i Michał Jusis (Ia). Natomiast Ania Falkus (IId), uzyskała wynik: bardzo dobry, uzyskując 7 miejsce w województwie w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

13.05: 10.05 siatkarki z klas trzecich wzięły udział w VII Mazurskim Turnieju Siatkówki Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w Ełku. W turnieju zaprezentowały się reprezentacje Gimnazjów nr 2 w Giżycku, nr 2 w Ełu, nr 4 w Ełku i my.
Mecze rozgrywano w systemie "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów. Nasze dziewczęta bez problemów pokonały swoje rywalki, nie oddając żadnego seta. Najlepszą zawodniczką turnieju została Ilona Kozłowska, a drużyny- Monika Skrypoczko.
Dziewczęta zaprezentowały bardzo ładną i skuteczną grę. Wszystkie zasłużyły na pochwałę i wyróżnienie, lecz nagrodę mogła zdobyć tylko jedna. Gratulujemy drużynie i trenerce, pani Grażynie Franczyk!

13.05: rozegrany został Powiatowy Konkurs Matematyczno- Fizyczno- Informatyczny dla klas II zorganizowany przez nauczycieli Gimnazjum. Wyniki:
więcej...

13.05: wyniki Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Gimnazjalnych, rozegranych 9.05:

100m chłopców


100m dziewcząt
Skok w dal chłopców
Skok w dal dziewcząt
600m dziewcząt
1000m chłopców
300m dziewcząt
300m chłopców
Rzut oszczepem dziewcząt
Rzut oszczepem chłopców
Pchnięcie kulą chłopców
4x100m dziewcząt
4x100m chłopców

15.05: odbył się koncert "Tańce świata". Organizatorem była pani Marlena Kukier.

15.05: reprezentanci Gimnazjum (Stefan Fedeczko, Michał Wierzchowski, Maciek Dominiak, Kajetan Krupa, Ania Falkus i Krzysiek Wilczyński) pojechali na VI Zawody Matematyczne organizowane przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie (wyjazd 8.45, "spod kurczaka":). Trzymamy kciuki!

15.05: minutą ciszy uczciliśmy pogrzeb pani Ireny Sendlerowej.
Irena Sendlerowa, z domu Krzyżanowska (ur. 15 lutego 1910 w Warszawie, zm. 12 maja 2008 w Warszawie) była polską działaczką społeczną, Sprawiedliwą wśród Narodów Świata.
Jej ojciec, Stanisław Krzyżanowski, był lekarzem, którego pacjentami było wielu ubogich Żydów. Swoje dzieciństwo, ze względu na stan zdrowia spędziła w Otwocku, który miał status uzdrowiska. W czasie wojny pracowała dla miejskiego ośrodka pomocy społecznej. Zaczęła pomagać Żydom długo przed powstaniem getta warszawskiego. W grudniu 1942 r. świeżo utworzona Rada Pomocy Żydom "Żegota" mianowała ją szefową wydziału dziecięcego. Jako pracownik ośrodka pomocy społecznej miała przepustkę do getta, gdzie nosiła Gwiazdę Dawida jako znak solidarności z Żydami oraz jako sposób na ukrycie się pośród społeczności getta. Współpracowała z polską organizacją pomocową działającą pod niemieckim nadzorem i zorganizowała przemycanie dzieci żydowskich z getta, umieszczając je w przybranych rodzinach, domach dziecka i u sióstr katolickich w Warszawie, Turkowicach i Chotomowie. Aresztowana w 1943 r. przez Gestapo, była torturowana i skazana na śmierć. "Żegota" zdołała ją uratować, przekupując niemieckich strażników. W ukryciu kontynuowała dalej pracę nad ocaleniem żydowskich dzieci – uratowała ok. 2500 dzieci (więcej niż Oskar Schindler). Przez całe życie podobnie jak jej ojciec związana była z ruchem socjalistycznym i PPS.
W 2006 roku jej kandydatura została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.
/żródło: Wikipedia/

16.05: Święto Szkoły połączone z Dniem Otwartym.


więcej (Święto Szkoły)...więcej (Dzień Otwarty)...

19.05: w środę 124.06 odbył się Szkolny Konkurs Biblijny zorganizowany przez naszych księży. Oto jego wyniki.

19-20.05: na biwak pojechały klasy Ia i IIIe, których wychowawczyniami są panie Anna Oleszkiewicz i Beata Karwowska.

20.05: do Teatru im. S.Jaracza w Olsztynie na spektakl "Mistrz i Małgorzata" pojechała grupa z klas Ie, IIc i IIIf. Opiekunami są wychowawcy: panie Grażyna Poddubik i Jolanta Subocz oraz pan Dariusz Polonis.

20.05: wyniki po IX rundzie Szkolnej Ligi Sudoku. Ostatnia runda zostanie rozegrana 2.06.

28.05: Otrzymaliśmy wyniki konkursu na hasło, wiersz, reklamę promującą zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną pod hasłem "Ruch i zdrowe odżywianie- to dla nas wyzwanie".
W kategorii "gimnazjaliści" pierwsze miejsce zajął Alan Kiwilszo (IId), a drugie Ula Czumaj (Ia). Gratulujemy! Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Węgorzewie.

28.05: dnia 23.05.2008r w Gołdapi odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegu na Kwietną Milę. Chłopcy mieli do pokonania dystans 3530m, a dziewczęta 1765m.
Reprezentanci naszego Gimnazjum uzyskali następujące wyniki: Dominika Malina II miejsce, Mateusz Bobel II miejsce, Patrycja Kulesza I miejsce, Łukasz Zakrzewski I miejsce. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych awansowali do zawodów krajowych, które odbędą się 10 czerwca w Kołobrzegu. Zwycięzcy otrzymali wyróżnienia w postaci medali i nagród rzeczowych ufundowanych przez Stowarzyszenie 10 Czerwca z Krakowa oraz Gminę Gołdap. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Gminę Gołdap.
Nasz wynik, dwa mistrzostwa województwa i dwa wicemistrzostwa oraz awans do mistrzostw Polski, uważamy za duży sukces.
Opiekunem grupy był pan Krystian Paluch. Serdecznie gratulujemy!

28.05: dnia 27.05.2008r w Lubawie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. Szkołę reprezentowali: Anna Tyska, Dorota Kozakiewicz, Arkadiusz Seńczyk, Monika Skrypoczko, Patrycja Kulesza, Rakowski Michał, Anna Grzyb, Asia Bransendorf, Weronika Skrypoczko, Mateusz Bobel, Łukasz Zakrzewski, Błażej Sędrowski, Śmierzyński Kamil, Wojda Krzysztof, Ważna Klaudia, Malina Dominika.
Zdobyliśmy dwa złote medale: Dominika Skrypoczko w biegu na 300m z wynikiem 44,06s oraz Hubert Dunin- Borkowski w biegu na 100m z wynikiem 11,33s. Wielkie brawa!


więcej...

Wszystkim serdecznie gratuluję i dziękuje z całego serca za zaangażowanie w treningi. Życzę dalszych sukcesów w sporcie i w życiu prywatnym.
Krystian Paluch

28.05: 26.05 w Giżycku rozegrany został finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas I i II "Jantar". Gimnazjum reprezentowali: Jakub Zwierzchowski, Rafał Pruszyński, Ania Falkus, Wiktor Sałaga, Kajetan Krupa, Martyna Cudowska i Dorota Piskorz. W poziomie klas pierwszych I miejsce zajął Rafał Pruszyński (Ia). W poziomie klas drugich Ania Falkus (IId) zajęła III miejsce, a Wiktor Sałaga (IId) V miejsce. Opiekunem grupy była pani Bożena Cudowska.

29.05: 28 maja odbył się finał Szkolnej Matematycznej Ligi Zadaniowej klas pierwszych monitorowanej przez nauczycieli: Małgorzatę Ambrosiewicz, Alinę i Andrzeja Kaczmarczyków.
Konkurs był przeprowadzony w dwóch etapach:
etap I- uczniowie rozwiązywali zadania w domu
etap II- uczestnicy rozwiązywali zadania w szkole pod okiem organizatorów.
Wyniki:

Szczególne wyróżnienie otrzymała Marta Wierzchowska, która w I etapie konkursu zajęła pierwsze miejsce. W finale nie brała udziału z powodu choroby.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy za całoroczną, solidną pracę!

29-30.05: biwak klas Id, Ie, IIb, IId (wychowawcami są: Grażyna Pieciun, Dariusz Polonis, Krzysztof Marcinkiewicz, Dorota Jurkiewicz).

30.05: wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I "Wesołe Pitagoraski".
Wyniki:

Gratulujemy! Opiekunem grupy była pani Małgorzata Ambrosiewicz.

30.05: rozegrany został Powiatowy Konkurs Biologiczny dla klas II, zorganizowany przez panie Ewę Szarmacher i Agnieszkę Linkiel.
Wyniki:31.05: wzięliśmy udział w Międyszkolnych Zawodach Matematycznych klas II w Srokowie. Nasi reprezentanci uzyskali następujące wyniki:
Agata Kowalczyk- II miejsce
Wiktor Sałaga- III miejsce
Martyna Cudowska- VI miejsce.
Opiekunem grupy była pani Bożena Cudowska.

Powrót na początek strony