ZDARZYŁO SIĘ

2006/2007

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

MAJ

1-6.05 (wtorek- niedziela): dni wolne od nauki szkolnej. Piątek, 4.05 będziemy odrabiać w sobotę 26.05, kiedy to organizujemy Święto Gimnazjum połączone z Dniem Otwartym.

6.05: w zorganizownym przez I Mazurską Brygadę Artylerii Konkursie "II Wojna Światowa" pierwsze miejsce zajął Paweł Kurowski (IIId), a drugie Iza Kołyszko (IIIf). Serdecznie gratulujemy!

7.05: Zabrakło jednej bramki!!!
W rozgrywanym w Giżycku dnia 18.04.2007 r. Turnieju Piłkarskim Coca-Cola Cup konkurowaliśmy z dwoma gimnazjami z Giżycka nr 2 oraz nr 3. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, chociaż nie przegraliśmy żadnego meczu. W pierwszym spotkaniu przeciwko Gimnazjum nr 2 padł remis 2:2, natomiast drugi mecz z Gimnazjum nr 3 został wygrany wysoko 6:0. Niestety mimo tak dobrych wyników, gorszym bilansem bramek( zabrakło jednej bramki) nie udało się przejść do następnej rundy. Skład drużyny Gimnazjum:
Mateusz Biernat
Tomasz Grzebieniak- jedna bramka
Łukasz Janecki
Sebastian Mikulski- jedna bramka
Daniel Moskal
Dawid Strukiel
Łukasz Wankiewicz
Michał Wierzchowski- cztery bramki
Marek Wincza
Przemysław Zabłotny- dwie bramki

Trener zespołu-Łukasz Bicki.

8.05: otrzymaliśmy oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Kangur".
Wyróżnienia zdobyli następujący nasi uczniowie:

kl. I:
• Ania Falkus (102,5 pkt., 24 miejsce)
• Tomek Komar (97,5 pkt., 42 miejsce)
• Kajetan Krupa (93,25 pkt., 64 miejsce)

kl.II:
• Stefan Fedeczko (110 pkt., 27 miejsce)
• Maciek Dominiak (106 pkt., 46 miejsce)
• Michał Wierzchowski (97 pkt., 100 miejsce)

9.05: młodzież naszej szkoły mogła obejrzeć powtórkę programu przygotowanego przez panie Jolantę Subocz i Marlenę Kukier oraz pana Krzysztofa Marcinkiewicza, związanego ze Świętem Konstytucji 3 Maja.


więcej...

9.05: najlepsi matematycy z naszego Gimnazjum pojechali do Olsztyna wraz z panem Sławomirem Dobrowolskim na konkurs organizowany przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski. Trzymamy kciuki!

10.05: na stronie Samorządu Uczniowskiego pojawiło sie omówienie ankiety na temat 'oglądalności telewizji wśród uczniów Gimnazjum'.

10.05: szkołę naszą, po raz kolejny, odwiedził Michał Ostrowski, który obejrzał pokaz doświadczeń chemicznych przygotowanych przez panią Ewę Szarmacher.

14.05: znamy już wyniki V Matematycznych Zawodów organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie. Nasi uczniowie w stawce 89 zawodników zajęli następujące miejsca: Tomek Januszewski- 6, Bohdan Ilasz- 9, Stefan Fedeczko- 10. Serdeczne gratulacje dla naszych matematyków i ich nauczycieli!

15.05: grupa uczniów pojechała do Olsztyna. Opiekunami były panie: Anna Oleszkiewicz, Teresa Wacławska, Grażyna Poddubik i Regina Flis.

17.05: w naszej hali rozegrany został turniej piłki siatkowej dziewcząt, w którym oprócz naszego Gimnazjum wzięły udział drużyny z Olecka, Giżycka i Garbna. Organizatorami były panie Grażyna Franczyk i Urszula Jańczuk. Wyniki:
więcej...

22.05: uczniowie klas I obejrzeli inscenizację "Bajek" Ignacego Krasickiego.

22.05: na stadionie miejskim panie Grażyna Franczyk i Urszula Jańczuk zorganizowały Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce.

Wyniki poszczególnych konkurencji

22.05: na zawodach rejonowych w Bartoszycach w piłce nożnej chłopców reprezentacja Helwinga wywalczyła awans do finału regionalnego, który odbędzie się 28.05. Serdeczne gratulacje dla drużyny i pana Łukasza Bickiego!

25.05: w środę, 23.05 wzięliśmy udział w VI Mazurskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w Ełku. Wyniki:


Najlepszą siatkarką w naszej drużynie wybrana została Daria Życka.
Skład Helwinga: Jolanta Kozłowska, Dorota Kozakiewicz, Daria Życka, Dominika Skrypoczko, Monika Skrypoczko, Magda Furtak, Aśka Makowska, Justyna Kasperowicz. Opiekunem grupy była pani Grażyna Franczyk.

25.05: w dniu wczorajszym pan Andrzej Małecki zorganizował egzamin na kartę motorowerową. Do testu przystąpiła rekordowa liczba uczniów- 72.
Wyniki.26.05: Święto Szkoły połączone z Dniem Otwartym. W ten sposób odrabialiśmy piątek, 4.05, który był dniem wolnym od nauki. Wszystkie zarobione pieniądze (3154 zł + 150 €) przeznaczyliśmy na zakup protezy dla Asi Matusiewicz.
Apel- więcej...
Po apelu- więcej...

W trakcie apelu ogłoszono wyniki I plebiscytu "Tandety Supergazety", przeprowadzonego wśród uczniów naszej szkoły.

ELEGANT ROKU:
ORGANIZATOR ROKU:
SZYBKI ROKU (nauczyciel zawsze na czasie i najszybciej oddający klasówki):
ŻARTOWNIŚ ROKU:
ZEGAREK ROKU (nauczyciel najpunktualniejszy):
AUTORYTET ROKU:
NAUCZYCIEL ROKU: Bożena Cudowska

Gratulujemy nauczycielom wyróżnień oraz redaktorom gazety i ich opiekunom pomysłu.

30.05: na rozegranych wczoraj w Lubawie Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce zdobyliśmy dwa medale:
• Michał Rakowski (IIg) w skoku w dal, 5,88m - srebro
• Hubert Dunin- Borkowski (IIh) w biegu na 100m, 12,09s - brąz
Serdeczne gratulacje dla medalistów i ich trenerów!

30.05: drużyna piłki nożnej chłopców na zawodach szebla rejonowego zajęła w grupie czterech drużyn 3 miejsce i nie zkwalifikowała się do dalszego etapu rozgrywek. Szkoda, bo drugie miejsce, dające awans, było w zasięgu naszych możliwości.

30.05: odbył się konkurs "Omnibus" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz panią Urszulę Jańczuk. Wyniki- wkrótce.

30.05: wyniki po IX rundzie Ligi Sudoku. Ostatnia runda- 11.06.

30.05: ogłoszone zostały wyniki konkursu czytelniczego "Pan Samochodzik w Helwingu", do którego przystąpiło 20 osób. Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Organizatorką konkursu była pani Anna Bolik- Kun.


Wyniki:

30.05: miło mi jest zawiadomić, że Gimnazjum nasze zajęło w podsumowaniu wyników wszystkich przedmiotowych konkursów kuratoryjnych odbywających się w roku szkolnym 2006/2007 6 miejsce w województwie (gimnazjów w województwie warmińsko- mazurskim jest "grubo" ponad 100).

31.05: pani pedagog Regina Flis oraz wychowawcy zorganizowali konkurs profilaktyczny dla klas I "Dzień przeciwko agresji i przemocy".
W konkurencji "Plakat":Jako "znaczek dnia" wybrany został projekt klasy Ia.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody ufundowane przez Urząd Miasta.

Powrót na początek strony