ZDARZYŁO SIĘ

2005/2006

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

MAJ

4.05: drużyna chłopców w piłce nożnej na eliminacjach turnieju Coca Cola Cup zajęła I miejsce wygrywając z Kętrzynem 5:0 i Rynem 4:0. Opiekunem grupy był pan Radosław Rudeczko. Życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek.

4.05: odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowany przez klasę IIIa oraz panią Grażynę Poddubik i pana Krzysztofa Marcinkiewicza.

5.05: odbyły się ostatnie wywiadówki w tym roku szkolnym

5.05: dotarły do szkoły wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". W swoich kategoriach wiekowych wyróżnienia otrzymali: Michał Wierzchowski (32 miejsce w województwie wśród uczniów klas I, Ig) oraz Tomasz Januszewski i Bohdan Ilasz (12 i 13 miejsce w województwie wśród uczniów klas II, obaj IIg). Gratulujemy!

7.05: odbył się konkurs organizowany przez Klub Garnizonowy Węgorzewo, którego tematyka obejmowała : Konstytucję 3 Maja- genezę, założenia i znaczenie oraz udział Polaków na frontach II wojny światowej. W konkurencji z uczniami LO i żołnierzami służby zasadniczej bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci. Mateusz Falkus (IIIg) zajął III miejsce, Kasia Dobrowolska (IIIg): V miejsce, a Kasia Piskorz (również IIIg): VII miejsce. Serdecznie gratulujemy im oraz ich nauczycielowi, panu Krzysztofowi Marcinkiewiczowi.

9.05: wyniki po przedostatniej rundzie Ligi Sudoku

10.05: końcowe wyniki Pierwszej Ligi Czytelniczej, której organizatorem były panie Anna Bolik- Kun i Małgorzata Bacewicz:

11.05: wyniki wczorajszych Powiatowych Zawodów Lekkoatletycznych.
W zawodach wzięły udział 3 Gimnazja: Więcki, Radzieje, Węgorzewo.
Wyniki naszych zawodników w poszczególnych kategoriach:

Skok w dal
dziewczęta: I- Gabriela Grunwald, II- Tamara Bagińska, III- Patrycja Oleksy
chłopcy: I- Marcin Suchocki, II- Wojciech Giczewski

Bieg na 1000m
chłopcy: II- Tomasz Nazarczuk

Pchnięcie kulą
dziewczęta: I- Gabriela Grunwald, II- Dorota Kozakiewicz
chłopcy: I- Krystian Wojtowicz, II- Kamil Dobosz, III- Mateusz Polakowski

Sztafeta 4x100m
dziewczęta: I (Gabriela Grunwald, Dominika Wiśniewska, Patrycja Oleksy, Paulina Gajda)
chłopcy: II (Krystian Wojtowicz, Marcin Suchocki, Wojciech Giczewski, Piotr Barniak)

Bieg na 100m
dziewczęta: I- Gabriela Grunwald, II- Dominika Wiśniewska, III- Magdalena Urbaniak
chłopcy: II- Piotr Barniak

Bieg na 300m
dziewczęta: I- Tamara Bagińska, III- Patrycja Oleksy
chłopcy: II- Jakub Wysocki

Bieg na 600m
dziewczęta: I- Dominika Skrypoczko, II- Monika Skrypoczko, III- Paulina Gajda

Rzut Oszczepem
dziewczęta: I- Dorota Kozakiewicz, II- Natalia Piskorz, III- Anna Tyska
chłopcy: I- Kamil Dobosz, III- Krzysztof Sadowski

Organizatorami zawodów oraz sędziami były panie Grażyna Franczyk i Urszula Jańczuk.
Starostwo Powiatowe w Węgorzewie zabezpieczyło opiekę medyczną, napoje, bułki oraz nagrody dla zwycięzców: medale, dyplomy, puchary dla najlepszych szkół (nasze, za wygraną w kategorii chłopców i dziewcząt, stoją już w gablocie :).

12.05: wreszcie (!!!) dotarły do mnie szczegółowe wyniki Półmaratonu Węgorza. Spośród naszych uczniów miejsca na podium zdobyli:
w kategorii rocznik1990/92 dziewczęta: I miejsce- Dominika Skrypoczko, If,
w kategorii rocznik 1986/89 dziewczęta: I miejsce- Paulina Gajda, IIa.
Serdecznie gratulujemy dziewczętom!

16.05: drużyna dziewcząt na wczorajszym VI Turnieju Piłki Siatkowej w Ełku zajęła I miejsce pokonując ekipy z Giżycka i dwie z Ełku. Wyniki:
Węgorzewo- Ełk 1, 2:0
Węgorzewo Ełk 2, 2:0
Węgorzewo- Giżycko, 2:0
Najlepszymi zawodniczkami w naszym zespole były: Anna Zegan i Joanna Polonis.
Skład drużyny: Anna Zegan, Joanna Polonis, Marta Feszczyn, Anna Giczewska, Natalia Piskorz, Ilona Kozłowska, Monika Skrypoczko i Dominika Skrypoczko.
Wielkie gratulacje dla zawodniczek i trenerki, pani Grażyny Franczyk!

17.05: drużyna piłki nożnej chłopców pod opieką pana Radosława Rudeczko w dniu wczorajszym wzięła udział w kolejnym etapie eliminacji turnieju Coca Cola Cup w Giżycku. Chłopcy zajęli I miejsce. Wyniki:
Węgorzewo- Biała Piska 1:1
Węgorzewo- Mikołajki 4:2
Węgorzewo- Giżycko 4:2
Giżycko- Mikołajki 2:1
Giżycko- Biała Piska 4:0
Biała Piska- Mikołajki 4:2


Awans do finału wojewódzkiego uzyskały drużyny Gimnazjum w Węgorzewie i Giżycku. Gratulacje!
17.05: drużyna Gimnazjum (Jakub Warnieło, Jakub Wysocki i Łukasz Król- wszyscy IIg) wzięła wczoraj udział w wojewódzkim finale konkursu "Bezpezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" w Godkowie k/Pasłęka. Wśród stawki 21 ekip chłopcy zajęli 12 miejsce. Opiekunem grupy był pan Andrzej Małecki.

17.05: odbyła się impreza profilaktyczna dla klas I "Dzień bez agresji i przemocy". W trakcie turnieju rozstrzygnięto konkursy na plakat propagujący walkę z zachowaniami agresywnymi, znaczki rozpoznawcze dla uczniów związane tematycznie z konkursem, scenkę rodzajową, piosenkę oraz dopingowanie i zachowanie klas w trakcie imprezy. Organizatorem był pedagog szkolny, pani Regina Flis, oraz wychowawcy i gospodarze klas I.
Wyniki:


Nagrody zostały zakupione z funduszy pozyskanych z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom klas pierwszych za wspaniałe przygotowanie się do konkurencji konkursowych oraz dobrą zabawę podczas zmagań.
więcej...


19.05 (piątek): ostatni dzień wystawiania proponowanych ocen końcoworocznych. Kartki z ocenami zostaną przekazane rodzicom najpóźniej w poniedziałek 22.05.

19-21.04: uczniowie Gimnazjum: Rafał Kowalczyk (IIg) , Mateusz Kwarciński i Maciek Chodań (obaj Ih) pracowicie spędzili miniony weekend. Pod opieką i czujnym okiem nauczyciela w-f Roberta Jarosza wzięli udział w Ogólnopolskich Regatach na jeziorze Charzykowskim. Były to eliminacje do Olimpiady Młodzieży mającej rangę Mistrzostw Polski. W klasie ISA 47 Rafał zajął miejsce 6, a Mateusz 4. Natomiast w klasie Optymist Maciek był 13. Warto zaznaczyć, że startowali tam czołowi zawodnicy Polski w tych klasach. Następny start będzie miał miejsce 2-4 czerwca w regatach o „Złoty Puchar Mazur”. Życzymy im czołowych lokat i „pomyślnych wiatrów”!
więcej ... (zdjęcia: Jarosław Chodań)

22.05: nauczyciele katecheci wraz z uczniami Gimnazjum wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas Polska, poprzez zbiórkę pieniędzy na terenie Gminy. Jej celem było doposażenie węgorzewskiego szpitala.

23.05: 16 maja odbył się finał II edycji trójek siatkarskich dziewcząt. W turnieju wzięło udział 13 zespołówz klas I-III.
Ostateczna kolejność wyglądała następująco:

Główną nagrodą turnieju był puchar przechodni, który wręczały organizatorki, panie Grażyna Franczyk i Urszula Jańczuk. Zespoły zostały nagrodzone sportowymi skarpetkami i słodkościami. "Coś słodkiego" otrzymali również sędziowie: Wojtek Giczewski i Kamil Dobosz. Organizatorki bardzo dziękują za udział zespołów i ich sportową, uczciwą walkę. Była to II edycja zawodów i mamy nadzieję, że będzie następna.

24.05: klasy: IIa i IIIa pojechały na jednodniową wycieczkę po suwalszczyźnie. Opiekunami grupy są panie Grażyna Poddubik i Anna Oleszkiewicz oraz pan Dariusz Polonis.

25.05: odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna..." dla klas II. Organizatorami były panie: Dorota Paszkiewicz, Anna Oleszkiewicz i Jolanta Subocz. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była kultura mniejszości narodowych zamieszkujących nasze ziemie obecnie lub w przeszłości. Należało przygotować i zaprezentować potrawę regionalną, zwyczaj ludowy, piosenkę, pracę na szkle, przewodnik.
Wyniki konkursu:


Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.
więcej ...

25.05: odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczno- Fizyczny dla klas II. Organizatorami byli nauczyciele matematyki i fizyki. Dwuosobowe drużyny z Gimnazjów w Więckach, Radziejach, Pozezdrzu i Węgorzewie miały do rozwiązania ciekawe zadania matematyczne wymagające nie tylko wiedzy, ale i niekonwencjonalnego myślenia. Z fizyki uczestnicy stanęli przed problemem wykazania się solidną wiedzą zdobytą na zjęciach w klasie I i II gimnazjum.
Wyniki:

Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Sklepik Szkolny.
więcej ...


26.05 (piątek): dzień wolny od zajęć lekcyjnych

30.05: znamy już wyniki Szkolnej Ligi Sudoku 2005/2006.
Klasyfikacja końcowa:


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom i dziękujemy organizatorom, panom: Andrzejowi Małeckiemu i Sławomirowi Dobrowolskiemu, za wspaniałą zabawę umysłową!

30.05: odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny zorganizowany przez panią Bożenę Godlewska i pana Andrzeja Małeckiego.
Wyniki:
więcej ...

Powrót na początek strony