ZDARZYŁO SIĘ

2007/2008

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

LUTY

1.02: klasy IIIg i IId, pod opieką pań: Grażyny Cieślik, Doroty Jurkiewicz, Marii Chludzińskiej, jedzie do Olsztyna na spektakl "Skąpiec" Moliera.

4.02: na podstronie Samorządu Uczniowskiego pojawiło się omówienie ankiety na temat radia, gazetki i pracy Samorządu Uczniowskiego.

5.02: na podstronie Samorządu Uczniowskiego pojawiło się sprawozdanie z działalności SU w I pólroczu r. szk. 2007/2008.

8.02: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką, panią Urszulą Jańczuk, przeprowadził konkurs na omnibusa w poziomie klas pierwszych. Wygrała klasa Ia.
Wyniki:11.02: do etapu wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikował się Stefan Fedeczko (IIIg), uczeń pani Grażyny Pieciun. Gratulujemy! Finał 1.03.2008 w Olsztynie.

13.02: W miniony piątek- 8.02.2008 roku odbył się finał plebiscytu SPORTOWIEC ROKU 2007 POWIATU WĘGORZEWSKIEGO.
W kategorii „sporty walki” laureatami plebiscytu zostali czterej uczniowie naszej szkoły:


Dodatkowo Patryk Świst został laureatem plebiscytu w wyżej wymienionej kategorii jako zdobywca tytułu Młodzieżowego Mistrza Polski na V OTMP VIET VO DAO w grudniu 2007 roku.
W kategorii „kajakarstwo” laureatami plebiscytu zostali następujący gimnazjaliści:
Wszystkim nagrodzonym oraz ich trenerom (panom: Andrzejowi Gordziewiczowi i Mirosławowi Mikołajewiczowi) serdecznie gratulujemy!

15.02: klasy Ia, g, h, c pojechały do Olsztyna na film o miłości :) Opiekunami grupy były panie: Marlena Kukier, Agnieszka Linkiel, Małgorata Ambrosiewicz.

15.02: grupa przygotowywana przez pana Dariusza Polonisa (Magda Gośniewska- IIIa, Karolina Arszułowicz- IIIh, Weronika Dwilewicz- IIIf, Bartosz Kukier- Ia) wzęła udział w Konkursie Poezji Miłosnej w Budrach. III miejsce zajęłi Karolina i Bartosz.

16.02: w naszej szkole odbyły się zawody rejonowe Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych. W komisji konkursowej zasiadały panie: Jolanta Subocz (przewodnicząca) i Anna Oleszkiewicz.

18.02: do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się Bartłomiej Buczyński (IIIb) i Stefan Fedeczko (IIIg), uczniowie pana Krzysztofa Marcinkiewicza. Serdecznie gratulujemy! Finał 12.04.2008 w Olsztynie.

18.02: repezentacja Gimnazjum w siatkówce dziewcząt zajęła IV miejsce w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet w Giżycku 2007/2008. Trenerem drużyny jest pani Grażyna Franczyk. Serdecznie gratulujemy!

20.02: klasy IIIh, d pojechały do Olsztyna do kina. Opiekunami są panie: Iwona Grzeszczyk, Larysa Stefinina i Anna Bolik- Kun.

20.02: Joanna Aleksandrowicz (IIIg) zajęła II miejsce, a Ewa Kuśmierz (IIIb) III, w Powiatowym Konkursie Poetyckim "Namuzowywwanie" (kategoria liryczna) organizowanym przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące. Brawo dziewczyny!

20.02: 4 lutego rozpoczęła się kolejna edycja szkolnych rozgrywek siatkarskich dziewcząt. Tym razem startujące drużyny są dwuosobowe. Wystartowało 13 drużyn.
Po pierwszych spotkaniach wyłaniają się już faworyci, choć wyniki bywają często zaskajujące. Dlatego też z zainteresowaniem obserwujemy przebieg zawodów. Organizatorami są panie Urszula Jańczuk i Grażyna Franczyk

20.02: klasy Ia, b, IIf idą do MGOK-u na spektakl wg sztuk Antoniego Czechowa.

20.02: klasa IId (wychowawczyni pani Dorota Jurkiewicz) przygotowała występ z okazji Walentynek. Kto nie widział- niech żałuje!


więcej....

21.02: od dzisiaj możecie zapoznać się z niemiecką wersją podstron: "strona główna" i "historia". Tłumaczenia dokonała pani Beata Jankowiak, za co jej serdecznie dziękuję ;)
Nawigacji można dokonać przyciskając ikonkę flagi odowiedniego państwa lub na danej podstronie.

25.02: do etapu wojewódzkiego Konkursu Fizycznego zakwalifikowali się Krzysztof Wilczyński (IIIe), uczeń pani Teresy Wacławskiej oraz Maciej Dominiak i Michał Wierzchowski (obaj IIIg) uczniowie pana Andrzeja Zubkowicza. Serdecznie gratulujemy! Finał 12.04.2008 w Olsztynie.

26.02: 22 lutego w Rucianem Nidzie odbył się Półfinał Wojewódzki w Siatkówce Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Wzięły w nim udział trzy zespoły ( po jednym z każdego regionu): Elbląg, Ruciane Nida i Węgorzewo.
Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.
Nasze dziewczyny grały jako pierwsze z Rucianem Nida. Od pierwszych minut ich zaangażowanie i wola walki zdominowała przeciwnika. Cały czas to one dyktowały tempo gry i bez większych problemów wygrały 2: 0.
Następny meczem było spotkanie Rucianego Nidy z Elblągiem. Tu też dziewczyny z Rucianego podporządkowały się Elblągowi. Porażka z Węgorzewem mocno osłabiła ich odporność psychiczna. W rezultacie również przegrały 0:2.
Trzecim decydującym meczem było spotkanie Węgorzewo – Elbląg.
Już w pierwszych minutach Elbląg starał się zdominować Węgorzewo myśląc, że i one zrezygnują z walki.. Początek może był słabszy, ale pod koniec pierwszego seta to nasze dziewczyny wykazały się większym sprytem i wielką wolą walki.
I choć set wygrał Elbląg, nie poddały się, walczyły dalej z jeszcze większym poświęceniem. Wiedziały, że mecz się nie skończył i wszystko jest możliwe.
Drugi set należał zdecydowanie do „Franek team”. Dziewczęta zaprezentowały piękną siatkówkę. Ich technika wzbudziła ogromny podziw wśród działaczy sportowych obecnych na sali ( również z Wojew. Związku Sportowego w Olsztynie). To One były faworytkami turnieju.
Trzeci set był decydujący i najbardziej stresujący. Trwał dość długo, „punkt za punkt”.
Żadna z drużyn nie chciała odpuścić i nie mogła wywalczyć przewagi większej niż 2 pkt. Jedne i drugie miały kilkakrotnie piłkę meczową.
Niestety przy naszej przewadze 15:14 zabrakło odrobinkę szczęścia i to, co było tak bardzo bliskie stało się tak odległe… Pozostało rozczarowanie, smutek i łzy. To tylko II miejsce w turnieju, ale przecież V w województwie. To też ogromny sukces naszych dziewcząt. Przegrały z zespołem, w którym grały zawodniczki kadry Polski, a różnicy w grze naprawdę nie było.
Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została rozgrywająca Magdalena Furtak.
Skład zespołu: Ilona Kozłowska(kapitan), Dorota Kozakiewicz, Daria Życka, Joanna Makowska, Ewa Woynarowska Dominika Skrypoczko, Monika Skrypoczko, Justyna Kasperowicz, Magdalena Furtak
Nie zawsze musimy wygrywać by wiedzieć, że jesteśmy dobrzy. Przy tym wszystkim należy pamiętać o najważniejszym: DOBREJ ZABAWIE!!! Było świetnie, bo dziewczyny były świetne. Jestem z nich naprawdę dumna. Pokazały wspaniałą grę, ogromną wolę walki i przy tym wszystkim dobrze się bawiły. Gra ma sprawiać przyjemność i zadowolenie, mam nadzieję, że tak właśnie było.

Grażyna Franczyk.

P.S. Grę naszych dziewcząt obserwował trener z Elbląga. Po turnieju z jego strony padła propozycja przejścia trzech naszych dziewcząt do klubu w Elblągu, w którym trenują również zawodniczki kadry Polski. Co będzie? Pokaże przyszłość.

26.02: 23 lutego siatkarki klas pierwszych były na turnieju w Giżycku. Wzięło w nim udział aż osiem zespołów: Sejny, Barczewo, Bartoszyce, Olsztyn, Ełk, Węgorzewo, Giżycko, Ruciane Nida. System rozgrywek: podział na dwie grupy A i B. W grupie system „każdy z każdym”. Nasze dziewczyny trafiły do bardzo dobrej grupy. Grały z Barczewem, Sejnami i Bartoszycami. Przegrały tylko z Sejnami. Weszły do finał z drugiego miejsca. W finale niestety przegrały z Giżyckiem 0:2 i z Olsztynem 1:2 ( w trzecim secie: 14:16) co w rezultacie dało im IV miejsce.
Turniej stał na wysokim i wyrównanym poziomie. Zespoły prezentowały podobne umiejętności. Istotną różnicą był natomiast wzrost. Nasz zespół był najniższy. Jedna z dziewcząt z Sejn miała aż 194 cm wzrostu. Szok! Jest w kadrze Polski młodziczek.
Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została Jolanta Mielnik.
Skład UKS „Sokół”: Patrycja Kulesza (kapitan), Weronika Skrypoczko, Magdalena Karwat, Marta Wierzchowska, Karolina Fil, Ola Karkut, Jolanta Mielnik.

Grażyna Franczyk.

26.02: wyniki po VI rundzie Ligi Sudoku.

26.02: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny dla klas I "Rekordy kontynentów i oceanów". Wyniki:

Organizatorkami były panie Mirosława Gadowska- Bogus i Katarzyna Szumska.

27.02: panie Anna Bolik- Kun i Małgorzata Bacewicz zorganizowały Szkolny Konkurs "Z polszczyzną na co dzień" dla klas III. Po dwukrotnej dogrywce wyniki wyglądały następująco:
więcej....

27.02: do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowała się Aleksandra Raczkowska (IIIg) uczennica pani Marii Chludzińskiej. Serdecznie gratulujemy! Finał 15.03.2008 w Olsztynie.

28.02: odbył się IV Szkolny Konkurs Języka Polskiego „Aby język giętki...” dla klas II zorganizowany przez panie : Annę Oleszkiewicz i Beatę Karwowską. Celem konkursu jest propagowanie kultury języka wśród młodzieży. Wzięły w nim udział dwuosobowe zespoły z siedmiu klas II.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Powrót na początek strony