ZDARZYŁO SIĘ

2007/2008

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

LISTOPAD

2.11: dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Zostanie on odpracowany jako Dzień Otwarty Gimnazjum połączony ze Świętem Szkoły.

6.11: klasa IIIg wraz z wychowawczynią, panią Grażyną Cieślik, i panią pedagog, Reginą Flis, pojechała na konkurs plastyczno- patriotyczny Gimnazjada do Bań Mazurskich.

8.11: rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Szkół Gimnazjalnych.
Wyniki:


Zawody zorganizowały panie Urszula Jańczuk i Grażyna Franczyk oraz panowie Radosław Rudeczko i Krystian Paluch (sędzia).

9.11: apele z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowane przez panie Grażynę Poddubik i Marlenę Kukier oraz pana Rafała Denisowa.


więcej...

12.11: odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

14.11: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Geograficznego:


Zawody rejonowe odbędą się 28.02.2008r.

16.11: odbył się występ kabaretu LUZ Zoo z o.o prowadzonego przez pana Dariusza Polonisa.

16-17.11: młodzież naszego Gimnazjum wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas Polska.

20.11: 17 listopada pani Grażyna Franczyk była wraz z siatkarkami klas pierwszych na turnieju w Giżycku. Drużyna nasza zajęła I miejsce uzyskując następujące wyniki:
Giżycko- Węgorzewo 0:2
Ełk- Węgorzewo 0:2
Ruciane Nida- Węgorzewo 1:2
Nagrodą były złote medale i puchar.
Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została Marta Wierzchowska. Gratulacje dla zawodniczek i ich trenerki!
Skład drużyny:

20.11: kabaret, teatr, chór, zespół cherleeaders i uczniowie klasy IIIg tańczący poloneza wystąpili na Przeglądzie Kulturalnym 2007, który odbył się w MGOK w Węgorzewie.


więcej...

20.11: drużyna siatkówki dziewcząt wraz z trenerką, panią Grażyną Franczyk, wzięła udział w zawodach rejonowych. Startowały zespoły Gimnazjów w: Garbnie, Bartoszycach, Górowie Iławeckim, Kętrzynie i Węgorzewie.
Po dwóch wygranych meczach z Garbnem (2:1) i Górowem (2:0) dziewczęta zakwalifikowały się do półfinału. Wygrały w nim z Kętrzynem (2:0). W finale po zaciętej grze przegrały z Bartoszycami, zajmując II miejsce. Dało im to awans do zawodów regionalnych. Ten etap drużyna siatkarska naszego Gimnazjum osiągnęła dopiero po raz drugi w historii. Jest to więc niewątpliwy sukces zawodniczek i ich trenerki. Gratulujemy!
Drużyna nasza będzie również brała udział w rozgrywkach Ligi Piłki Siatkowej Kobiet w Giżycku. Najbliższe mecze rozegra dzisiaj (z Vęgorią) i w niedzielę. O wynikach będę się starał sie informować na bieżąco.

20-22.11: pewnie zauważylicie stojący przed Gimnazjum "autobus internetowy". Przez 3 dni będziemy korzystali z jego usług, odbywając tam lekcje informatyki na temat "Bezpieczeństwo w sieci".

20-21.11: Samorząd Uczniowski wraz z panią Urszulą Jańczuk włączy się do kolejnej edycji aukcji "Góra grosza", z której dochód przeznaczony jest dla Domów Dziecka w całej Polsce. Pieniądze będą zbierane na trzecich godzinach lekcyjnych przez: Gabrysię Kuźmychę, Maćka Chodania, Olę Grodzką, Karolinę Duchnowską, Paulinę Chatkiewicz, Marysię Zorenę i Patrycję Opielę.

22.11: Dzień Amerykański przygotowywany przez klasy IId i IIIg wraz z wychowawczyniami, paniami Dorotą Jurkiewicz i Grażyną Cieślik.


więcej...

23.11: otrzymałem zdjęcie kabaretu LUZ Zoo z o.o wykonane po ich występie 16.11.

23.11: w środę nasze siatkarki grały z Vęgorią przegrywając po zaciętej grze 1:2. Wynik ostatniego seta: 12:15.

26.11: uczniowie Liceum Ogólnokształcącego przeprowadzili po raz kolejny akcję "Sweterek".

28.11: wyniki po III rundzie Szkolnej Ligi Sudoku. Następny konkurs: 17.12.

28.11: W minioną sobotę (24.11.2007r.), w Lidzbarku Warmińskim odbyły się II Otwarte Mistrzostwa w Ekstremalnych Sztukach Walki- XMA (EXTRIME MARTIAL ARTS).
Przytaczając za Wikipedią XMA to:
„Extreme Martial Arts (XMA) - ekstremalne sztuki walki. Kategoria sztuk walk połączonych z pięknymi wariacjami i akrobatyką. To połączenie wszystkich typów w jeden. Cały element znajduje się w akrobacjach które odwołują się także do kopnięć, obrotów, uników. Przykłady XMA zastosowane są także w filmach, gdzie aktorów mogą zastępować osoby uprawiające ten sport. Cały sekret tkwi w gibkości, szybkości i zwinności ćwiczącego. Każdy trening jest dobry, mimo iż nie wszystko udaje się ćwiczącemu.” Zawody XMA obejmują cztery konkurencje:


Na wyżej wymienionych zawodach duży sukces odniosła ekipa sekcji VIET VO DAO, złożona z pięciu uczniów naszego Gimnazjum. Michał Rakowski, Patryk Świst, Rafał Bazydło, Tomek Biłas i rezerwowy zawodnik Kuba Skowron wystartowali w konkurencji walk reżyserowanych.
Para Bazydło-Biłas wywalczyła wicemistrzostwo kraju, ulegając jedynie parze z Trójmiasta- mistrzom Polski z ubiegłego roku i brązowym medalistom z tegorocznych Otwartych Mistrzostw USA w XMA.
Para Rakowski- Świst zajęła czwarte miejsce.
Szkoda tylko, że nasz zawodnik Michał Rakowski nie został zgłoszony do konkurencji BEST TRICK, gdyż występując w niej poza konkursem został przez sędziów bardzo wysoko oceniony. Trudno, był to nasz debiut w XMA, moim zdaniem i tak bardzo udany. Dodatkowo należy nadmienić, że już rośnie nowa, bardzo utalentowana kadra, rekrutująca się z pierwszoklasistów „ Helwinga”.
Oprócz medali, pucharów i dyplomów v-ce mistrzowie otrzymali również nagrody rzeczowe, w postaci telefonów komórkowych.

Andrzej Gordziewicz

Serdecznie gratulujemy panu Andrzejowi i jego podopiecznym sukcesu na poziomie ogólnopolskim!


więcej...

29.11: w miniony weekend siatkarki rozegrały kolejny mecz w rozgrywkach Ligi Piłki Siatkowej Kobiet w Giżycku, wygrywając z drużyną "Kostrzewa" (LO Giżycko) 2:0.

30.11: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Języka Niemieckiego:


Zawody rejonowe odbędą się 5.01.2008r. w Ełku.

Powrót na początek strony