ZDARZYŁO SIĘ

2006/2007

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

LISTOPAD

2.11: Samorząd Uczniowski wraz z panią Urszulą Jańczuk odwiedził cmentarz miejski. Sprawozdanie (są zdjęcia :) na podstronie SU.

2.11: w Bibliotece Szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny Czy znasz mity greckie? organizowany przez panie: Annę Bolik- Kun i Małgorzatę Bacewicz. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów z klas I i II. Do finału zakwalifikowano 8 osób. Największą ilość punktów zdobyli:


Laureaci otrzymali nagrody książkowe, pozostali finaliści- dyplomy.

6.11: w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w bibliotece Gimnazjum odbyło się spotkanie z Antonim Taraurem autorem książki "Vęgoria piłkarskie wspomnienia".


W spotkaniu wzięli również udział: prezes KS "Vęgoria" Ryszard Kodeniec, Andrzej Szocik, Zbigniew Kozłowski, Mariusz Niedziółka, Łukasz Bicki oraz uczniowie gimnazjum. Młodzi miłośnicy i zawodnicy Vęgorii poznali wiele ciekawostek i anegdot z historii klubu. Mogli też nabyć książkę z autografem autora. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.

7.11: odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięły udział drużyny Gimnazjum w Więckach i Węgorzewie. Wyniki:
dziewczęta, "Helwing"- Gimnazjum w Więckach 7:3,
chłopcy, "Helwing"- Gimnazjum w Więckach 11:9.
Gratulujemy naszym zawodnikom i ich opiekunom. Patronem imprezy było Starostwo Powiatowe, a rozpoczęcia dokonał Starosta Jerzy Litwinienko.


więcej...

8.11: odbył się Szkolny Turniej "Piłkarzyki" zorganizowany przez panów: Roberta Jarosza i Łukasza Bickiego. Wyniki wkrótce.

10.11: Pani Katarzyna Szumska, nasza nauczycielka geografii, urodziła syna Wiktora. Serdeczne gratulacje od nauczycieli i uczniów!!!

10.11: odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowany przez panie: Grażynę Poddubik, Beatę Nizio, Marlenę Kukier i pana Rafała Denisowa.


10.11: na konkursie patriotycznym zorganizowanym przez 1 Mazurską Brygadę Artylerii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości drużna Gimnazjum, w składzie: Izabela Kołyszko (IIIf), Rafał Kęszczyk (IIIg) i Mariusz Opiela (IIIg), zajęła I miejsce. Opiekunem grupy był Pan Krzysztof Marcinkiewicz. Serdecznie gratulujemy.

13.11: reprezentacja chłopców w piłce ręcznej pojechała na zawody rejonowe do Kętrzyna. Opiekunem grupy był pan Robert Jarosz.

14.11:Sprawozdanie z Turnieju Piłki Stołowej (piłkarzyki), który się odbył 8.11:
Był to pierwszy tego rodzaju turniej zorganizowany w naszej szkole.
W rozgrywkach udział wzięły 22 drużyny chłopców i 5 drużyn dziewcząt, co daje nam, aż 54 uczestników. Ze względu na tak dużą ilość zawodników turniej został rozegrany systemem 2KO- podwójnej eliminacji (druga porażka eliminowała z turnieju).


Na szczególne uznanie zasługuje drużyna zwycięzców (Fiłonowicz/Fiedosewicz), która nie przegrała żadnego spotkania oraz najlepsza para dziewcząt (Nadia Sobczak/Aleksandra Bielawska), która pokonała aż 17 drużyn chłopców!
Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Wypoczynkowemu „Ognisty Ptak” oraz panu Zbigniewowi Zduniakowi za udostępnienie stołów do gry.
Turniej zorganizowali i przeprowadzili pan Robert Jarosz i pan Łukasz Bicki.

15.11: kolejne rundy Ligi Sudoku rozegrane zostaną 27.11 i 18.12 (tradycyjnie w poniedziałki). Wszystkie przygotowane zadania będą punktowane po 2pkt. Od tego momentu organizatorzy nie przewidują żadnych dogrywek dla osób, które nie przyjdą w podanych terminach.

23.11: klasy "brytyjskie": Id i IIg wraz z wychowawczyniami, paniami Dorotą Jurkiewicz i Grażyną Cieślik, zorganizowały Dzień Amerykański. Klasa Id przedstawiła scenkę "Wypożyczalnia kaset", natomiast IIg- bajkę "Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków" w nowej wersji. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i jesteśmy pełni podziwu dla umiejętności tanecznych, wokalnych, instrumentalnych i aktorskich występujących uczniów. Nie sposób było nie zauważyć wielkiej pracy jaką włożono w przygotowanie wspaniałych strojów. Jesteśmy pod wrażeniem!


więcej...

24.11: klasy I i II obejrzały spektakl profilaktyczny w MGOK-u.

23-24.11: uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie przeprowadzili tradycyjną zbiórkę ubrań, zabawek, książek i przyborów szkolnych dla wychowanków Rodzinnego Domu Dziecka w Wężówce.

28.11: wyniki po III rundzie Ligi Sudoku. Osoby, które mają wątpliwości co do rezultatów mogą je wyjaśnić u pana Sławomira Dobrowolskiego bądź Andrzeja Małeckiego.

29.11: trzy grupy złożone z uczniów klas: IId, IIe, IIIf, IIIb, IIIe, IIId, Ia, Ic, IIa, Id, If były na spektaklu "Topicha" w Ełku. Opiekunami grup były panie: Dorota Jurkiewicz, Grażyna Cieślik, Regina Flis, Wioletta Balewicz, Anna Bolik- Kun oraz pan Andrzej Małecki i Rodzice. Spektakl, w wykonaniu Teatru Tańca, bardzo się podobał widzom


(zdjęcia: Andrzej Małecki) więcej...

30.11: grupa złożona z uczniów klas IIIa, IIIIh i IIb pojechała na spektakl "Topicha" do Ełku. Opiekunami grupy są panowie: Rafał Denisow, Dariusz Polonis oraz pani Mirosława Gadowska- Bogus.

30.11: wczoraj odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez klasy IIIh i IIIc. Dochód za wstęp został przeznaczony na książki do biblioteki szkolnej.

30.11: wyniki finału Szkolnego Konkursu Czytelniczego "Pierwsza Liga Fantasy", który odbył się 23.11:

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zazdrościmy znajomości literatury fantasy. Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się jutro tj. w piątek 1.12. Organizatorem konkursu były panie: Anna Bolik- Kun i Małgorzata Bacewicz.

Powrót na początek strony