ZDARZYŁO SIĘ

2007/2008

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

KWIECIEŃ

1.04: wyniki po VII rundzie Szkolnej Ligi Sudoku. Kolejne rundy rozegrane zostaną: 14.04, 12.05 i 2.06.

1.04: 28.03 odbyły sie eliminacje powiatowe konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". I miejsce, dające udział w etapie wojewódzkim, zajął Michał Brodecki (IIc). Michał przygotowywany był do konkursu przez panią Bożenę Godlewską. Serdecznie gratulujemy! Finał odbędzie się w kwietniu, w Lidzbarku Warmińskim.

3.04: odbyło się spotkanie klas IIIa, b, c, g z przedstawicielami Jednostki Wojskowej w Węgorzewie.

8.04: Sprawozdanie
19 marca odbył się I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt zorganizowany przez Panią Grażynę Franczyk. Współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.
Turniej podzielono na dwie kategorie: klasy I oraz klasy II i III.
W swojej grupie miałyśmy do rozegrania cztery mecze. Grałyśmy do dwóch wygranych setów, w każdym do 15 punktów. Naszymi pierwszymi przeciwniczkami były dziewczęta z UKS „Nidka” (Ruciane Nida). Było nam łatwiej grać, ponieważ spotkałyśmy je już na półfinałach województwa. Pierwszy set wygrałyśmy bez większych problemów, za to w drugim przeciwniczki zmobilizowały się skutecznie. W tie-breaku jednak pokazałyśmy, na co nas stać. Wynik 2:1.
Nigdy wcześniej nie spotkałyśmy dziewcząt z Ełku, a to właśnie z nimi miałyśmy rozegrać kolejny mecz. Pierwszy set wygrałyśmy 15:3. Kapitan naszego zespołu rozbroiła przeciwniczki „piekielną zagrywką”. W drugim secie przeciwniczki „wzięły się w garść”, ich przewaga punktowa nad nami rosła, a my stałyśmy, jak zaczarowane. Szybko doprowadziłyśmy do remisu, niestety przegrałyśmy. Trzeci set przebiegał podobnie jak drugi. Wynik 1:2.
Na szczęście, w kolejnym meczu, nasze koleżanki z UKS „Nidka” pokonały dziewczęta z Ełku 2:1. Tym sposobem każda z liczących się drużyn miała po jednej porażce. Nasz ostatni mecz pozornie wydawał się nieistotny. Grałyśmy z naszymi koleżankami z II klas. Muszę jednak dodać, że po raz pierwszy brały one udział w tego typu imprezie i spisały się bardzo dobrze. Dzięki dużej przewadze punktowej nad dziewczętami (15:7, 15:3) zdobyłyśmy pierwsze miejsce! Najlepszą zawodniczką wybrano Ilonę Kozłowską.
W tym samym czasie trwały zmagania w kategorii klas I. Nasze dziewczęta wygrały w swojej kategorii wszystkie mecze. Pokazały, że są silną drużyną. Spisały się na medal! Najlepszą zawodniczką została Weronika Skrypoczko;]
Magda Furtak

Klasyfikacja klas I:Klasyfikacja klas II-III:

13.04: 31.03 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I. Jego organizatorami były panie: Anna Oleszkiewicz, Grażyna Poddubik i Beata Karwowska.
Wyniki:14.04: Krzysztof Wilczyński (IIIe), uczeń pani Teresy Wacławskiej, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Serdecznie gratulujemy!

15.04: Stefan Fedeczko (IIIg), uczeń pana Krzysztofa Marcinkiewicza, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Serdecznie gratulujemy!
Przypomnę, że Stefan jest już również laureatem Konkursu Matematycznego i ubiegłorocznego Konkursu Fizycznego. W ten sposób, jako pierwszy w historii szkoły, został zwolniony z pisania obu części egzaminu gimnazjalnego, uzysując automatycznie 100pkt.!

16.04: na odbywających się wczoraj w Bisztynku zawodach rejonowych w sztafetowych biegach chłopców (5 x 1000m) i dziewcząt (5 x 800m) zajęliśmy I miejsce. Opiekunem grupy był pan Krystian Paluch. Gratulujemy!

17.04: wywiadówka. Rodzice uczniów klas III mieli możliwość spotkania z przedstawicielami Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie. Wybrany został również komitet organizacyjny Balu Gimnazjalnego.

17.04: wyniki Szkolnego Drużynowego Konkursu Historycznaego dla klas III "Historia powszechna i Polski w latach 1914- 1945":

Organizatorami konkursu byli panowie: Rafał Denisow i Krzysztof Marcinkiewicz.

18.04: w I etapie eliminacji X edycji Turnieju Piłkarskiego Coca- Cola Cup rozgrywanych w Korszach osiągnęliśmy następujące reultaty:

Tym samym zajęliśmy I miejsce kwalfikując się do II etapu eliminacji. Trenerem drużyny jest pan Radosław Rudeczko. Gratulujemy!

21.04: Dzień Tradycji Szkoły.


Odbył się też konkursu związany z historią Gimnazjum. Wyniki wkrótce.

21.04: w minioną sobotę 19.04.2008. odbył się rejonowy finał zawodów Sprawni jak żołnierze.
Wystartowało w nim 11 drużyn chłopców i 8 drużyn dziewcząt.
Tradycyjnie konkurencje obejmowały zmagania na torze przeszkód, pierwszą pomoc, strzelanie, rzut granatem i bieg na orientację.
Ta ostatnia konkurencja była również oddzielną dyscypliną, ocenianą niezależnie, jako IV Biegi na Orientację o Błękitną Wstęgę Wielkich Jezior Mazurskich.
Zespół w składzie:

uzyskał III lokatę w klasyfikacji ogólnej, natomiast zespół: zajął II miejsce w biegu na orientację.
Na wyróżnienie zasługuje również duet Piotr Klimaszewski i Kamil Śmierzyński, gdzie zabrakło trzeciego, chorego zawodnika. Chłopcy wystartowali ambitnie, mimo z góry przesądzonego niepowodzenia, zajmując bardzo dobrą trzecią lokatę w biegu na orientację.
Ekipa dziewcząt w składzie: uplasowała się na V pozycji, ale była to najmłodsza drużyna zawodów, w których biorą udział również szkoły średnie. Za duży sukces zawodniczek należy uznać fakt, że uzyskały najlepszy czas na sprawnościowym torze przeszkód.

Andrzej Gordziewicz


więcej...

22.04: egzamin gimnazjalny, część humanistyczna.


więcej...

23.04: egzamin gimnazjalny, część matematyczno- przyrodnicza.

25.04: klasa IIIb wraz z wychowawczynią, panią Mirosławą Gadowską- Bogus, wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata".

25.04: 19 kwietnia 2008 roku uczniowie naszego Gimnazjum: Krzysztof Wilczyński, Daniel Moskal i Kajetan Krupa pod opieką ks. Rafała Chwałkowskiego wzięli udział w koncercie charytatywnym. Zebrane podczas koncertu pieniądze przeznaczone zostały na sprzęt rehabilitacyjny dla ciężko chorej 7-letniej Wiktorii z Buder. Nasi chłopcy zagrali trzy utwory w części koncertowej i zyskali żywy aplauz publiczności. Swym występem uświetnili również podsumowanie całej imprezy (na prośbę organizatorów i publiczności wykonali dodatkowe dwa utwory na zakończenie koncertu).

25.04: 18 kwietnia odbył się szkolny konkurs czytelniczy "Warmia i Mazury w powieści młodzieżowej". Wyniki:

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Organizatorami konkursu były panie Małgorzata Górska i Anna Bolik- Kun.

29.04: 26 kwietnia pierwszoklasistki wzięły udział w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej w Giżycku. Zmierzyły się tam z: Kętrzynem, Ełkiem i Giżyckiem. Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Nasza reprezentacja pokonała zespoły z Kętrzyna i Ełku, a z Giżyckiem przegrały w tiebreaku.
Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została Patrycja Kulesza.

29.04: 25 kwietnia odbyła się wycieczka do Druskiennik (Litwa). Opiekunami były panie Marlena Kukier, Regina Flis i pan Krystian Paluch.

29.04: 28 kwietnia na naszej hali sportowej rozegrany został sparing w piłce siatkowej pomiędzy drużyną dziewcząt klas trzecich z Helwinga a gimnazjum z Garbna.
Towarzyskie spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem, w stosunku 3:0. Gratulujemy!

29.04: reprezentacja Gimnazjum na rozegranych 28.04 w Biskupcu Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych zajęła VI miejsce. Sztafeta składała się z 5 dziewcząt (biegły na dystansie 800m) i 5 chłopców (1000m). Opiekunem grupy był pan Krystian Paluch.

30.04: wyniki po VIII rundzie Szkolnej Ligi Sudoku.

30.04: 25.04 w naszej szkole rozegrany został powiatowy etap konkursu "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". Reprezentacja Helwinga zajęła wśród szkół gimnazjalnych II miejsce. Opiekunem drużyny był pan Andrzej Małecki.


więcej...

30.04: odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez panie Marlenę Kukier i Jolantę Subocz oraz pana Krzysztofa Marcinkiewicza. Scenografię wykonała pani Beata Karwowska.


więcej...

30.04: pan Andrzej Gordziewicz po raz kolejny zorganizował Szkolny Trójbój Siłowy. Wyniki poznamy wkrótce.


więcej...


Powrót na początek strony