ZDARZYŁO SIĘ

2005/2006

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

KWIECIEŃ

3.04: na rozegranych w piątek powiatowych zawodach "Młodzież zapobiega pożarom" Małgorzata Rydzyńska zajęła I miejsce i będzie nas reprezentować na etapie wojewódzkim. Gratulujemy Gosi i jej opiekunce, pani Bożenie Godlewskiej.

3.04: w sobotę rozegrany został Powiatowy Turniej Pracowników Oświaty w Halowej Piłce Nożnej. Do zawodów przystąpiły dwie reprezentacje. Wygrała drużyna z Gimnazjum (D.Polonis, S.Dobrowolski, M.Mikołajewicz, A.Zubkowicz oraz T.Wierzchowski-LO) pokonując przeciwników 11:3. Królem strzelców został pan Sławomir Dobrowolski- 7 bramek!

4-7.04: w szkole odbywają praktykę nauczycielską studenci z Czerniachowska.

5.05: dokonana została (jak widać) gruntowna renowacja naszej strony internetowej. Wynikło to z sugestii otrzymanych w jednym z maili, za który dziękuję, przez autora strony.

7.04: klasy Id i If wraz wychowawcami, panami: Jerzym Zinkiewiczem i Sławomirem Dobrowolskim, wzięli udział w sprzątaniu Parku Helwinga. Akcja została zakończona wspólnym ogniskiem.

7.04: Małgorzata Patejko (IIIg) uczennica pana Dariusza Polonisa i Małgorzata Rydzyńska (IIIc) uczenica pani Jolanty Subocz zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do konkursu przygotowywane były przez panią Jolantę Subocz. Gratulujemy "Gośkom" i ich nauczycielom sukcesu!.

7.04: Anna Giczewska (IIIg) zajęła w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom" II miejsce. Ania nagrodę odebrała w zeszłym tygodniu.

7.04: jak widzicie strona ulega ciągłej przebudowie graficznej i "nawigacyjnej" (czego może jednak nie widzicie :). Jest to zasługą Tomka Januszewskiego (IIg), któremu za to serdecznie dziękuję.

10.04: w sobotę, 8.04, odbyła się kolejna edycja zawodów "Sprawni jak żołnierze". Wzięło w niej udział 14 zespołów dziewcząt i chłopców. Gimnazjum reprezentował 1 zespół żeński, który w swojej kategorii zajął III miejsce oraz 3 ekipy chłopców, które zajęły miejsca: VII, VIII i X. Drużyny nasze celowały w pierwszej pomocy przedmedycznej. Ekipy chłopców dobrze wypadły w biegu na orientację, dziewczęta zaś na torze przeszkód. Słabym punktem okazało się strzelanie i rzut granatem. Skład ekip:


Zdjęcia- wkrótce.

11.04: wyniki po wczorajszej rundzie Ligi Sudoku

12.04: w rozegranym wczoraj Trójboju Siłowym, którego organizatorem był pan Andrzej Gordziewicz, wzięło udział 26 zawodników, w tym 3 dziewczyny.


więcej...

19.04: wyniki Trójboju Siłowego:


22.04:


Święto Szkoły 2006- zdjęcia

W ramach Święta Gimnazjum na sali sportowej odbył się występ klas III przedstawiający sceny z życia naszego patrona Jerzego Andrzej Helwinga (zdjęcia z tej części- wkrótce). Tematem przewodnim imprezy było hasło "Rok 2006- Rokiem Języka Polskiego". Można było obejrzeć sale lekcyjne przygotowane pod kątem tego hasła. Oprócz tego działała kawiarenka młodopolska oraz zakład fotograficzny. Klasa IIIg przedstawiła wybrane fragmenty ze swoich programów kabaretowych.
Odbyło się również węgorzewskie dyktando "Pół żartem, pół serio".
Oto jego wyniki: Serdecznie gratulujemy odwagi wszystkim piszącym, a laureatom życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy za rok!


22.04:


Koncert Charytatywny "Za ostatni grosz..."- zdjęcia

Celem koncertu było zebranie pieniędzy na wycieczkę do Warszawy dla mniej zamożnych uczniów Gimnazjum. W programie prezentowanym w WCKiP wystąpił kabaret, teatr, cherleeaderki oraz nauczyciele. Odbyła się również licytacja grafik pana Tyszki, piłki z podpisem pana Grzegorza Laty oraz... młotka wykorzystywanego podczas aukcji :) Imprezę uważamy za bardzo udaną, choć martwi mała ilość dorosłych widzów, szczególnie Rodziców naszych uczniów.
Dochód z koncertu wyniósł 889,82zł: licytacja- 440zł., wstęp- 449,82zł. Natomiast dochód ze Święta Szkoły (kawiarenka, pop corn, zdjęcia, "zapałki")- 259zł.

23.04: w Reszlu odbyły III Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej Pracowników Oświaty. Podobnie jak w roku ubiegłym drużyna naszej gminy zajęła V miejsce. W jej skład wchodzili następujący pracownicy Gimnazjum: Sławomir Dobrowolski, Dariusz Polonis, Mirosław Mikołajewicz i Andrzej Zubkowicz

24-25.04: klasa Ib (wychowawczyni pani Mirosława Gadowska- Bogus) i klasa IId, pani Katarzyny Szumskiej wzięły udział w sprzątaniu Parku Helwinga.

25.04: Bohdan Ilasz (IIg) uczeń pani Zuzanny Denisow został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulacje dla Bohdana i jego opiekunki!
W bieżącym roku szkolnym mamy 11 finalistów, w tym 5 laureatów konkursów przedmiotowych (z języka angielskiego, geografii, matematyki i języka polskiego (2)). To nasz rekord.

25.04: w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna Gimnazjum (Jakub Warnieło, Jakub Wysocki i Łukasz Król- wszyscy IIg) zajęła I miejsce i będzie nas reprezentować na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Godkowie k/Pasłęka 16.05. Chłopcom i ich opiekunowi, panu Andrzejowi Małeckiemu, serdecznie gratulujemy.
zdjęcia

25.04: do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień" zakwalifikowali się: Mateusz Zawadka, Bohdan Ilasz, Joanna Aleksandrowicz, Karolina Arszułowicz, Izabela Kołyszko, Łukasz Król, Anna Pachałko, Karol Siemieniago i Michał Wierzchowski.

25.04: na podstronie Święto Szkoły 2006 umieszczone zostały nowe zdjęcia z części odbywającej się w hali sportowej.

26.04: egzamin gimnazjalny: część humanistycznaSzkoła była przygotowana do egzaminu już we wtorek po południu.
Pierwszy dzień egzaminu, 26.04- zdjęcia27.04: egzamin gimnazjalny: część matematyczno- przyrodnicza


28.04: drużyna chłopców w piłce nożnej pojechała na eliminacje turnieju Coca Cola Cup 2006 rozgrywane w Karolewie. Opiekunem grupy jest pan Radosław Rudeczko.

28.04: trzy drużyny, wybrane przez panią Ewę Szarmacher, wzięły udział w Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie. Oprócz naszej szkoły do konkursu przystąpiły gimnazja z Więcek, Radziej i Pozezdrza oraz szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii gimnazjów II miejsce zajęły dwie nasze drużyny: Ania Juchniewicz, Ania Moskal, Dorota Komar oraz Gosia Prokop, Ewa Szczęsna, Rafał Kęszczyk, a III miejsce drużyna w składzie: Ania Markowska, Kasia Nietrzeba i Gabrysia Wojtowicz.

28.04: klasy Ig, IIa, IIc, IIg wzięły udział w akademii organizowanej w WCKiP w Węgorzewie o godzinie 10.30 z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Akademia z tej okazji w naszej szkole odbędzie się w czwartek, po "długim weekendzie".

Powrót na początek strony