ZDARZYŁO SIĘ

2007/2008

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

GRUDZIEŃ

3.12: W świetlicy szkolnej odbyła się projekcja filmu "Ogniem i mieczem" produkcji KOLONIA DIRECT 2006 :)
Wystąpili m.in.:


Czas projekcji: 2x 40 minut.
Ci co nie byli niech żałują. Czekamy na następne produkcje!

6.12: grzeczne dzieci odwiedził Święty Mikołaj.

7.12: na zwodach rejonowych w piłce ręcznej chłopców rocznik 92 i młodszych odbywających się w Karolewie drużyna nasza zajęła II miejsce. Dzięki temu awansowaliśmy do dalszego etapu rozgrywek. Opiekunem zespołu był pan Robert Jarosz.

10.12: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Języka Polskiego:


Zawody rejonowe odbędą się 16.02.2008r. w Giżycku.

10.12: W minioną sobotę 08.12.2007., w podwarszawskiej Zielonce odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Polski VIET VO DAO. Wzięło w nich udział przeszło dwustu zawodników z Polski i Białorusi. Wystartowały kluby INTERNATIONAL VIET VO DAO, VOVINAM VIET VO DAO, KEMPO JU JITSU i NIHON JU JITSU.
Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: kadet ( do rocznika 1994), junior i senior, w następujących konkurencjach:


W ekipie reprezentującej Węgorzewo wystartowała dwójka uczniów naszego Gimnazjum: Patryk Świst w konkurencji QUYEN i SONG LUYEN oraz Michał Rakowski w konkurencji SONG LUYEN.
Obie konkurencje przyniosły medale: Patryk Świst został mistrzem Polski juniorów w QUYEN, a w parze z Michałem Rakowskim wywalczył srebro.
Nie były to jedyne medale jakie przywiozła ze sobą ekipa węgorzewska.

Andrzej Gordziewicz


więcej...

11.12: Dnia 30 listopada odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Słudze Bożym Janie Pawle II. Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nasi katecheci: ks. Rafał Chwałkowski SDS i ks. Sebastian Bratek SDS. W konkursie wzięło udział 32 uczniów, którzy wykazali się wspaniałą i szczegółową wiedzą o życiu i działalności naszego Wielkiego Rodaka.
Wyniki:


Uczestnikom gratulujemy wiedzy! Zwycięzców nagradzamy! No i oczywiście zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Biblijnym, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2008 :-)

11.12: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Chemicznego:


Zawody rejonowe odbędą się 23.02.2008r. w Mrągowie.

11.12: przeprowadzono egzamin próbny z części humanistycznej.

12.12: W świetlicy szkolnej odbyła się projekcja filmu "Czarna Mamba" (sensacyjny o mafii, którego akcja dzieje się w 1920 r. we Włoszech) produkcji KOLONIA DIRECT 2006.

12.12: księża Sebastian Bratek i Rafał Chwałkowski zorganizowali wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz nich opiekunami grupy byli panowie Krzysztof Marcinkiewicz i Rafał Denisow.


dużo więcej...

13.12: przeprowadzono egzamin próbny z części matematyczno- przyrodniczej.

14.12: na You Tube możecie obejrzeć filmik z V Otwartych Mistrzostw Polski Viet Vo Dao z udziałem Patryka Śwista i Michała Rakowskiego

14.12: odbył się VII Powiatowy Kunkurs Języka Polskiego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna..." dla klas II, organizowany przez panie Annę Oleszkiewicz i Jolantę Subocz. Startowało 10 trzyosobowych drużyn. W trakcie konkursu należało przedstawić scenkę prezentującą występ kolędników, zaśpiewać kolędę, opowiedzieć dawny mazurski zwyczaj świąteczny, wykonać kartkę świąteczną, rozwiązać szarady, anagramy i homonimy o tematyce bożonarodzeniowej. Po 3-godzinnych zmaganiach komisja (Anna Stasińska, Monika Ekiert- Jezusek, Anna Oleszkiewicz) wyłoniła zwycięzców. Wyniki wyglądały następująco:

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy oraz sklepik szkolny, którym organizatorzy serdecznie dziękują.


więcej...

18.12: wyniki po IV rundzie Szkolnej Ligi Sudoku.

18.12: reprezemtacja Gimnazjum dziewcząt w piłce siatkowej zdobyła wicemistrzostwo województwa podczas finałów rozgrywanych w Olsztynie.
Wyniki:


Gratulujemy drużynie i trenerce, pani Grażynie Franczyk, sukcesu!więcej...

19.12: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Matematycznego:


Zawody rejonowe odbędą się 2.02.2008r. w Giżycku.

19.12: 18.12.2007r w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Tolerancji, podczas którego wyemitowano audycję radiową oraz wystawiono plakaty wykonane przez uczniów klas III. Wystawę jeszcze przez kilka dni można obejrzeć w holu szkoły, natomiast audycji można było wysłuchać podczas piątej lekcji.
Tematy plakatów:


Regina Flis

20.12: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Biologicznego:


Zawody rejonowe odbędą się 30.01.2008r. w Giżycku.

20.12: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Historycznego:


Zawody rejonowe odbędą się 9.02.2008r. w Piszu.

20.12: wyniki szkolnego konkursu muzycznego "Wieczór z kolędą":

Organizatorką konkursu była pani Marlena Kukier.

20.12: w dniu wczorajszym odbył się konkurs czytelniczy "Opowieść wigilijna po polsku". Do konkursu przystąpili uczniowie wszystkich klas pierwszych. Oprócz sprawdzenia znajomości lektury "Kolęda prozą, czyli opowieść wigilijna o duchu" Ch. Dickensa, uczniowie wykazali się wiedzą na temat polskich tradycji wigilijnych. Ciekawym elementem konkursu była interpretacja kolędy oraz degustacja tradycyjnej potrawy wigilijnej. Jury w składzie p.Krystyna Jarosz (MKL w Węgorzewie)- przewodnicząca, p.Anna Stasińska (Biblioteka Publiczna) i p. Katarzyna Subotowicz (Biblioteka Publiczna) po podliczeniu punktów oraz dogrywce czterech klas walczących o trzecie miejsce wyłoniło zwycięzców:

Organizatorkami konkursu były panie Anna Bolik- Kun, Jolanta Górska i Małgorzata Bacewicz.


więcej...

21.12: odbyło się spotkanie wigilijne pracowników Gimnazjum.


Powrót na początek strony