ZDARZYŁO SIĘ

2006/2007

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

GRUDZIEŃ

1.12: obiecane zdjęcia z dyskoteki andrzejkowej (autor: Rafał Denisow). :


więcej...

1.12: organizatorki konkursu "Pierwsza Liga Fantasy" wręczyły nagrody uczestnikom i laureatom (wyniki).

5.12: odbyły się eliminacje szkolne kilku konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Do etapu rejonowego zakwalfikowaliśmy:

6.12: w holu gimnazjum pojawiła się choinka,

a grzeczne dzieci odwiedził św. Mikołaj:)

7.12: grupa łączona z klas: IIa, Ig i IIc pojechała na basen do Mikołajek. Opiekunami były panie: Bożena Godlewska, Bożena Cudowska i Teresa Wacławska.

8.12: panie Anna Oleszkiewicz i Jolanta Subocz zorganizowały VI Powiatowy Konkurs "Tu wszędzie jest moja ojczyzna...". Grupy trzyosobowe z klas II musiały przedstawić zwyczaj związany ze świętami Bożego Narodzenia, przeczytać tekst pisarza regionalnego, zaprezentować obiekt historyczny z naszego regionu, przygotować potrawę wigilijną i stroik. Nagrody ufundowali Starosta i Burmistrz Węgorzewa oraz sklepik szkolny. Wyniki:
więcej...

11.12: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Fizycznego:

12.12: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Matematycznego:

13.12: w sali konferencyjnej Starostwa odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS "Razem przeciw AIDS". Gimnazjum nasze reprezentowały: Paula Hawryszko (IIc), Paulina Giczewska (IIIf) i Patrycja Opiela (Id) wyłonione w wyniku eliminacji szkolnych. Najwyższe miejsce spośród naszych uczennic zajęła Paulina Giczewska, która była III. Serdecznie gratulujemy. Organizatorami konkursu był węgorzewski SANEPID oraz Starostwo Powiatowe, reprezentowane przez panią Annę Czapską.

14,15.12: egzaminy próbne klas III:
- w czwartek część matematyczno- przyrodnicza,
- w piątek część humanistyczna.

15.12: dziewczęta naszego Gimnazjum wraz z trenerem, panią Grażyną Franczyk, były w Bartoszycach na rejonowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Do turnieju zgłoszono zespoły z Bartoszyc (dwa), Kętrzyna , Garbna i Węgorzewa. Zawodniczki grały systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna w po zaciętej walce uplasowała się na III miejscu pokonując w decydującym meczu zespół z Kętrzyna 2:1.
Skład naszego zespołu: Ilona Kozłowska- kapitan, Dominika Skrypoczka, Dominika Bejnarowicz, Dorota Kozakiewicz, Daria Życka, Ewa Woynarowska, Magdalena Furtak, Joanna Makowska, Angelika Skrypoczko. Do zawodów regionalnych zakwalifikowały się dwie pierwsze drużyny.
Mamy nadzieję, że za rok dziewczęta przejdą w rozgrywkach do etapu wyższego.

15.12: wyniki szkolnych eliminacji Konkursu Języka Angielskiego:

15.12: klasę IIg odwiedziła na lekcji języka angielskiego wolontariuszka, która wzięła udział w zajęciach.

16.12: pani Grażyna Franczyk z siatkarkami naszego Gimnazjum była w Giżycku na Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2. W zawodach wzięły udział cztery zespoły z Gimnazjów w: Kętrzynie, Pieniężnie, Giżycku i Węgorzewie. Drużyny grały systemem "każdy z każdym".
Wyróżniającym się zespołem turnieju było Gimnazjum w Pieniężnie. Pokonało wszystkich przeciwników zajmując I miejsce. Dalsza kolejność wyglądała następująco: Giżycko, Węgorzewo, Kętrzyn. Drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepsze zawodniczki z każdego zespołu. Za taką zawodniczkę w naszej grupie uznano Ilonę Kozłowską. Serdecznie gratulujemy!

17.12: zespół wokalny Gimnazjum, prowadzony przez panią Marlenę Kukier, wziął udział w uświetnieniu miejskiego spotkania opłatkowego na Placu Wolności.

17.12: cheerleaderki z naszego Gimnazjum, przygotowywane przez panią Grażynę Franczyk, tradycyjnie występują podczas wszystkich ważnych miejskich imprez sportowych. Na zdjęciach ich występ w czasie rozgrywek Węgorzewskiej Ligi Piłki Halowej.

19.12: wyniki po IV kolejce Ligi Sudoku.

19.12: od wczoraj w holu gimnazjum możemy podziwiać szopki wykonane przez uczniów pani Ewy Kęszczyk.20.12: klasa Ia (wychowawczyni pani Anna Oleszkiewicz) rozpoczęła szkolne wigilie klasowe. I tak będzie z pewnością do ostatniego dnia nauki przed świętami :)

20.12: w sali MGOK-u odbył się profilaktyczny turniej klas III "ABC tolerancji". Wyniki -w konkurencji drużynowej (piosenka i scenka):

-w konkurencji: plakat -w konkurencji: emblemat -w konkurencji: doping
Nagrody ufundowali: Urząd Miejski (GKPiRPA), Starostwo Powiatowe i sklepik szkolny "Sknerus".


więcej...

20.12: do kupienia jest już kalendarz "Helwing 2007" przygotowany przez panią Monikę Ekeirt- Jezusek, pana Andrzeja Małeckiego i młodzież naszej szkoły. Zapewniam Was, że warto wydać 15 złotych (pieniądze przeznaczone będą na cel charytatywny) i wejść w posiadanie unikalnych, artystycznych zdjęć prezentujących poszczególne miesiące. Na zachętę publikuję zdjęcie okładki kalendarza.22.12:Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, w imieniu dyrekcji szkoły, życzę wszystkim uczniom i pracownikom Gimnazjum zdrowia, spokojnych świąt, odpoczynku i spełnienia wszystkich marzeń.


Powrót na początek strony