ZDARZYŁO SIĘ

2005/2006

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

GRUDZIEŃ

1.12: klasy "brytyjskie" wraz z nauczycielami języka angielskiego zorganizowały Dzień Amerykański w Gimnazjum. Było na co popatrzeć, posłuchać i można było smacznie zjeść:) Wielkie brawa dla organizatorów imprezy!!!


więcej...

1.12: odbyły się szkolne eliminacje konkursów z biologii i chemii. Oto ich wyniki:

Konkurs Biologiczny:

Te osoby będą nas reprezentować na Konkursie Rejonowym, 18.01.2006r. w Giżycku.

Konkurs Chemiczny: Te osoby będą nas reprezentować na Konkursie Rejonowym, 14.01.2006r. w Giżycku.

2.12: kolejne wyniki szkolnych eliminacji:

Konkurs Matematyczny:

Te osoby będą nas reprezentować na Konkursie Rejonowym, 7.01.2006r. w Giżycku.

4.12: w Kętrzynie odbyła się Budo Gala - Przegląd Sztuk i Sportów Walki. Wzięła w nim udział ekipa Viet Vo Dao działająca przy Klubie Olimpijczyka oraz: grupy Taekwondo z Kaliningradu i Kętrzyna, Karate Kyokushinkai z Ełku, Ju Jitsu sportowe z Mikołajek, brazylijskie Ju Jitsu z Kętrzyna oraz Boks z Kętrzyna.

Nasze Gimnazjum reprezentowali: Krzysztof Wilczyński (Ie), Patryk Świst (Ib), Kamil Stankiewicz (Ib) oraz absolwenci: Marcin Wójtowicz i Robert Jedynasty.5.12: klasy If i Ih pojechały na wycieczkę do Olsztyna. Odwiedziły Teatr Jaracza w ramach zajęć "Teatr od kulis" i Planetarium. Opiekunami były panie: Dorota Paszkiewicz, Jolanta Subocz i Jolanta Górska.

5.12: w piątek odbyły się kolejne eliminacje szkolnego konkursu przedmiotowego:

Konkurs Historyczny

Te osoby będą nas reprezentować na Konkursie Rejonowym, 21.01.2006r. w Piszu.

6.12: od wczoraj wita nas w hallu choinka.

6.12: mikołajki w Gimnazjum. Byliście grzeczni?


6.12: klasa If wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Subocz, przekazała zakupione przez siebie upomionki dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej.

7.12: drużyna siatkarska dziewcząt wraz z panią Grażyną Franczyk była na Turnieju Mikołajkowym w Kętrzyna. W zawodach wystąpiło 8 drużyn, m.in. z Kętrzyna, Giżycka, Wydmin i Olsztyna. Dziewczęta zajęły VI miejsce.

8.12: Samorząd Uczniowski przeprowadził coroczną akcję "Sweterek", czyli zbiórkę rzeczy dla Rodzinnego Domu Dziecka. Wszystkie osoby, które włączyły się do akcji zostały zwolnione z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.


8.12: panie Grażyna Pieciun i Bożena Cudowska prowadzą sprzedaż bombek choinkowych z wypisanym imieniem nabywcy w ramach akcji charytatywnej. Możecie je nabyć, w zależności od wielkości, za 1.50, 2 lub 3zł.


9.12: dotarły wreszcie zdjęcia z wycieczki do Olsztyna klasy If i Ig.


więcej...

9.12: wyniki kolejnych eliminacji szkolnych: Konkurs języka polskiego

Te osoby będą nas reprezentować na Konkursie Rejonowym, 28.01.2006r. w Giżycku.

13.12: przez ostatnie dwa dni wszystkie osoby odwiedzające naszą stronę witał napis: "przekroczony miesięczny limit transferu". Dzięki Waszemu zainteresowaniu przekroczyliśmy 3GB, co było limitem konta. Aby usunąć tę niedogodność zakupiliśmy większy pakiet, co powinno wyeliminować takie sytuacje.

13.12: w ubiegłym tygodniu Pani Anna Oleszkiewicz wraz z członkami Koła Teatralnego brała udział w przeglądzie widowisk dotyczących uzależnień. Możecie obejrzeć "migawki" ze spektaklu Waszych kolegów i koleżanek na poniższych zdjęciach.16.12: uczniowie klas: IIe,f,h wzięli udział w warsztatach programu profilaktycznego NOE.


więcej...

16.12: otrzymaliśmy wreszcie pracownię multimedialną do biblioteki. Składa się ona z 4 komputerów (oczywiście z dostępem do Internetu) oraz drukarki. Na komputerach zostanie zainstalowana Encyklopedia PWN, Słownik Języka Polskiego oraz Wielki Atlas Świata. Będziecie mogli z niej korzystać od następnego tygodnia w czasie godzin pracy biblioteki.

16.12: miło nam zawiadomić, że w konkursie Super Belfer Roku 2005, organizowanym przez Tygodnik Węgorzewski, pan Jarosław Paszkiewicz zajął II miejsce- 510 głosów, przegrywjąc jedynie z panią Zofią Kruk (Szkoła Podstawowa w Perłach)- 671 głosów. Zaszczytne IV miejsce zdobyła pani Beata Nizio. Obojgu naszym nauczycielom gratulujemy, a Wam dziękujemy za oddane głosy.

19.12: reprezentacja Gimnazjum w piłce siatkowej dziewcząt grała sparing z Gimnazjum w Radziejach. W meczu wzięły udział zarówno dziewczęta z klas trzecich jak i pierwszych. Wynik - 3:0 dla nas. Gratulacje!

19.12: odbył sie turniej profilaktyczny dla klas III na temat tolerancji. Motywem przewodnim był Shrek. Wszyscy świetnie się bawili, a klasy wykazały się wielką pomysłowością. Wygrała klasa IIIb, pana Jarosława Paszkiewicza.


więcej...

19.12, godz. 14.30: 4 kolejka Ligi Sudoku.

20.12: wyniki 4 kolejki i wyniki łączne Ligi Sudoku.

21.12: odbyły się kolejne szkolne eliminacje konkursu przedmiotowego:

Konkurs Geograficzny

Te osoby będą nas reprezentować na Konkursie Rejonowym, 15.02.2006r. w Ełku.

20.12 - 21.12: na parterze można było kupić pamiątki świąteczne. Atrakcją były bombki podpisane przez węgorzewskiego Komendanta Policji, dowódcę Jednostki Wojskowej, Burmistrza i Starostę. Większość ozdób, kartek świątecznych jak również ciast wykonali sami uczniowie. Sklepik prowadziły panie Grażyna Franczyk i Marlena Kukier. Przy wykonywaniu kartek świątecznych uczniom pomagały panie Jolanta Górska i Małgorzata Bacewicz. Cały dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

Dzięki sprzedaży udało się zarobić 460zł.


21.12: odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt w ramach akcji "Pomóżmy zwierzętom", organizowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką pana Jarosława Paszkiewicza. Zebraliśmy ok. 30kg karmy. Super!

21.12: odbył się premierowy występ kabaretu "Woń", prowadzonego przez pana Dariusza Polonisa. Pieniądze zarobione na sprzedaży biletów zostały przekazane na cel charytatywny.22.12: na długiej przerwie mogliśmy wysłuchać kolęd przygotowanych przez pana Dariusza Polonisa i grupę uczniów.

22.12:

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, w imieniu dyrekcji szkoły, życzę wszystkim uczniom i pracownikom Gimnazjum zdrowia, spokoju i spełnienia wszystkich marzeń.


Powrót na początek strony