ZDARZYŁO SIĘ

2017/2018Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

Styczeń

3.01: 18.12.2017r. odbył sie w Więckach Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Gimnazjum reprezentowały : Antonina Kowalik, Iwona Denes, Oliwia Drożyner, Natalia Iwiczuk, Julia Myka i Julia Girulska. W kategorii duety Oliwia Drożyner i Natalia Iwiczuk Zajęły I miejsce, a Julia Myka i Julia Girulska miejsce II.
Uczniów przygotowywała pani Marlena Kukier. Gratulujemy!

3.01: 21.12 w Karolewie odbyły sie Półfinały Mistrzostw Województwa SZS w Piłkę Ręczną Chłopców w Kętrzynie.
Gimnazjum reprezentowali zawodnicy klasy z 3a: Adam Kun , Piotr Fal, Tymoteusz Jachimiak, Daniel Jurkiewicz, Jan Kukier, Krystian Abramczyk, Patryk Szram, Krystian Jurek, Kuba Fedusio, Miłosz Kutnik,
Rozegraliśmy 2 mecze, które niestety oba przegraliśmy z Olsztynem (23:9) i z z Kętrzynem(14:11)
Po zakończeniu zawodów wróciliśmy do Węgorzewa trochę zawiedzeni lecz zmobilizowani do dalszej pracy i sportowej walki . Czekamy na kolejne imprezy.
Serdecznie dziękujemy trenerowi Krystianowi Paluchowi za treningi i opiekę nad naszą grupą.

Jan Kukier (3a)

3.01: książki do IV etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Wybieramy 3 książki i piszemy test do 28.02.18r. Etap III kończy się 5.01.18r.

5.01: w dniu wczorajszym reprezentacja Gimnazjum wzięła udział w towarzyskim Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Nasza drużyna rozegrała 3 mecze przegrywając z Giżyckiem i Piszem po 0:2 i wygrywając z Wydminami 2:1. Ostatecznie zajęliśmy V miejsce. Trenerką drużyny jest pani Urszula Jańczuk.


więcej...

5.01 (zaległa informacja:) : NOCKA GIMNAZJALNA KL. II A I III A

Gimnazjum w nocy z 1 na 2 grudnia było tylko NASZE, czyli klas II a i III a. Właśnie wtedy odbyła się długo planowana „Nocka gimnazjalna”.
Zaczęliśmy od zajęć przygotowanych we współpracy z przedstawicielami ZSZ w Węgorzewie. Graliśmy w nieco zapomniane już „Państwa – miasta”, które wzbudziły nadspodziewane emocje. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny była taca babeczek. Oprócz tego poznawaliśmy różne projekty, sposoby tworzenia przewodników, techniki zdobienia kartek świątecznych i wiele innych niecodziennych zajęć. Potem, jak przystało na klasy sportowe, udaliśmy się na halę i przez dobre dwie godziny intensywnie graliśmy w siatkówkę oraz piłkę nożną.
Po zajęciach sportowych pożegnaliśmy gości z ZSZ i wróciliśmy na aulę. Tu wreszcie oddaliśmy się błogiemu lenistwu przy interesujących filmach oraz podjadaniu ( gofry i tosty były niezłe ). Tuż przed północą mieliśmy jeszcze jedno ciekawe wydarzenie – urodziny kolegi z kl. III a (urodził się 1 grudnia ), a zaraz po północy urodziny koleżanki z kl. II a ( urodziła się 2 grudnia ). Musieliśmy je więc odpowiednio uczcić. Nocka nam minęła szybciej niż się tego spodziewaliśmy.
Dziękujemy opiekunom i wychowawczyniom: p. Dorocie Paszkiewicz, p. Agnieszce Linkiel, p. Jarkowi Paszkiewiczowi i innym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy tak przyjemnie spędzić tę noc.


więcej...

9.01: wyniki III etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej prowadzonej przez panią Małgorzatę Bacewicz:

Wyniki po III etapie:

10.01: 5 stycznia 2018 roku, w Giżycku odbył się Wojewódzki Turniej Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w halowej piłce nożnej chłopców.
W turnieju wystartowało sześć drużyn. Oprócz naszego zespołu zagrały: dwie ekipy z Giżycka, Pisz, Nidzica i Kruklanki.
Nasi chłopcy z kompletem zwycięstw dotarli do finału. W meczu o pierwsze miejsce ulegli drużynie giżyckiej jedynie rezultatem 0:1, po błędzie obrońców, w pierwszych minutach meczu. Taki rezultat utrzymał się już do końca spotkania. W rezultacie nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Wynik cieszy, ale zwycięstwo w turnieju było w zasięgu ręki.

A.Gordziewicz

18.01: 14 stycznia uczennice z gimnazjum oraz SP2 wzięły udział w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opiekunkami były p. Wioletta Balewicz i p.Małgorzata Ambrosiewicz. Pobilismy rekord uzbieranej kwoty w powiecie węgorzewskim: 27020,24 zł!

Jagoda Balewicz (3f)

18.01: 16.01 odbył się Szkolny Konkurs Biologiczno- Chemiczny. Uczniowie klas III zmagali sie z zadaniami z biologii i chemii.
Wyniki:

Pozostałe klasy trzecie zajęły... czwarte miejsce! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

W.Balewicz, A.Linkiel, E.Szarmacher

18.01: w dniu wczorajszym na posiedzeniu komisji podjęto decyzję, że "Stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe" za I półrocze roku szkolnego 2017/2018 otrzymują:

Gratulujemy uczniom i ich Rodzicom!
Stypendia będą do odbioru w sekretariacie szkoły przez rodziców (po okazaniu dowodu osobistego) dzisiaj w trakcie wywiadówek, jutro w godzinach 8.00- 15.00 i po feriach w godzinach pracy sekretariatu 8-14.00.

18.01 (czwartek, godz. 16.00): wywiadówka

Luty

5.02: pierwszy dzień nauki po feriach zimowych


Powrót na początek strony