ZDARZYŁO SIĘ

2016/2017Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecien
Maj
Czerwiec

Aktualności

MARZEC

1.03: w tym roku mogliśmy korzystać w pełni z uroków zimy. Niektórzy wyjeżdżali na narty, a klasy 1c i 1d lepiły przy szkole śniegowe bałwany. Klasy IIId i IIIe jeździły na łyżwach. Choć trochę marzły nosy wszyscy cieszyli się z zabawy.

Marlene Kukier


więcej...

2.03: Grupa I zakończyła również rozgrywki (wyniki gr. II znajdziesz pod datą 28.02) Szkolnej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Układ tabeli wygląda następująco:

Infromacje przekazał Patryk Skrzypek (3d).

2.03: wyniki IV etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Wyniki po czterech rundach (podaję pierwszych 10 miejsc):

2.03: odbył się Szkolny Konkurs Ekonomiczno-Ekologiczny dla klas pierwszych. Konkurs przygotowali uczniowie kl. IIIf - Roksana Oryńczak, Patryk Drabyk, Kacper Morawski, Samuel Sroka i Kacper Wróblewski w ramach projektu gimnazjalnego. W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny z każdej klasy pierwszej.
Pierwszym etapem konkursu był test indywidualny, w którym to najlepszym okazał się uczeń kl. Id - Maciej Płoński.
W dalszej części uczniowie pracowali w grupach i rozwiązywali zadania o tematyce ekonomicznej, krzyżówkę, wypełniali przekaz bankowy i wytyczali drogę do wodopoju dla żubra. W konkursie tym <

Dokumentację fotograficzną przygotował Szymon Wawrzynkowski

Grażyna Pieciun


więcej...

6.03: o godzinie 9:00, w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie odbył się konkurs czytelniczy „W świecie wierszy Jana Brzechwy” dla klas III SP naszego miasta. Uczestnicy mieli 3 zadań dotyczących wierszy Jana Brzechwy. Było układanie puzzli, odpowiadanie na pytania, krzyżówka i uzupełnianie treści wiersza.
Po emocjonującej walce jury w składzie: p. Anna Bolik-Kun z MGBP w Węgorzewie, p. Grażyna Wójcik z SP nr 2 i Elżbieta Użyńska z SP nr 1, wyłoniło zwycięzców:

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki, a pozostali-dyplomy i drobne upominki. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. Małgorzata Bacewicz.

Klaudia Hawryszko (2b)


więcej...

8.03: z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom i dziewczętom życzymy uśmiechu i miłości!

Samorząd Uczniowski obdarował panie słodyczami.


więcej...

Pani Marlena Kukier wraz z uczniami klas 1a, 1f, 2a, 2e, 3b, 3d, 3f przygotowała z myślą o dziewczętach występy na auli.


więcej...

10.03: nagranie filmowe występu uczniów w czasie apelu z okazji Dnia Kobiet (nagranie: Bartek Banasiewicz).

"Kliknij" na obrazek:

13.03: Nowe Miasto Lubawskie było w piątek 10.03 gospodarzem Halowych Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Pchnięciu Kulą i Skoku Wzwyż. Zawody były organizowane dla wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasze miasto reprezentowały Gimnazjum oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących.
Uczniowie helwinga zajęli następujące miejsca: Oliwia Drożyner 6 w skoku wzwyż oraz pchnięciu kulą, Klaudia Bykowska 8 w pchnięciu kulą, a Anna Hołoweńko 12 w pchnięciu kulą. Natomiast starsze koleżanki Izabela Mendyk i Klaudia Nazarowicz oraz kolega Szymon Jóżwiak zdobyli cztery medale: 3 złote- Klaudia Nazarowicz skok wzwyż i pchnięcie kulą, Szymon Jóżwiak w pchnięciu kulą oraz 1 brązowy Izabeli Mendyk w pchnięciu kulą.
Całej drużynie reprezentującej nasze miasto ogromnie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie.

Krystian Paluch


więcej...

15.03: dnia 11 marca 2017 roku grupa gimnazjalistów pojechała do Olsztyna na mecz piłki siatkowej mężczyzn PGE SKRA Bełchatów vs AZS Olsztyn. Kibice byli podzieleni w swoich opiniach co do faworytów spotkania. Po zakończonym spotkaniu cieszyli się Ci, którzy trzymali kciuki za SKRĘ. Ich ulubiony zespół wygrał 3:2.
Mecz był emocjonujący i do ostatniej akcji trzymał w napięciu.
Opiekunami grupy byli Pani Urszula Jańczuk oraz Pan Radosław Rudeczko.

16.03: 9.03 w klasie "brytyjskiej" (3f) testowany był próbny egzamin z języka angielskiego (część podstawowa), przygotowany przez "Gazetę Prawną". Akcję wspierało Radio RMF FM.
Dziennikarz tego programu Piotr Bułakowski rozmawiał na temat odczuć i oceny testu z uczniami i panią Dorotą Jurkiewicz.
Audycja została wyemitowana 15.03 o godz. 11 w programie ogólnopolskim tego radia.

17.03: wyniki Gimnazjum w Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych 2016/2017:

• 1 tytuł laureata:

• 2 tytuły finalistów: Uczniom, nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy!

17.03: 15.03.2017 r. klasa I e zorganizowała i przeprowadziła grę detektywistyczną dla klas pierwszych. Zadaniem zespołów klasowych było rozwiązanie drogą dedukcji zagadki śmierci piosenkarki Magdaleny. Gra odbywała się na przerwach. Udział w zabawie wzięły zespoły z wszystkich klas pierwszych. Wszyscy otrzymali dyplomy i słodycze. Najlepiej wypadł zespół z I b.
Dziękujemy za udział i gratulujemy!

Dariusz Polonis


więcej...

17.03:W dniu 10.03.2017r. odbyła się noc klasy Ic pod opieką P. B. Godlewskiej, B. Cudowskiej, A. Jeżowskiej-Molisak, B. Zawiszy-Wawer.
Rozpoczęliśmy od ćwiczeń, poprowadzonymi przez Panią Annę Jeżowską -Molisak. Do dyspozycji mieliśmy wiele różnych specjalistycznych sprzętów. Zaczynając od ciężarków, kończąc na przedmiotach ułatwiających rozciąganie ciała. Na koniec ćwiczeń odbył się konkurs na „deskę”. Wśród chłopców najlepszym okazał się Jan Puchalski z czasem 4 minut, a zwyciężczynią wśród dziewcząt została Martyna Kotowicz, która uzyskała czas 3min 40 sekund. Po zakończonym wysiłku nadszedł czas na filmy, gry planszowe i smaczne jedzenie: tosty, gofry, rogaliki, ciasto czekoladowe, owoce.
W takcie nocki nie zabrakło również wspólnego karaoke i tańca. Nasza zabawa trwała do samego rana. Tylko nieliczni z nas zdecydowali się na sen, który nie trwał jednak dłużej niż godzinę. O 600 rano przyszedł czas na sprzątanie, a o 700 wszyscy wyczerpani, lecz uśmiechnięci rozeszliśmy się do swoich domów.

Julia Girulska

17.03: Dzień Irlandzki przygotowany przez klasy "brytyjskie" i nauczycieli języka angielskiego.

Zdjęcia: Ola Wyrzykowska (1a) i Natalka Szutko (2f)


dużo, dużo więcej...

21.03: W dniach 6-10.03.2017 r. z inicjatywy uczniów klasy I e odbyła się zbiórka zabawek i książek na kiermasz, który organizuje Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Węgorzewie. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dla chorej Wiktorii. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

Dariusz Polonis

21.03: Kacper Bijata (1c) i dziewczęta z klasy 1e przyniosły nam pierwszą garść wiosny.

21.03: Klasy 3 wraz z wychowawcami odwiedziły LO i ZSZ w Węgorzewie w ramach ich Dni Otwartych.
Klasy 1 i 2 wzięły udział w Turniejach Profilaktycznycvh przygotowanych przez panią pedagog i wychowawców.

Zdjęcia: Ola Sobolewska (2a)


więcej...

28.03: nagranie filmowe występu uczniów w czasie apelu z okazji Dnia Irlandzkiego (nagranie: Bartek Banasiewicz).

"Kliknij" na obrazek:

28.03: w dniu wczorajszym klasa 1f wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Balewicz była w kinie w Kętrzynie na filmie ""Maria Skłodowska- Curie".

29.03: pan dr Jerzy Marek Łapo przekazuje następująca informację:

URODZINY MIASTA

W ramach obchodów „446. Urodzin Miasta” Muzeum Kultury Ludowej zaprasza na lekcję muzealną (nieodpłatną) zatytułowaną „Węgorzewo. Z pocztą przez stulecia”. Zajęcia prowadzi dr Jerzy Łapo. Lekcje odbywają się w budynku głównym Muzeum przy ul. Portowej 1.
Lekcje trwające pół godziny, rozpoczynające się co pół godziny od godz. 8.00 do 15.00, odbędą się 3, 4, 6 i 7 kwietnia. Niezbędna jest telefoniczna rezerwacja – tel. 604 864 239.

Wolne terminy (stan na 29 marca, godz. 7.00):
PONIEDZIAŁEK, 3 kwietnia: 8.00 – 8.30, 10.30 – 11.00, 11.30 – 15.00
WTOREK, 4 kwietnia: 8.00 – 8.30, 9.30 – 11.00, 11.30 – 15.00
CZWARTEK, 6 kwietna: 8.00 – 10.00, 10.30 – 11.30, 12.30 – 15.00
PIĄTEK, 7 kwietnia: 8.00 – 8.30, 10.30 – 11.00, 11.30 – 15.00

We wtorek o godz. 16.00 odbędzie się wykład dla dorosłych. Tutaj rezerwacji nie trzeba. Zapraszamy, wstęp wolny.


Powrót na początek strony