ZDARZYŁO SIĘ

2016/2017Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

KWIECIEŃ

4.04: 30 marca odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
I miejsce zajęła Klaudia Bykowska z kl. III a, a Weronika Myszczyńska z kl. II a zajęła III miejsce.

Bożena Godlewska

5.04: wyniki meczów ćwierćfinałowych Halowej Szkolnej Ligi Piłki Nożnej:

Pary półfinałowe: Zwycięzcy zagrają w wielkim finale, przegrani o miejsce III.
Organizatorem ligi jest pan Andrzej Gordziewicz, informacje o przebiegu rozgrywek przekazuje Patry Skrzypek (3d).

5.04: W marcu w naszej szkole odbył się turniej par siatkarskich. Wzięło w nim udział 14 drużyn mieszanych z różnych klas. Miejsca na podium zajęli:

W piątek po 4 godzinie lekcyjnej zapraszamy wszystkie pary na halę po odebranie nagród.
Wszystkim parom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych! :)
Zawody odbyły się pod opieką Pani Urszuli Jańczuk w ramach projektu klas III.
Organizatorzy: Autorka tekstu: Weronika Aftyka, IIIA

5.04 (środa, godz. 16.00): wywiadówki

10- 12.04: rekolekcje wielkopostne (aula gimnazjum)


więcej...

11.04: 31.03 w LO odbył się wieczór poectycki, na którym zostały zaprezentowane wiersze laureatów VI Mędzynarodowego Konkursu Poetyckiego "Namuzowywanie". I miejsce w kategorii Gimnazjum zdobył uczeń naszej szkoły Bartek Banasiewicz z klasy 3f za wiersz "Papużki- rozłączki". Dodatkową atrakcją był fakt, że Batrtek "Wyśpiewał" i zagrał razem z kolegami swój utwór.
Gratulacje!

11.04: 7 kwietnia odbył się Szkolny konkurs biologiczno-chemiczny dla klas trzecich.
Zadania były wykonywane w drużynach trzyosobowych.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję powtórzenia materiału przed nadchodzącym egzaminem gimnazjalnym.
Organizatorami konkursu była Pani Ewa Szarmacher, Agnieszka Linkiel i Wioletta Balewicz.

Zdjęcia: Szymon Wawrzynkowski (3f)


więcej...

12.04: pan Sławomir Dobrowolski wraz z klasa 2f przygotował apel z okazji 77 rocznicy mordu katyńskiego.


więcej...

13- 18.04: świąteczna przerwa wielkanocna

b>19-21.04: egzamin gimnazjalny.
W drugim i trzecim dniu odwiedził nas absolwent Gimnazjum, dziennikarz radia RF FM Piotr Bułakowski, który przeprowadzał na bieżąco wywiady z trzecioklasistami na temat wrażeń egzaminacyjnych. Dzięki pomocy nauczycieli i uczniów klas 3f przesyłał na stronę internetową prawidłowe rozwiązania testów.


więcej...

23-31.04: grupa łączona (głównie z klasy 3f) pojechała na wycieczkę do Londynu.

24.04: w WCK, już po raz piąty odbyło się „Głośne czytanie”. Tym razem były to wybrane bajki i satyry Ignacego Krasickiego. Organizatorem imprezy była biblioteka Zespołu SzkółZawodowych w Węgorzewie. Gimnazjum reprezentował pan Dariusz Polonis oraz Laura Bazylewicz (2f).

26.04: 24 kwietnia 2017 roku w Olecku odbyły się Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców. O 8.00 rano spotkaliśmy się z panem Paluchem na hali w celu omówienia taktyki biegu, a o godzinie 9.00 wyjechaliśmy do Olecka. Dotarliśmy na miejsce około 10.30 zaś o 12.00 startowała nasza grupa wiekowa. Mimo podziału biegu dziewcząt i chłopców, wynik był jedno grupowy. Dziewczęta miały przebiec 5x600m, zaś chłopcy 5x1000m, jednakże zaszła pomyłka w poprzednich rocznikach, więc obie grupy pokonywały ten sam dystans.
Na początku plasowaliśmy się w pierwszej szóstce, która była nagradzana pucharami, lecz, niestety, potem spadliśmy na 7 miejsce. Jest to jednak bardzo dobra pozycja biorąc pod uwagę ilość gimnazjów w województwie.
Pan Krystian Paluch gratuluje wszystkim biegaczom wyniku. Pomimo, że brakowało nam „kilku metrów” do zdobycia nagrody, wróciliśmy z uśmiechami na twarzach.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kornelia Trościanko (1a), Oliwia Skłodowska (2a), Iwona Denes (2b), Oliwia Drożyner (1f), Kamila Sojka (3c), Piotr Fal (2a), Adam Kun (2a), Miłosz Kutnik (2a), Albert Malicki (3a) oraz Kamil Ślifirski (3a).więcej...

26.04: na rozegranych 25.04 w Lidzbarku Warmińskim Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt w stawce 10 zespołów zajęliśmy świetne V miejsce. Pamiętajmy, że gimnazjów w naszym województwie jest ponad 300!
Reprezentowali nas Ania Hołoweńko i Renata Dobkiewicz (obie 3e). Opiekunem drużyny jest pani Marlena Kukier. Gratulujemy!więcej...

27.04: na rozegranym w Olsztynie fianle wojewódzkim IX Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II, Szymon Kokocha (1f) zajął II miejsce i awansował do finału ogólnoplskiego (12.06 w Warszawie), a Michał Huszczo (1d) uplasował się na miejscu IV.
Serdecznie gratulujemy im i opiekunowi ks. Rafałowi Chwałkowskiemu!

27.04: tradycyjnie w naszy Gimnazjum rozegrany został powiatowe etap zawodów "Bezpieczeństwo ruchu drogowego". Nasza drużyna w składzie Hubert Filipski (1a), Wojtek Oszako (2c), Bartek Wojtczuk (3d) zajęła II miejsce.
Jednocześnie Wojtek zajął indywidualnie I miejsce w jeździe po miasteczku ruchu drogowego i w teście wiedzowym. Serdecznie gratujemy naszym reprezentantom i ich opiekunom: pani Bożenie Godlewskeij i panu Andrzejowi Gordziewiczowi!


więcej...

28.04: Pani Małgorzata Bacewicz podaje zestaw tytułów książek VI etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej, z których test będziecie mogli pisać do 31.05 (wybieramy 3 książki):

28.04: 27 kwietnia 2017 roku w Kurzętniku odbyły się indywidualne oraz jednocześnie drużyn 6 osobowych Mistrzostwa Województwa W-M Szkolnego Związku Sportowego biegi przełajowe dziewcząt i chłopców Szkół Gimnazjalnych.
O 7.30 wyjechaliśmy z Węgorzewa, a przed 11.00 byliśmy na miejscu. Niezwykle równe olsztyńskie drogi przyprawiły niektóre osoby o mały zawrót głowy, dojechaliśmy jednak na zawody w dobrych humorach. Ponieważ miałyśmy jeszcze trochę czasu do startu, więc nasz trener, pan Paluch, porobił nam zdjęcia na tle cudownego krajobrazu. Dzięki jednakowym klubowym bluzom wyglądałyśmy jak prawdziwa, zgrana drużyna (a taką właśnie jesteśmy).
O 12.00 startowały dziewczęta z naszego rocznika, a dystans wynosił ok. 1500m. O wyznaczonej godzinie ustawiłyśmy się na metę i czekałyśmy na znak- wystartowałyśmy. Początkowo bieg był bardzo nierówny, szybki i nieskoordynowany, gdyż biegło ponad 100 osób, a każdy chciał zająć jak najlepszą pozycję, ale nasza najlepsza biegaczka Kornelia już na początku wysunęła się na przód i walczyła z najlepszymi. Trasa była wyjątkowo męcząca, duże górki, ostre zakręty- ale dałyśmy radę. Kornelia Trościanko indywidualnie i wszystkie drużynowo zajęłyśmy 6 miejsce w województwie.
W Olecku nam się nie poszczęściło, ale teraz - mamy to!
Po biegu dostałyśmy czas wolny, więc poszłyśmy najpierw zjeść i wypić herbatę, a następnie zrobiłyśmy sobie ,,małą'' sesję zdjęciową - nie mogłyśmy nie skorzystać z tak pięknych widoków! Po jakimś czasie wyruszyliśmy w podróż powrotną, a po drodze zajechaliśmy do McDonald'sa- nasza tradycja po zawodach.
Bardzo dziękujemy naszemu trenerowi- panu Karystianowi Paluchowi za to, że trenuje nas, wspiera i jeździ na wszystkie zawody, na jakie mamy okazję pojechać!
Nasza drużyna składała się z następujących uczennic: Kornelia Trościanko (1a), Oliwia Skłodowska (2a), Kamila Sojka (3c), Iwona Denes (2b), Gosia Stankiewicz (1e), Kornelia Wiertel (1d) oraz nasz fotograf - Amelia Załuska (2c).
Z zawodów wróciłyśmy z pucharem i uśmiechami na twarzach i już nie możemy doczekać się kolejnej okazji, aby zmierzyć swoje siły!

Dziewczęta z drużyny :)więcej...

28.04: wyniki V etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Wyniki po pięciu rundach (podaję pierwszych 10 miejsc):

28.04: z okazji Święta Konstytucji 3 Maja została wyemitowana audycja radiowa przygotowana przez pania Joannę Dyczewska i pana Krzysztofa Marcinkiewicza.

28.04: W dniu 27 kwietnia 2017 odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny dla klas pierwszych nt. Podstawy geografii.

Wyróżnienie: Jaku Pucyk Ie, Klaudia Adamczuk Ic, Dominik Szakiel I c
Organizatorzy: Wanda Mirosława Gadowska - Bogus, Katarzyna Szumska


Powrót na początek strony