ZDARZYŁO SIĘ

2017/2018Wrzesień
Październik

Aktualności

Wrzesień

4.09: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, godz. 9.00.

4.09: godziny przywozu i rozwozu uczniów w dniu rozpoczęcia roku szkolnego

5.09: na swoim posiedzeniu w czerwcu Rada Rodziców wybrała jako naszego ubezpieczyciela firmę Gothaer. Przedstawiamy ogólne warunki tego ubezpieczenia:

ogólne warunki ubezpieczenia

5.09: 2.09.2017 r. uczniowie klasy III f: Jagoda Balewicz, Laura Bazylewicz, Emilia Tryk, Weronika Zebzda, Gracjan Niedźwiecki, Rafał Świtulski uczestniczyli w Narodowym Czytaniu "Wesela". Opiekunem był Dariusz Polonis.

Zdjęcia: Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie

7.09 (czwartek), godz. 16.00: spotkania z rodzicami

7.09: Muzeum Kultury Ludowej i dr Jerzy Marek Łapo zapraszają wszystkich zainteresowanych (bez względu na wiek) na spacer historyczny po Węgorzewie, który odbędzie się w sobotę 9.09.2017r. Zbiórka przed Muzeum (ul Portowa) o godz. 10.00. Orientacyjny czas trwania: 2 godziny.
Zachęcamy do uczestnictwa, naprawdę warto!

11.09: w najbliższą środę odwiedzi naszą szkołę fotograf. Będą wykonywane zdjęcia klasowei i dla chętnych indywidualne. Cennik zostanie wywieszony w holu szkoły. Proszę się z nim zapoznać.

27.09: przeprowadzony został próbny alarm pożarowy.

28.09: na rozegranych w poniedziałek w Pozezdrzu Mistrzostwach Powiatu Węgorzewskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęły I miejsce. Opiekunem reprezentacji był pan Robert Jarosz. Gratulujemy!

28.09: klasy 2a i 3a pojechały wraz wychowawczyniami Agnieszka Linkiel i Dorotą Paszkiewicz na Dni Nauki organizowane przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurska.

29.09: w dniach 22-23 września uczniowie klasy II f wraz wychowawcą Wiolettą Balewicz byli na biwaku w ośrodku Piękny brzeg

29.09: w dniu 28 września uczniowie klasy IIf uczestniczyli w lekcji muzealnej prowadzonej przez dr Jerzego Łapo. Spotkanie to odbyło się na Cmentarzu komunalnym w Węgorzewie

29.09: czas na rozpoczęcie V edycji Ligi Czytelniczej prowadzonej przez panią Małgorzate Bacewicz. Oto zestaw tytułów do pierwszego etapu, w którym testy piszemy do 31 pażdziernika (3 wybrane z zestawu książki):

Zachęcamy do udziału!

29.09: październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, a więc nasza również obchodzi swoje święto. Dlatego zaprasza Was do wspólnej zabawy.
Tak jak w ubiegłym roku czekają na Was "słodkie wypożyczenia", "randka w ciemno" z książką, quiz: "Jaka była ulubiona książka naszego wychowawcy?" oraz drzewo czytelnika.
Więcej informacji znajdziecie w bibliotece i na stojaku przed nią.
Nie zapominamy też o wspólnym czytaniu fragmentów książki. Tym razem w każdy poniedziałek odbywać się ono będzie za pośrednictwem radiowęzłą, na początku pierwszej lekcji.

Październik

2.10: z okazji Dnia Chłopca dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego obdarowały męską część szkoły krawatami. Dziękujemy!


więcej...

2.10: z okazji Dnia Chłopca dziewczęta z klas 2a, 2f, 3a, 3c, 3f przygotowały wraz z panią Matrleną Kukier występ na auli. Grupę tę wsparli Michał Czelij (3e) i Szymon Kokocha (2f).


więcej...

5.10: uczniowie klasy IIf, IIIf i Emilka Skowron z klasy IIIb zaprosili uczniów SP2 w Węgorzewie na zajęcia naukowe biologiczno- chemiczne. Opiekunami były panie Wioletta Balewicz i Ewa Szarmacher


więcej...

11.10: na stronie umieszczone zostały już tematy Projektów edukacyjnych na ten rok szkolny (patrz: pasek "menu" po lewej stronie)

11.10: 10.10 odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców zorganizowane przez panią Marlenę Kukier.
Wyniki (chłopcy):

W rozgrywkach powiatowych w Więckach reprezentować nas będą Klaudia Kosmal, Wiktoria Predko, Damian Bilbin, Hubert Filipski.

16.10: Nasz pomysł na "Nockę klasową" zrealizowaliśmy z 13 na 14 października.
Złożyliśmy życzenia naszemu wychowawcy, ubraliśmy w koszulkę i czapeczkę (spodnie i buty już miał) i ...sprawdziliśmy umiejętność krojenia torta.
Potem Pani Danuta i Pan Robert (Rodzice naszej koleżanki Mai) opowiedzieli nam o swojej pasji (biorą udział w rekonstrukcjach zdarzeń historycznych). Obejrzeliśmy bogatą kolekcję zdjęć i widokówek Węgorzewa Pana Roberta (atrakcja: widzieliśmy banknoty drukowane tylko dla Węgorzewa!). Spotkaliśmy się z żołnierzem armii pruskiej i jego ...(dziś: sympatią).
Następnie nasze koleżanki przeprowadziły konkursy sprawdzające naszą wiedzę muzyczno-historyczno-kulturowo-językowo – i to i owo.... Wygrał zespół nr 2. Obejrzeliśmy też film. Graliśmy w szachy (Piotrek pokonał Darka) oraz w klękającą piłeczkę (wychowawca poległ kilka razy). Dziewczyny pięknie śpiewały i grały na gitarze. Niektórzy chłopcy poddali się makijażowi (efekt niesamowity!). Ktoś zjadł ser.
Dziękujemy za opiekę Pani Irenie Basara, Pani Danucie Sewruk, Panu Robertowi Sewrukowi oraz naszemu wychowawcy; za wizytę i pomoc kulinarną Państwu Justynie i Pawłowi Potrzuskom, Pani Krystynie Aleksandrowicz.

16.10: w piątek 13.10 świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowała pani Grażyna Poddubik.

Zdjęcia: Natalia Szutko (3f)


więcej...

19.10: już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie klas IIf, IIIf i IIIb zaprosili maluchy na zajęcia naukowe z biologii i chemii (koordynatorami były panie Wioletta Balewicz i Ewa Szarmacher). Tym razem naszymi gośćmi były przedszkolaki z Przedszkola im. Misia Uszatka.

19.10: we wtorek 17.10 na hali przy Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Obie nasze drużyny zwyciężyły w tych rozgrywkach. Gratulujemy!

Zdjęcia: Patryk Kot (2a)


więcej...


• Zachęcamy do odwiedzania podstrony "Warto przeczytać", na której pani Małgorzta Bacewicz i uczniowie oraz pani Annę Bolik- Kun przedstawiają klasykę literatury polskiej lub światowej.

• Zachęcamy do odwiedzania podstrony nowości dodane 1.10.2016r.
"Nowości biblioteki szkolnej".

• Zachęcam Was do odwiedzenia stron dotyczących Węgorzewa sprzed 1945r i stron węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych:


Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie

Angerburg- Węgorzewo


Powrót na początek strony