ZDARZYŁO SIĘ

2016/2017Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecien
Maj
Czerwiec

Aktualności

WRZESIEŃ

1.09: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

Zdjęcia: ks. Rafał Chwałkowski


więcej...

2.09: udział klas 1a, 1d, 1e, 1c, 2b w Ogólnopolskim Czytaniu "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza (impreza odbywa się na Placu Grunwaldzkim).

Zdjęcia: (źródło) "Węgorzewski Tydzień" na FB

6.09: spotkania z rodzicami

8.09: zajęcia integracyjne klas I

Zdjęcia: ks. Rafał Chwałkowski


więcej...

12.09: wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego zorganizowane przez panie Bożenę Cudowską, Jolantę Górską i SU.


więcej...

13.09: w pasku "menu" pojawiła sie odnośnik do podstrony "Egzamin 2017", na której będą publikowane istotne informacje z nim związane. Umieszczony tam już został:

- Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 9 września 2016 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2016/2017 .

Zachęcamy do zapoznawania się z informmacjami tam pojawiającymi się.

13.09: klasy 3a i 3c pod opieką Bożeny Cudowskiej i Małgorztay Ambrosiewicz pojechały do Warszawy na m.in. nagranie programu Voice of Poland.

14.09: uczniowie klasy If i IIb oraz IIf i IIa pojechali do Warszawy na nagranie programu The Voice of Poland. Korzystając z obecności w stolicy oraz pięknej pogody uczniowie spacerowali także uliczkami warszawskiej Starówki.
Opiekunami wycieczki były Wioletta Balewicz, Katarzyna Szumska, Jolanta Górska.


więcej...

16.09: klasa IIId wraz z wychowawcą Andrzejem Gordziewiczem była na ognisku klasowym, a grupa międzyklasowa (IIIe i inni uczniowie) z panią Marleną Kukier na Manewrach Harcerskich w Przerwankach.

19.09: szkołę odwiedził fotograf

20.09: uczniowie klasy II f wzięli udział w spotkaniu z aktorem Hubertem Jarczakiem. Spotkanie odbyło się w węgorzewskim LO, w ramach projektu Węgorzewska Kuźnia Talentów. Pan Hubert Jarczak podzielił się z uczniami swoimi sukcesami zawodowymi oraz przebiegiem jego kariery zawodowej. Opiekunem klasy była Jolanta Górska.

Zdjęcia: (źródło) Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie na FB

21.09: klasy 2a i 3b pod opieką Agnieszki Linkiel i Beaty Karwowskiej pojechały do Olsztyna na XIV Festiwal Nauki i Sztuki organizowany przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski.

23.09: grupa wolontariuszy z Gimnazjum wzięłą udział w obsłudze Przegąldu Piosenki "Magiczny mikrofon" dla osób niepełnosprawnych, który się odbył w WCKiP w Węgorzewie. Osobą organizującą grupę jest pani Bożena Cudowska.

23.09: grupa uczniów klasy 3a, 3c, 1f wzięła udział w akcji "Wykopki u sołtysa", która odbyła się już po raz drugi w Stulichach na polu pana Furtaka.

Zdjęcia: Wioletta Balewicz

25.09: grupa wolontariuszy z Gimnazjum wzięła udział w obsłudze imprezy "Cyklocross jesienny". Osobą organizującą grupę była pani Bożena Cudowska.

29.09: panie Małgorzata Bacewicz i Jolanta Górska podają listę tytułów książek do I etapu IV Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Z tego zestawu wybieramy 3 dowolne książki do przeczytania i wykazania się ich znajomością.

30.09: w bibliotece szkolnej pojawiły się zakupione nowości wydawnicze. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

30.09: ślubowanie i otrzęsiny klas I.

Zdjęcia: Kuba Szalast (3a)


dużo więcej...


Powrót na początek strony