ZDARZYŁO SIĘ

2016/2017Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecien
Maj
Czerwiec

Aktualności

PAŹDZIERNIK

1.10: w bibliotece szkolnej pojawiły się kolejne nowości wydawnicze (49 tytułów!). Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

1.10: z 30.09 na 1.10 zorganizowana została pierwsza w tym roku szkolnym Nocka gimnazjalna. Jej główną atrakcją byly pokazy astronomiczne. Opiekunami młodzieży były panie Bożena Cudowska, Małgorzata Ambrosiewicz, Grażyna Pieciun, Dariusz Polonis.


więcej...

3.10: pani Marlena Kukier wraz z uczniami klas 2a, 1f, 1a, 2b, 3f przygotowała występ młodzieży z Okazji Dnia Chłopaka. Dziękujemy!

Zdjęcia: Szymon Wawrzynkowski (3f)


dużo więcej...

3.10: klasa 3e pojechała na wycieczkę do oczyszczalni w Węgorzewie. W kolejnych dniach taką wycieczke odbędą klasy 3a, 3c, 3d i 3f.

3.10: odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Chłopców.
Nasze Gimnazjum reprezentowane było przez zawodników klas I- III w składzie:

W turnieju brały udział trzy drużyny. Nasi chłopcy zdobyli mistrzostwo powiatu pokonując Pozezdrze 4:2 i Więcki 3:1. Tym samym zapewnili sobie awans do rozgrywek rejonowych.

Andrzej Gordziewicz


więcej...

4.10: klasy 1a, 2a, 2c, 2f, 3c spotkały się z żeglarzem Szymonem Kuczyńskim. Inicjatorem tego wydarzenia był ksiądz Rafał Chwałkowski. Spotkanie nagrywała TVP Olsztyn, a nagrany materiał został przedstawiony w wiadomościach o godz. 18.30 (po ok. 18'40 trwania informacji- do obejrzenia pod linkiem: Wiadomości TVP OLsztyn) Dziękujemy!


więcej...

4.10: w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, biblioteka gimnazjalna zaprasza Was do konkursów:

Ponadto przez cały październik trwa akcja "słodkie wypożyczenia", "randka w ciemno z książką" oraz zapraszamy na cotygodniowe czytanie ciekawych książek w każdy poniedziałek po 4 godzinie lekcyjnej.
Więcej informacji znajdziecie u bibliotekarza i na tablicy przed wejściem do biblioteki. Zapraszamy!

6.10: 21.09.2016 r nasza szkoła uczestniczyła w zawodach w Olecku, które były inauguracją roku sportowego Szkolnego Związku Sportowego w naszym województwie. W imprezie brało udział ok 1200 zawodników szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dystanse od 600 metrów do 2000 metrów dobrane były do wieku uczestników.
Nasza szkoła uplasowała się na 9 miejscu wśród wszystkich szkół w województwie. Dziękuję wszystkim obecnym i walczącym wspaniale do samego końca. Drużyna wystąpiła w składzie:Krystian Paluch

6.10: 27.09 Pozezdrze było organizatorem Mistrzostw Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Dziewczęta miały do pokonania dystans 10 x 800 metrów zaś chłopcy 10 x 1000 metrów. Trasa przełajowa była wyjątkowo pięknie przygotowana.
W kategorii dziewcząt wygrało Pozezdrze, a drugie były nasze reprezentantki. Wśród chłopców było odwrotnie, nasi panowie zdobyli pierwsze miejsce, Pozezdrze drugie. Obie drużyny zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich.
Skład drużyn:

Dziękuję wszystkim za wspaniałą walkę!

Krystian Paluch

6.10: 04.10.2016 r w Pozezdrzu kolejny raz odbyły się Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych chłopców i dziewcząt szkół gimnazjalnych. Dziewczęta biegły na dystansie 1000 metrów zaś chłopcy na 1500 metrów. Klasyfikacja była prowadzona oddzielnie dla klas pierwszych, i klas drugich i trzecich wspólnie. Nasi reprezentanci wypadli znakomicie:
I miejsce:

II miejsce III miejsce Wszyscy medaliści zakwalifikowali się na mistrzostwa województwa.
Pozostali zawodnicy uplasowali się w pierwszej ósemce mistrzostw: Weronika Nazarowicz, Daniel Jurkiewicz, Adam Kun, Tymoteusz Jachimiak, Magdalena Dudys, Wiktoria Banasiewicz, Oliwia Drożyner, Jakub Rutkowski. Wszystkim serdecznie gratuluję!

Krystian Paluch

6-8.10: Kasia Furtak (3c) oraz nasza absolwentka Karolina Herbaczewska wzięły udział w I Zjeździe Młodzieżowych Rad Województwa warmińsko- mazurskiego, który odbył się w Młodym Dąbrównie. Opiekunem dziewcząt był pan Jarosław Paszkiewicz.

10.10: W czwartek (6 października) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, podczas której podsumowano współzawodnictwo w minionym roku 2015/2016.Uhonorowano miasta, miasta i gminy oraz gminy i powiaty, także szkoły wszystkich szczebli, które osiągnęły najlepsze wyniki w rozgrywkach organizowanych przez SZS.
Nasze Gimnazjum wypadło znakomicie w klasyfikacji gimnazjów miast i gmin:

Klasyfikacja miast i gmin: Wyróżnienie odebrał w imieniu nauczycieli w.f. pan Krystian Paluch. Wszytkim serdecznie gratulujemy!

10.10: w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie lektury „Stary człowiek i morze” . Fragment lektury odczytał (jak zwykle rewelacyjnie) p. Dariusz Polonis. Dziękujemy p. Darkowi i uczniom przybyłym wysłuchać danego fragmentu. Zapraszamy w kolejny poniedziałek, książkę zaprezentuje wasza koleżanka Wiktoria Osińska z II e.

14.10: z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim pracownikom szkoły radości i przyjemności z codziennej pracy!
A naszym uczniom dedykuję w imieniu nauczycieli Gimnazjum im.J.A.Helwinga następujący mem:


14.10: akademia z okazji z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów oraz panią Marlenę Kukier przy wsparciu Agnieszki Linkiel, Jolanty Górskiej, Bożeny Cudowskiej i Dariusza Polonisa

Zdjęcia: Sara Subocz (3f)


więcej...

17.10: w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie. Fragment książki brawurowo odczytała wasza koleżanka Wiktoria Osińska z II e. Kolejne- za tydzień o tej samej porze. Zapraszamy!

17.10: test z matematyki dla uczniów klas I.

19.10: 12 października 2016 roku w Biskupcu odbyły się półfinały wojewódzkie Szkolnego Związku Sportowego w piłkę nożną chłopców.
Z czterech drużyn, które awansowały do półfinału, na zawodach zameldowały się tylko dwie: nasza i gospodarzy. Dwie pozostałe tłumaczyły absencję brakiem finansów na dojazd.
W związku z powyższą sytuacją niezależnie od wyniku meczu awans do finału zagwarantowały sobie oba startujące zespoły.
Nasza ekipa grająca w takim samym składzie jak na rozgrywkach powiatowych uległa gospodarzom, przegrywając 1: 2, pomimo że to my objęliśmy prowadzenie po bramce Kacpra Kurpiewskiego i utrzymaliśmy je do końca pierwszej połowy. Mimo takiej sytuacji cieszymy się z awansu.

A.Gordziewicz

19.10: test z języka angielskiego dla uczniów klas II.

20.10: 15 pażdziernika odbył się egzamin na patent sternika motorowodnego i jachtowego. Było to zarazem zakończenie sezonu żeglarskiego gimnazjalistów . Podczas szkolenia uczniowie żeglowali po jeziorze Święcajty i odbyli krótki, dwudniowy rejs po Mamrach, w trakcie którego próbowali również swych sił na desce windsurfingowej .
Obecnie zapraszam wszystkich żeglarzy z patentami i bez na zajęcia teoretyczne, które odbywać się będą w czwartki po 7 lekcji.
Jako organizator szkoleń chciałbym serdecznie podziękować właścicielom portów „Trygort", „Keja”, sołtysowi Kalu za udostępnianie jachtów i miejsca przy kei, dzięki czemu takie szkolenia mogły się odbyć, komisji egzaminacyjnej klubu żeglarskiego „Posejdon” (oprócz sprawnej kontroli zawsze służyła cenną radą na przyszłe żeglowanie).

Robert Jarosz


więcej...

21.10: w dniu wczorajszym odbyły się Szkolne Zawody w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców.
Wyniki:

Te osoby będą reprezentować szkołę na zawodach powiatowych. Gratulujemy!
Organizatorem zawodów była pani Marlena Kukier.

25.10: po 7 lekcji klasy III zostają, aby wybrać tematy Projektów edukacyjnych do realizacji.

27.10: w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 24.10 w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie. Fragment książki "Złodziejka książek" Markusa Zusaka odczytała wasza koleżanka Aleksandra Werkowska z II f.

27.10: 19 października uczniowie klasy III a wzięli udział w spotkaniu z Dawidem Potocznym, trenerem personalnym, które odbyło się w LO w Węgorzewie w związku z trwającym Ogólnopolskim Tygodniem Kariery. Mottem przewodnim spotkania "Od Węgorzewa do Dubaju" było poznanie ścieżki kariery Dawida Potocznego, która jest przykładem na to, iż determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu pozwalają realizować zawodowe marzenia. Na zakończenie spotkania gość przeprowadził pokazowy trening, w którym uczniowie mogli wziąć udział. Całe spotkanie uświetnił wspaniały występ rolkarzy z grupy Blue Bear z Kętrzyna. Opiekunem naszej młodzieży była pani Jolanta Górska i pan Krystian Paluch.

27.10: test z matematyki dla klas II.

27.10: w dniu dzisiejszym 9 osobowa grupa wolontariuszy pod opieką pani Larysy Stefininy sprzątała zaniedbane groby na cmentarzu komunalnym. Akcja odbyła się z inicjatywy uczniów. Dziękujemy!

28.10: w środę 26.10 ksiądz Rafał Chwałkowski wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej z okazji Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia Bożego w charaketrze prelegenta. Tematem jego wystąpienia była Posługa w Roku Miłosierdzia. Refleksja Apostoła Miłosierdzia.
Organizatorem konferencji był Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Serdecznie gratulujemy!

31.10: dodatkowy dzień wolny od zajęć lekcyjnych.


Powrót na początek strony