ZDARZYŁO SIĘ

2015/2016Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

MARZEC

2.03: 27 lutego 2016 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie odbyły się XIX Mistrzostwa Węgorzewa w Tenisie Stołowym. W turnieju udział wzięło około 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących Gminy: Węgorzewo, Budry i Pozezdrze. Wyniki naszych reprezentantów:

Kategoria - Dziewczęta: Gimnazjum

Kategoria - Chłopcy: Gimnazjum Kategoria - "Open" /kobiety/ Opiekunem naszej grupy była pani Marlena Kukier. Gratulujemy!

4.03: udział młodzieży w Rekolekcjach Wielkopostnych (w godz. 13.00- 14.30)

4.03: rozpoczął się Szkolny Turniej Dwójek Siatkarskich organizowany przez panią Urszulę Jańczuk i pana Radosława Rudeczko. W turnieju startuje 18 drużyn ( i "jak na razie jest super" U.Jańczuk)


więcej...

7.03: 5.03 (sobota) reprezentacja Gimnazjum w piłce siatkowej dziewcząt wzięła udział w Mistrzostwach Węgorzewa rozegranych w Miejskiej Hali OSiR-u. W skład drużyny weszły:

Poszczególne sety rozgrywane były do 25pkt., tie- breaki do 15pkt., a mecze do dwóch wygranych setów. W pokonanym polu zostawiliśmy dwie drużyny z Liceum Ogólnokształcącego i ekipę z Wydmin (wszystkie te mecze wygraliśmy po 2:0).
Najbardziej nerwowy był mecz z Wydminami. Przełomem w jego trakcie była przerwa wzięta przez naszą trenerkę Urszulę Jańczuk. Po niej wyprowadzaliśmy kontry ze 100% skutecznością i aplikowaliśmy przeciwnikom asy serwisowe. Między innymi dzięki tej właśnie wygranej zajęliśmy I miejsce zdobywając puchar Mistrza Węgorzewa. Za nami uplasowały się drużyny z Wydmin i LO Węgorzewa.
Przyznano również nagrody indywidualne, a otrzymali je: Gratulujemy!

Eliza Drabyk (3a)


więcej...

8.03: Samorząd Uczniowski obdarował słodkościami wszystkie panie w szkole z okazji Dnia Kobiet.


więcej...

8.03: pani Marlena Kukier wraz z uczniami przygotowała występ z okazji Dnia Kobiet.


więcej...

10.03: na podstronie "Dokumenty" umieszczona została "Informacja o warunkach i przebiegu egzaminu gimnazjalnego."

10.03: 9 marca w Wydminach odbyła się runda eliminacyjna Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej LZS.
Nasza drużyna wywalczyła awans do półfinału, plasując się na drugiej pozycji. O pierwszym miejscu zadecydował bilans bramek. Przy jednakowej ilości zdobytych punktów, mieliśmy o jedną zdobytą bramkę mniej niż przeciwnicy.
Półfinały już wkrótce i też liczymy na co najmniej drugie miejsce, które uprawnia do uczestnictwa w rozgrywkach finałowych.

A.Gordziewicz

17.03: wyniki Gimnazjum w Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych 2015/2016:

• 4 tytuły laureatów:

• 12 tytułów finalistów: • A oto lista naszych laureatów: • i finalistów:

17.03: odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”
Wyniki

Uczennice zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 1 kwietnia w KPSP w Węgorzewie. Gratulujemy!
Organizatorami były panie Bożena Godlewska i Katarzyna Szumska.

17.03: klasy 2f i 3f z wychowawczyniami Dorotą Jurkiewicz i Grażyną Cieślik zorganizował w szkole Dzień Irlandzki.


więcej...

18.03: dnia 17 marca odbył się Finał Wojewódzki Szkolnych Drużyn Gimnazjalnych w Tenisie Stołowy w Ostródzie. Naszą szkołę reprezentowały Ala Kulinek (IIIc) i Ania Hołoweńko (IIe), a ich opiekunem była pani Urszula Jańczuk. W zawodach wzięło udział 9 drużyn dziewcząt m. in. Olsztyn, Olecko, Kozłowo, Działdowo, Mikołajki, Milejewo.
System zawodów polegał na tym, że rozlosowano zawodników do 3 grup po 3 drużyny. Z każdej grupy jedynie zwycięzcy mogli walczyć o miejsca na podium. Nasze reprezentantki trafiły na drużyny z Olecka i Olsztyna. Pierwszym ich przeciwnikiem było Olecko (aktualne wicemistrzynie województwa). Ten mecz był jedynym meczem, który przegrały po wyrównanej walce. Jednak on rozwiał ich marzenia o walkę o miejsce na podium. Kolejne mecze były już serią zwycięstw naszych uczennic. Wygrały one z : Milejewem, Mikołajkami oraz dwoma drużynami z Olsztyna. Ostatecznie gimnazjalistki z Helwinga uplasowały się na 4 miejscu w województwie, co jest naszym najlepszym wynikiem w historii Gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ala Kulinek


18.03: od początku Wielkiego Postu do dnia 15 marca młodzież naszego Gimnazjum włączyła się w zbiórkę pieniędzy zorganizowaną przez Szkolne Koła Caritas- Jałmużna Wielkopostna 2016. Akcja pod hasłem "Otwórz szczodrze rękę swemu bratu" w Roku Miłosierdzia nabrała innego znaczenia. Młodzież chcąc wypełnić uczynki miłosierdzia podzieliła się przysłowiowym "groszem", aby wesprzeć działalność naszej diecezjalnej Caritas. Pieniądze, które zebraliśmy przekazane zostaną dla Domu Samotnej Matki w Ełku, gdzie mieszkają samotne kobiety wraz ze swoimi dziećmi, często pokrzywdzonymi przez ludzki los.
Do Akcji zostało włączone 4 klasy: I A, I B, III D oraz III E. Łącznie klasy zebrały kwotę 265,89 zł.

Serdecznie dziękuję za ofiarność i za pomoc. Akcję zorganizował w szkole Ks. Przemysław Jermak - katecheta.

Ks. Przemysław Jermak

22.03: 21 marca 2016r w naszej szkole odbyły się konkursy skierowane do uczniów klas pierwszych i drugich. Obie imprezy odbyły się w budynku szkolnym.
Konkurs dla uczniów klas I pod hasłem „Witaj wiosno!” zorganizowały panie: Małgorzata Bacewicz i Jolanta Górska. Natomiast konkurs dla uczniów klas II „Żyj zdrowo - przebojowo!” zorganizowała p. Regina Flis.
W konkursie klas II uczniowie mieli przygotować: pracę plastyczną na temat: „Mój przepis na zdrowe życie”, scenkę przedstawioną w wersji video: „Kolorowy świat bez używek” oraz piosenkę lub „rymowankę” na temat „Broń się przed uzależnieniem ”. Jury w składzie: Dorota Kondrusik – KPP w Węgorzewie, Dorota Kozian – PSSE w Węgorzewie, Regina Flis – pedagog szkolny, oceniło także dopingowanie – okrzyki i hasła przygotowane przez uczniów klas II.
Najlepsze prace i przez to najwyższe miejsca zdobyli uczniowie klas:

Nagrody w formie słodki jajeczek, cukierków i lizaków oraz po ryzie papieru ksero każdej z klas I i II ufundowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wśró klas I najwyższe miejsca zdobyli uczniowie klas:
klasy III z kolei odwiedziły węgorzewskie szkoły ponadgimnazjalne w ramach ich Dni Otwartych.

Zdjęcia: Monika Ekiert- Jezusek


więcej...

22.03: w miniony piątek 18.03.2016 nasze Gimnazjum przypomniało, że piękno świata wynika z jego różnorodności. Stowarzyszenie Helwing we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Kulturowa Borussia w ramach projektu "Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach" zorganizowało wieczór pod hasłem ,,Mazury łączą”.
Na to spotkanie przybyło wielu gości, m.in. przedstawiciele mniejszości narodowych, uczniowie gimnazjum oraz ich rodzice.
Podczas tego niezwykłego wieczoru można było podziwiać kulturę i tradycje mieszkańców Mazur narodowości ukraińskiej oraz niemieckiej. Uczniowie szkoły zaprezentowali tańce, poezję, piosenki w języku ukraińskim i niemieckim jak również stroje tych kultur. Pan Jerzy Marek Łapo oraz Pani Krystyna Jarosz przypomnieli historię naszego regionu oraz przygotowali wystawę eksponatów związanych z Mazurami i Ukraińcami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa poświęcona dwu wybitnym postaciom naszej ziemi: działaczowi mazurskiemu Kurtowi Obitzowi oraz ks. Adamowi Ślusarczykowi. Natomiast Pani Marianna Putkowska przedstawiła niezwykle ciekawą prezentację multimedialną „Różni, ale razem”, w której omówiła pochodzenie mieszkańców Węgorzewa oraz dzieje przedstawicieli różnych kultur na Mazurach.
Muzyczno-taneczne urozmaicenie spotkania zapewniły występy Zespołu Tańca Ludowego „Czeremosz” oraz ukraińskiego trio „Orbij’’, przy których nogi rwały się do tańca, a ręce do klaskania. Oczywiście, znalazło się też coś dla ciała, czyli degustacja regionalnych potraw przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Rozkoszą dla podniebienia były z pewnością pierogi, babka ziemniaczana czy inne przysmaki według starych rodzinnych przepisów.
Licznie zgromadzona publiczność miała również okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat kultury naszego regionu podczas quizu przeprowadzonego przez Pana Dariusza Polonisa. Można było także podzielić się z innymi losami swoich rodzin czy refleksjami na temat poczucia więzi z Mazurami i zalet regionu.
Na zakończenie imprezy wszyscy zostali wzmocnieni potężną dawką kalorii w postaci tortu oraz świątecznego mazurka.
Wyrażamy nadzieję, iż to wieczorne spotkanie przypomniało, że Mazury łączą, a kulturowa różnorodność jest naszym największym bogactwem i źródłem zachwycającego piękna.
Koordynatorką projektu była Pani Iwona Stecyk, zaś spotkanie poprowadził Pan Dariusz Polonis.

Zdjęcia: Patrycja Sulowska (3e)


więcej...

22.03: 18.03 drużyna piłki nożnej dziewcząt w składzie:

uczestniczyły w I rundzie Turnieju Coca Cola Cup.
Zawody odbyły się w Kętrzynie a wzięło w nich udział 8 zespołów: Kętrzyn, Kruklanki, Wydminy, Piecki, Miłki, Giżycko, Karolewo i Węgorzewo.
Dziewczęta zajęły IV miejsce, co nie daje im pewnego awansu do dalszych rozgrywek. Taki mają zapewnione trzy pierwsze ekipy, a my oczekujemy na wyniki pozostałych rozgrywek.

Ula Jańczuk (opiekun drużyny)

22.03: w czwartek 17.03.2016. w Białej Piskiej odbyły się półfinały Mistrzostw Województwa LZS w Halowej Piłce Nożnej.
Turniej odbywał się system każdy z każdym, a nasza reprezentacja przegrała tylko jeden mecz ze zwycięzcą turnieju i tylko jedną bramką , strzeloną dosłownie w ostatniej sekundzie meczu.
Niestety zajęła czwarte miejsce, co nie dało awansu na finał wojewódzki. Przyczyną zajęcia niesatysfakcjonującego miejsca było to, że pozostałe mecze były remisowe, a nawet jedna wygrana postawiła by naszą reprezentację na podium.

A.Gordziewicz

22.03: we wtorek, 22.03.2016.w Kętrzynie odbyła się pierwsza runda kwalifikacyjna turnieju Coca Cola Cup chłopców. Nasza ekipa wywalczyła drugie miejsce zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy turnieju.
Warunki pogodowe nie były zbyt korzystne, a mecze toczyły się na otwartej przestrzeni. Aż dwa z nich musiały rozstrzygnąć się poza regulaminowym czasem. W jednym przypadku także dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy i mecz zakończył się ( na naszą korzyść) rzutami karnymi. Tu na duże brawa zasłużył bramkarz reprezentacji Niko Sawicz, który obronił trzy rzuty karne z rzędu, a nasi egzekutorzy wykazali się stu procentową skutecznością.

A. Gordziewicz

30.03: pani Małgorzata Bacewicz podaje listę tytułów do V etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Wybieramy 3 książki. Test sprawdzający z treści książek IV etapu piszemy 31.03.2016r. (czwartek)

30.03: uczniowie klas III biorą udział w Konkursie na temat bankowości zorganizowanym przez ZSZ. Opiekunem zgłoszonych drużyn jest pan Jarosław Paszkiewicz.

31.03: po 7 lekcji odbędzie się spotkanie przedstawicieli Zezpołu Szkół Rolniczych w Karolewie z zainteresowanymi uczniami klas III.


Powrót na początek strony