ZDARZYŁO SIĘ

2015/2016Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

MAJ

4.05: apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowany przez panią Beatę Karwowską i pana Sławomira Dobrowolskiego.


więcej...

9.05: 6 maja odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas III. Zgłosiło się 8 drużyn dwuosobowych, które rozwiązywały test oraz odpowiadały na pytania dotyczące sytuacji komunikacyjnych.
A oto wyniki:

Organizatorem konkursu była pani Beata Jankowiak.

10.05: 8.05 w Lidzbarku Warmińskim Szymon Jóźwiak poprawił własny rekord szkoły w pchnięciu kulą. Wynosi on obecnie 16,40m.
Grratulujemy Szymkowi i jego trenerowi, panu Krystianowi Paluchowi!

10.05: na Stadionie Miejskim nasi nauczyciele w.f. zorganizowali Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskeigo w Lekkoatletyce.

Wyniki (do pobrania)


więcej...

10.05: w klasach I przeprowadzony zostanie test badający przyrost wiedzy i umiejętności z języka polskiego.

11.05: w dniu dzisiejszym Joanna Dyczewska i Krzysztof Marcinkiewicz zorganizowali Powiatowy Konkurs Historyczny "Sejm Wielki i Konstytucja 3 Maja".
Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa

Klasyfikacja indywidualna

Zdjęcia: Patrycja Sulowska (3e)


więcej...

13.05: wyniki V etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Aktualne wyniki po czterech etapach:

13.05: w środę 11.05 rozegrany został w Pozezdrzu Turniej "Mistrz ortografii powiatu węgorzewskeigo 2016". II miejsce zajęła Klaudia Hawryszko (1b), a III Michał Sieklicki (3b). Opiekunem naszych reprezentantów, zwycięzców podobnych zawodów szkolnych, była pani Grażyna Poddubik. Serdecznie gratulujemy!

16.05: do końca tygodnia (20.05) zostaną wystawione oceny "przymiarkowe".

17.05: w klasach II przeprowadzony zostanie test badający przyrost wiedzy i umiejętności z języka polskiego.

19.05: klasa 1d wraz wychowawczynią panią Aliną Kaczmarczyk była na biwaku, który został zorganizowany z inicjatywy uczniów.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali również rodzice.

20.05: Święto Szkoły

Piknik naukowy i podróż w czasie

W piątek 20 maja gimnazjaliści z Helwinga przyszli do szkoły bez książek i zeszytów, ale z dobrym humorem i gotowością do poszerzania oraz sprawdzenia swojej wiedzy tudzież umiejętności praktycznych. Tego dnia bowiem nasza szkoła obchodziła swoje święto.
Impreza rozpoczęła się przekazaniem przez p. dyrektor Marię Chludzińską uczniom klucza do szkoły z życzeniami dobrej zabawy i nadzieją na przetrwanie budynku (szczególnie hali sportowej) w niezmienionym stanie.
Na początek podziwialiśmy trojaka, a także taniec bawarski w brawurowym wykonaniu naszych uczniów. Następnie młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia (dzięki zaangażowaniu p. Doroty Kozian ze stacji Sanepidu) oraz umiejętnością rozróżniana gatunków drzew czy ziół. Można też było wykazać się sprytem przy obieraniu jabłek, tworzeniu kompozycji z papieru, przyszywaniu guzików czy odbijaniu piłki. Znalazło się również wielu chętnych do sprawdzenia się przy udzielaniu pierwszej pomocy (stoisko przygotowali nasi absolwenci, czyli Maciek Dobrowolski i Kamil Urbanowicz) i wykazania się znajomością przepisów ruchu drogowego w praktyce pod czujnym okiem p. Dariusza Sajewicza. Za poprawne wykonanie zadań uczestnicy otrzymywali „helwingi”, które skrupulatnie policzyła komisja i ogłosiła wyniki. Klasy, które zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały słodkie upominki. Każdy uczestnik mógł też tego dnia pokrzepić swoje siły wyśmienitym tortem, który zawdzięczamy mamo, paniom Izabeli Margiewicz-Banasiewicz i Monice Zawadzkiej. Nie zabrakło również zabaw ruchowych; kto chciał dotlenić szare komórki i nabrać animuszu do dalszego wysiłku umysłowego, mógł potańczyć w rytm zumby lub popląsać z harcerzami.
Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się od zwrotu kluczy pani dyrektor, która z ulgą przyjęła wiadomość o braku najdrobniejszych nawet zniszczeń mienia szkoły. Do auli przybyli zaproszeni goście, czyli przyjaciel szkoły p. Herta Andrulonis, p. burmistrz Andrzej Lachowicz, dyrektor ZEAS-u p. Bożena Stępak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz nauczyciele i młodzież. Pani dyrektor wręczyła nagrody laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych i najlepszym sportowcom. Natomiast podziękowania otrzymali: nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów, szkolne koło wolontariatu i jego opiekunka P. Bożena Cudowska jak również p. dyrektor Andrzej Zubkowicz za 15-letnie prowadzenie strony internetowej naszej szkoły.
Część artystyczną z właściwym sobie urokiem poprowadził p. Dariusz Polonis- konduktor, który wiózł wszystkich widzów pociągiem zatrzymującym się na stacjach- najważniejszych w tym roku szkolnym wydarzeniach w Helwingu. Aby od nadmiaru wiadomości nie rozbolały głowy, na niektórych stacjach występowała młodzież, prezentując tańce, piosenki oraz grę na instrumentach. Dużą niespodzianką był też występ p. Andrzeja Zubkowicza, który zaśpiewał ( i zagrał) piosenkę swojego autorstwa.
Mamy nadzieję, ze tegoroczne święto szkoły dostarczyło wszystkim uczestnikom i widzom wielu pozytywnych emocji. Składamy serdeczne podziękowania osobom, które zaangażowały się w jego przygotowanie: rodzicom, nauczycielom i uczniom.

Jolanta Subocz

Zdjęcia: Patryk Drabyk


więcej...więcej...

23.05: 18.05.2016 Olecko było organizatorem Mistrzostw Województwa Ludowych Zespołów Sportowych w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowała dziewięcio osobowa grupa w składzie: Katarzyna Łojko, Nazarowicz Klaudia, Aleksandra Miazga, Nazarowicz Weronika, Garwacka Wiktoria, Szymon Jóźwiak, Jakub Wojciechowski, Marcin Tokarz, Kamil Ślifirski.
Nasi uczniowie zdobyli 4 medale: 3 złote (Klaudia Nazarowicz w skoku w dal i skoku wzwyż, Szymon Jóźwiak w pchnięciu kulą) oraz 1 srebrny (Szymon Jóźwiak w biegu na 100 metrów).
Reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum w składzie Wiktoria Garwadzka, Aleksandra Miazga, Katarzyna Łojko, Klaudia Nazarowicz pobiła rekord szkoły w biegu rozstawnym 4 x 100 m w czasie 55.89 s.
Wysokie lokaty wywalczyli również Katarzyna Łojko: 5 w biegu na 300m. Marcin Tokarz: 5 w biegu na 1000m, oraz Kamil Ślifirski: 7 w biegu na 1000 m.
Nasza gmina w punktacji ogólnej zajęła bardzo wysokie 3 miejsce wśród wszystkich gmin w województwie.
Dziękuję wszystkim za godne reprezentowanie naszego Gimnazjum.

Krystian Paluchwięcej...

24.05: 19 maja w ZSZ w Węgorzewie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy Informatycznej. W konkursie wzięło udział 8 drużyn z naszego Gimnazjum i jedna drużyna ze Srokowa. Drużyny z Helwinga zgarnęły wszystkie czołowe miejsca.
A oto wyniki:

i tuż za nimi na IV miejscu Wiktoria Dyk (3e) i Ola Żylonis (3b). Opiekunem drużyny była pani Bożena Godlewska. Gratulujemy!

24.05: klasa 2c wzięła udział w Dniu Otwartym Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Węgorzewie.

25.05: w piątek w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie odbył sie I Festiwal Nauk Humanistycznych.
W Konkursie o Literaturze Fantasy "Lemo- niada" grupa z klasy 2f (Bartek Banasiewicz, Kacper Morawski, Marcin Wójcik) zajęła II miejsce, a grupa z klasy 1d (Martyna Banach, Adam Kamiński, Wojtek Wiszowaty) miejsce III. Gratulujemy!

25.05: w VII Powiatowym Konkursie Historycznym Szkół Gimnazjalnych "Węgorzewskie Termopile. Wojny w XVII wieku", który odbył się w piątek w węgorzewskim LO I miejsce indywidualnie zajął Marek Rabażyński (2b), a grupa (Marek Rabażyński, Kacper Romanowski (2b) i Krystian Budziński (2e)) I miejsce drużynowo.
Nauczycielką uczącą zwycięzców jest pani Joanna Dyczewska. Gratulujemy!

30.05: 25.05.2016r 60 dzieci z 14 klas przedstawiło program artystyczny z okazji Święta Matki. Były wiersze, piosenki, skecze i tańce. Młodzież przygotowała słodki poczęstunek- własnoręcznie upieczone ciasta i czekoladki dla Mam. Nie zabrakło łez wzruszenia. Na koniec zabrzmiało gromkie 100 lat. Pragnę podziękować wszystkim Mamom, które znalazły czas i zechciały przyjść, pozdrowić Te, które nie mogły uczestniczyć w imprezie i zaprosić na kolejne spotkanie w przyszłym roku:)

Marlena Kukier

30.05: 21.05 nasi uczniowie zakończyli trzydniowy maraton egzaminacyjny na ratownika MOPR (przygotowywani byli przez ks. Rafała Chwałkowskiego). Wszyscy zdali!


więcej...

30.05: do biblioteki szkolnej zakupiono 18 nowych książek, do zapozania się z którymi zachęcamy.

30.05: 28.05.2016 w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego okręgowego związku lekkiej atletyki juniorów i juniorów młodszych. Nasze miasto, klub UKS Sokół Węgorzewo i Gimnazjum w Węgorzewie reprezentowała trójka lekkoatletów. Spisała się oni znakomicie udowadniając kolejny raz, że węgorzewska lekkoatletyka liczy się nie tylko w województwie, ale i w Polsce.
Klaudia Nazarowicz zdobyła złoty medal w skoku w dal z wynikiem 5.21 metra oraz złoty medal w biegu 100 metrów przez płotki z nowym rekordem życiowym 15.89 s. Klaudia biegła jeszcze w biegu na 200 metrów uzyskując nowy rekord życiowy i nowy rekord szkoły 27.37 s.
Szymon Jóźwiak zdobył złoty medal w pchnięciu kulą wyprzedzając drugiego kulomiota o ponad 4 metry czym potwierdził dobrą formę. Uzyskał wynik 16,56 metra kulą 5 kg co jest nowym rekordem życiowym i szkoły.
Izabela Mendyk (absolwentka naszego Gimnazjum sprzed dwóch lat) wygrała konkurs rzutu dyskiem o wadze 1 kg wynikiem 38.87 m. Wszystkie te rezultaty są dobrymi prognostykami przed mistrzostwami Polski LSZ które odbędą się 3-5.06.2016 w Zamościu.
Życzę naszym lekkoatletom jeszcze lepszych wyników sportowych. Trzymajcie kciuki za mistrzostwa Polski!

Krystian Paluch (trener)


31.05: od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum prezentują doświadczenia młodszym kolegom i koleżankom. Tym razem maluchy same mogły wykonać proste doświadczenia.
Zbadali doświadczalnie skład powietrza, wykonali mleczne tornado, wykonali doświadczenie w którym dwutlenek węgla gasi płomień, zobaczyli jak gaz unosi rodzynki, bawili się mąką ziemniaczaną, która ma magiczne właściwości, wykonali mini wulkan, poznali naturalny wskaźnik- wywar z fioletowej kapusty, pompowali balony czystym tlenem, poznali budowę jajka.
Obserwowali pod mikroskopem preparaty krwi, komórki cebuli, układali korpus człowieka oraz szkielet.
Dzięki zaangażowaniu uczniów koła naukowego zajęcia przebiegły bardzo sprawnie a drugoklasiści opuszczali mury naszej szkoły pełni wrażeń.
Spotkanie zorganizowały Wioletta Balewicz i Ewa Szarmacher a przeprowadzili je uczniowie klasy IIa i IIf.

Wioletta Balewicz


więcej...


Powrót na początek strony