ZDARZYŁO SIĘ

2015/2016Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

LUTY

8.02: pierwszy dzień nauki w II półroczu (od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład zajęć)

9.02: lista tytułów do czwartego etapu Ligi Czytelniczej:

Z zestawu wybieramy 3 książki , czytamy i zgłaszamy się do pani Małgorzaty Bacewicz w czwartek 11.02.2016r.

9.02: zabawa walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i panią Bożenę Cudowską.


więcej...

11.02: grupa łączona (klasa 1f i inni uczniowie) pod opieką pań Wioletty Balewicz, Iwony Stecyki Grażyny Cieślik jbyła na na wycieczce w Warszawie. Głównym punktem wycieczki był musical w teatrze Roma: Mamma Mia.
Uczniowie korzystając z obecności w stolicy zwiedzili Muzeum Czar PRL, jedyne w Polsce Muzeum Neonów a także Muzeum Historii Żydów Polskich.

12.02: klasy 1a, 1b z wychowawczyniami Beata Karwowską i Katarzyna Szumską jadą na lodowisko do Giżycka.

15.02: na rozegranych w Spale Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce Szymon Jóźwaik (3c) zdobył tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych i juniorów w pchnięciu kulą wynikiem 16.58cm, co jest jego rekordem życiowym. Wielkie gratulacje dla Szymka i jego trenera Krystiana Palucha!

17.02: w trakcie Gali Sportowiec Roku 2015 Gimnazjum im. J.A.Helwinga otrzymało bardzo znaczące wyróżnienie w postaci dyplomu i pucharu za V miejsce w systemie współzawodnictwa sportowego Warmińsko- Mazurskiego Szkonego Związku Sportowego w kategorii miast i gmin. Była to nagroda za rok szkolny 2014/2015. Na taki wynik zapracowali nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły.
W trakcie tej samej uroczystości ogłoszono wyniki plebiscytu na Najlepszego Sportowca Miasta i Gminy. W kategorii młodzieżowej została nim Klaudia Nazarowicz (lekkoatletka, mistrzyni Polski w pięcioboju młodzików (Radom), mistrzyni międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w skoku w dal, zdobywczyni II miejsca w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegu na 100 m, mistrzyni województwa młodzików w biegu na 100 m i skoku w dal, zawodniczka zaplecza kadry narodowej w siedmioboku juniorek. Klaudia osiągnęła drugi wynik w historii Polski w pięcioboju!) wychowanka Krystiana Palucha. Trenerem roku został nasz Andrzej Gordziewicz (trener sztuk walk wschodnich w CWKS Vęgoria, 5 dang viet vo dao, 7 dan kempo ju jitsu; dan kem vo combat, szkoleniowiec kadry instruktorskiej z ramienia polskiego Związku Sportowego Viet Vo Dao, wychowawca wielu medalistów mistrzostw Polski i instruktorów sztuk walki).Gratulujemy!

18.02: na podstronie "Warto przeczytać" zostały umieszczone recenzje 3 książek polecanych przez Wasze koleżanki i kolegów.
Zachęcamy do pisania kolejnych recenzji i przekazywania ich nauczycielom języka polskiego do konsultacji. Następnie proszę dostarczyć je na adres mailowy szkoły z tytułem "Recenzja".
Inicjatorem umieszczania na naszej stronie takich prac jest pan Dariusz Polonis.

18.02: w poniedziałek 16.02 została opróżniona cała skrzynia walentynkowa, po brzegi wypełniona miłosnymi karteczkami. Pomysł zainicjował Samorząd Uczniowski. W rolę listonoszy wcielili się: Szymon Wawrzynkowski (2f) oraz Jakub Jurczak (1b) reprezentujący SU. Plakaty wykonała Magda Dudys (2f), natomiast skrzynię Marta Pacewicz i Sylwia Zyskowska z 2d. Na 4. lekcji wszystkie walentynki powędrowały do swoich nowych właścicieli.

Wiktoria Banasiewicz


więcej...

22.02: wyniki III etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Czołówka po III etapach wygląda następująco: Jak widać różnice punktowe są minimalne...
Organizatorką konkursu jest pani Małgorzata Bacewicz.

23.02: Jakub Rożnowski (3e) zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu II Ogólnopolskiego Konkursu "Ks. Jerzy Popiełuszko - Człowiek prawdy, który zło dobrem zwyciężał".
Kuba pokonał w eliminacjach szkolnych i wojewódzkich ponad 500 uczniów z całej Polski znajdując się ostatecznie w ścisłej 13 (zajął ex aequo 8 miejsce)
Do konkursu przygotowywał Jakuba ks. Przemysław Jermak..
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie ogólnopolskim.

25.02: odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Bajka prawdę ci powie" dla klas I-III zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego.
Wyniki:

Wyróżnienia: Gratulujemy!


więcej...

29.02 (poniedziałek, po 7 lekcji, sala I-14): zapraszamy chętnych i zainteresowanych uczniów klas III na spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, podczas którego będziecie mogli zapoznać się z ofertą tej placówki.

29.02: dnia 29 lutego 2016 roku w Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie odbył się Powiatowy Konkurs dla klas czwartych szkół podstawowych „W baśniowym świecie Andersena”. Udział w nim wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Węgorzewie, a także z Zespołu Szkół w Radziejach. Konkurs przygotowały panie Małgorzata Bacewicz i Jolanta Górska, a w jury zasiadły panie Anna Bolik – Kun i Grażyna Wójcik. Konkurs poprowadzili uczniowie: Karolina Dados i Adam Gulmantowicz.
Uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści baśni i życiorysu Andersena , rozwiązać krzyżówki, rebusy oraz ułożyć puzzle. Czwartoklasiści wybrnęli po mistrzowsku ze wszystkich pułapek zastawionych przez organizatorów. Pierwsze miejsce zajęła ex aequo drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 ( Weronika Piaścik i Łukasz Bacewicz) i ze Szkoły Podstawowej nr 2 (Natalia Stępniak i Aleksander Hawryluk). Drugie miejsce przypadło Gabrysi Hrabyk i Krzysztofowi Gasińskiemu, a trzecie – Maciejowi Dowejko i Mateuszowi Wróblowi, obie drużyny z SP nr 2. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Karolina Dados (klasa 3e)


więcej...


Powrót na początek strony