ZDARZYŁO SIĘ

2016/2017Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecien
Maj
Czerwiec

Aktualności

LISTOPAD

3.11: w Świętajnie koło Szczytna odbyły się w czwartek (27 października) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. W imprezie uczestniczyło wraz z opiekunami około 900 zawodniczek i zawodników.
Gimnazjum w Węgorzewie reprezentowało 20 zawodników z różnych klas. W skład drużyny dziewcząt wchodziły: Wiktoria Garwacka, Weronika Nazarowicz, Weronika Myszczyńska, Oliwia Skłodowska, Oktawia Kozłowska, Kamila Sojka, Iwona Denes, Jagoda Balewicz, Laura Bazylewicz, Kornelia Trościanko oraz Oliwia Herbatowicz. W skład reprezentacji chłopców wchodzili: Szymon Kępa, Piotr Fal, Daniel Jurkiewicz, Miłosz Kutnik, Tymoteusz Jachimiak, Krystian Denes, Kamil Ślifirski, Mariusz Predko, Jakub Filipski oraz Jakub Rutkowski. Do zawodów zawodnicy byli przygotowywani przez Krystiana Palucha.
Trener wraz z biegaczami przeżywał wielkie emocje towarzyszące temu wydarzeniu. Chodź było zimno, rozgrzewał sportowców gorący doping ze strony pozostałych zawodników. Uczestnicy zawodów choć byli zestresowani, nie okazywali tego.
Reprezentacja chłopców zajęła 17 miejsce na 20, zaś drużyna dziewcząt z 10 na 21.
Całe zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze. Biegacze wrócili z imprezy zadowoleni ze swoich wyników i z uśmiechami na twarzach.

K.Paluch

3.11: 2 listopada 2016 w Grodzicznie Nowym (powiat Nowe Miasto Lubawskie) odbyły się Finały Wojewódzkie SZS w Piłce Nożnej Chłopców.
Spotkało się osiem zespołów (po dwa z czterech półfinałów wojewódzkich). Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne mecze rozgrywane były bez zmian stron boiska, w czasie 10 minut.
W ten sposób o zwycięstwie decydowało w dużej mierze szczęście i strona boiska, na której się grało niż rzeczywiste umiejętności danego zespołu.
Pomimo, że nasza drużyna nie zakwalifikowała się do ścisłej czwórki finałowej i cały turniej zakończyła na 6 pozycji, należy wziąć pod uwagę rangę turnieju i cieszyć się z osiągniętego sukcesu. Jest to drugi przypadek w historii Gimnazjum, kiedy nasza drużyna w piłce nożnej chłopców zagrała w finale wojewódzkim.

A.Gordziewicz

4.11: Małgorzata Bacewicz i Jolanta Górska przygotowały zestaw lektur do II etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

4.10: w dniu wczorajszym odbyły się w Więckach Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym i Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.
Nasi reprezentanci zajęli:

Na zawodach rejonowych w Lidzbarku Warmińskim reprezentować nas będą Anna Hołweńko i Renata Dobkiewicz. Brawo dziewczyny! Gratulujemy sukcesów, postawy, woli walki i trzymamy kciuki:)

Marlena Kukier (opiekunka grupy, której również gratulujemy!)

4.11: wyniki rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez pana Andrzeja Gordziewicza:
Grupa 1:

Grupa 2: Patryk Skrzypek (3d)

7.11: wyniki I etapu Szkolnej LIgi Czytelniczej (podaję pierwszych 10 miejsc- różnice pomiędzy zawodnikami są niewielkie, wszystko jeszcze może się pozmieniać:)

7.11: 28-29 X odbyła się noc integracyjna klasy Ia i If. Oprócz gier, zabaw integracyjnych, wspólnych tańców, śpiewu i posiłków był czas na naukę gry w szachy oraz wykonywanie doświadczeń. Noc upłynęła bardzo szybko, w miłej atmosferze. Opiekunami były Pani Grażyna Pieciun, Wioletta Balewicz a także Dariusz Polonis, Małgorzata Ambrosiewicz i Bożena Cudowska.


więcej...

9.11: Poniedziałkowego głośnego czytania ciąg dalszy. Zakończył sie już październik a my nadal głośno czytamy fragmenty książek w bibliotece.
W ostatni poniedziałek zaprezentowano dwie książki "Baśniobór" i "Zanim się pojawiłeś". Pierwszą przedstawiła uczennica klasy 1d Nadia Kacprzak, drugą uczennica klasy 2f Laura Bazylewicz.
Zapraszamy 14.11, kiedy to czytał będzie Jonasz Łojko.

10.11: odbył sie apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowany przez Marlenę Kukier, Beate Karwowska, Agnieszkę linkiel i Sławomira Dobrowolskiego wraz uczniami klas 1b, 2a, 3d, 3e.
Zdjęcia: Karolina Łapo (2f)


więcej...

14.11: szkolny etap Konkursu Historycznego.

14.11: 8.11 klasy Ic, Id, Ie pojechały na wycieczkę do Olsztyna. W programie były warsztaty radiowe na UWM w Olsztynie przeprowadzone przez dr Magdalenę Szydłowską oraz dr Urszulę Oliwę; lekcja edukacyjna w Planetarium pt. "Ziemia, Księżyc, Słońce"; film w kinie Helios pt. "Doktor Strange" w 3D w reż. Scotta Derriksona. W wycieczce wzięło udział 46 uczestników. Opiekunami byli: Dariusz Polonis, Grażyna Poddubik, Bożena Godlewska.

15.11 (godz. 16.00): wywiadówki

15.11: szkolny etap Konkursu Fizycznego.

15.11: 7 listopada 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt szkół gimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny (dwie chłopców i jedna dziewcząt).
W skład drużyny klas trzecich wchodzili: Kacper Kubajka, Kuba Baran, Albert Malicki, Kacper Kurpiewski, Kuba Szalast, Kuba Filipski, Szymon Kępa, Czarek Jamka, Kamil Ślifirski, Kuba Rutkowski, Mateusz Trzasko i Kuba Kolentyński.
W skład drużyny klas drugich wchodzili: Tymoteusz Jachimiak, Jan Kukier, Piotr Fal, Adam Kun, Daniel Jurkiewicz, Miłosz Kutnik, Krystian Jurek, Krystian Abramczyk, Patryk Szram i Kuba Fedusio.
W skład mieszanej drużyny dziewcząt wchodziły: Wiktoria Garwacka, Aleksandra Sobolewska, Weronika Myszczyńska, Iwona Denes, Oliwia Skłodowska, Weronika Aftyka, Wiktoria Banasiewicz, Doriana Cimo, Klaudia Bykowska oraz Aleksandra Wyrzykowska.
Wynik meczu pomiędzy dziewczętami z Więcek i z Węgorzewa wyniósł 5:10 dla Węgorzewa.
Chłopcy z klasy drugiej zremisowali z Więckami 15:15, natomiast chłopcy z klas trzecich wygrali wszystkie mecze ( 22:13 z Więckami i 7:5 z chłopcami z klas drugich).
Po zakończeniu rozgrywek odbyła się dekoracja zawodników, którzy z uśmiechami na twarzy i dumą w sercu wrócili na lekcje.

Krystian Paluch


15.11: w dniu wczorajszym w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne sptkanie z książką. Fragment powieści "Więzień labiryntu" J.Dashnera przeczytała Karolina Kupczak z klasy IIf.

15.11: podajemy wyniki Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie zorganizowanym przez Młodzieżową Rade Miejską.

Koordynatorem konkursu był pan Jarosław Paszkiewicz.

16.11: szkolny etap Konkursu Języka Francuskiego.

17.11: szkolny etap Konkursu Chemicznego.

18.11: szkolny etap Konkursu Języka Niemieckiego.

21.11: w dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne sptkanie z książką. Fragment powieści "Zwiadowcy t.12 Królewski zwiadowca" Johna Flanagana przeczytał Jonasz Łojko z klasy IIc.

23.11: zaległy wynik rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez pana Andrzeja Gordziewicza:
Grupa 1:

Patryk Skrzypek (3d)

23.11: we wtorek 22.11 w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Gimnazjum i powiat reprezentowały Anna Hołoweńko i Renata Dobkiewicz z klasy IIIe. Dziewczęta zajęły II miejsce i awansowały do fianału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Ostródzie.
Gratulujemy i trzymamy za nie kciuki! Opiekunką zespolu była pani Marlena Kukier.

24.11: Dzień Amerykański przygotowany przez klasy brytyjskie i nauczycieli języka angielskiego. Występ oprócz uczniów naszego gimnazjum obejrzeli także zaproszeni uczniowie Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Węgorzewie. Udział w uroczystościach poprzedzony został wizytą w sklepiku ze słodkościami przygotowanym przez klasę If.
Goście opuszczali naszą szkołę pełni pozytywnych wrażeń.

Zdjęcia: Natalia Szutko (2f)


więcej...

24.11: wynik kolejnego meczu w ramach rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez pana Andrzeja Gordziewicza:
Grupa 1:

Patryk Skrzypek (3d)

24.11: w dniu wczorajszym w bibliotece szkolnej odbyło sie spotkanie poetycko- muzyczne "Cztery pory roku. Jesień." przygotowane przez panią Małgorzatę Bacewicz i pana Dariusz Polonisa.


więcej...

24.11: zabawa andrzejkowa

Zdjęcia: Bartek Banasiewicz (3f)


więcej...

24.11: 24 listopada w Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie odbył się szkolny etap XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/ AIDS.
Do konkursu zgłosiło się dziewięcioro uczniów naszej szkoły:

Największą liczbę punktów i awans do finału XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/ AIDS otrzymali uczniowie: Organizatorem konkursu w Gimnazjum była pani Regina Flis.

25.11: Dzień Pluszowego Misia w Gimnazjum.


więcej...

28.11: kolejne spotkanie z książką w bibliotece szkolnej. Laura Bazylewicz, uczennica klasy 2f odczytała fragment książki Johna Greena "Gwiazd naszych wina".

28.11.16: występ uczniów klas brytyjskich w czasie Dnia Amerykańskiego udostępniony na youtube.


Powrót na początek strony