ZDARZYŁO SIĘ

2015/2016Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

KWIECIEŃ

4.04: W dniu 30 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych w Węgorzewie odbył się konkurs kreatywny "Mój własny bank". Konkurs przeprowadzony został w ramach projektu realizowanego przez ZSZ w Węgorzewie "Ekonomia - tak, to proste!" przy współudziale Narodowego Banku Polskiego w ramach edukacji ekonomicznej. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów Gimnazjum, pogłębianie wiedzy z zakresu polskiego systemu bankowego, rozwijane kreatywności i twórczego myślenia oraz wzbudzenie zainteresowania tematyką bankowości i systemem bankowym.
W konkursie zaplanowano udział 6 drużyn 3 osobowych zaś do konkursu przystąpiło 14 drużyn z Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie oraz 1 drużyna z Gminnego Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach im. Papieża Jana Pawła II.
Konkurs składał się z 3 części. W pierwszej zespoły zmagały się z testem wiedzy na temat bankowości. Test obejmował zagadnienia dotyczące mi.n. zadań, funkcji, organów Narodowego Banku Polskiego, banków komercyjnych, rodzajów lokat i kredytów bankowych. W drugiej części uczestnicy wcielili się w rolę przedsiębiorców - zakładając swój bank wymyślali jego nazwę oraz projektowali logo. Trzeba przyznać, że każda z drużyn miała swoje oryginalne i niepowtarzalne pomysły. Ostatnia część stanowiła nie lada wyzwanie - wymyślić hasło reklamowe, które jednocześnie zachęci do oszczędzania i zakładania lokat. I w tej części żadnej z drużyn nie zabrakło kreatywności. Po podsumowaniu wszystkich części konkursu komisja wyłoniła 3 zwycięskie drużyny:

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski w ramach wspomnianego wyżej projektu realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie.
Warto dodać, że poziom konkursu okazał się bardzo wysoki. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą na temat bankowości a ich prace plastyczne były niezwykle ciekawe.

Koordynator projektu "Ekonomia - tak, to proste!"
Zuzanna Kowalska (Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie)więcej...

4.04: Klaudia Bykowska z kl. IIa zajęła I miejsce na etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" (1.04.2016r.) i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Opiekunem naszej reprezentacji była pani Bożena Godlewska. Gratulujemy!

5.04: klasy "brytyjskie" spotkały się z Olą Leszek, absolwentką naszego Gimnazjum z roku 2012, obecnie studentką Uniwersytetu w Cambridge.

6.04: wyniki IV etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Aktualne wyniki po czterech etapach:

7.04: pan Dariusz Polonis, Kamila Sojka (2c) i Adam Gulmantowicz (3d) wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Pana Tadeusza", które w Węgorzewie zorganizował Zespół Szkół Zawodowych.

13.04: w związku z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbyło się spotkanie młodzieży przy gimnazjalnym dębie i kamieniu katyńskim. Wyemitowana została również z tej okazji audycja radiowa. Obchody tego dnia przygotowali nasi historycy.14.04: w dniu 12.04.2016 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Teatrze. Wzięły w nim udział sześć trzyosobowych reprezentacje klas III. Konkurs urozmaicił występ Adama Gulmantowicza z klasy III d.
A oto wyniki:


Zdjęcia: Dariusz Polonis


więcej...

19.04 (wtorek): egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych.

15.04: sale czekają na egzamin gimnazjalny 2016.

18.04 (poniedziałek): egzamin gimnazjalny z historii, wos i języka polskiego


więcej...

19.04 (wtorek): egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych i matematyki

20.04 (środa): egzamin gimnazjalny z języka obcego (część podstawowa i rozszerzona)

21.04: Dzień Tradycji. Odwiedził naszą szkołę nasz patron Jerzy Andrzej Helwing. Spotkał się z klasami i każdy mógł zrobić sobie z nim zdjęcie:)


więcej...

21.04: nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Festyn Sportowy dla klas VI szkół podstawowych.


więcej...

25.04: z piątku na sobotę odbyła się kolejna nocka gimnazjalna. Opiekunami byli: Bożena Cudowska, Bożena Godlewska, Grażyna Pieciun, Małgorzata Ambrosiewicz, Dariusz Polonis i rodzice.


więcej...

25.04: 22 kwietnia w Ełku odbył się etap wojewódzki VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II "Głoście wartość rodziny". Adam Gulmantowicz i Jakub Rożnowski zajęli odpowiednio I i II miejsce, a tym samym w czerwcu będę reprezentować województwo warmińsko- mazurskie na etapie ogólnopolskim w Ciechanowcu. Opiekunem naszych uczestnków jest ksiądz Przemysław Jermak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

27.04: na Orliku przy Gimnazjum rozegrane zostały zawody rejonowe Turnieju Coca Cola Cup dziewcząt.
Skład drużyny

Wyniki: Masz reprezentacja zajęła I miejsce i awansowała dod alszej rundy rozgrywek.
Gratulujemy! Opiekunem drużyny jest pani Urszula Jańczuk.


więcej...

27.04: pani Małgorzata Bacewicz podaje liste tytułów do VI etapu Ligi Czytelniczej.

Wybieramy z zestawu 3 książki. Test sprawdzający z V etapu odbędzie sie 5.05.2016r.

27.04: dnia 26 kwietnia w Gimnazjum Katolickim im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursy "Ks. Jerzy Popiełuszko - Człowiek prawdy, który zło dobrem zwyciężał". Jakub Rożnowski (3e) zajął IV miejsce i został laureatem tego konkursu. Opiekunem Kuby był ks. Przemysław Jermak. Serdecznie gratulujemy!

27.04: wywiadówka

28.04: 27.04.16 odbył się indywidualny konkurs geograficzny Podstawy geografii dla klas pierwszych.
Wyniki:

Organizatorzy- K. Szumska, M. Gadowska-Bogus.

28.04: odbył się konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestniczyły w nim szkoły gimnazjalne i podstawowe z naszego powiatu.
Gimnazjum Helwinga reprezentowali: Wojtek Oszako, Gracjan Cisek i Jonasz Jezusek, wszyscy z klasy I c. Choć nie osiągnęli sukcesu jako drużyna, to można pochwalić tu Wojtka, który osiągnął najlepszy wynik na miasteczku ruchu drogowego ( bezbłędny przejazd), był drugi na torze przeszkód oraz z drugim wynikiem wypełnił test z przepisów ruchu drogowego.
Turniej BRD składa się z czterech konkurencji : testu, pierwszej pomocy, rowerowego toru przeszkód i jazdy w miasteczku ruchu drogowego.

A.Gordziewicz


więcej...

28.04: klasę 3e odwiedziła pani Anna Niedźwiecka- Medek, która jest tłumaczem filmowych list dialaogowych z języka angielskiego.

Zdjęcia: Patrycja Sulowska


więcej...

29.04: 22 kwietnia 2016 roku, w ramach godzin edukacji prozdrowotnej odbyły się lekcje dla klas pierwszych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Lekcje prowadził pan Łukasz Radziwoniuk z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Węgorzewie. Każdy mógł spróbować własnych sił w przeprowadzaniu resuscytacji, opatrywaniu ran i złamań.
Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi!

29.04: w środę 27 kwietnia 2016, w Kętrzynie odbył się kolejny etap rozgrywek turnieju Coca Cola Cup chłopców.
W grupie startowały cztery zespoły. Oprócz naszego drużyna z Kętrzyna, Karolewa i Bystrego. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym, mecze trwały dwa razy po 10 minut.
Nasza drużyna uległa jedynie Kętrzynowi 1:0, tracąc bramkę dosłownie w ostatniej minucie meczu. Pokonując Karolewo 6:0 i Bystry 3:0 uplasowała się na drugim miejscu.

Gordziewicz

29.04: odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas II. Wzięło w nim udział 5 dwuosobowych drużyn.
Wyniki:

Konkurs poprowadzili uczniowie klasy IIf Julia Świrska i Szymon Wawrzynkowski.


więcej...


Powrót na początek strony