ZDARZYŁO SIĘ

2016/2017Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecien
Maj
Czerwiec

Aktualności

GRUDZIEŃ

1.12: Małgorzata Bacewicz i Jolanta Górska przygotowały zestaw lektur do III etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Wybieracie 3 książki, testy zaczynacie pisać od 1.12.16r., a ostateczny termin to 5.01.17r.

1.12: wyniki II etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej(podaję pierwszych 10 miejsc- różnice pomiędzy zawodnikami są niewielkie, wszystko jeszcze może się pozmieniać:)

Wyniki po dwóch rundach:

2/3.12: 2. na 3. grudnia z naszej inicjatywy (uczniów klasy I e i naszego wychowawcy pna Dariusza Polonisa) odbyła się klasowa "noc gimnazjalna". Integracja, zabawa, wiedza, emocje były głównymi celami naszej "nocki". Uczyliśmy się wspólnego tańca, wykonaliśmy kartki świąteczne, dostaliśmy prezenty od św. Mikołaja (przy okazji pokazaliśmy różne rodzaje gwiazd), uczestniczyliśmy w grze detektywistycznej, uczyliśmy się piosenki ("Hej, Mazury"), graliśmy w gry planszowe, wysłuchaliśmy prezentacji o Drodze Mlecznej, graliśmy w "butelkę", uczyliśmy się gry na perkusji, założyliśmy zespół muzyczny, pokazaliśmy swoje talenty w naszym programie "Mam Talent", próbowaliśmy obejrzeć film, mieliśmy okazję potańczyć, mogliśmy zdrzemnąć się (ale krótko), "zarabialiśmy PLN", jedliśmy: pizzę Pana Marcina (wyśmienita, polecamy), gofry i tosty firmy "Bożena & Małgosia" i smakowite wypieki babci Piotrka i Krzysztofa. Mieliśmy też trudne chwile, bo dowiedzieliśmy się, że nasz starszy kolega (absolwent) odszedł od nas.
Wszyscy wzięliśmy udział w "nocce". Dziękujemy: Pani Jolancie Górskiej za kartki świąteczne, Panu Marcinowi Wojkowskiemu za wspaniałą pizzę, babci Piotrka i Krzysia za babeczki, Pani Bożenie Cudowskiej za tosty, gofry i opiekę, Pani Małgorzacie Ambrosiewicz za to samo i za prezentację, Panu Krystianowi Paluchowi za wypożyczenie materaców.


więcej...

3/4.12: nocka gimnazjalna klasy 2d (opieka: wychowawczyni Alina Kaczmarczyk)

5.12: spotkanie z książką w bibliotece szkolnej, które staje sie już naszą tradycją.

5.12: Szkolny Konkurs Recytatorski "Bajka prawdę ci powie" organizowany przez nauczycieli języka polskiego.
Wyniki:

Gratulujemy!

Zdjęcia: Rozalia Krupka (3b)


więcej...

5.12: klasa 1f wraz z wychowawczynią Wiolettą Balewicz pojechała na kręgle do Giżycka.

6.12: szkołę odwiedził Mikołaj wraz ze śnieżynkami obdarowując nas cukierkami.

Zdjęcia: Wiktoria Banasiewicz (3f)


więcej...

6.12 (wtorek): po 3 lekcjach egzamin próbny z części humanistycznej (historia, wos; j.polski). Szczegółowe informacje zostały wysłane przez e-dzennik.

7.12 (środa): po 3 lekcjach egzamin próbny z części matematyczno przyrodniczej (przedmioty przyrodnicze; matematyka)

8.12 (czwartek): po 4 lekcjach egzamin próbny z części językowej (j.angielski lub j.rosyjski)

9.12: VI Międzynarodowy Festiwal Nauk Przyrodniczych organizowany przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące.
Nasze wyniki:

Test z biologii (uczniów przygotowywała pani Ewa Szarmacher)

Test z chemii (uczniów przygotowywała pani Wioletta Balewicz)

Zdjęcia: archiwum LO (fb)

12.12: 9.12.2016r. w Bartoszycach odbyły się zawody rejonowe szkół gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Drużyna Helwinga w składzie:

zajęła III miejsce i nie awnsowała do dalszej fazy rozgrywek.

Wyniki: Trenerem drużyny jest pani Urszula Jańczuk.


więcej...

13.12: w Gminnym Konkursie Plastycznym "Profilaktyka i Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie" nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Gratulujemy!

13.12: wczoraj w Zespole Szkół Zawodowych w Węgorzewie odbyła się kawiarenk poetycka kończąca projekt "Odkryj swoją pasję". Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w:

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Gratulujemy!

15.12: 7 grudnia w ramach promocji czytelnictwa dziewczęta z klasy 2a: Oliwia Skłodowka, Oktawia Kozłowska, Daria Sienkiewicz, Aleksandra Sock, Weronika Nazarowicz i Daria Grzejszczyk odwiedziły Przedszkole Samorządowe im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie - grupę Sowy. Przeczytały przedszkolakom bajki i wiersze związane z tematyką świąteczną oraz przygotowały kilka zagadek. Na koniec dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami przygotowanymi przez Julkę Marczak.

15.12: 12 grudnia 2016r w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie odbył się XI Konkurs wiedzy o HIV/AIDS "Razem przeciwko AIDS" organizowany przez PSSE w Węgorzewie, który adresowany był do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Sponsorami nagród rzeczowych było Starostwo Powiatowe i Urząd miasta. Nasze gimnazjum reprezentowali: Nikola Burzyńska IIIb, Wiktoria Banasiewicz IIIf i Bartosz Banasiewicz IIIf.
Wyniki:

Trzecie miejsce przypadło uczennicy gimnazjum w Pozezdrzu. Gratulujemy! Koordynatorem konkursu w Gimnazjum była pani Regina Flis.

16.12: przyjęta został graficzna koncepcja pracy szkoły. Wygląda ona następująco:

19.12: dniu 16.12.2016 w WCK odbył się IV Węgorzewski Przegląd Teatralny o Tematyce Przeciwdziałania Przemocy. Grupa uczniów naszej szkoły pod nazwą „ Na moment ” pokazała spektakl zatytułowany „Pojechańcy” i zajęła II miejsce w kategorii gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. Uczniów przygotowała p. Dorota Paszkiewicz.
Skład grupy: kl. III f ( Szymon Wawrzynkowski, Magdalena Dudys, Kacper Wróblewski, Zosia Lewandowska, Karina Melnik, Kasia Grunwald, Sandra Subocz ); kl. III a ( Kuba Baran, Albert Malicki ); kl. III c ( Jonasz Łojko – obsługa techniczna ).
Uczniowie otrzymali dyplom, słodycze oraz nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł. Gratulacje!

19.12: wynik meczu piłki nożnej Szkolnej Ligi Halowej (grupa 1):

Patryk Skrzypek (3d)

19.12 (godz.16.00): spotkania z rodzicami uczniów zagrożonych ocenami niedostatecznymi na półrocze

21.12: do finału Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowali się Kacper Wróblewski (3f, uczeń pani Doroty Jurkiewicz) i Aleksandra Wakszyńska (2f, uczennica pani Iwony Stecyk)
Do finału Języka Francuskiego zakwalifikował się Kacper Wróblewski (3f), który uczy się tego języka poza naszą szkołą.
Uczniom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki w finale!

21.12: spotkanie opłatkowe pracowników Gimnazjum.

21.12: w Karolewie odbyły sie Zawody Rejonowe w Piłce Ręcznej chłopców. Z naszej szkoły pojechały dwie drużyny z klas: 2a i 3a. W reprezentacji klasy 2a wystapili: Daniel Jurkiewicz, Piotr Fal, Patryk Szram, Tymoteusz Jachimiak, Krystian Abramczyk, Kacper Kucharczyk, Miłosz Kutnik, Jan Kukier. W drużynie 3a: Kamil Ślifirski, Kuba Baran, Albert Malicki, Mateusz Trzasko, Kuba Szalast, Kuba Koletyński, Szymon Kępa, Damian Zaręba, Kuba Rutkowski, Kuba Filipski, Kacper Kubajka.
WQyniki naszych meczów:

Klasa 3a zajęła 2 miejsce, a 2a miejsce 4.
Reprezentacja oparta na zawodnikach klasy 3a awnsowała do dalszego etapu rozgrywek, który zostanie rozegrany w styczniu w Korszach. Gratulujemy! Trenerem drużyn jest pan Krystian Paluch


więcej...

23.12- 1.01: przerwa świąteczna


Powrót na początek strony