ZDARZYŁO SIĘ

2015/2016Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

PAŹDZIERNIK

2.10: klasa 3e zorganizowała pod opieką wychowawczyni Grażyny Cieślik i Larysy Stefininy nockę klasową. Dziewczęta z okazji minionego Dnia Chłopaka przygotowały niespodziankę w postaci tortu i ciekawych zabaw. Świętowano równiez urodziny koleżanki Wiktorii Melnik.
Było dużo smiechu i dobrej zabawy. Po imprezie pozostaną nam miłe wspomnienia.

Tekst: Julia Kalus

Zdjęcia: Oliwia Medekwięcej...

8.10: ślubowanie klas I połączone z Otrzęsinami. Impreze przygotowali wychowawcy klas I, Bożena Cudowska, Grażyna Cieślik, Ewa Szarmacher oraz klasy 2a, 3a, 3e.

Zdjęcia: Karolina Dados, Patrycja Sulowska


więcej...

9.10: 7 pażdziernika odbyło się spotkanie samorządu uczniowskiego. Gospodarze z poszczególnych klas wyłonili, w drodze tajnego głosowania swoją reprezentację do samorządu szkoły. Po zliczeniu głosów wyniki przedstawiają się następująco :

Wszystkim reprezentantom poszczególnych klas dziękujemy, a ukonstytuowanemu samorządowi szkolnemu, życzymy sprawnego rozwiązywania problemów braci uczniowskiej.

14.10: Dzień Edukacji Narodowej. Apel przygotowały Grażyna Poddubik, Jolanta Subocz, Beata Karwowska, Agnieszka Linkiel i Monika Ekiert- Jezusek oraz klasy 3e i 2f.

Zdjęcia: Patrycja Sulowska (3e)


więcej...

16.10: klasy: 1a,1c, 1f, 2a, 2b, 2c, 2f, 3d, 3e wzięły udział w przedstawieniu "Skąpiec" Moliera.


więcej...

16.10: grupa 28 osób wzięła udział w kolejnej nocy gimnazjalnej, która została zorganizowana przez pana Krzysztofa Marcinkiewicza i rodziców.

19.10 (7 lekcja): badanie przyrostu umiejętności z języka angielskiego w klasach II.

20.10: panie Jolanta Górska i Małgorzata Bacewicz podają zestaw lektur do II etapu Ligi Czytelniczej:

Z zestawu wybieramy 3 książki.
Test sprawdzający I etapu odbędzie w czwartek 29.10.15r., na przerwie lub po skończonych lekcjach.

21.10: przez cały wrzesień klasa IIe Wychowawczyni pani Marlena Kukier zbierała makulaturę w ramach programu "Drzewko za makulaturę". 30 wrzesnia zawieziono 330kg makulatury do ZUK w Węgorzewie. 16 października uczniowie odebrali na Stadionie Miejskim 22 drzewka do posadzenia na przydomowych, ogródkowych terenach. Gratulujemy klasie i wychowawczyni udziału w opisanej akcji.

21.10: 10 klas wzięło udział w występie iluzjonisty, który odbył się na naszej auli.


więcej...

21.10: uczennice klas II uczęszczające na zajęcia kulinarne wzięły udział w ramach Ogólnoplskiego Tygodnia Wspierania Kariery w spotkaniu z panią Ewą Lipską. Odbyło się ono w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym w Węgorzewie, a opiekunkami naszej grupy były panie Marlena Kukier i Jolanta Górska.

21.10: biblioteka szkolna została zasilona przez kolejny zakup nowości książkowych. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami pani Małgorzaty Bacewicz.

23.10: reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej wzięła w dniu wczorajszym udział w Wojewódzkim Turnieju "Moje boisko Orlik 2012", który odbył się w Giżycku. Drużyna nasza, w skład której weszły dziewczęta z klasy 3a (sportowej) zajęła I miejsce. Gratulujemy!
Trenerką siatkarek jest pani Urszula Jańczuk.

23.10: dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego (Julia Kalus i Wiktoria Królak, obie 3e) zorganizowały "przerwę z tańcem".

26.10: na stronie umieszczone już zostały tematy projektów edukacyjnych na ten rok szkolny (dostęp poprzez "menu" po lewej stronie)

27.10 (7 lekcja): badanie przyrostu umiejętności z matematyki w klasach II.

28.10: 26 października klasa 2e z wychowawczynią panią Marleną Kukier pojechała na wycieczkę do Kętrzyna. Po obejrzeniu filmu w kinie "Gwiazda" skonsumowano pizze w pizzeri "Margerita" i szczęśliwie powrócono do domu.

28.10: dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego (Julia Kalus i Wiktoria Królak, obie 3e) po raz wtóry zorganizowały "przerwę z tańcem", podczas której tańczono nieśmiertelną "belgijkę".

30.10: w dniu dzisiejszym młodzież mogła przyjść do szkoły w hallowenowym przebraniu a Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najlepszy kostium. Wyróżnieni zostali:

Wystrojem szkoły oraz przygotowaniem nagród w konkursie zajmowały się: Magda Dudys, Zofia Lewandowska, Julia Świrska oraz Marta Antonik.


więcej...

30.10: znamy już wyniki I etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej oragnizowanej przez panie Małgorzatę Bacewicz i Jolantę Górską:

Bardzo nas cieszy tak duża liczba uczestników oraz fakt udziału w Lidze uczniów klas I.


Powrót na początek strony