ZDARZYŁO SIĘ

2014/2015

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MARZEC

2.03: finalistami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zostali: Paula Pucyk, 3f (uczennica pani Grażyny Pieciun) i Urszula Saramak, 3a (uczennica pani Bożeny Cudowskiej). Gratulujemy!

3.03: w najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.
Regulamin .
Inne informacje, w tym karty do głosowania znajdziecie na stronie: www.wyboryksiazek.pl

3.03: miło nam zawiadomić, że Sylwia Terefeńko, uczennica klasy 2b została zaproszona na podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Mój Arsenał" dotyczącego organizacji Szarych Szeregów. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim 4.03. Opiekunką Sylwii była pani Grażyna Poddubik

4.03: z piątku na sobotę (27/28.02) w naszej szkole odbyła się wiosenna noc gimnazjalna, w której udział wzięły klasy I, II i III(50 uczniów) pod opieką nauczycieli (Małgorzaty Ambrosiewcz, Agnieszki Linkiel, Beaty Karwowskiej, Larysy Stefininy, Dariusza Polonisa oraz Aliny Kaczmarczyk). Naszym gościem była ponownie Pani Jolanta Górska, która umiliła czas ucząc nas przygotowywać ozdoby wielkanocne, które zostaną wyeksponowane w naszym gimnazjum. Noc minęła bardzo szybko i przyjemnie przy różnych ciekawych zajęciach. (były znakomite). Nie zabrakło również grania w karty, wygibajtusa i oczywiście dużej ilości śmiechu :).


więcej...

4.03: 2.03 reprezentacja Gimnazjum w piłce siatkowej dziewcząt rozegrała towarzyski, wyjazdowy mecz z Gimnazjum w Giżycku. Spotkanie skończyło się naszym zwycięstwem: 3:0.
Skład drużyny:

Trenerką i opiekunką reprezentacji jest pani Urszula Jańczuk.

5.03: przez ostatnie dwa miesiące nasi szkolni Szczypiorniści próbowali swoich sił w podlaskiej lidze wojewódzkiej juniorów młodszych.
System rozgrywek polegał na grze „każdy z każdym” dwa razy mecz i rewanż.
Pierwsze spotkanie odbyło się 18.01.2015 w Olecku, gdzie nasi piłkarze ręczni przegrali z silnymi zespołami z Białegostoku i pokonali drużynę z Olecka.

Kolejny pojedynek miał miejsce 24.01.2015 w Dąbrowie Białostockiej.
Gospodarze pokazali swoją siłę pokonując każdą drużynę, która stanęła im na drodze do zwycięstwa. Słabą stroną naszych graczy okazała się obrona co też miało wpływ na taki, a nie inny wynik tego spotkania. I w końcu dnia 14.02.2015 odbył się trzeci, przedostatni etap rozgrywek, którego gospodarzem było Węgorzewo.
Gospodarze wylali z siebie litry potu, ale to nie miało dla nich znaczenia. Walczyli przecież o upragniony awans na trzecie miejsce. Chłopcy musieli pokonać tylko i wyłącznie Olecko, aby w kolejnym etapie rozgrywek móc zawalczyć o brązowy medal. Wygrana z Czarnymi na własne hali dała im na to dużą szansę.
Dnia 28.02.2015 nastąpiło spełnienie marzeń naszych piłkarzy ręcznych, wyśniony brązowy medal powędrował na szyję zwycięzców. Jednak droga do odznaki nie należała do prostych.
Sokół przegrywa z MLKS-em Czarnymi Olecko 13:18. Chłopcy zdawali sobie sprawę że przegrana z Oleckiem stawia ich na czwartym miejscu żeby mieć medal muszą wygrać z jedną z drużyn białostockich. Mecz życia jak to określa trener zagrali z zespołem Baciaczki Białystok, który wygrali 17:16. Dało im to upragniony awans na medalowe miejsce. Szczypiorniści z Helwinga ostatni mecz przegrali z niepokonaną Dąbrową 21:16.
Okazało się w przerwie meczu Sokół – Olecko ze drużyna z Olecka ma na boisku nieuprawnionych graczy. Sędziowie przyznali walkower 10:0 dla Sokoła. Po tej informacji serca naszych szczypiornistów rozpromieniły się, wiedzieli że zostali już brązowymi medalistami ligi wojewódzkiej juniorów młodszych w piłkę ręczną chłopców
W ten sposób zakończyliśmy ligę z brązowym medalem Mistrzostw Województwa Juniorów Młodszych.
Nasza drużyna składa się z najmłodszych zawodników, większość zawodników to roczniki 1998, co daje dobry prognostyk na kolejny rok.
Trzecie miejsce i statuetkę króla strzelców wywalczył Kacper Barszcz czołowy zawodnik UKS Sokół Węgorzewo, który rzucił, aż 53 bramki w całej lidze. Pytając Kacpra jak się czuję z brązowym medalem oraz statuetką odpowiedział:
„Jest to dla mnie taki kop do przodu. Myślę, że od następnego sezonu będziemy trenować jeszcze ciężej i wywalczymy złoty medal. Niektóre drużyny miały lepsze przygotowanie, trenują już w szkołach podstawowych w klasach sportowych piłkę ręczna, my dopiero w gimnazjum, ale nie odpuściliśmy chodź trener mówił żeby nie patrzeć na tablicę wyników a na jakość gry, a my po prostu walczyliśmy jak lwy?. Ale mamy brązowy medal wywalczony w dużej mierze szczęściem no i oczywiście treningami, bardzo dużo dało nam być w klasie sportowej w naszym gimnazjum to jest sukces, ale MAMY GO i to się liczy”.
Po wręczeniu medali trener UKS-u Sokół Węgorzewo Krystian Paluch postanowił podzielić się z nami swoją opinią . Pytany:
- Czy mierzył Pan w brąz?
Odpowiedział:
„Wiem, że brązowy medal bardzo ucieszył chłopaków. Jest to dla nich zasłużona nagroda na , którą ciężko pracowali. Czy wierzyłem w brąz?Hmmm… My zaczynamy swoją przygodę z piłką ręczna w Węgorzewie to są dopiero trzy lata, a co będzie za 33?. Jeszcze raz gratuluję chłopakom z Sokoła: super panowie!

Końcowa tabela:

Ola Sroka (3a)

6.03: z okazji Dnia Kobiet chłopcy z Samorządu Uczniowskiego obdarowali wszystkie dziewczęta z naszej szkoły słodkościami.


więcej...

9.03: klasa IIe wzięła udzial w konkursie TVN polegającym na zrealizowaniu teledysku do piosenki Dawida Kwiatkowskiego "Szkoła". Film został umieszczony na stronie telewizji i możecie obejrzeć "klikając" na obrazek:


(autor video: Oliwia Medek, osoba zgłaszająca w imieniu klasy IIe: Andrzej Zubkowicz).


Trzymamy kciuki za wynik konkursu, a klasie IIe już dziś gratulujemy pomysłowości!

9.03: w Kętrzynie odbyły się Szkolne Półfinały Mistrzostw Województwa w piłce ręcznej chłopców.
Dobra passa nie odpuściła szczypiornistów z węgorzewskiego Gimnazjum. Emocje, które towarzyszyły chłopakom w poniedziałek były niemal takie same, jak te gdy brali udział w warmińsko- mazursko- podlaskiej lidze Juniorów Młodszych (szczypiorniści zajęli w niej III miejsce).
Zawodnicy Helwinga rozegrali trzy mecze z czego dwa wygrali z wielką przewagą zaś jeden mecz przegrali minimalne.

II miejsce zagwarantowało awans do finałów w Mistrzostwach Województwa Wojewódzkiego Związku Sportowego w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych. Jedynym problemem, który miał wpływ na II miejsce było zbyt późne „wejście w grę”. Po każdej przerwie technicznej lub czasie ( branym przez trenerów) chłopcy nie mogli oswoić się z nową halą i boiskiem. Dopiero po 2-3 minutach stres opuszczał naszych szczypiornistów i wszystko funkcjonowało jak należy. Wtedy chłopcy grali jak natchnieni.
Sukces za sukcesem, a za tym kryją się godziny ciężkich treningów i przyjaźń panująca w drużynie. Trenerem drużyny jest pan Krystian Paluch.
GRATULUJEMY!
Węgorzewscy Szczypiorniści przyzwyczaili nas do ciągłych zwycięstw, więc liczymy, że nie zawiodą nas w sobotę podczas Mistrzostw Węgorzewa.
Trzymamy kciuki i czekamy na pewną wygraną.

Ola Sroka (3a)dużo więcej...

10.03: Jakub Rożnowski, 2e (uczeń pani Grażyny Cieślik) został laureatem, a Julia Rybarczyk, 3f (uczennica pana Rafał Chochowskiego) finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy!

11.03: dnia 10 marca 2015, w Olecku odbyły się eliminacje rejonowe Mistrzostw Województwa WMZ LZS Szkół Gminnych w halowej piłce nożnej.
Nasze gimnazjum reprezentował zespół w składzie:

W grupie wystąpiło sześć zespołów. Nasza drużyna dotarła do finału wygrywając wszystkie mecze. Dopiero mecz o pierwsze miejsce zakończył się porażką, o której zadecydowały rzuty karne. W podstawowym czasie mecz zakończył się rezultatem 2: 2.
W efekcie drużyna z drugiego miejsca awansowała do półfinałów wojewódzkich.

A.Gordziewiczwięcej...

11.03: finalistami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zostali: Alicja Joka i Emil Grunwald, 3f (uczniowie pani Mirosławy Gadowskiej- Bogus). Gratulujemy!

12.03: Julia Rybarczyk (3f) została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego (uczennica pani Agnieszki Linkiel i Wioletty Balewicz). Gratulujemy!

12.03: laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zostali: Karol Łapiński, 3f (uczeń pana Sławomira Dobrowolskiego) i Jakub Rożnowski, 2e (uczeń pana Krzysztofa Marcinkiewicza). Gratulujemy!

13.03: w dniu wczorajszym odbył się finał Mistrzostw Powiatu w Sudoku organizowany przez węgorzewski Zespół Szkół Zawodowych. W przeciwieństwie do innych łamigłówek, Sudoku nie wymaga wykonywania żadnych rachunków matematycznych, przez co wydaje się banalne. W rzeczywistości bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu nie jest możliwe. Taką cierpliwością i logicznym myśleniem wykazali się nasi finaliści. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i o zdobytych miejscach decydowała różnica jednego lub dwóch punktów.
Oto wyniki:

Nasze Gimnazjum reprezentowali również: Celina Kopeć (3d) i Jakub Milewski (2a).
Wielkie gratulacje dla Klaudii!

16.03: 14.03.2015r (sobota) odbyły się Mistrzostwa Węgorzewa w piłce ręcznej chłopców.
W zawodach startowały cztery Węgorzewskie szkoły: dwie klasy sportowe z naszego Gimnazjum klasa I a i III a oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego.
Poziom rywalizacji zróżnicowany, ponieważ roczniki szczypiornistów mieściły się w przedziale 1996 – 2001 rok. To właśnie było główną przyczyną zajęcia czwartego miejsca przez klasę I a z naszego Gimnazjum. Jednak trzeba dodać , że ta najmłodsza drużyna prowadzona przez Pana Krystiana Palucha nie odpuściła sobie żadnego z rozgrywanych tego dnia meczów i walczyła do ostatniej sekundy każdego pojedynku.
Pierwsze miejsce należało do krzepkich gimnazjalistów klasy sportowej III a . Podopieczni (również ) Pana Krystiana Palucha kolejny raz pokazali, że wzrost, waga ani rok urodzenia przeciwników nie ma znaczenia, gdy gra się z sercem i dobrym przygotowaniem taktycznym.
„Wszystko działało tak jak sobie na początku meczu założyliśmy” – chwali trener szczypiornistów węgorzewskiego gimnazjum.
Bramkarze ( Sebastian Sadowski III a , Przemek Dudziński IIIa i Kuba Szalast Ia) pokazali wielką wolę walki broniąc „bomby” serwowane przez przeciwników oraz rzuty karne, które były bronione ze stu procentową skutecznością.
Królem strzelców w sobotnich rozgrywkach okazał się Kacper Oszako ( IIIa) , który zdobył 12 bramek dla swojego zespołu, w tym 4 z rzutów karnych. Zaraz po Kacprze, pod względem w skuteczności, był kolejny Kacper: Barszcz (również z IIIa) z 6 bramkami na koncie.
W klasie I a najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Szymon Kępa. Ostateczna kolejność drużyn wyglądała następująco:

Z całego serca gratulujemy sukcesu i czekamy na dalsze zwycięstwa.

Ola Sroka (3a)

16.03: wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Wyborze Książek, którego inicjatorem była redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole". Organizatorem głosowania w naszym Gimnazjum była pani Małgorzta Bacewicz.


więcej...

Wyniki głosowania:

17.03: Karolina Herbaczewska (3b) została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie (uczennica pana Jarosława Paszkiewicza) . Gratulujemy!

17.03: 13 marca świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. Korytarze naszej szkoły zostały udekorowane plakatami oraz gazetką ścienną z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi tej niezwykle ważnej dla matematyki liczbie.
Panie Małgorzata Ambrosiewicz i Alina Kaczmarczyk przeprowadziły konkurs dla uczniów klas drugich- ochotnicy zmagali się z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności związanymi z długością okręgu i polem koła. Organizatorki konkursu podziękowały wszystkim zaangażowanym w powyższe działania uczniom: z klasy Ib Marii Dobrzyckiej, Gabrieli Pissarek i Markowi Rabażyńskiemu, z klasy Ic Kamili Sojce, Katarzynie Furtak i Sebastianowi Stodolskiemu, z klasy Id Martynie Pacewicz, z klasy If Kacprowi Wróblewskiemu, z klasy IIb Aleksandrze Żylonis i Sylwii Terefeńko,z klasy IIc Paulinie Butkiewicz, Szymonowi Jóźwiakowi i Oliwii Obek, z klasy IId Klaudii Szlachcie, z klasy IIe Jakubowi Rożnowskiemu, z klasy IIIc Danielowi Wiśniewskiemu oraz z klasy IIIe Julicie Jóźwiak i Patrycji Romejko.

Alina Kaczmarczyk

17.03: klasy sportowe Ia i IIIa pojechały do Płocka na mecz ligowy Wisły Orlen Płock w piłce ręcznej. Opiekunami były panie Jolanta Subocz i Urszula Jańczuk oraz pan Krystian Paluch.


dużo więcej...

19.03: uczniowie klasy IIe biorący udział w nagraniu teledysku do piosenki Dawida Podsiadło "Szkoła" otrzymali podziękowania od stacji TVN, organizatora konkursu.

20.03: w piątek 13 marca klasa Id odbyła wycieczkę do Giżycka, gdzie odwiedziła lodowisko, a następnie rozegrała turniej na kręgielni.
Pomimo feralnej daty wycieczka odbyła się bez strat i zakłóceń, a wszyscy znakomicie się bawili.

A.Gordziewicz

23.03: do biblioteki szkolnej został dokonany zakup 57 nowych książek (skany ich okładek znajdziecie w tym "linku" lub w zakładce "Nowości biblioteki szkolnej"), do przeczytania których serdecznie zachęcamy!

23.03: w związku z pierwszym dniem wiosny klasy I wzięły udział w turnieju "Bo to już wiosna" przygotowanym przez panie Jolantę Górską, Małgorzatę Bacewicz i wychowawców, a klasy II w turnieju profilaktycznym "Nie truj się" przygotowanym przez panią pedagog Reginę Flis, wychowawców i węgorzewski sanepid.
Klasy III wzięły udział w Dniach Otwartych ZSZ i LO w Węgorzewie.

Zdjęcia: Oliwia Wróbel i Patrycja Sulowska (2e)

Klasy I


dużo więcej...


Klasy II


dużo więcej...

25.03: uczniowie klas III biorą udział w spotkaniach "Zawodowe selfie" organizowanych przez Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Węgorzewie w ramach Tygodnia z Internetem 2015.

Zdjęcia: ze strony Miejsko- Gmninnej Biblioteki Publicznej na Facebooku

25.03: 18.03.2015 (środa) nasze szkolne siatkarki wzięły udział w zawodach noszących nazwę Puchar Sobiecha a odbywających się w Szczytnie.
Zawodniczki z klasy 3a, 2a, 3f tworzące reprezentację szkoły pokonały dwie drużyny ze Szczytna, zawodniczki z Wielbarka i reprezentantki Ostródy.
Sety były rozgrywane do 21 ( w przypadku tradycyjnej siatkówki gra się do 25), zaś tie breaki do 11 ( normalnie gra się je do 15).
W rozgrywkach walczyliśmy do dwóch wygranych setów.
Wyniki:


Najwięcej nerwów przysporzył dziewczętom mecz z Ostródą.
Kiedy sytuacja podczas meczu była niemalże krytyczna trenerka naszych siatkarek, pani Urszula Jańczuk, poprosiła o czas dla swoich podopiecznych. Po przerwie dziewczyny grały w swoim stylu: walczyły o każdą piłkę , wyprowadzały kontry ze stu procentową skutecznością i, co najważniejsze, aplikowały przeciwniczkom asy serwisowe.
Po pierwszym secie Ostróda wygrywała 1:0, lecz ostatecznie pokonaliśmy ją w stosunku 2:1.
Między innymi dzięki tej wygranej siatkarki zajęły I miejsce i zdobyły Puchar Sobiecha.
W najbliższym czasie zawodniczki naszego gimnazjum będą walczyć w barażach o prawo gry w finale Mistrzostw Województwa..
Tę szansę otrzymały zajmując 2 miejsce na turnieju w Olsztynie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobry wynik w kolejnych zawodach.

Ola Sroka (3a)

26.03: na orliku przy Gimnazjum rozegrany został I etap Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2015 dziewcząt. Reprezentacja nasza zajęła I miejsce po pokaniu drużyn z Kruklanek i Wilkowa. Opiekunem naszej drużyny jest pani Urszula Jańczuk.

Zdjęcia: Klaudia Jadeszko (3a)


więcej...

27.03: dnia 27.03.2015 (piątek) odbył się I etap turnieju Coca Cola CUP 2015 w piłce nożnej chłopców. Gospodarzem I rundy było nasze Gimnazjum.
W rozgrywkach startowały cztery drużyny: Węgorzewo, Pozezdrze, Kruklanki i Giżycko (Gimnazjum nr 1).
Tylko dwie drużyny z piątkowego starcia „wykopały” sobie awans do drugiego etapu, wśród zwycięzców znaleźli się węgorzewscy gimnazjaliści.
Helwing wystapił w składzie: Kacper Oszako, Kacper Barszcz, Kacper Kurpiewski, Szymon Walaszczyk, Adam Gryczka, Kacper Kramek, Marcin Tokarz, Krystian Denes, Kuba Jarmołowski, Kasjan Biłas.
Wszystkie mecze nie skapiły nam emocji: faule, rzuty karne, żółte kartki, które wręczał sędzia Pan Rafał Tymoszuk.
Trenerem naszych graczy jest Pan Andrzej Gordziewicz. Pytany jak w skali od 1 do 10 ocenia grę swoich podopiecznych podczas I etapu Coca Cola CUP , bez zastanowienia odpowiada- 10!
Na boisku było widać efekty ciężkiej pracy oraz dobre przygotowanie psychiczne i taktyczne. Perfekcyjne opanowanie piłki, celne strzały na bramkę oraz idealne funkcjonowanie obrony. To wszystko miało wpływ na zajęcie 1 miejsca w I etapie Coca Coli.
Jak będzie w II etapie? Mamy nadzieję , że pokażą zobaczymy pełne zaangażowanie i walkę do ostatniej kropli potu.
Końcowa tabela turnieju:Ola Sroka (3a)


więcej...

30.03: Julia Rybarczyk (3f) została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego (uczennica pani Ewy Szarmacher). Gratulujemy!

30.03: ostateczne wyniki Gimnazjum w Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych 2014/2015:

• 4 tytuły laureatów:

• 7 tytułów finalistów: • A oto lista naszych laureatów: • i finalistów:

31.03: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Teatrze. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje klas III. Konkurs urozmaicił występ Adama Gulmantowicza z klasy IId.
A oto wyniki:

Konkurs przygotowała pani Dorota Paszkiewicz z pomocą innych polonistów i pana Jarosława Paszkiewicza.


więcej...

31.03: Joanna Nieznajek (3e) zajęła III miejsce na Powiatowych Zawodach "Młodzież zapobiega pożarom". Gratulujemy!
Opiekunem naszej reprezentacji była pani Bożena Godlewska.


Powrót na początek strony