ZDARZYŁO SIĘ

2014/2015

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MAJ

5.05 (wtorek): test z j.polskiego dla klas I.

8.05: wczoraj w Zespole Szkół Zawodowych odbył się dla uczniów klas III Gimnazjum w Węgorzewie Konkursie Ekologicznym "Bądź PRO - EKO".
11 drużyn 2 osobowych otrzymało za zadanie wymyślenie oryginalnego hasła, które miało zachęcać do segregowania śmieci oraz zaprojektowanie koszulki z przesłaniem ekologicznym. Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Wszystkie prace były bardzo ciekawe a hasła oryginalne i skłaniające do refleksji.
Komisja konkursowa po ocenie wszystkich części i zsumowania punktów wyłoniła 3 zwycięskie drużyny w składzie:

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy !!!
Nagrody dla III najlepszych drużyn ufundowała Gmina Węgorzewo - Biuro Ochrony Środowiska.
Organizatorką imprezy z ramienia Gimnazjum była pani Ewa Szarmacher.


więcej...

8.05: w dniu wczorajszym rozegrane zostały mecze sparingowe w piłce ręcznej chłopców z drużynami z Kętrzyna. Uczniowie klas I wygrali, a klas III przegrali (drużyna ich przciwników składała się z uczniów gimnazjum i tachnikum). Trenerem drużyny jest pan Krystian Paluch.

Zdjęcia: Natalia Heil (2a)


więcej...

8.05: w kwietniu, w ramach projektu „Helwing – on tu żył” , został przeprowadzony konkurs na ulotkę o Jerzym Andrzeju Helwingu.
I miejsce zdobyła ulotka kl. IIId a wyróżnienia uzyskały ulotki kl. III b i I a.
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w dniu Święta Szkoły 22.05.

13.05: test z j.polskiego dla klas II.

14.05: uczeń klasy If Kacper Morawski uzyskał wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Kangur".
Nauczycielem Kacpra jest pani Gażyna Pieciun. Gratulujemy!

14.05: pięcioro uczniów klas III pod opieką pani Jolanty Górskiej udało się na wycieczkę do Zespołu Szkół Rolniczych w Karolewie.

15.05: w dniu wczorajszym reprezentacja Gimnazjum pod opieką pani Grażyny Poddubik wzięła udział w konkursie Mistrz Ortografii Powiatu Węgorzewskiego Szkół Gimnazjalnych 2015 w Pozezdrzu.
Nasze wyniki:

Gratulujemy całej trójce i ich nauczycielom!

15.05: we wtorek 12 maja 2015 odbyła się kolejna edycja trójboju siłowego.
Po raz pierwszy w zmienionej formule ( z inicjatywy uczestników): podciąganie na drążku zostało zamienione na wyciskanie nogami na maszynie, co przybliżyło zmagania do oryginalnego trójboju siłowego, gdzie obok wyciskania sztangi leżąc mamy również przysiad ze sztangą na ramionach i tzw. martwy ciąg.
Najlepszymi w poszczególnych konkurencjach okazali się:

Całość zmagań wygrał Dawid Lewiński przed Markiem Kiwilszo i Pawłem Wasilewskim.
Tylko jednego punktu zabrakło do podium uczniowi klasy III b Rafałowi Malinowskiemu.

Andrzej Gordziewicz

19.05: z 15 na 16 maja odbyła się kolejna, a zarazem ostatnia noc gimnazjalna w tym roku szkolnym. Wzięły w niej udział głównie klasy III, choć nie zabrakło również klas II.
Opiekunami były panie Bożena Cudowska, Bożena Godlewska, Małgorzata Ambrosiewicz oraz pan Dariusz Polonis.
Jak na każdej imprezie tego typu była miła atmosfera i nie zabrakło oczywiście dużo śmiechu:)
Niestety ubolewamy, że dla niektórych to juz ostatnia noc w tej szkole.

Angelika Kopiczko (3f)

19.05: 15.05 nasze siatkarki uczestniczyły w turnieju towarzyskim rozegranym w Kętrzynie, w Gimnazjum nr 2, z okazji 15 lecie tej szkoły.
W zawodach uczestniczyły drużyny z:


Nasz zespół zajął I miejsce! Swoją profesjonalną grą zadziwił wszystkich trenerów. Dzięki mocnej, dobrej zagrywce zdobywał ważne punkty, a idealne przyjęcie umożliwiało kończenie rozegrania atakami. Pokonując Gimnazja nr 2 w Kętrzynie i w Wydminach dziewczęta wyszły z I miejsca w grupie B. W finale spotkały się z ZSO w Kętrzynie.Mecz wygraliśmy stosunkiem 2:0.
Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Katarzyna Junko.
Jestem dumna z postawy naszej drużyny.

Urszula Jańczuk

20.05: odbył się V Konkurs Informatyczny Dla Gimnazjalistów Powiatu Węgorzewskiego zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie. Do konkursu zgłosiło się 28 uczniów tworząc 14 drużyn.
Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test wymagający wiedzy o zastosowaniu, budowie i działaniu komputerów i sieci komputerowych a także zadaniach systemów operacyjnych, rodzajów licencji i ochronie danych. Następnie, zespołowo, wykonywali zadania praktyczne przy wykorzystaniu edytorów tekstu i arkusza kalkulacyjnego.
Poziom wiedzy i umiejętności praktycznych okazał się bardzo wysoki.
Nasze wyniki:.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Radę Rodziców ZSZ. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano nagrody pocieszenia.
Opiekunką naszych drużyn była pani Bożena Godlewska.


więcej...

21.05: do finału Wojewódzkiego Astronomicznego Konkursu Gimnazjalistów oranizowanego przez olsztyńskie planetarium zakwalifikowali się:

Organizatorką etapu szkolnego i opiekunką gimnazjalnych astronomów jest pani Małgorzata Ambrosiewicz. Gratulujemy!
Finał konkursu odbędzie się 29 maja 2015 roku.

22.05: 21.05 w Biskupcu odbyły sie Półfinały Mistrzostw Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. w Piłce Nożnej Dziewcząt.
Nasza drużyna zajęła I miejsce tym samym awansując do finału, który odbędzie się 2.06 w Ostródzie.
Wyniki:

Skład drużyny: Opiekunem drużyny jest pani Urszula Jańczuk. Wielkie gratulacje!


więcej...

25.05: zwracamy się z prośbą o głosowanie na Szkołę Podstawową im. Kurta Obitza w Węgielsztynie, która bierze udział w akcji "Kolorowe boiska" i ma możliwość, dzięki odpowiedniej ilości głosów poparcia, otrzymania wielofunkcyjnego boiska przy szkole.
Jak zagłosować?

Głosowanie trwa od 25 maja do 19 czerwca.
Dzieci, rodzice i nauczyciele ze szkoły w Węgilesztynie będą wdzięczni za każdy oddany głos!

25.05: po 7 lekcji zapraszamy zainteresowanych uczniów klas III na spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Elektronicznych z Giżycka (sala I-13)

26.05: w czwartek 21.05.2015 piękny stadion lekkoatletyczny w Lubawie był gospodarzem Mistrzostw Województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Naszą szkołę reprezentowali Klaudia Nazarowicz i Szymon Jóźwiak, którzy startowali w pchnięciu kulą.
Klaudia uplasowała się na 5 miejscu z nowym rekordem życiowym 10.53 m. Jest to jednocześnie nowy rekord Gimnazjum.
Szymon natomiast nie dał żadnych szans konkurentom zwyciężając również z nowym rekordem życiowym i szkoły: 13,62m (kulą 5 kg). Nad drugim zawodnikiem w konkursie miał ponad 1,80cm przewagi!
Uzyskane wyniki są bardzo dobrym prognostykiem na rozpoczynający się sezon, zarówno dla Klaudii, która specjalizuje się w wieloboju, jak i dla Szymona. Szczególnie przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w tym roku w Radomiu.
Serdecznie gratulujemy naszym lekkoatletom oraz ich trenerowi, panu Krystianowi Paluchowi!


26.05: otrzymałem zdjęcia z rejsu żeglarskiego odbywającego się w dniach 15-18.05. Sternikami i opiekunami naszej młodzieży byli pan Robert Jarosz i pan Jarosław Paszkiewicz.


więcej...

27.05: w Liceum Ogólnokształcącym rozegrany został finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie. W zmaganiach, które polegały na rozwiązaniu testu, odpowiedzi na pytania indywidualne oraz problemowe oprócz Helwinga udział wzięli przedstawiciele Gimnazjów w Grabowie, Srokowie, Baniach Mazurskich i Pozezdrzu.
Nasza drużyna w składzie:

zajęła I miejsce. Opiekunem naszych uczniów był pan Jarosław Paszkiewicz. Gratulujemy!

27.05: panie Wioletta Balewicz i Ewa Szarmacher kolejny raz zorganizowały zajęcia naukowe dla przedszkolaków. Nauczycielami byli uczniowie klas IIc, IIe i IIIf.


więcej...

27.05: odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas VI Szkół Podstawowych „Wesołe Pitagoraski”. W konkursie wzięło udział siedem dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy.
W części indywidualnej zwyciężył uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie Daniel Stefanowicz.
W części zespołowej wyniki były następujące:


Pozostałe drużyny wykazały się dużą wiedzą matematyczną i pomysłowością w rozwiązaniu zadań konkursowych. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Liczymy na to, iż już od września zasilą oni szeregi uczniów naszej szkoły i w dalszym ciągu będą rozwijali swoje umiejętności matematyczne.
Organizatorkami konkursu były panie: Bożena Cudowska, Alina Kaczmarczyk i Grażyna Pieciun.


więcej...

27.05: ostatni VI etap Ligi Czytelniczej.

29.05: Święto Szkoły.
W pierwszej części zorganizowany został festyn, który ze względu na pogodę przeprowadzony został na hali sportowej.
Nastepnie w auli odbył się uroczysty apel, na którym wręczono nagrody laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych. Impreza uświetniona została została występem artystycznym przygotowanym przez nauczycieli.


więcej...więcej...
Występ nauczycieli na Święcie Szkoły (film!!!)
Pierwsza część Święta Szkoły: piknik i apel (film!!!).

29.05 z okazji Święta Szkoły ulicami miasta przewędrował imć pan Jerzy Andrzej Helwing rozdając foldery o Gimnazjum swojego imienia.


więcej...


Powrót na początek strony