ZDARZYŁO SIĘ

2014/2015

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

LUTY

5.02: na stronie umieszczony został nowy plan lekcji. Wejście poprzez lewy pasek "menu/ plan lekcji".
Nowy plan znajduje się również w e-dzienniku. Aby go zobaczyć trzeba wybrac tydzień 9- 13.02.2015r.

9.02: Z przyjemnością informuję, że Jakub Rożnowski (2e) zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Napisz błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz".
Wręczenie nagród odbędzie się 16 lutego 2015 r. w budynku Telewizji Polskiej SA. Opiekunem był ks. Przemysław Jermak. Serdecznie gratulujemy!

11.02: dzień 11 lutego 2015 r. jest dniem Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II "Przestań się lękać". Uczniowie Gimnazjum J.A. Helwinga również wzięli w niej udział. Do I Etapu Szkolnego zgłosiło się 6 uczniów. Oto wyniki.

Do Olimpiady przygotowywał uczniów Ks. Przemysław Jermak. Serdecznie Gratulujemy i czekamy na II- Wojewódzki Etap Olimpiady.

11.02: organizatorki Szkolnej Ligi Czytelniczej, panie Małgorzata Bacewicz i Jolanta Górska, podają listę lektur V etapu:

Jak zwykle wybieramy 3 książki.
Znajomością treści książek IV etapu możecie sę wykazać w poniedziałek 16.02 po zakończonych lekcjach lub na przerwie.

12.02: dyskoteka walentynkowa

Zdjęcia: Bartosz Banasiewicz (1f)


dużo więcej...

12.02: 27 stycznia 2015 ( pierwszy wtorek ferii) odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Zapasach.
Ponieważ zgłosiło się tylko pięciu zawodników turniej odbył się bez podziału na wagi, tylko w kategorii open, systemem kołowym.
Kolejność miejsc przedstawia się następująco:

Organizatorem turnieju był pan Andrzej Gordziewicz.

13.02: klasa IIIa wraz z panią Bożeną Cudowską prowadziła sprzedaż słodkości w czasie przerw lekcyjnych.


więcej...

16.02: przedstawiciele Zespółu Szkół Zawodowych w Węgorzewie dali krótki występ taneczny i obdarowali uczniów klas III kartkami walentynkowymi.

17.02: Jakub Rożnowski (2e) wraz ze swoją mamą Kingą i ks. Przemysławem Jermakiem uczestniczyli 16.02 we wręczeniu nagród za uzyskanie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie "Napisz błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz". Uroczystość odbyła się w gmachu Telewizji Polskiej TVP. Oprócz odebrania nagród Jakub wziął udział w nakręceniu odcinka specjalnego programu "Ziarno", który będziemy mogli obejrzeć dnia 22 marca o godz. 9.00 w TVP, o godz. 10.00 w TVP Polonia i o godz. 11.00 w TVP ABC.
Nasz laureat wziął również udział w zwiedzaniu gmachu TVP, gdzie spotkał Macieja Orłosia, Emilię Krakowską i ks. bp. Solarczyka. Odwiedził także muzeum bł. Jerzego Popiełuszki.
W tym linku znajdziecie nagrodzony wiersz "Zło dobrem zwyciężam" autorstwa Jakuba Rożnowskiego
Jeszcze raz serdecznie Kubie gratulujemy!


więcej...

18.02: odbyło się kolejne spotkanie matemaatyczne z profesorem Antonim Augustynowiczem. Tym razem wykład dotyczył ciągu Fibonacciego.
Kolejnych 19 wyrazów tego ciągu, to: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987, 1597, 2584, 4181. Pamiętacie jak je określamy?
Dziękujemy za interesujące i przystępne przybliżenie tematu!

19.02: Dnia 18 lutego uczniowie klasy 3A i 1F naszego Gimnazjum uczestniczyli w telemoście z Ukrainą. Spotkania „na żywo” odbyły się z inicjatywy katechety – ks. Rafała Chwałkowskiego SDS. Ich głównym celem było wyrażenie solidarności z narodem ukraińskim, uwrażliwienie na wartości takie jak pokój i solidarność z cierpiącymi, a także poszerzenie wiedzy na temat wydarzeń, które się tam rozgrywają.
Uczniowie rozmawiali z dziennikarzami - korespondentami wojennymi stacji TVN24 i TVN24 Biznes i Świat: p.Adamem Krajewskim i p.Wojciechem Krasoniem, którzy obecnie przebywają w Kijowie. Stamtąd relacjonują wydarzenia na Ukrainie dla swojej stacji. Reporterzy nakreślili sytuację polityczno-gospodarczą, wojenną oraz nastroje społeczne, które towarzyszą przemianom na Ukrainie. Opowiadali też o swojej pracy – „reporterów na froncie” (obaj przed rokiem „na żywo” relacjonowali wydarzenia z Majdanu podczas szturmu Berkutu oraz działania wojenne w Donbasie). W czasie połączenia uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, co też chętnie czynili.

ks. Rafał Chwałkowski SDS


więcej...

19.02: na stronie, jak również w gablocie z zastępstwami, znajduje się aktualny wykaz zajęć pozalekcyjnych odbywających się w II półroczu (pasek "menu" po lewej stronie i zakładka "Zajęcia pozalekcyjne").

20.02: w dniu 19.02 już po raz trzeci uczniowie Gimnazjum w Węgorzewie mieli okazję wyjazdu na narty do Gołdapi. Korzystając ze sprzętu udostępnionego przez nauczyciela Roberta Jarosza wielu z nich po raz pierwszy mogło poszusować z Pięknej Góry .
Po krótkim instruktażu nauczyciela i paru zjazdach na tzw. Zielonej Łączce wszyscy zjeżdżali ze szczytu góry . Niemałym wyzwaniem był również wjazd na górę wyciągiem orczykowym, który to okazał tak samo emocjonującym jak szus w dół. Drugim opiekunem grupy była pani Beata Jankowiak.
Wyjazdy do Gołdapi były możliwe dzięki zapewnieniu transportu przez ZEASiP, życzliwości właściciela wyciągu Pana Rudziewicza i dyrekcji Gimnazjum . Narciarstwo zjazdowe obok żeglarstwa , kajakarstwa wpisuje się do alternatywnych zajęć w-f prowadzonych na świeżym powietrzu w węgorzewskim Gimnazjum.

Robert Jarosz


więcej...

23.02: 19.02.2015 r. odbyły się w Karolewie zawody rejonowe w piłce ręcznej chłopców naszą szkołę reprezentowała drużyna w większości składająca się z uczniów III klasy sportowej w składzie:


Nasza drużyna zajęła II miejsce pokonując drużyny Karolewa, Gimnazjum nr1 z Bartoszyc oraz Gimnazjum nr 2 z Bartoszyc oraz remisując po zaciętej walce z drużyną Gimnazjum z Kętrzyna, która zajęła I miejsce mając lepszy o 4 bilans bramek. Opiekunem drużyny był pan Radosław Rudeczko. Gratulujemy!

23.02: w dniu 22.02 siatkarkarska reprezentacja dziewcząt występująca w składzie:

wzięła udział w Turnieju Otwartych Mistrzostw Węgorzewa.
W zawodach uczestniczyło 6 drużyn: LO Węgorzewo, gimnazja w Kętrzynie, Wydminach, Olsztynie (nr 13), Wilkowie i nasze. Drużyna z Helwinga rywalizowała w grupie z Kętrzynem, Olsztynem i LO wygrywając wszystkie mecze po 2:0.
W walce o I miejsce spotkaliśmy się z drużyną z Wydmin. Zwycięstwo było bardzo blisko, bo przegraliśmy 1:2 po tie- breaku w 3 secie (13:15). Ostatecznie zajęliśmy więc miejsce II.
Naszym dziewczętom należy się pochwała za zaprezentowanie wysokich umiejętności siatkarskich oraz ambitną postawę.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Kasia Traczyk.
Trenerem i współorganizatorem mistrzostw była pani Urszula Jańczuk. Gratulujemy!

24.02: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Stanisława Barańczaka zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego.
Wyniki:

Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Łoch (IIId), Jonasz Łojko (Ic), Szymon Pietrzyk (If).
Gratulujemy!


więcej...

24.02: wyniki IV etapu Ligi Czytelniczej (odbyła się 23.02):

W sumie po IV etapach czołówka wygląda nastęująco:

24.02: 23.02 odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny "Podstawy geografii" dla klas I, którego organizatorami były panie Mirosława Gadowska- Bogus i Katarzyna Szumska.
Wyniki:

Gratulujemy!

26.02: odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy "W krainie baśni" dla klas IV szkół podstawowych. Uczestniczyły w nim reprezentacje klas ze szkół z:

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością baśni Braci Grimm, Hansa Christiana Andersena i Charlesa Perraulta. Konkurs składał się z 8 konkurencji takich jak: połącz w pary, puzzle, kto to powiedział. Każda z drużyn musiała wykonać wcześniej plakat dotyczący dowolnie wybranej baśni.
Po świetnej zabawie: Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci książek.
Konkurs przygotowały panie Małgorzata Bacewicz i Jolanta Górska. Zmagania konkursowe oceniały Maria Matkiewicz i Danuta Grzywacz z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie. Konkurs prowadziły uczennice z klasy IIB gimnazjum: Paulina Terlecka i Sylwia Terefeńko.

Napisała: Sylwia Terefeńko (2b)


więcej...

27.02: rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Profilaktyczny "Bądź aktywny! Żyj dłużej!" zorganizowany przez klasę IIIa (głównie przez Olę Srokę i Wiktorię Maciągowską) i panią Agnieszke Linkiel. Polegał on na przygotowaniu prezentacji lub filmu. W skład komisji konkursowej weszli: Edward Tylenda, Regina Flis i Andrzej Zubkowicz.
Wyniki:

Gratulujemy!

Zdjęcia: Laura Giczewska (3a)


więcej...


Powrót na początek strony