ZDARZYŁO SIĘ

2015/2016Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

LISTOPAD

2.11: pokonując 3:1 drużynę z Gimnazjum w Więckach nasi siatkarze zdobyli 27.11 Mistrzostwo Powiatu. Trenerem drużyny jest pan Radosław Rudeczko.

2.11: w piątek zakończyły się organizowane przez panią Marlenę Kukier Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym.
Wyniki:

Dziewczęta:

Chłopcy: Wymienieni zawodnicy będą reprezentować Gimnazjum na Zawodach Powiatowych, które zostaną rozegrane w Więckach 19.11.

3.11: rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: z klasy 2a i 3a. Opróch nich wystąpił zespół z Gimnazjum w Więckach. I miejsce zajęła reprezentacja oparta na zawodnikach z klasy 3a.


więcej...

9.11: 9.11.2015r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców Szkolnego Związku Sportowego.
Udział wzięły trzy drużyny, z czego dwie były z naszego Gimnazjum, oraz zespół z Pozezdrza.
Turniej odbywał się systemem każdy z każdym, a sędzią zawodów był nasz były uczeń (obecnie uczeń LO) Mateusz Rodziewicz.
Pierwszy mecz pomiędzy Pozezdrzem, a naszym zespołem Gimnazjum 1, zakończył się wynikiem 3:1 na naszą korzyść. Kolejny pojedynek pomiędzy zespołami Gimnazjum 1 i Gimnazjum 2 przyniósł rezultat 8:0 dla pierwszej reprezentacji. Wreszcie ostatni mecz zespołu drugiego (składającego się głównie z uczniów klas pierwszych) zakończył się wynikiem 7:4 na korzyść Pozezdrza.
Pierwsze miejsce w turnieju zdobył zespół Gimnazjum 1, na kolejnym uplasowało się Pozezdrze, na miejscu trzecim zespół Gimnazjum 2.
A oto skład zwycięskiej drużyny, która weźmie udział w rozgrywkach szczebla rejonowego:

A.Gordziewicz


więcej...

12.11: apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowany przez uczniów z klas 2a, 2b, 3d, 1a oraz Beatę Karwowską, Sławomira Dobrowolskiego i Agnieszkę Linkiel.

Zdjęcia: Nadia Zwierzykowska (2f)


więcej...

9.11: klasy I napisały test "na wejście" z matematyki.

13.11: w dniu wczorajszym reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej wzięła udział w zawodach rejonowych Mistrzostw Województwa, które odbyły się w Korszach. Nasze piłkarki wygrały 3:0 ze Srokowem i zremisowały 1:1 z Korszami, dzięki czemu zajęły II miejsce dające awans do dalszej tury rozgrywek.
Opiekunem drużyny jest pan Radosław Rudeczko. Gratulujemy!


więcej...

16.11: zachęcamy i bardzo prosimy o wypełnienie Ankiety czytelniczej, która pozwoli na polepszenie funkcjonowanie bilioteki w naszej szkole.

16.11:Oburzeni bezwzględnymi atakami terroru z 13 listopada 2015 r. i poruszeni losem niewinnych, najczęściej młodych ludzi i ich bliskich łączymy się w bólu z naszymi francuskimi przyjaciółmi z partnerskiego miasta Leffrinckoucke.

„Tam – i tylko tam – gdzie wspólnie opowiadają się za wolnością i walczą o nią solidarnie, może ona zapanować i przetrwać.”

Niech te słowa naszego Papieża, św. Jana Pawła II, będą otuchą i wzmocnieniem dla nas wszystkich w tych trudnych chwilach.

Społeczność Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie

17.11 (wtorek), godz. 16.00: wywiadówki

17.11: w dniu wczorajszym reprezentacja Gimnazjum w piłce siatkowej dziewcząt wzięła udział w zawodach rejonowych Mistrzostw Województwa WM SZS, które odbyły się w Bartoszycach. W stawce 5 drużyn (Węgorzewo, Kętrzyn, Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Kiwity) zajęliśmy miejsce III (przegrane z Bartoszycami i Kętrzynem), co nie dało nam niestety awansu do zawodów regionalnych.
Trenerką drużyny jest pani Urszula Jańczuk.


więcej...

18.11: organizatorki Szkolnegej Ligi Czytelniczej podają zestaw lektur do III etapu:

Uczestnicy wybierają 3 książki. Test sprawdzający z II etapu odbędzie sie 27.11.2015r. (piątek) po lekcjach lub na przerwie.

18.11: 13- 14. 11. odbyła się noc integracyjna klasy Id. Opiekunami były p. Alina Kaczmarczyk i p. Dorota Kamińska. Głównym punktem programu imprezy były gry i zabawy integracyjne, wspólny posiłek, śpiewanie, jak i wiele innych atrakcji.


więcej...

18.11: w pasku "menu" (po lewej stronie) pojawiła się nazwa nowej podstrony "Napiszmy razem książkę!". Znajdziecie na niej infromacje związane z akcją, której inicjatorami są uczniowie klasy 3e i pan Dariusz Polonis.

24.11: 19 listopada odbyły się w Więckach Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Indywidualnym i Drużynowym Tenisie Stołowym.
Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce, a chłopców II.
Indywidualnie I miejsce zajęła Ala Kulinek (3c), Ania Hołoweńko miejsce III (2e), Sebastian Kozakiewicz był II (3c), a Kuba Szalast III (2a).
Opiekunką grupy jest pani Marlena Kukier.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w dalszych rozgrywkach!
Wszyscy wymienieni zawodnicy jadą na zawody rejonowe do Lidzbarka Warmińskiego (26.11).


więcej...

24.11: 18.11.2015. w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców Szkolnego Związku Sportowego.
Udział wzięły po dwie drużyny z powiatu kętrzyńskiego, bartoszyckiego, lidzbarskiego i jedna z węgorzewskiego( zabrakło Pozezdrza) .
Nasza drużyna w składzie:

uplasowała się na trzeciej pozycji, co niestety nie dało jej prawa do awansu i gry w finale wojewódzkim. O wszystkim zadecydował przypadkowo przegrany mecz z drużyną z Kandyd (powiat bartoszycki). Opiekunem drużyny był pan Andrzej Gordziewicz.

25.11: w piątek 20.11 odbyła się "Noc z okrasą".
Było bardzo smacznie. Mogliśmy ulepić, ugotować i zjeść pierogi, delektować się smakiem przepysznych naleśników z truskawkami usmażonych przez Szymona Wawrzynkowskiego i pysznego ciasta upieczonego przez Kubę Rutkowskiego.
Oczywiście w kuchni pomagały nam panie Bożena Cudowska, Grażyna Pieciun, Bożena Godlewska, Larysa Stefinia, Małgorzata Ambrosiewicz oraz pani Małgorzata Biłas.
Myślę, że każdy kto był nie żałował, że przyszedł.

Magda Dudys (2f)


więcej...

26.11: klasy "brytyjskie" (1f, 2f, 3e) wraz z wychowawczyniami (Iwoną Stecyk, Dorotą Jurkiewicz, Grażyną Cieslik) przygotowały i zaprezentowały program z okazji Dnia Amerykańskiego.
Dzięki pracy trójki fotografów (Oliwia Medek, Oliwia Wróbel, Patrycja Sulowska) artyści zostali uwiecznieni w bogatym materiale zdjęciowym z kilku występów.


więcej...

26.11: odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i panią Bożenę Cudowską. Zabawa była przednia. Świetnie się bawiliśmy na parkiecie, z zapałem graliśmy w kości, przebijaliśmy serca z imionami naszych przyszłych miłości oraz balony z wróżbami. Huku było nie mało!
Tej świetnej zabawie towarzyszyły kolorowe światła dyskotekowe, świetna muzyka i krótkie przerwy na małe zakupy w sklepiku.

Magda Dudys (2f)


więcej...

27.11: na rozegranych w dniu wczorajszym w Lidzbarku Warmińskim zawodach rejonowych w Drużynowym Tenisie Stołowym dzespółdziewcząt (Ala Kulinek i Ania Hołoweńko) zajęła I miejsce, a chłopców (Sebastian Kozakiewicz, Kuba Szalast) miejsce III. Piekunem drużyny jest pani Marlena Kukier. Gratulujemy!
Wynik dziewcząt dał im awans do zawodów wojewódzkich.

27.11: w dniu dzisiejszym pan Jarosław Paszkiewicz zorganizował i przeprowadził wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. W skład Szkolnej Komisji Wyborczej weszli:

Przedstawicielem Gimnazjum w Gminnej Komisji Wyborczej jest Ala Kulinek.


więcej...

30.11: klasy 1d i 2a pojechały na wycieczkę do Olsztyna. Opiekunami były panie Bożena Cudowska, Alina Kaczmarczyk i Bożena Godlewska.

30.11: w wyniku wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta, przeprowadzonych w dniu 27.11 do Rady weszli:

Gratulujemy!


Powrót na początek strony