ZDARZYŁO SIĘ

2014/2015

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

KWIECIEŃ

1.04: w dniu wczorajszym odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas III, w którym wzięło udział 7 drużyn dwuosobowych z Helwinga i 2 drużyny z Gimnazjum w Więckach. Uczniowie pisali test leksykalno- gramatyczny i odpowiadali na pytania po niemiecku.
Wyniki:

Konkurs zorganizowała pani Beata Jankowiak.


więcej...

1.04: klasy If i IIe pod opieka nauczycieli języka angielskiego zorganizowały Dzień Brytyjski. Oprócz występów i innych atrakcji odbyły sie rónież eliminacje do Konkursu Piosenki Angielskiej odbywającego się w Orzyszu.
Do przeglądu zakwalifikowały się:

Gratulujemy!


więcej...

1.04: pani Małgorzta Bacewicz podaje listę książek (spośród których wybieramy 3) do szóstego etapu Ligi Czytelnczej:

Test sprawdzający z piątego etapu odbędzie się 9.04.15r. (czwartek) na przerwie lub po skończonych lekcjach.

1.04: w dniu wczorajszym siatkarki z Helwinga wzięły udział w turnieju barażowym Mistrzostw Województwa Warmińsko- Mazurskiego o prawo gry w finale. W zawodach oprócz nas uczestniczyły drużyny Gimnazjum w Wielbarku i Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Ostródy. Drużyna nasza wygrała z Wielbarkiem 2:0 i po zaciętej walce "punkt za punkt" uległa Ostródzie 0:2.
Tym samym zajęliśmy II miejsce w turnieju i nie uzyskalismy awansu do finału.
Uzyskany wynik dał nam jednocześnie, podobnie jak przed rokiem, V miejsce w województwie.
Gratulujemy drużynie i jej trenerce pani Urszuli Jańczuk sukcesu!

1.04: w Ostródzie odbyły się zawody barażowe o wejście do finału Mistrzostw Województwa Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców. Oprócz Helwinga do zawodów przystąpiły drużyny z miejscowości Rozogi i Ostróda.
W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z tą pierwsza drużyna. Niestety nie potrafiliśmy wykorzystać wielu sytuacji i zaczęliśmy przegrywać. Mimo dużego wysiłku nie udało nam się przejąć kontroli nad meczem i przegraliśmy 16:18.
Po tej porażce wiedzieliśmy, że tylko cud może dać nam awans (z rozgrywek dalej przechodziła tylko jedna drużyna). Niestety cudu nie było.
W drugim meczu z drużyną z Ostródy sytuacja była podobna. Mieliśmy problemy z wykreowaniem gry, a jeżeli zdarzały się jakieś dogodne sytuacje to ich nie wykorzystywaliśmy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 19: 22 dla Ostródy.
Po tym meczu odpadliśmy z rozgrywek i wraz z naszym trenerem Krystianem Paluchem mogliśmy zapomnieć o finale.

Przemek Dudziński i Sebastian Sadowski (3a)

1.04: pan Jarosław Paszkiewicz przeprowadził szkolny etap Gminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie.


więcej...

2- 7.04: przerwa świąteczna

8.04: 1.04 odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas II zorganizowany przez nauczycieli uczących tego przedmiotu.
Wyniki:
więcej...

9.04: w Powiatowym Konkursie Poetyckim "Namuzowywanie" organizowanym przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące zajęliśmy trzy czołowe miejsca:

Gratulujemy! Koordynatorem konkursu w Gimnazjum były panie Dorota Paszkiewicz i Beata Karwowska.

9.04: Na początku kwietnia w Muzeum będziemy świętować 444. rocznicę nadania praw miejskich Węgorzewu (Angerburgowi/Węgoborkowi). Wzorem lat ubiegłych, dzieci i młodzież spotkają się z Jerzym Łapo, który przedstawi tajemniczo brzmiący temat: Węgobork – „Perła Rosji” albo „żałosne miasto”. Będzie to podróż do miasta sprzed około stu lat (prezentacja multimedialna i demonstracja oryginalnych zabytków). Spotkanie z dorosłymi: poniedziałek, 13 kwietnia, godz. 17.00.

9.04: klasy Ib, c, d, e, f zostały nagrodzone w konkursie na najładniejszy stroik organizowanym przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie w ramach Święta Wiosny. Gratulujemy!

9.04: klasy III miały możliwość spotkania z przedstawicielami Zespołu Szkół Rolniczych z Karolewa.

13.04: Wiktor Woynarowski (3f), zajął I miejsce w II etapie (wojewódzkim) VII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II "Przestań się lękać", a tym samym zakwalifikował się do III Etapu - Ogólnopolskiego.
Oprócz Wiktora, udział w Etapie Wojewódzkim wzięli: Łukasz Dzieńkowski (2d) i Nina Woynarowska (1f).
Do Olimpiady przygotowywał uczniów Ks. Przemysław Jermak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślności w ostatnim III etapie.


14.04: nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Festyn Sportowy dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych.


więcej...

15.04: pan Jarosław Paszkiewicz zorganizował Szkolny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie. Brali w nim udział uczniowie klas III, dla których był to ostatni sprawdzian przed egzaminem gimnazjalnym..
Najlepsi okazali się:

Zwycięzcom gratulujemy!

16.04: w naszej szkole rozegrany został II etap elimnacji turnieju Coca Cola Cup 2015 dziewcząt. Drużyna, którą opiekuje się pan Radosław Rudeczko przeszła przez nie zwycięsko. Gratulujemy!

Zdjęcia: Kacper Oszako (3a)


więcej...

20.04, godz. 15.30: jesteśmy przygotowani do egzaminu

21.04 (wtorek): egzamin gimnazjalny z historii, wos i języka polskiego


więcej...

21.04: w pasku "menu" po lewej stronie pojawiła się zakładka: Projekt "Helwing- on tu żył". Opisano w niej cykl różnego rodzaju działań, w które możecie sie włączyć. Pierwszym z nich jest udział w konkursie na stworzenie ulotki. Regulamin konkursu- w zakładce. Zachęcamy do spróbowania swoich sił.

22.04 (środa): egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych i matematyki

23.04 (czwartek): egzamin gimnazjalny z języka obcego (część podstawowa i rozszerzona)

24.04: odbyło się kolejne spotkanie z profesorem Antonim Augustynowiczem. Temat prelekcji: Czy matematyka do czegoś się przydawała, przydaje lub przyda?.

24.04: wyniki V etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Czołówka po V etapie wygląda następująco: Do rozegrania została jeszcze 1 runda.

24.04: w piątek 17 kwietnia 2015 odbyły się Zawody Sprawnościowo- Obronne z okazji 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.
Głównym organizatorem zawodów było Towarzystwo Przyjaciół 11 MPA. W zawodach wzięło udział 16 drużyn . Zmagania rozgrywano w czterech konkurencjach:

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Urszula Konatowska, Anna- Maria Sadowska, Cezary Romejko i Mateusz Baran.
Wśród 20 drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne (2 ) i ponadgimnazjalne (18) reprezentacja Helwinga zajęła XV miejsce .
Opiekunem drużyny był pan Andrzej Gordziewicz.


więcej...

24.04: w sobotę 18 kwietnia 2015, w Szczytnie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Sportowego Jiu Jitsu.
W ekipie z Węgorzewa znalazł się również uczeń naszej szkoły Eryk Szwedowicz z klasy II a. Eryk wystartował w dwóch konkurencjach i w obu wywalczył srebrne medale.
Pierwsza z konkurencji to grappling, czyli walka zapaśnicza, druga to walka sportowa jiu jitsu, która polega na uderzeniach, kopnięciach, rzutach z kontynuacją walki w parterze.
Tu walka rozstrzygnęła się po dogrywce, a Erykowi zabrakło zaledwie jednego punktu do złota.

A. Gordziewicz


24.04: uczniowie Gimnazjum biorący udział w szkoleniu na żeglarza rozpoczęli praktyczną naukę żeglowania. Zajęcia odbywają się na jeziorze Mamry w okolicach portu Trygort są prowadzone przez nauczyciela Roberta Jarosza i mają na celu przygotowanie uczniów do egzaminu na patent żeglarza. W trakcie szkolenia przewidziany jest pięciodniowy rejs do Mikołajek.


więcej...

27.04: na stadionie nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowali Mistrzostwa Powiatu w Szkolenej Lidze Lekkoatletycznej i Zawodach Indywidualnych w LA Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

Zdjęcia: Natalia Heil (2a)


więcej...

28.04: w naszej szkole rozegrany został II etap elimnacji turnieju Coca Cola Cup 2015 chłopców. Oprócz Helwinga udział wzięły drużyny gimnazjów z Kętrzyna, Srokowa, Pozezdrza. W tej stawce zajęliśmy II miejsce, które nie dało nam awansu do kolejnej rundy.
Drużyną opiekował się pan Andrzej Gordziewicz.

Zdjęcia: Eliza Drabyk (2a)


więcej...

28.04: w pasku "menu" po lewej stronie, w zakładce: Projekt "Helwing- on tu żył" pojawił się Regulamin konkursu poetyckiego.
Zachęcamy do udziału.

28.04 (wtorek, godz. 16.00): wywiadówka

29.04: w dniu 28 kwietnia br. w Zespole Szkół Zawodowych w Węgorzewie odbył się konkurs kreatywny "Mój własny bank". Konkurs przeprowadzony został w ramach projektu realizowanego przez ZSZ w Węgorzewie "Ekonomia - tak, to proste!" przy współudziale Narodowego Banku Polskiego w ramach edukacji ekonomicznej. Do udziału przystąpiło 9 drużyn 3 osobowych z Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie.
W pierwszej części konkursu zespoły zmagały się z testem wiedzy na temat bankowości. W drugiej części każda z drużyn na podstawie otrzymanych materiałów otrzymała za tworzyła mapę pojęciową dotyczącą procedur zakładania banków w formie spółki akcyjnej. Było to niełatwe zadanie, z którym uczestnicy poradzili sobie na medal. Ostatnia część konkursu związana była z kreatywnością, a mianowicie drużyny wymyślały nazwy swoich banków i logo oraz w stworzonym przez siebie oryginalnym haśle reklamowym zachęcali do oszczędzania i zakładania lokat.
Komisja konkursowa po ocenie wszystkich części i zsumowania punktów wyłoniła 3 zwycięskie drużyny:

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski w ramach wspomnianego wyżej projektu realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie.
Warto dodać, że poziom konkursu okazał się bardzo wysoki. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą na temat bankowości a ich prace plastyczne były niezwykle ciekawe. Opiekunem wszystkich drużyn z Helwinga był pan Jarosław Paszkiewicz.
Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zuzanna Kowalska
Wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych
im. gen. Józefa Bema w Węgorzewiewięcej...

29.04: w naszej szkole rozegrany został powiatowy etap konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego 2015.
Drużynę naszą (Laura Giczewska, Michał Szram, Przemek Dudziński), która zajęła II miejsce, przygotowywali pani Bożena Godlewska i pan Andrzej Gordziewicz.


więcej...

30.04: Kacper Morawski (1f, uczeń pani Grażyny Pieciun) i Sylwia Terfeńko (2b, uczennica pani Aliny Kaczmarczyk) zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego Konkursu Matemarycznego "Jantar". Zawody zostaną rozegrane w Giżycku 26.05. Gratulujemy!

30.04: klasy 1f, 3d i 3f wzięły udział w spotkaniu z dziennikarzem Radia RF FM (w ramach Węgorzewskiej Kuźni Talentów), kóre odbyło się w węgorzewskim Liceum Ogólnokształcącym. Organizatorką wyjścia naszej młodzieży była pani Jolanta Górska, a opiekę sprawowali ponadto pani Grażyna Poddubik i pan Sławomir Dobrowolski.

30.04 (czwartek, godz. 14.30): dyżur nauczycieli w celu wyboru przez grupy uczniów klas III tematów projektów edukacyjnych.


Powrót na początek strony