ZDARZYŁO SIĘ

2015/2016Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec

Aktualności

GRUDZIEŃ

1.12: tradycją Gimnazjum stały sie andrzejki organizowane dla uczniów Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Węgorzewie. Organizatorami imprezy, która odbyła się w dniu wczorajszym były klasy 3a i 2b oraz panie Wioletta Balewicz, Agnieszka Linkiel i Ewa Szarmacher.


więcej...

1.12: dnia 25 listopada 2015r odbyły się eliminacje szkolne do X Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Spośród uczestników szkolnego etapu konkursu zostały wybrane 3 osoby, które będą nas reprezentowały na szczeblu powiatowym (9.12.2015r).
Do finału konkursu zakwalifikowali się:

Organizatorką eliminacji szkolnych była pani Regina Flis.

2-4.12: próbne egzaminy gimnazjalne:

3.12: 2 grudnia w Centralnym Ośrodku Sportu (COS) w Giżycku odbył się Turniej Piłki Ręcznej SZS chłopców, w którym wzięliśmy udział. Nasi reprezentanci są uczniami klasy 2a (sportowej). Trenują z p. Krystianem Paluchem, który jest również ich nauczycielem wychowania fizycznego. W zawodach drużyna Helwinga wygrała tylko jeden mecz, ale swoją postawą pokazała, że potrafi dorównać starszym i bardziej doświadczonym.
Udział w zawodach wzięły 4 drużyny., a węgorzewscy sportowcy zajęli 3 miejsce.
Wyniki:

Drużyny otrzymały dyplomy i puchary. Gra była fair play i wszyscy dobrze się bawili.

Kacper Kubajka (2a)

4.12: reprezentacja Gimnazjum w piłce ręczenj chłopców ponownie złożona z uczniów klasy 2a (klasa sportowa) wzięła udział w zawodach rejonowych Mistrzostw Województwa SZS, które odbyły się w Karolewie. Drużyna nasza zajęła III miejsce i nie przeszła do dalszych dalszego etapu rozgrywek.

4.12: Klaudia Hawryszko, uczennica klasy 1b, zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym na plakat związany z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Serdecznie gratulujemy!

7.12: wreszcie doczekaliśmy się Św. Mikołaja! Każdy chciał mieć z nim zdjęcie ;)


więcej...

8.12: z piątku na sobotę (4/5.12) w naszej szkole w ramach projektu: „ Żyjemy ekonomicznie i ekologicznie) odbyła się mikołajkowa noc gimnazjalna, w której wzięło 46 uczniów pod opieką nauczycieli (Bożeny Cudowskiej, Małgorzaty Ambrosiewicz, Bożeny Godlewskiej, Grażyny Pieciun oraz Dariusza Polonisa). Młodzież przygotowywała z odpadów ozdoby choinkowe, „ śmiecioludy”, które zostały wyeksponowane na wystawie o recyklingu. Dodatkowo chętni uczniowie wykonali stroje – ekokostiumy. Atrakcją był mikołaj, który rozdał każdemu po czekoladzie i lizaku. Każdy uczestnik nocy przyniósł żywność przeznaczoną na dary dla rodzin w ramach akcji: „ Szlachetna paczka”.
Podczas nocy zostali wyłonieni zwycięzcy Konkursu na „Śmiecioludka”:

Wyróżnienia: Zwycięzcy otrzymali nagrody zakupione ze środków dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.


więcej...

8.12: w piątek 4.12 w ramach projektu przeprowadzono konkurs: „Żyjemy ekonomicznie i ekologicznie” dla klas pierwszych. Każda drużyna z klasy przygotowała pracę plastyczną na temat recyklingu oraz wzięła udział w rozgrywkach zadaniowych na temat ekologii i ekonomii. Gościem podczas konkursu była Dyrektor Oddziału w Węgorzewie banku BGŻ PNB Paribas – p. Joanna Gładkowska. Organizatorami konkursu były nauczycielki (Małgorzata Ambrosiewicz, Bożena Cudowska, Alina Kaczmarczyk, Grażyna Pieciun).
Wyniki:

Oprócz wymienionych udział w zawodach wzięli: Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody zakupione ze środków dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz banku BGŻ BNP Paribas w Węgorzewie.
Dziękujemy!


więcej...

8.12: przekazaliśmy produkty zebrane w szkole w ramach akcji "Szlachetna paczka" jej organizatorom miejskim.

9.12: w Węgorzewskim Centrum Kultury odbyło się wręczenie nagród osobom wyróżnionym w działaniach projektu "Odkryj swoją pasję" realizowaną przez węgorzewski Zespól Szkół Zawodowych. Spośród naszych uczniów nagrodzeni zostali:

Serdecznie gratulujemy!

9.12: w fianle X Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

Osobą przygotowującą naszych zawodników była pani Regina Flis. Gratulujemy!

10.12: w dniu wczorajszym nauczyciele języka polskiego zorganizowali i przeprowadzili Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 30 uczniów (15 dwuosobowych par).
Wyniki:

Wyróżnienia: Gratulujemy!


więcej...

10.12: grupa uczniów pod opieką pani Bożeny Cudowskiej złożyła mikołajkową wizytę mieszkańcom Domu Opieki Społecznej w Węgorzewie. Aby wprowadzić wszystkich w świąteczną atmosferę uczennice z klasy 3e przebrały się za śnieżynki, a uczniowie ubrali mikołajowe czapki. Młodzież przygotowała atrakcje w postaci piosenek, wierszyków, występu skrzypcowego. Zaplanowano również wspólne dekorowania papierowych choinek. Nie zabrakło oczywiście wizyty św. Mikołaja, który każdemu przekazał mały prezent. Ich sponsorami były: hurtownia państwa Opałków, hurtownia Madar oraz uczniowie, którzy włączyli się do zbiórki słodyczy (z klas 2a, 2c i 1e). Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Julia Kalus (3e)


więcej...

11.12: sukcesem zakończył się udział naszy uczniów w V Międzynarodowym Festiwalu Nauk Przyrodniczych zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie:

• z biologii (opiekunem grupy była pani Ewa Szarmacher) zajęliśmy I miejsce w pokazie doświadczeń (drużyna w składzie: Ala Kulinek, Adam Gulmantowicz, Karol Godziembski) oraz II miejsce w teście indywidualnym (Adam Gulmantowicz),

• z chemii (opiekunem grupy była pani Wioletta Balewicz) zajęliśmy II miejsce w pokazie doświadczeń (drużyna w składzie: Natalka Cudowska, Paulina Butkiewicz, Karolina Dados) oraz w teście indywidualnym II miejsce (Paulina Butkiewicz) i III miejsce (Karolina Dados),

• z fizyki (opiekunem grupy był pan Andrzej Zubkowicz) zajęliśmy w teście indywidualnym I miejsce (Kuba Rożnowski). Oprócz Kuby reprezentowali nas z tego przedmiotu Maciek Andrulonis i Wiktor Jankowiak.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i nauczycielom ich przygotowującym!

11-12.12: członkowie szkolnego koła "Caritas" wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności na terenie miasta. Opiekunką grupy była pani Bożena Cudowska.

14.12: dnia 30 listopada zakończył się Szkolny Etap II Ogólnopolskiego konkursu poświęconego bł. ks. Jerzemu Popiełuszce: "Ks. Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał".
W eliminacjach szkolnych uczniowie musieli napisać reportaż inspirowany słowami ks. Jerzego: "Człowieka zdobywa się otwartym sercem".
Na podstawie 60 prac napisach przez uczniów Gimnazjum im. J.A. Helwinga w Węgorzewie zostało wyłonionych trzech najlepszych autorów. Są to:

Serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślności na etapie ogólnopolskim.

ks. P.Jermak

15.12: nauczyciele języka angielskiego wraz z klasami "brytyjskimi" przygotowali i przeprowadzili Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 5 trzyosobowych reprezentacji szkół podstawowych.
Wyniki:Zdjęcia: Patrycja Sulowska (3e)


więcej...

16.12: w rozegranym w dniu wczorajszym Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Wyróżnienia uzyskali: Gratulujemy!

16.12: w dniu wczorajszym w Olsztynie odbyły się zawody okręgowe Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...". Wziął w nich udział Jakub Rożnowski (3e). Kuba uzyskał 3 wynik zawodów, który być może pozwoli mu na zakwalifikowanie się do zawodów wojewódzkich.

16.12: odbył się Szkolny Konkurs Biologiczno- Chemiczny dla klas III zorganizowany przez panie Wiolettę Balewicz, Agnieszkę Linkiel i Ewę Szarmacher. Uczniowie musieli się zmierzyć z następującymi konkurencjami:

Ostateczne wyniki:


więcej...

17.12: do finału Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zakwalfikowali się (w sumie 14 miejsc):

• j.polski: Jakub Rożnowski (nauczyciel: Dariusz Polonis)
• j.angielski: Jakub Rożnowski (nauczyciel: Grażyna Cieślik) i Kacper Wróblewski (nauczyciel: Dorota Jurkiewicz)
• geografia: Jakub Rożnowski (nauczyciel: Mirosława Gadowska- Bogus) i Łukasz Bogusz (nauczyciel: Katarzyna Szumska)
• historia: Jakub Rożnowski (nauczyciel: Krzysztof Marcinkiewicz)
• matematyka: Jakub Rożnowski i Wiktor Jankowiak (nauczyciel: Sławomir Dobrowolski) oraz Kacper Morawski (nauczyciel: Grażyna Pieciun)
• fizyka: Adam Gulmantowicz (nauczyciel: Małgorzata Ambrosiewicz) i Wiktor Jankowiak (nauczyciel: Andrzej Zubkowicz)
• chemia: Natalia Cudowska i Wiktor Jankowiak (nauczyciel: Wioletta Balewicz)
• wiedza o społeczeństwie: Paulina Terlecka (nauczyciel: Jarosław Paszkiewicz)

Uczniom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!

17.12: spotkanie opłatkowe pracowników Gimnazjum.
Uroczystość uświetnił występ klasy 3e przygotowany przez panią Teresę Wojciul (mamę Oli) i panie Grażynę Cieślik oraz Larysę Stefininę. Dziękujemy!


więcej...

18.12: na rozegranych w Olsztynie 15.12 zawodach okręgowych Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..." Jakub Rożnowski (3e) uzyskał 3 wynik zawodów, który pozwolił mu na zakwalifikowanie się do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy!

18.12: klasy 1b, 1c i 2c wraz z paniami Małgorzatą Ambrosiewicz i Katarzyną Szumską pojechały na wycieczkę do Olsztyna.

18.12: klasy 2f i 3e pojechały do Giżycka na lodowisko. Opiekunkami były panie Grażyna Cieślik i Dorota Jurkiewicz.

18.12: dnia 17 grudnia odbył się etap szkolny VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II "Głoście wartość rodziny".
Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas III i II. Wyniki są następujące:

Łukasz Dzieńkowski, Jakub Rożnowski i Adam Gulmantowicz będę reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 22 kwietnia 2016 r. Naszych uczniów do Olimpiady przygotowywał Ks. Przemysław Jermak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ks. P.Jermak

18.12: 15 grudnia w naszym gabinecie fizycznym odbyły się warsztaty z elektroniki dla klas 2 prowadzone przez pana Dariusza Zwierzchowskiego oraz uczniów ZSZ w Węgorzewie. Goście podzielili się tajnikami wiedzy zdobytej w ramach pracowni elektroniki programowalnej. Budowa zasilacza stabilizowanego, wykorzystanie go do ładowania telefonu, zasilanie i sterowanie LCDbyArduino, i nie tylko, to owoc zaangażowania gimnazjalistów w zajęcia. Podobne zajęcia planowane sa rownież w styczniu dla uczniów klas III.

21.12: w związku z podpisaniem przez Gminę Węgorzewo listu intencyjnego, wyrażającego wolę do udziału w projekcie pt.: E-CENTRA – AKTYWIZACJA CYFROWA MIESZKAŃCÓW GMIN w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 poproszono nas o przekazanie informacji o możliwości wypełnienia krótkiej ankiety badającej zapotrzebowanie w zakresie umiejętności cyfrowych.
Dlatego też w celu uzyskania kompleksowych danych, na podstawie których powinny być ukazane zapotrzebowania mieszkańców w zakresie umiejętności cyfrowych uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety:

• link do Ankiety dla mieszkańców gminy Węgorzewo dotycząca cyfryzacji

Prosimy o jej wypełnianie pod wskazanym linkiem do dnia 31.12.2015 roku.

21.12: na lekcjach j.angielskiego gościem klas 3e i 2f był absolwent naszego Gimnazjum, obecnie Middlesex Uniwersity w Londynie Michał Lachowicz.

21.12: w ostatnich dniach mieliśmy możliwość zapoznania się z wystawą udostępnioną nam przez Klub Garnizonowy poświęconą rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

22.12: w sobotę 5.12.2015 w Ełku odbyły się OTM INTERNATIONAL VIET VO DAO. W mocno obsadzonych konkurencjach (ok. 250 zawodników), znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: Jakub Koletyński II a i Eryk Szwedowicz III a.
Obaj startowali w konkurencji CHI VAT (zapasy) w kategorii wiekowej junior, w wadze do 53kg. Obaj zawodnicy stanęli na podium, choć system rozgrywania walk okazał się łaskawszy dla Kuby, który stanął na drugim stopniu. Bardziej doświadczony i utytułowany Eryk musiał zadowolić się trzecim miejscem. Jednak w obu przypadkach jest to duży sukces zawodników.
Gratulacje!

A.Gordziewicz

22.12: przekazaliśmy do Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Węgorzewie efekt zbiórki zabawek prowadzonej w ubiegłym tygodniu przez Samorząd Uczniowski (Gabrysię Pissarek i Rozalię Krupka z 2b). Koordynatorką akcji była pani Bożena Cudowska.


Powrót na początek strony