ZDARZYŁO SIĘ

2013/2014

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MAJ

5.05: od poniedziałku 5.05 zmieniają się godziny dowozu i rozwozu dzieci na trasie Węgorzewo-Kolonia Rybacka- Ogonki.

Rozkład jazdy autobusów na trasie Węgorzewo- Kolonia Rybacka- Ogonki

5.05: w dniach: 9-11. 04.2014r Samorząd Uczniowski reprezentowany przez Agatę Olejnik z IIIg we współpracy z przedstawicielką ZHP Julią Stomą IIIg zorganizował zbiórkę słodyczy, zabawek i książek dla dzieci.
Z zebranych przedmiotów zrobiono 10 paczek, które podarowano dziesięciu uczniom naszej szkoły oraz ich rodzeństwu, a pozostałe zabawki i książki przekazano do Świetlicy Socjoterapeutycznej „Dom” przy SP nr1.
Pieczę nad przebiegiem akcji sprawowała pani Bożena Cudowska.

5.05: przydział tematów projektów edukacyjnych dla uczniów klas III.

6.05 (7 lekcja): badanie przyrostu umiejetności z języka polskiego dla uczniów klas II.

6.05: test sprawdzający treść książek VI etapu Ligi Czytelniczej odbędzie się w poniedziałek 19.05 po zakończonych lekcjach.
Spotkanie podsumowujące Ligę i wręczenie nagród uczestnikom planowane jest na środę 28.05 (7- 8 lekcja).

8.05: odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych z Giżycka.

12.05 (7 lekcja): badanie przyrostu umiejętności z języka polskiego dla uczniów klas I.

5.05: do II etapu Konkursu Wiedzy o Samorządzie zakwalifikowali się:

Finał odbędzie się się 27.05 w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie o godz. 10.00.

12.05: na stadionie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Szkół Gimnazjalnych. Organizatorami byli pani Urszula Jańczuk oraz panowie Krystian Paluch i Radosław Rudeczko, a pomocą służyli uczniowie klas 2a i 1a.

14.05: rozegrany został szkolny etap Wojewódzkiego Astronomicznego Konkursu Gimnazjalistów organizowanego przez olsztyńskie planetarium i obserwatorium. W eliminacjach, które przeprowadziła pani Małgorzata Ambrosiewicz wzięło udział 13 osób z klas I i III.

15- 19.05: rejs żeglarski grupy łączonej (17 osób) pod opieką panów: Roberta Jarosza i Jarosława Paszkiewicza.
Uczniowie gimnazjum z klas I, II i III wzięli udział w podróży z Węgorzewa do Mikołajek i z powrotem. Dzięki sprzyjającym warunkom wietrznym w krótkim czasie zwiedzili jeziora i przystanie na trasie wyprawy.
Żegluga odbywała się na jachtach „Tango 780”, które były domem i środkiem transportu . Rejs stał się doskonałą okazją do nauki, a dla niektórych utrwalenia nabytych wcześniej umiejętności żeglarskich .


więcej...

16.05: na rozegranym w dniu wczorajszym w Elblągu Finale Wojewódzkim Konkursu "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego 2014" nasza reprezentacja w składzie OLa Furtak, Michał Szram, Patryk Jankowiak zajęła 10 miejsce wśród 21 ekip ze wszystkich powiatów warmińsko- mazurskich.
Drużnę przygotowywał pan Andrzej Gordziewicz.


więcej...

16.05: w dniu wczorajszym Agata Olejnik (3g) zdobyła tytuł Mistrzyni Ortografii Powiatu Węgorzewskiego, a Klaudia Łoch (2d) tytuł Wicemistrzyni. Gratulujemy!


Zawody rozegrane zostały w Pozezdrzu a opiekunem naszej drużyny była pani Grażyna Poddubik.

21.05: wycieczka rowerowa klasy 2f pod opieką wychowawczyni Iwony Grzeszczyk i pani Agnieszki Linkiel.

21.05: w dniu wczorajszym gościliśmy dzieci z przedszkola "Misia Uszatka". Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum prezentują doświadczenia maluchom. Tym razem były to zajęcia naukowe z biologii i chemii, na których przedszkolaki same mogły wykonać proste doświadczenia, obserwować pod mikroskopem preparaty krwi, czy złożyć korpus człowieka.
Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły zajęcia przebiegły bardzo sprawnie a przedszkolaki opuszczały mury naszej szkoły pełne wrażeń.
Spotkanie zorganizowały i przeprowadziły Wioletta Balewicz i Ewa Szarmacher.


więcej...

21.05: po raz pierwszy w naszej szkole odbył się finał Matematycznego Konkursu Jantar, którego organizatorem jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. W konkursie wzięło udział 18 gimnazjalistów, zwycięzców etapu szkolnego z 11 szkół z Giżycka, Bystrego, Wilkas, Kętrzyna, Pozezdrza, Srokowa, Wydmin, Więcek, Kruklanek i Węgorzewa.
Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach: klasy I i klasy II.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Truszkowska Aleksandra, Rożnowski Jakub i Gulmantowicz Adam, którzy zajęli piąte i szóste miejsce. Czołowe miejsca zajęli gimnazjaliści z Giżycka. Uczestnicy finału przez godzinę zmagali się z zadaniami konkursowymi, a następnie oczekiwali na wyniki konkursu. Młodymi gośćmi zajęli się wówczas uczniowie klasy IIId. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez GWO.
Organizatorkami zawodów z ramienia naszego Gimnazjum były panie Alina Kaczmarczyk i Grażyna Pieciun.

Zdjęcia: Ola Przesmycka


więcej...

23.05: Święto Szkoły

Zdjęcia: Monika Białobrzeska, Andrzej Gordziewicz, Andrzej Zubkowicz


więcej...więcej...więcej...

26.05: nowe plany lekcji, które obowiązują od 27.05.14 roku (wtorek):
klasy 1
klasy 2
klasy 3

26.05: w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego "Astrolabium" Mateusz Pikor (3g) zajął 10 miejsce w Polsce kategorii Gimnazjum. Opiekunem Mateusza jest pani Małgorzata Ambrosiewicz. Gratulujemy!
Organizatorem projektu jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.

26.05: do wojewódzkiego finału Konkursu Astronomicznego organizowanego przez Obserwatorium w Olsztynie zakwalifikowali się: Ola Hubacz, Ania Wójcik, Dominik Szarmacher i Mateusz Pikor. Zawody odbędą się w piątek 30.05. Opiekunem całej grupy jest pani Małgorzata Ambrosiewicz. Gratulujemy!

26.05: reprezentacja naszego Gimnazjum wzięła udział w gali, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uroczystość została zorganizowana w związku z podsumowaniem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
Dzięki uzyskaniu 15 tytułów laureatów znaleźliśmy się po raz pierwszy w tzw. Złotej Dziesiątce gimnazjów województwa warmińsko- mazurskiego.
Od pani Kurator Grażyny Przasnyskiej otrzymaliśmy następujący list gratulacyjny:
więcej...

Występ naszych uczniów możecie obejrzeć na filmiku opublikowanym przeze mnie na You Tube:Więcej informacji na temat uroczystości znajdziecie: tutaj.
Można też obejrzeć większą ilość zdjęć: tutaj

27.05: 22.05 rozegrany został Konkurs Historyczny dla klas III "Polskie powstania narodowe w XIX wieku" zorganizowany przez panów Krzysztofa Marcinkiewicza i Sławomira Dobrowolskiego.
Wyniki:

Indywidualnie I miejsce zajęła Julia Stoma z klasy 3g. Gratulujemy!

28.05: otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Kangur 2014".
Najwyższy wynik (bardzo dobry) spośród naszych uczniów uzyskał Wiktor Jankowiak (1e).
Wyróżnienia zdobyli: Jakub Rożnowski (1e), Paula Pucyk (2f), Antoni Świerkowicz (3g) i Łukasz Żmujdzian (3g). Gratulujemy!

28.05: dnia 27.05.2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie odbył się drugi etap konkursu „Wiedzy o samorządzie”. Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół 1 MBA i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie.
Opiekunem naszej drużyny był pan Jarosław Paszkiewicz

W kategorii indywidualnej wyniki były następujące:

W kategorii drużynowej poszczególne miejsca zajęły szkoły:

29.05: uczniowie klasy IIIe wraz z wychowawcą panią Wiolettą Balewicz zaprosili rodziców na spotkanie, którego temat zawarty jest w poniższych słowach:


Chwile spędzone wspólnie upłynęły w miłej atmosferze,nie zabrakło też łez wzruszenia. Korzystając z wizyty rodziców w szkole, Pani Balewicz podsumowała minione trzy lata opieki nad swoimi wychowankami.


więcej...

30.05: w dniu wczorajszym na siódmej godzinie lekcyjnej (matematyka) grupa uczniów z klasy IIIg w składzie: Aleksandra Hubacz, Agata Olejnik, Mateusz Pikor, Patryk Jankowiak, Jakub Jachimiak oraz Jakub Siemaszko zaprezentowała projekt na temat "Dlaczego musimy płacić podatki?”. Odpowiedzieliśmy na pytanie awarte w temacie prezentacji, pokazaliśmy, jak wypełniać PIT, a także rozdaliśmy upominki, aby zobrazować część ceny różnych przedmiotów, która trafia do skarbu państwa. Po zakończeniu grupa została nagrodzona brawami.

Agata Olejnik (IIIg)

Zdjęcia: Olga Drabyk (IIIg)


więcej...

30.05: w środę 28.05 zakończono trwającą cały rok szkolny Ligę Czytelniczą. W tak długich zmaganiach zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, którzy przeszli przez sześć etapów zawodów. Ligę prowadziła pani Małgorzata Bacewicz. Na spotkaniu podsumowano konkurs, rozdano nagrody i dyplomy.
A oto wyniki:
więcej...

30.05: dnia 27.05.2014 odbyły się w Olecku Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w lekkiej atletyce. W zawodach brało udział około 400 zawodników. Nasi reprezentanci wykazali się doskonałą formą i ogromnym duchem walki . Pierwszy raz w historii naszej szkoły zdobyli tak wiele medali na imprezie wojewódzkiej.
Reprezentantami naszego gimnazjum uzyskali następujące wyniki i miejsca :

Trenerem grupy jest pan Krystian Paluch .
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!


30.05: w rozegranym finale wojewódzkim Konkursu Astronomicznego organizowanym przez Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie Ola Hubacz odniosła swój kolejny wielki sukces. Zajęła I miejsce i w nagrodę otrzymała teleskop.
Świetnie wypadli również pozostali nasi reprezentanci: Mateusz Pikor zajął 5 miejsce, Ania Wójcik 7, Dominik Szarmacher 12.
Opiekunem Koła Astronomicznego jest pani Małgorzata Ambrosiewicz. Gratulujemy!Powrót na początek strony