ZDARZYŁO SIĘ

2014/2015

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

LISTOPAD

5.11: 3 listopada 2014 w Reszlu odbyły się Rejonowe Eliminacje WM SZS w Piłce Nożnej Chłopców.
Reprezentacja naszej szkoły zakwalifikowała się do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim plasując się na drugim miejscu turnieju.
Startowało osiem zespołów. Oprócz nas były to ekipy z Reszla, Bartoszyc, Korsz, Ornety, Pozezdrza, Lidzbarka Warmińskiego i Górowa Iławieckiego.
Po fazie grupowej reprezentacja Helwinga rozegrała mecz półfinałowy, pokonując Bartoszyce 4:0. Niestety w meczu finałowym z gospodarzem eliminacji wynik brzmiał 0:1 dla Reszla.
Pomimo dobrej gry naszego zespołu zabrakło skuteczności, ale najważniejszy jest wywalczony awans do końcowej fazy rozgrywek.

A.Gordziewiczwięcej...

5.11: do biblioteki szkolnej zakupiliśmy 68 książek. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo bogatą ofertą nowości biblioteki szkolnej.

6.11: wyniki Ligi Czytelniczej po I etapie:

7.11: Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie organizuje "Quiz ze znajomości literatury Fantasy", który odbędzie się w gimnazjalnej bibliotece dnia 18.12.2014 r. o godz. 14.00.
Szczególy znajdziecie w • regulaminie

7.11: Gimnazjum podpisało z Miejsko Gminną- Biblioteką Publiczną porozumienie, dzięki któremu bierzemy udział we wspólnym projekcie polegającym na wypożyczeniu naszej szkole do końca roku szkolnego pewnej ilości książek, z których będą mogli korzystać uczniowie.
Wykaz pozycji książkowych przekazanych już w depozyt do naszej biblioteki

12.11: 6.11.2014. w Więckach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.
Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców wystartowało po pięć zespołów.
Żeński duet naszej szkoły stanowiły Alicja Kulinek i Weronika Szynkar. Parę męską stworzyli zaś Sebastian Kozakiewicz i Kuba Szalast.
Dziewczęta zaprezentowały grę na wysokim poziomie, nie pozostawiając szans rywalkom i z pierwszego miejsca awansowały do rozgrywek rejonowych. Chłopcy nie popisali się równie skuteczną grą, zajmując czwarte miejsce.

Tekst i zdjęcia: A.Gordziewicz (opiekun drużyny)


więcej...

12.11: odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, przygotowany przez uczniów oraz Dorotę Paszkiewicz, Joannę Dyczewską, Sławomira Dobrowolskiego.


więcej...

13.11: klasy 1a, 1b, 1c, 3a, 3b, 3e i 3f idą do Węgorzewskiego Centrum Kultury na film "Bogowie"

17.11: podczas towarzyskiego turnieju piłki ręcznej odbywającego się 11 listopada 2014r. w pięknej hali LEGA w Olecku wystąpiły cztery zespoły: Gimnazjum Węgorzewo, Jaćwingowie Gołdap, MTS Giżycko, MLKS Czarni – Granit Olecko. Drużyny grały rocznikami 1999 – 2000.
Ogromną niespodziankę sprawili uczniowie klasy sportowej w węgorzewskim gimnazjum, którzy pokonali wszystkie drużyny (kluby) (Węgorzewo – Giżycko 25:24, Węgorzewo – Gołdap 24 : 20, Węgorzewo – Olecko 31 : 24 ). Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Jestem ogromnie dumny z wzorowej postawy naszych uczniów ich woli walki, zaangażowania podczas całego turnieju.
Jadąc na turniej wiedzieliśmy dokładnie że są to spotkania z drużynami, które specjalizują się w piłkę ręczną, a zawodnicy nie reprezentują jednej szkoły lecz kluby grające w ligach wojewódzkich.
Chłopcy postanowili, że nie dadzą się łatwo pokonać i udowodnili to w pięknym stylu na parkiecie.
Najwięcej bramek dla naszej reprezentacji rzucił Kacper Barszcz, a drużyna wystąpiła w składzie:

Po zakończeniu turnieju trenerzy klubów wykazali chęć pozyskania naszych zawodników do rozgrywek wojewódzkich.

Tekst i zdjęcia: K.Paluch (trener drużyny)

18.11: wywiadówka, godz. 16.00

18.11: 14 listopada siatkarki z Helwinga wzięły udział w rejonowych zawodach w piłkę siatkową, które odbyły się w Bartoszycach. Nasze reprezentantki zajęły II miejsce awansując do półfinałow województwa warmińsko- mazurskiego.
Wyniki meczów:

Skład drużyny: Angelika Kopiczko, Katarzyna Traczyk, Aleksandra Miazga, Katarzyna Junko, Wiktoria Maciągowska, Katarzyna Hawrylak, Elżbieta Kowalik, Laura Giczewska, Urszula Saramak.

Tekst i zdjęcia: U.Jańczuk (trenerka drużyny)więcej...

19.11: przedstawiciele klas sportowych wzięli udział w spotkaniu z mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce z 1980 roku (Moskwa) Władysławem Kozakiewiczem, które odbyło się na hali LO w Węgorzewie.

25.11: 20 listopada 2014 roku w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS w Tenisie Stołowym. Z czteroosobowej drużyny naszego Gimnazjum, wystartowało dwoje (nie odbyła się planowana gra deblowa) : Alicja Kulinek i Sebastian Kozakiewicz.
Ala po zaciętym meczu finałowym uległa w piątym secie i w efekcie zajęła IV miejsce.
Sebastian uplasował się na VII pozycji.

Tekst i zdjęcia: A.Gordziewicz (opiekun drużyny)więcej...

25.11: włączyliśmy sie do obchodów Światowego Dnia Misia :)
Organizatorkami imprezy były panie Bożena Godlewska, Alina Kaczmarczyk, Grażyna Pieciun, Małgorzata Ambrosiewicz i Bożena Cudowska.

26.11: podajemy listę tytułów do trzeciego etapu Ligi Czytelniczej (wybieramy 3 książki):

Test sprawdzający znajomość treści przeczytanch książek II etapu odbędzie się w bibliotece szkolnej 8.12.14r. (poniedziałek) po zakończonych lekcjach.

26.11: 24 listopada 2014r. w świetlicy szkolnej, podczas 8 godziny lekcyjnej, odbyły się eliminacje do IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Konkurs organizowany jest co roku przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Węgorzewie.
W szkolnym etapie konkursu udział wzięło udział 12 uczniów.
Laureatami szkolnego etapu konkursu zostali:

Laureaci będą reprezentowali naszą szkołę w finale IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS.
Wszyscy uczestnicy byli dobrze przygotowani do konkursu.

Regina Flis

27.11: 25 listopada 2014 odbyły się Mistrzostwa Rejonu SZS w Drużynowym Tenisie Stołowym.
Nasza szkoła reprezentowana była przez parę żeńską w składzie: Alicja Kulinek i Weronika Szynkar. Choć drugie miejsce i awans do finału wojewódzkiego był w zasięgu ręki, to w ostateczności, po zaciętym meczu nasze zawodniczki uległy drużynie z Kętrzyna w pojedynku o wejście do finału.
Na otarcie łez zwyciężyły w meczu o trzecie miejsce, kończąc zawody na najniższym stopniu podium.

Tekst i zdjęcia: A.Gordziewicz (opiekun drużyny)

27.11: odbyl sie Dzień Amerykański zorganizowany przez klasy "brytyjskie" (głównie I i II) oraz panie Dorotę Jurkiewicz, Grażynę Cieslik i pana Rafała Chochowskiego.

Zdjęcia: Bartosz Banasiewicz (1f) i Oliwia Medek (2e)


więcej...

28.11: zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o osiem nowych pozycji książkowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

28.11: po raz kolejny gośćmi naszego Gimnazjum byli uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie.
Uczniowie klasy IIa i Ib oraz panie Ewa Szarmacher, Agnieszka Linkiel i Wioletta Balewicz zorganizowali spotkanie andrzejkowe.
Wróżki, wróżbici, wiedźmy i czarodzieje zapewnili wspaniałą, pełną magii i radości atmosferę.
Jeżeli wierzyć przepowiedniom, które się w trakcie imprezy pojawiły, przed nami jeszcze niejedno wspólne spotkanie.


więcej...


Powrót na początek strony