ZDARZYŁO SIĘ

2013/2014

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

KWIECIEŃ

1.04: z dniem 1.04 zmienia się przewoźnik młodzieży na dwóch trasach: Węgorzewo- Stręgiel i Węgorzewo- Węgielsztyn. Będzie nim firma Oleszkiewicz.

• Rozkłady jazdy autobusów dowożacych uczniów od 1.04.2014r. na podanych wyżej trasach Węgorzewo- Stręgiel i Węgorzewo- Węgielsztyn

1.04: w dniu wczorajszym rozegrane zostały w naszym gimnazjum mecze I rundy Ogólnopolskiego Turnieju Coca Cola Cup dziewcząt.
Wyniki:

Wyniki końcowe Skład naszej drużyny, której opiekunka jest pani Urszula Jańczuk: Pani Ula była też organizatorką tego turnieju.

Zdjęcia: Eliza Drabyk (1a) i Ola Sroka (2a)


więcej...

3.04: w zakończonym Międzynarodowym Konkursie Poetyckim "Namuzowywanie" organizowanym przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące Justyna Młotkowska (IIIf) zajęła I miejsce w kategorii gimnazjów, a Karolina Dados (Ie) uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy!
Opiekę nad konkursem w naszej szkole sprawuje pani Dorota Paszkiewicz.

3.04: nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Festyn Sportowy dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych naszej Gminy. Pomocą przy przeprowadzeniu imprezy służyła klasa sportowa 1a.

Zdjęcia: Eliza Drabyk (1a)


więcej...

3.04: uczniowie klas III wzięli udział w Turnieju Ekonomicznym organizowanym przez węgorzewski Zespół Szkół Zawodowych. Opiekunem drużyn był pan Jarosław Paszkiewicz.

4.04: odbył się V etap Ligi Czytelniczej organizowanej przez panią Małgorzatę Bacewicz.
Wyniki:

4.04: rozegrane zostały w naszym gimnazjum mecze I rundy Ogólnopolskiego Turnieju Coca Cola Cup chłopców.
Wyniki:

Wyniki końcowe Do dalszej rundy przeszły dwie najlepsze drużyny turnieju. Gratulujemy!
Opiekunem naszej reprezentacji był pan Andrzej Gordziewicz.
Pan Andrzej był też organizatorem tego turnieju.

Zdjęcia: Sebastian Drabyk (3d)


więcej...

7.04: w piątek dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym członkom koła astronomicznego udało się zaobserwować na zachodniej części nieba Księżyc, Jowisz oraz gwiazdozbiory: Bliźniąt, Byka, Plejady. Młodzież była zachwycona. Opiekunem koła jest pani Małgorzata Ambrosiewicz.

7.04: w piątek 5.04 koło historyczne oraz osoby zainteresowane udały się na wycieczkę zorganizowana przez Krzysztofa Marcinkiewicza i Dariusza Polonisa. Celem był Malbork- stolica Zakonu Krzyżackiego od roku 1309.
Była to wspaniała, kilkugodzinna lekcja historii, którą przeprowadził super przewodnik. Można było zapoznać się m.in. z systemem ogrzewania zamku i innymi arcyciekawymi konstrukcjami technicznymi czy architektonicznymi. Po 3,5 godzinnym zwiedzaniu przejechaliśmy do Elbląga, gdzie oddaliśmy się rozkoszom kulinarnym w McDonaldzie. Do Węgorzewa wróciliśmy o godzinie 19.

Krzysztof Marcinkiewicz


Zdjęcia: Emilka Grodzka (3c)


więcej...

7.04: wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Informatyczej zorganizowanym przez węgorzewski Zespół Szkół Zawodowych. Zawodnicy z naszego Gimnazjum zajęli trzy pierwsze miejsca.
Wyniki:

Opiekunem drużyn była pani Bożena Godlewska.

9.04: wywiadówka

10.04: w zeszły piątek pani Monika Ekiert- Jezusek i pan Krzysztof Marcinkiewicz zorganizowali spotkanie dla młodzieży na temat rozwoju muzyki młodzieżowej (od lat 60 do połowy 70).

10.04: na rozegranych 2.04 eliminacjach wojewódzkich Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" Jan Stanecki (3g) zajął III miejsce.
Do dalszego etapu awansowały osoby, które zajęły 1 i 2 miejsce.
Opiekunem Janka jest pani Joanna Dyczewska. Gratulujemy!

10.04: 8.04 pani Joanna Dyczewska i pan Krzysztof Marcinkiewicz zorganizowali Szkolny Konkurs Historyczny „Rzym starożytny” dla klas I.
Wyniki:

Wyniki indywidualne:

16.04: w piątek 11 kwietnia 2014 roku odbyły się zawody sprawnościowo- obronne, organizowane przez Klub Garnizonowy. Zawody obejmowały następujące konkurencje: test wiedzy o NATO, bieg na orientację i strzelanie z pistoletu pneumatycznego.
Wystartowało 15 zespołów, głównie ze szkół ponadgimnazjalnych, naszego powiatu. Węgorzewskiego Helwinga reprezentował zespół w składzie: Urszula Konatowska, Agata Gąsior, Mateusz Baran oraz Adam Biernacki.
Mocną strona okazał się bieg na orientację, ale słabe wyniki strzelania zadecydowały o tym, że nasza drużyna uplasowała się w środku stawki. Opiekunem drużyny i współorganizatorem imprezy był pan Andrzej Gordziewicz.


więcej...

16.04: jednym z elementów 37 Święta Wiosny organizowanego przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie oraz Towarzystwo Ratowania Dziedzictwa Kulturowego Kresów Dawnych i Obecnych "Ojcowizna" był regionalny Konkurs na Gaik i Marzannę.
W kategorii "Gaik" III miejsce zdobyła klasa Ie, a wyróżnienie klasa Ia.
Gaiki były wcześniej wykorzystane na imprezie profilaktycznej "Bo to już wiosna" (21.03) w naszym Gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy!

16.04: Dzień Tradycji zorganizowany przez klasę IIIg oraz panie Bożenę Cudowską, Bożenę Godlewską, Grażynę Pieciun i pana Dariusza Polonisa. Była to jedyna okazja, aby spotkać Jerzego Andrzeja Helwinga w naszy skromnych murach i uścisnąć mu dłoń.

Przeprowadzone też zostały konkursy:Zdjęcia: Justyna Młotkowska (3f)Zdjęcia: Ola Drabyk (3g)


więcej...

16.04: ustawianie ławek przed egzaminem gimnazjalnym.

Zdjęcia: Eliza Drabyk (1a)


więcej...

22.04: w dniach egzaminu gimnazjalnego (środa- piątek, 23-25.04) autobus firmy Oleszkiewicz jeżdżący na trasie Węgorzewo (ul. Pionierów)- Trygort- Węgielsztyn- Dąbrówka Mała- Guja- Biedaszki- Wesołowo- Brzozowo będzie wyjeżdżał z ul.Pionierów o godzinie 14.00, a nie jak dotychczas o 15.30.

23-25.04: egzaminy gimnazjalne:

25.04: w pierwszych dwóch dniach egzaminu towarzyszył nam dziennikarz radia RMF FM Piotr Bułakowski (absolwent naszego Gimnazjum z roku 2003). Dzięki niemu mogliśmy usłyszeć na antenie ogólnopolskiej krótkie wypowiedzi uczniów i nauczycieli dotyczące przebiegu egzaminu, naszych odczuć związanych z nim i ocenę trudności zadań, z którymi trzeba było się zmierzyć.
Bardzo dziękujemy panu Piotrowi za pamięć o swojej "starej" szkole!

29.04: w dniu wczorajszym reprezentacja Gimnazjum w piłce nożnej chłpopców wzięła udział w kolejnym etapie eliminacji turnieju Coca Cola Cup, który odbył sie w Kętrzynie. Niestety zajęła III miejsce wygrywając jeden (z Karolewem 4:0), a przegrywając dwa (z Kętrzynem 0:2 i Reszlem 0:3) mecze i nie zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.
Opiekunem drużyny był pan Andrzej Gordziewicz.

29.04: w naszym Gimnazjum rozegrany został powiatowy etap Konkursu "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego 2014". Drużyna nasza w składzie: Ola Furtak, Patryk Jankowiak, Michał Szram zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat węgorzewski na zawodach wojewódzkich w Elblągu. Serdecznie gratulujemy!
Zawodników przygotowywał pan Andrzej Gordziewicz.


więcej...

29.04: reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej zajęłą I miejsce w II rundzie rozgrywek turnieju Coca Cola Cup rozegranych w Kętrzynie i awansowała do finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie 8.06 w Olsztynie.
Wyniki:

Skład drużyny: Opiekunem drużyny była pani Urszula Jańczuk. Gratulujemy!


więcej...

30.04: w poniedziałek 28.04 w Gimnazjum rozegrany został Międzypowiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Uczestnikami, oprócz naszych reprezentacji, były drużyny z Giżycka, Kętrzyna i Wydmin.
Mecze rozegrane zostały w dwóch grupach: A i B.
Wyniki grupy A:

Wyniki grupy B: Skład naszych drużyn:

Węgorzewo 1: Ola Truszkowska, Ola Miazga, Kasia Traczyk, Kasia Hawrylak, Ola Furtak, Angelika Kopiczko, Natalia Kisielewska, Natalia Heil, Ala Joka

Węgorzewo 2: Ela Kowalik, Martyna Głębocka, Kasia Junko, Laura Giczewska, Ula Saramak, Monika Drożyner, Ola Kuzina, Wanessa Kozłowska.

Najlepszymi zawodniczkami zostały Ola Truszkowska i Laura Giczewska. Trenerką obu drużyn jest pani Urszula Jańczuk.
Wielkie podziękowania za pomoc w organizacji imprezy składamy Bożenie Cudowskiej, Małgorzacie Ambrosiewicz, Władkowi Żerucha oraz sędziom: Radosławowi Rudeczce, Krystianowi Paluchowi i Dariuszowi Balewiczowi.
Sponsorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.


więcej...

30.04: odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowany przez panią Grażynę Poddubik, pana Dariusza Polonisa oraz klasy 2f i 1e

Zdjęcia: Michał Ilasz (3g)


więcej...

30.04: 29 kwietnia 2014 roku odbyła się kolejna edycja trójboju siłowego. Wzięło w nim udział siedmiu zawodników.
Zwycięstwo wywalczył Jakub Biłat z klasy III d, drugie miejsce należało do Cezarego Romejki również z klasy III d, a trzecią lokatę zajął Bartek Kozakiewicz z klasy II d. Do niego należało też zwycięstwo w kategorii wyciskania sztangi na ławeczce- 120 kg.

30.04: od poniedziałku 5.05 zmieniają się godziny dowozu i rozwozu dzieci na trasie Węgorzewo-Kolonia Rybacka- Ogonki.

Rozkład jazdy autobusów na trasie Węgorzewo- Kolonia Rybacka- Ogonki


Powrót na początek strony