ZDARZYŁO SIĘ

2014/2015

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

GRUDZIEŃ

1.12: zakończyły się szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych. Do Komisji Wojewódzkich wysłalismy w sumie 19 prac, które uzyskały przynajmniej 75% punktów możliwych do uzyskania, co stanowiło warunek konieczny zakwalifikowania się do następnego etapu.
Czekamy teraz na oficjalne wyniki, które określą kto z naszych uczniów będzie nas reprezentował w finałach wojewódzkich.

1.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się: Jędrzej Kowalczyk i Paula Pucyk (oboje 3f, uczniowie pani Grażyny Pieciun) i Urszula Saramak (3a, uczennica pani Bożeny Cudowskiej). Gratulujemy!

3.12: Zwracamy się do wszystkich instytucji oraz ludzi dobrej woli i wielkiego serca z prośbą o wsparcie imprezy charytatywnej pod hasłem: Pomagam bo lubię! Zumbaton dla Anety Molenda.


Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy niezbędnych na pokrycie kosztów leczenia dla Anety Molendy. Od jakiegoś czasu Aneta choruje na tzw. “Zespół mielodysplatyczny”, w skrócie MDS. Najprościej mówiąc, jej szpik nie pracuje tak jak powinien, a co za tym idzie ma małopłytkowość, niedokrwistość i anemię.
Dnia 30.09.14r. rozpoczęła leczenie lekiem dożylnym, immunosupresyjnym “ATG-Fresenius S”, który jest stosowany do zapobiegania odrzucenia przez organizm przeszczepionego narządu lub przeszczepionych komórek, ponieważ w razie braku skutków leku “ATG” jej jedynym ratunkiem będzie przeszczep szpiku. Ten Lek “ATG”, kosztuje 50.000 zł i nie jest refundowany przez NFZ. Rodzina Anety musi zapłacić za niego sama, niestety nie stać ich na to lekarstwo, dlatego chcemy pomóc.
Wydarzenie charytatywne będzie miało miejsce 7 grudnia 2014r o godz. 13.00 na Hali Miejskiej przy Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie i będzie obejmowało 3,5 godziny rekreacji ruchowej, polegającej na ćwiczeniu ZUMBY, zainspirowanej latynoskimi rytmami fuzji tańca i aerobiku przez zaproszonych z Polski licencjonowanych instruktorów. W planie są również pokazy tańców współczesnych (HIP-HOP, Popping), licytacje, loteria oraz zabawy dla dzieci z animatorami.

Z poważaniem
Marta Sauter i Katarzyna Milinkiewicz

Organizatorem akcji jest licencjonowane instruktorki ZUMBY: Marta Sauter i Katarzyna Milinkiewicz, współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie oraz Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Węgorzewie. Wspiera nas również Mazurska Fundacja Edukacyjna BONUS PASTOR.

3.12 (środa): próbny egzamin gimnazjalny z języka polskiego oraz historii z wos.

4.12 (czwartek): próbny egzamin gimnazjalny z matematyki i przedmiotów przyrodniczych

5.12 (piątek): próbny egzamin gimnazjalny z języka obcego (część podstawowa i rozszerzona)

5.12: w przeddzień swoich imienin odwiedził szkołę Święty Mikoła wraz ze śnieżynkami. Zwóćcie uwagę, jak wszyscy pięknie się uśmiechają i cieszą z ich przybycia. W każdym z nas tkwi dziecko uwielbiające prezenty :)

Zdjęcia: Ala Joka (3f)


więcej...

11.12: z piątku na sobotę (5/6.12) w naszej szkole odbyła się mikołajkowa noc gimnazjalna, w której udział wzięły klasy III i II (40 uczniów) pod opieką nauczycieli (Bożeny Cudowskiej, Bożeny Godlewskiej, Dariusza Polonisa, Małgorzaty Ambrosiewcz oraz Aliny Kaczmarczyk). Naszym gościem była Pani Jolanta Górska, która umiliła czas ucząc nas przygotowywać ozdoby choinkowe, które zostaną wyeksponowane w naszym gimnazjum. Noc minęła bardzo szybko i przyjemnie przy różnych ciekawych zajęciach. Każdy mógł wypróbować swoich talentów kulinarnych przy przygotowywaniu gofrów (były znakomite). Nie zabrakło również śpiewania karaoke, grania w karty i oczywiście dużej ilości śmiechu :).
Pomimo tylu różnorodnych zajęć nie zapomnieliśmy o naszych czworonożnych przyjaciołach, kupując im karmę, którą przekażemy dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Nie możemy się doczekać kolejnej nocki. Oby była jak najszybciej :)

Tekst i zdjęcia: Angelika Kopiczko (3f)


więcej...

12.12: wzięliśmy udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Nauk Przyrodniczych organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie.
Naszą szkołę reprezentowali:

biologia (uczniowie pani Ewy Szarmacher):

chemia (uczniowie pani Agnieszki Linkiel): fizyka (uczniowie pana Andrzeja Zubkowicza) Wyniki: z chemii zajęlismy I miejsce drużynowo, I miejsce za wykonanie doświadczenia i Paula Pucyk zajęła I miejsce indywidualnie.
Z fizyki zajęliśmy II miejsce drużynowo i I miejsce za wykonanie doświadczenia.
Gratulujemy wszystkim reprezentantom i ich opiekunom!

12.12: wzięliśmy udział w Powiatowym Przeglądzie Przedstawień o tematyce profilaktycznej, który odbywał się w Węgorzewskim Centrum Kultury.
Spektakl naszej reprezentacji, którą stanowili uczniowie klasy 3f, został przygotowany przez panią Dorotę Paszkiewicz. Jury przyznała naszemu przedstawieniu III miejsce. Gratulujemy!

Zdjęcia: Jarosław Paszkiewicz


więcej...

12.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowali się: Jakub Rożnowski (2e, nauczyciel Grażyna Cieślik) i Julia Rybarczyk (3f, nauczyciel Rafał Chochowski).
Do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego zakwalifikowała się Julia Rybarczyk (3f, nauczyciele Agnieszka Linkiel i Wioletta Balewicz).
Do finału Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zakwalifikowali się: Alicja Joka i Emil Grunwald (3f, nauczyciel Wanda Mirosława Gadowska Bogus), Oliwia Medek (2e, nauczyciel Wanda Mirosława Gadowska Bogus) oraz Mateusz Baran (3c, nauczyciel Katarzyna Szumska).
Do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie zakwalifikowała się Karolina Herbaczewskak (3b, nauczyciel Jarosław Paszkiewicz).
Gratulujemy!
Czekamy jeszcze na wyniki konkursów Biologicznego i Historycznego.

12.12: przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie zaprezentowali uczniom klas III swoją ofertę edukacyjną. Pokazy odbyły się w świetlicy szkolnej.

Zdjęcia: Gabrysia Bagińska i Kasia Przybyłowska (obie 3f)


więcej...

12.12: 11 grudnia 2014r odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Węgorzewie.
W kategorii szkół gimnazjalnych uczennice z naszej szkoły zajęły: I miejsce Sylwia Terefeńko z kl. 2b i II miejsce Klaudia Łoch z kl. 3d .
Uczennice popisały się szczegółową wiedzą na temat profilaktyki dotyczącej HIV/AIDS co pozwoliło im osiągnąć sukces i otrzymać ciekawe nagrody rzeczowe.
Gratulacje!

Regina Flis

15.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego zakwalifikowała się Julia Rybarczyk (3f, uczennica pani Ewy Szarmacher).
Gratulujemy!

16.12: wyniki II etapu Ligi Czytelniczej (odbyła sie 11.12):

16.12: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Konkurs Ekonomiczny dla klas I, który zorganizowali nauczyciele matematyki.
Wyniki:

Oprócz wymienionych udział w zawodach wzięli: Sponsorami imprezy byli: Bank BGŻ i Piekarnia Krystyny Narbutowicz. Dziękujemy!

Informacja: Małgorzata Ambrosiewicz


więcej...

16.12: odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas VI szkół podstawowych, organizowany przez naszych nauczycieli. Udział w konkursie wzięły drużyny ze szkół w Radziejach i Węgorzewie.
Zwycięzcą rywalizacji został zespół reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 2.
Chwile relaksu i rozrywki konkursowiczom zapewniła klasa If, a uczniowie klasy IIe odpowiedzialni byli za prowadzenie i prawidłowy przebieg imprezy.

Informacja: Dorota Jurkiewicz

Zdjęcia: Bartosz Banasiewicz (1f)


więcej...

17.12: otrzymaliśmy informację, że organizowany jest I Ogólnopolski Turniej Młodzieży Wiejskiej w koszykówce 3×3 o Puchar Marcina Gortata. Wszelkie informacje, łącznie z regulminem, znajdziecie pod linkiem.

18.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się Karol Łapiński (3f, uczeń pana Sławomira Dobrowolskiego) i Jakub Rożnowski (2e, uczeń pana Krzysztofa Marcinkiewicza). Gratulujemy!

Nasz ostateczny bilans po etapie szkolnym to 14 uczestników finałów wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Za wszystkich trzymamy kciuki!

18.12: odbył się finał konkurs profilaktycznego dla uczniów klas I – III na gazetkę klasową.
Tego dnia, we wskazanych wcześniej klasach, prezentowane były gazetki dotyczące problematyki sięgania przez młodzież po substancje zakazane.
Uczniowie zgłosili do konkursu 5 gazetek z klas: I f, I b, II c, III a, III e.
Jury w składzie:

Po obejrzeniu wszystkich prac jury postanowiło przyznać: Nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zdjęcia: Bartosz Banasiewicz (1f)

18.12: odbyło się spotkanie wigilijne pracowników Gimnazjum.

19.12: 15.12 odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej "Odpady- ich rodzaje, selektywna zbiórka, recykling i metody utylizacji" zorganizowany przez węgorzewski Zespół Szkół Zawodowych.
Nasze wyniki:

Koordynatorem konkursu w Gimnazjum była pani Agnieszka Linkiel. Gratulujemy!

19.12: pani Dorota Paszkiewicz wraz z klasą 3f zaprezentowała nam spekktakl przygotowany na Przegląd Przedstawień Profilaktycznych. W ten sposób zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój. Dziękujemy!


więcej...

19.12: świątecznie było również na stołówce szkolnej


Powrót na początek strony