ZDARZYŁO SIĘ

2013/2014

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

WRZESIEŃ

2.09: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


więcej...

6.09 (5 lekcja): klasy I piszą test z języka angielskiego, który będzie podstawą zakwalifikowania do odpowiedniej grupy pod względem stopnia zaawansowania.

6.09: klasy 2a i 3g wzięły udział w uroczystościach związanych z nadaniem sztandaru węgorzewskiej Jednostce Wojskowej. Opiekunami byli pani Bożena Cudowska i pan Krzysztof Marcinkiewicz.

10.09: wywiadówka

11.09: klasa IIa (pod opieką pani Moniki Ekiert- Jezusek) wzięła udział w odsłonięciu tablic na Placu Grunwaldzkim upamiętniających wybitną pisarkę litewską Ievę Simonaityte, która w okresie przedwojennym przybywała w ośrodku leczniczo-opiekuńczym Bethesda w Węgorzewie.
Ieva (Eve) Simonaityte – litewska pisarka, która najbardziej obrazowo opisała życie codzienne i dzieje mieszkańców Małej Litwy (ówczesne Prusy Wschodnie), urodziła się 23 stycznia 1897r. w Wannagen, zmarła 27 sierpnia 1978r. w Wilnie. Pochodziła z niezamożnej rodziny litewskiej. Z powodu choroby (od piątego roku życia chorowała na gruźlicę kości) nie uczęszczała do szkoły, a czytać i pisać nauczyła się w domu. W latach 1912 – 1914 leczyła się w zakładzie opiekuńczym Bethesda dla kalekich dzieci w Angerburgu (dziś Węgorzewo).
Zakład „Bethesda” był największym w Prusach Wschodnich, słynnym w Europie, ośrodkiem leczniczo – opiekuńczym, specjalizującym się w ortopedii. O 1880 roku funkcjonował jako sierociniec i dom opieki na kalekami. Wkrótce powstało tu centrum pomocy medycznej i charytatywnej: klinika ortopedyczna z całym zapleczem, zakład dla dzieci – ze szkołą i przedszkolem, zakład leczniczy chorób płucnych, prewentorium, sanatorium oraz szereg instytucji przystosowanych do pracy i odpoczynku osób niepełnosprawnych. Mieszkało tu i pracowało ok. 1000 osób. Ośrodek istniał do 1944r. Obecnie ta terenie dawnego zakładu znajduje się Dom Pomocy Społecznej.

13.09: na lekcjach 3-6 zajęcia integracyjne klasy 1d (wychowawca: Radosław Rudeczko)

13.09: powakacyjny gimnazjalny sezon żeglarski został otwarty .
Rozpoczął je start w regatach „Memoriał Braci Eysmontów” organizowanych przez Klub Morski LOK Węgorzewo i Kętrzyński Klub Żeglarski „Kaper”. W regatach udział wzięli uczniowie klasy trzeciej Łukasz Żmujdzian –sternik, Karolina Jarosz i Jakub Moskal . Załoga zajęła trzecie miejsce w klasie „Omega” za co została nagrodzona Pucharem wręczonym przez burmistrza Węgorzewa .
Gratulujemy. Przed nami jeszcze starty w regatach „Kietlice Chalenge” i „Mamert Cup”

Robert Jarosz

13.09: w niedzielę 8 09. dzięki uprzejmości właścicieli „Portu Trygort” młodzież żeglowała na jachtach udostępnionych bezpłatnie . Dodatkowo chętni mogli spróbować swych sił w jeździe na nartach wodnych. Jedynie Szymonowi Rodzewiczowi udało się wystartować z wody i zaliczyć honorową rundę wokół Zatoki Trygort . Dalsze próby przenieśliśmy na wiosnę . W zajęciach wzięło udział 14 osób.
Wszystkich chętnych żeglarzy chcących rozwijać się w tej dyscyplinie zapraszam do kontaktu z nauczycielem Robertem Jaroszem.

Robert Jarosz

16.09: na lekcjach 4-7 zajęcia integracyjne klas: 1a (wychowawca: Ewa Szarmacher), 1b (wychowawca: Mirosława Gadowska- Bogus), 1c (wychowawca: Dorota Paszkiewicz), 1e (wychowawca: Grażyna Cieślik)


więcej...

18.09: dnia 14.09.2013r w Pasłęku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Nasze Gimnazjum oraz klub CWKS Vęgoria reprezentowało dwóch naszych lekkoatletów Izabela Mendyk i Jakub Moskal.
Iza zajęła drugie miejsce w rzucie dyskiem uzyskując wynik 38,68 m, natomiast Jakub zdobył srebro w skoku wzwyż z wynikiem 1,84 m i brąz w skoku w dal skacząc na odległość 5,93 m.
Nasi lekkoatleci swoimi wynikami wywalczyli udział w Mistrzostwach Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego), które odbędą się 28-29 września w Radomiu.
Trzymajmy mocno kciuki i życzmy zawodnikom i trenerowi Krystianowi Paluchowi powodzenia, tym bardziej, że Iza będzie walczyła o poprawę lokaty z ubiegłego roku (zajęła wtedy trzecie miejsce), a Jakub będzie debiutował w tak dużej imprezie lekkoatletycznej.19-20.09: drużyna z klasy 3g w składzie: Marcin Kowalewski, Mateusz Pikor, Dominik Szarmacher wzięła udział w dwudniowym VIII Turnieju Przyrodniczym "Nadzieja Ziemii" zorganizowanym przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: "Pozaekonomiczne funkcje lasu". W pierwszym dniu odbyły się zespołowe zadania turniejowe, wycieczka po lesie i... ognisko w Nadleśnictwie Czerwony Dwór. Drugiego dnia wzięła udział w Forum młodych ekologów, podczas którego zaprezentowano przygotowane przez uczestników prezentacje multimedialne.
Reprezentacja Gimnazjum zajęła ostatecznie 3 miejsce. Opiekunem grupy w pierwszym dniu była pani Agnieszka Linkiel, w drugim Małgorzata Bacewicz.


więcej...

19.09: na podstronie "Dodatkowe dni wolne" (menu po lewej stronie) znajduje się już wykaz takich dni w roku szkolnym 2013/2014

20.09: na podstronie "Zajęcia pozalekcyjne" (menu po lewej stronie) znajduje się już wykaz zajęć pozalekcyjnych odbywających sie w szkole w I półroczu roku szkolnego 2013/2014

23.09: biblioteka szkolna organizuje Ligę Czytelniczą. Oto jej regulamin:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III gimnazjum. Przez 6 miesięcy uczniowie otrzymują wykazy książęk, z których należy wybrać 4 i przeczytać je w ciągu miesiąca. Na koniec miesiąca lub na początku następnego pisane są testy ze znajomości przeczytanych książek. Uczniowie zdobywają punkty, które będą sumowane każdego miesiąca. W maju ogłoszone zostaną wyniki i rozdane atrakcyjne nagrody.
Lista tytułów do I etapu Ligi Czytelniczej:


Powrót na początek strony