ZDARZYŁO SIĘ

2012/2013


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

STYCZEŃ

4.01: 2.01 zakończyły sie rozgrywki Szkolnej Ligi Piłki Ręcznej dziewcząt z klas II i III.
Wyniki:

Najskuteczniejszymi zawodniczkami okazały się: Organizatorka turnieju była pani Marlena Kukier.

10.01: CHROŃMY ŚRODOWISKO NATURALNE!

Każdy z nas powinien dbać o środowisko naturalne, a najlepiej wie to 5 uczniów z klasy 3f biorących udział w konkursie ekologicznym pt. "Świadomy wie co robić z ZSEE" tworzących reprezentację naszego Gimnazjum, której opiekunką jest p. Angnieszka Linkiel. Na grupę czekają różne zadania dotyczące ekologii i elektroodpadów podzielone na dwa etapy. W pierwszej części konkursu są to m.in. przygotowanie gry planszowej czy ankieta wśród mieszkańców gminy. Po przejściu pierwszego etapu grupa ma za zadanie zorganizować zbiórkę elektroodpadów, i jak mówią uczestnicy konkursu - "to jego najfajniejsza część, przy której, mamy nadzieję, pomogą nam wszyscy mieszkańcy gminy".
Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej, która zapoczątkowała w Polsce ideę projektów edukacyjno - ekologicznych. Konkurs ten jest częścią kampanii edukacyjnej pt. "Elektroodpady - proste zasady" współfinansowanej ze środków Narodowego Funduszu OŚiGW.

Aleksandra Gnas


(od lewej: A. Gnas, M. Zegar, M. Ogrodniczuk, P. Drabyk, A. Zakrzewska)

11.01: ostateczny termin wystawiania ocen półrocznych

11.01: odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez panią Marlenę Kukier.
Wyniki:
więcej...

15.01: w Bartoszycach odbyły się zawody regionalne Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt. Nasz zawodniczki zajęły III miejsce. W turnieju rozegrały 3 mecze:

Skład drużyny : Magda Kowalik ( kapitan ), Weronika Gasperowicz, Ola Furtak, Paulina Hawrylak, Hania Biłas, Paulina Faber i Wiktoria Jewuła. Trenerką zespołu jest pani Urszula Jańczuk. Gratulujemy !


więcej...

16.01: w dniu dzisiejszym na posiedzeniu komisji podjęto decyzję, że stypendium "Za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe" za I półrocze roku szkolnego 2012/2013 otrzymują:

Pieniądze są do odbioru przez rodziców po okazaniu dowodu osobistego w sekretariacie szkoły. W czasie ferii: w godz. 9.30- 14.00, po feriach: w godz. 8.00- 15.00.
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i ich Rodzicom!

17.01: godz. 16.00- wywiadówka

17.01: na stronie znajdują się już nowe plany lekcji na II półrocze (lewa strona paska "menu")

17.01: Jan Stanecki i Marcin Stanecki (obaj IIg) zakwalifikowali sie do etapu międzywojewódzkiego XVIII edycji Konkurs Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej". Z naszego województwa do dalszej fazy konkursu zakwalifikowało sie jedynie 6 uczniów. Historii uczy chłopców pani Joanna Dyczewska. Gratulujemy!

18.01: dnia 16 stycznia odbył sie towarzyski mecz piłki ręcznej dziewcząt pomiędzy klasą 1a (sportową) a reprezentacją klas trzecich.
Spotkanie od początku było bardzo zacięte. Nie widać było przewagi wiekowej starszych zawodniczek. Do przerwy prowadziły klasy trzecie 7:6.
Początek drugiej połowy to dobra i skuteczna gra w ataku młodszych dziewcząt oraz liczne błędy w obronie przeciwniczek. Najlepiej punktowały Laura Giczewska oraz Róża Lipska. Klasy trzecie próbowały podjąć walkę, a najlepiej atakowała Klaudia Hasiec. Było jednak zbyt późno by uratować wynik.
Mecz zakończył sie rezultatem 11:9 dla klasy 1a. Gratulujemy!
Organizatorką spotkania była pani Urszula Jańczuk.


Monika Narolewska

18.01: klasy Id, Ie oraz If (dziewczęta) oraz członkowie koła ratownictwa wodnego (opiekun ks. Rafał Chwałkowski) wzięli udział w pokazie ratownictwa wodnego przeprowadzonego przez Komendę Straży Pożarnej w Węgorzewie na kanale węgorzewskim.

18.01: w czasie ferii będą prowadzone następujące zajęcia:


Powrót na początek strony