ZDARZYŁO SIĘ

2012/2013


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MARZEC

4.03: warsztaty dla klas uczących sie języka niemieckiego w ramach projektu Goethe Institut "Deutsch Wagen Tour". Inicjatorką zajęć była pani Beata Jankowiak.


więcej...

4.03: Adam Żołondek (IIIa), uczeń pani Ewy Szarmacher, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Gratulujemy!.

5.03: reprezentacja naszego Gimnazjum (5 uczniów z klasy 3f) biorąca udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym pt. "Świadomy wie co robić z ZSEE" po I etapie zajmuje 21 miejsce na 134 startujące drużyny z całego kraju. Do prowadzących tracimy 7 pkt. Trzymamy za nich kciuki! Opiekunem grupy jest pani Agnieszka Linkiel.

6.03: w zakładce "Nowości biblioteki szkolnej" znajdziecie 19 nowo zakupionych książek. Jest to głównie fanastyka i powieści młodzieżowe.
Zachęcamy do wypożyczania i czytania.

6.03: Adam Żołondek (IIIa), uczeń pana Krzysztofa Marcinkiewicza i Jan Stanecki (IIf), uczeń pani Joanny Dyczewskiej zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Gratulujemy!.

7.03: w dniu wczorajszym odbył się kolejny etap eliminacji do Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych. Zawody zostały rozegrane na naszej hali sportowej. Losy awansu ważyły sie do ostatniego meczu, po którym mogliśmy mieć zarówno 1, jak i 3 mejsce. Niestety, mimo początkowego prowadzenia, przegraliśmy, zajmując ostatecznie miejsce 3. Opiekunem drużyny był pan Andrzej Gordziewicz.

Zdjęcia: Paulina Faber, 3d


więcej...

7.03: przed tygodniem 28.02 miał miejsce prawdopodobnie ostatni wyjazd w tym roku szkolnym na narty do Gołdapi.Jego organizatorem był tradycyjnie pan Robert Jarosz.


więcej...

8.03: w tegorocznym Konkursie Poetyckim "Namuzowywanie" organizowanym przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące finalistami w kategorii "gimnazjum" zostali następujący nasi uczniowie:

Podsumowaniem konkursu będzie wieczór poetycki, który odbędzie się 21 marca. Gratulujemy!
Współorganizatorką konkursu w Helwingu była pani Jolanta Subocz.

11.03: reprezentacja szkoły w piłce ręcznej chłopców wzięła udział w towarzyskim turnieju w Gołdapi (9.03). Chłopcy przegrali z LO w Olecku i wygrali z Gimnazjum w Gołdapi. Opiekunem grupy był pan Krystian Paluch.


więcej...

13.03: odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Iść słoneczną stroną życia" zorganizowany przez pana Dariusza Polonisa i panią Jolantę Subocz.
Wyniki:

Gratulujemy!


więcej...

15.03: Maciej Bydelski (IIIg), uczeń pana Andrzeja Zubkowicza, został laureatem a Patrycja Drabyk (IIIf), uczennica pani Teresy Wacławskiej finalistką Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Gratulujemy!

15.03: Julia Łapo (IIg), uczennica pani Grażyny Cieślik, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy!

18.03: zostały już ogłoszone wyniki wszystkich Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.
Nasi uczniowie uzyskali:

Serdecznie gratulujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przygotowującym do konkursów.

18.03: w Gimnazjum zorganizowany został Dzień Świętego Patryka, który jest również świętem narodowym Irlandii. Imprezę przygotowały klasy 1f, 2g oraz 3g z paniami: Grażyną Cieślik, Iwoną Grzeszczyk, Dorotą Jurkiewicz.

Zdjęcia: Ola Drabyk, 2g


więcej...

19.03: przeprowadzony został test z historii dla klas I.

19.03: odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej, przeprowadzony przez panią Bożenę Godlewską.
Wyniki:

Laureaci będą reprezentować Gimnazjum na etapie powiatowym. Gratulujemy!

21.03: rozegrany został Konkurs Matematyczny "Kangur".

21.03: klasy III odwiedziły Zespół Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie w ramach Dnia Otwartego tych placówek.

21.03: odbyły się konkursy profilaktyczne dla uczniów klas I i II. Konkurs pierwszaków był pod hasłem: „BEZ AGRESJI I PRZEMOCY”, a konkurs uczniów klas drugich: „Żyj zdrowo! Nie truj się!”. Tego dnia, zamiast zwyczajowych wagarów, młodzież zebrała się w auli szkolnej (uczniowie klas II) i na sali gimnastycznej (uczniowie klas I) w celu przedstawienia przygotowanych prac plastycznych i występów artystycznych.
Uczniowie przygotowali na konkursy prace plastyczne w formie plakatu oraz znaczki związane z tematyką konkursu danego poziomu. W części artystycznej, uczniowie pokazali swoje zdolności aktorskie w scenkach rodzajowych i zdolności wokalne w piosenkach lub rymowankach.
Atmosfera konkursu udzieliła się wszystkim uczestnikom. Widzowie żywo reagowali na występy kolegów i koleżanek oraz głośno dopingowali swoich przedstawicieli. Młodzieży podobały się przede wszystkim elementy części artystycznej konkursu, które były gorąco oklaskiwane. Walka była wyrównana.
Przy ocenie prac konkursowych pracowali członkowie jury. Pracę uczniów klas pierwszych ocenili i podsumowali:

Nad oceną prac konkursowych uczniów klas drugich pracowali: Po ocenie wszystkich konkurencji i zliczeniu punktów ogłoszono wyniki:

Klasy I:
Klasy II: Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Za przygotowanie uczniów do konkursu wychowawcy klas odebrali po ryzie papieru ksero. Nagrody ufundowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Gminy, której serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia z imprezy:

klasy I

Zdjęcia: Andrzej Małecki


więcej...

klasy II

Zdjęcia: Andrzej Małecki i Zuzia Bianek (IIg)


więcej...

22.03: na rozegranych w Ostródzie Mistrzostwach Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym chłopców w kategorii gimnazjów Tomek Wasilewski i Damian Kokocha zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu! Opiekunem grupy był pan Robert Jarosz.

22.03: powtórnie zorganizowany został Dzień Irlandzki. Imprezę przygotowały głównie klasy 1f oraz 3g z paniami: Iwoną Grzeszczyk i Dorotą Jurkiewicz.

Zdjęcia: Iwona Wincławska (3g) oraz Ola Drabyk (2g)


więcej...

22.03: odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego Astrolabium. Jego organizatorką w Gimnazjum była pani Małgorzata Ambrosiewicz.

22.03: odbył się etap szkolny Konkursu Matematycznego "Jantar" przeprowadzony przez panią Alinę Kaczmarczyk.
Wyniki:

klasy I:

klasy II: Gratulujemy!

25.03: uczniowie klas III wzięli udział w Turnieju Ekonomicznym organizowanym przez węgorzewski Zespół Szkół Zawodowych. Opiekunem grupy był pan Jarosław Paszkiewicz.
Wyniki:

26.03: uczniowie klas III wzięli udział w Turnieju Informatyczny organizowanym przez węgorzewski Zespół Szkół Zawodowych. Opiekunem grupy bbyła pani Bożena Godlewska.
Wyniki:

27.03: w dniu wczorajszym odbył sie Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III, którego organizatorkami były panie Grażyna Poddubik i Beata Karwowska.
Wyniki:

27.03: odbył się Konkurs o Samorządności, którego organizatorem w naszym Gimnazjum był pan Jarosław Paszkiewicz.

27.03: na powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej Adrian Szram (3c) zajął III miejsce. Opiekunem naszej grupy była pani Bożena Godlewska.

28.03- 2.04: przerwa świąteczna


Powrót na początek strony