ZDARZYŁO SIĘ

2012/2013


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MAJ

8.05: wszystkie przymiarkowe oceny końcoworoczne z przedmiotów i zachowania zostaną wystawione do 24.05 (piątek) włącznie.

9.05:12.04 odbył się Szkolny Konkurs Biblijny, który zorganizował ks. Robert Wielgat przy współpracy parafii węgorzewskich. Wzięli w nim udział uczniowie klas III. Tematem przewodnim były „List do Rzymian”, a jego celem rozwijanie zainteresowań uczniów wiedzą biblijną.
Wręczenie nagród nastąpiło w dniu ogłoszenia wyników 22.04 (poniedziałek). Wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a za 3 pierwsze miejsca były nagrody.
Wyniki:

13.05: zainteresowanych uczniów klas III zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Informatycznych i Elektronicznych w Giżycku, które odbędzie się w środę 15.05 w sali I-14 po 7 godzinie lekcyjnej.

13.05: Relacja z rejsu:
W czwartek wyruszyliśmy na rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Naszym celem są Mikołajki, a przed nami wiatry, burze, flauty, kładzenia masztu, pływanie na silniku, spanie na jachcie. Teraz prezentujemy zdjęcia z etapu Węgorzewo - Mikołajki.
Opiekunami rejsu i sternikami są Robert Jarosz i Jarek Paszkiewicz .więcej...

15.05: na posiedzeniu w dniu 13.05 komisja kwalifikacyjna w oparciu o regulamin wyjazdów zagranicznych podjęła decyzję, że do Leffrinckoucke w lipcu 2013r. pojadą następujący uczniowie:

Gratulujemy!

16.05: w dniu wczorajszym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Szkół Gimnazjalnych.
Wyniki:

100 metrów dziewcząt

100 metrów chłopców 300 metrów dziewcząt 300 metrów chłopców 600 metrów dziewcząt 600 metrów chłopców 1000 metrów chłopców 1000 metrów dziewcząt 2000 metrów chłopców Sztafeta 4 x 100 dziewcząt Sztafeta 4 x 100 chłopców Kula chłopców Kula dziewcząt Skok w dal dziewcząt Skok w dal chłopców Oszczep dziewcząt Oszczep chłopców Zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie, padło wiele wartościowych wyników. Organizatorami imprezy byli panowie Krystian Paluch i Robert Jarosz. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

16.05: dnia 19.04.2013 r. w naszym Gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas trzecich, dla których był to ostatni sprawdzian przed egzaminem gimnazjalnym. Najlepsi okazali się:

Zwycięzcom gratulujemy.
Konkurs przygotowali p. Joanna Dyczewska oraz p. Jarosław Paszkiewicz.

16.05: w naszym Gimnazjum rozegrany został wojewódzki finał konkursu BRD 2013. W czwartek do rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych, w piątek uczniowie szkół gimnazjalnych z 21 powiatów.


więcej...

16.05: otrzymałem kolejne zdjęcia z rejsu, który odbył się w dniach 9-13.05.2013r.
Opiekunami i sternikami byli Robert Jarosz i Jarek Paszkiewicz .


więcej...

17.05: uczniowie: Marta Drożyner, Daria Żołondek, Mateusz Hrabyk i Jacek Kalich pojechali w ramach programu "Mały Archimedes" cykl II do Augustowa na Festiwal Innowatorów. Opiekunami grupy były panie Bożena Cudowska i Teresa Wacławska.


więcej...

20.05: w piątek odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego przeprowadzone przez panią Małgorzatę Ambrosiewicz.
Wyniki:

Gratulujemy!

21.05: kolejna porcja zdjęć autorstwa p. Jarka Paszkiewicza z rejsu, który odbył się w dniach 9-13.05.2013r.
Opiekunami i sternikami byli Robert Jarosz i Jarek Paszkiewicz .


więcej...

21.05: w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczntm "Kangur" wyróżnienie otrzymała Paula Pucyk z klasy 1f. Gratulujemy!

21.05: w kolejnej edycj konkursu "Mistrz Ortografii Powiatu Węgorzewskeigo" rozegranego w Pozezdrzu 16.05 Ania Klimowicz zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!


Opiekunem naszej drużyny była pani Grażyna Poddubik.

22.05: Ania Klimowicz (IIIc) zajęła 11 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym "Astrolabium" organizowanym przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do konkursu przystąpiło ponad 200 uczniów szkół gimnazjalnych z całej Polski. Serdecznie gratulujemy!
Organizatorką zawodów w naszej szkole była pani Małgorzata Ambrosiewicz, która jednocześnie prowadzi koło astronomiczne dla wszystkich chętnych uczniów.

24.05: 22.05 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Udział wzięły drużyny klas II.
Wyniki:

Organizatorami konkursu byli pani Joanna Dyczewska i pan Jarosław Paszkiewicz.


więcej...

24.05: Święto Szkoły


więcej...więcej...

28.05: Monika Cichocka (3g) uzyskała wyróżnienie w Konkursie Ekologicznym "Rady na odpady" zorganizowanym przez Mazurski Związek Międzygminny- Gospodarka Odpadami. Jego przeprowadzeniem w Gimnazjum zajmowała się p. Agnieszka Linkiel. Gratulujemy!

28.05: odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczno- Fizyczno- Informatyczny dla klas II, którego organizatorami byli nauczyciele przedmiotów objętych konkursem.
Wyniki:

Sponsorami, którzy ufundowali nagrody byli: Hurtownia BOSS, Piekarnia Białowieżec, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Bank BGŻ, Księgarnia Koziołek i Sklep Komputerowy p. Śmierzyńskiego. Dziękujemy!


więcej...

28.05: na rozegranym w Liceum Ogólnokształcacym w Węgorzewie Konkursie Matematycznym drużna z klasy 3g w składzie: Julia Nowosad, Karol Grabiński i Maciek Bydelski zajęła I miejsce. Gratulujemy!

29.05: otrzymałem sprawozdanie z wycieczki, która odbyła się w dniach 21-26.05

W dniach 20 – 26 maja wraz z 29 osobami uczestniczyłem w wycieczce zorganizowanej przez ks. Rafała Chwałkowskiego i p. Krzysztofa Marcinkiewicza.
Naszą 6-dniową przygodę (po całonocnej i męczącej podróży) zaczęliśmy od Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Po zwiedzeniu jasnogórskiego klasztoru wybraliśmy się do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Tam dowiedziałem się wielu ciekawostek o historii tego miejsca i o życiu zakonników. Kolejnym celem był Kraków: zakwaterowanie i obiad w Klasztorze Salwatorianów, a następnie wieczorny „podbój” starówki.
Drugiego dnia zwiedziliśmy Stare Miasto: Kościół Mariacki, Barbakan, Bramę Floriańską, zabytkowy kościół ŚŚ. Piotra i Pawła (w którym znajdują się szczątki wybitnego Polaka – ks. Piotra Skargi), Wawel, Uniwersytet Jagielloński i Sanktuarium w Łagiewnikach. Następnie pojechaliśmy do Zakopanego, gdzie po zakwaterowaniu i obiedzie w pensjonacie Maria 3 udaliśmy się na wieczorny spacer po Krupówkach.
Czwartego dnia, mimo kiepskiej i pochmurnej pogody, udało nam się wyruszyć w góry! Trasę rozpoczęliśmy w Dolinie Chochołowskiej, następnie zdobyliśmy Iwaniacką Przełęcz (na wysokości 1459 m.n.p.m!), by zejść do schroniska w Hali Ornak. Po przerwie na herbatę musieliśmy opuścić schronisko i iść dalej, do Doliny Kościeliskiej, gdzie po wejściu do jaskini Smocza Jama zakończyliśmy wyprawę w Kirach. Tego dnia nie było nam dane nacieszyć się widokiem gór.
W przedostatni dzień wycieczki wybraliśmy się do słowackiej Jaskini Bielańskiej. Warto było spędzić tam godzinę zwiedzając jaskinie, ale też, by wysłuchać śpiewu naszej koleżanki Oli Kalfas w „Sali Koncertowej”. Drugim celem była Tatrzańska Łomnica. Wjechaliśmy kolejką linową na wysokość 1751m.n.p.m i pierwszy raz od wielu dni ustąpiła mgła. Widoki zaparły nam dech w piersiach. Kolejny dzień zakończyliśmy relaksem w Termach Podhalańskich w Białce Tatrzańskiej.
W ostatnim dniu naszej wycieczki udaliśmy się do Wadowic. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w bazylice, w której był ochrzczony i do której uczęszczał Karol Wojtyła. Następnie zwiedziliśmy dom Jana Pawła II i spróbowaliśmy pysznych kremówek! Ostatnim celem naszej wycieczki był Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu i Brzezince. Przyznam szczerze, że nigdy czegoś podobnego nie widziałem i ta wizyta zrobiła na mnie i na wszystkich chyba uczestnikach wielkie wrażenie.
Jestem bardzo wdzięczny ks. Rafałowi i Panu Krzysztofowi za zorganizowanie wycieczki, podczas której zwiedziłem mnóstwo ciekawych miejsc zarówno historycznych, jak i religijnych. Wycieczka była dla nas nie tylko wypoczynkiem ale także a może przede wszystkim wielką lekcją historii, tradycji i wiary naszych przodków. I za to chciałbym bardzo podziękować. Chciałbym podkreślić również atmosferę jaka panowała podczas wycieczki: wszyscy byli dla siebie mili, jak rodzina :]. Ta atmosfera, którą wprowadzili nasi opiekunowie sprawiła, że chcieliśmy aby wycieczka trwała przynajmniej jeszcze kolejnych sześć dni.

Maciek Bydelski (3g)dużo więcej...

Powrót na początek strony