ZDARZYŁO SIĘ

2013/2014

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

LISTOPAD

5.11: szkołę odwiedził fotograf

7.11: wyniki I etapu Ligi Czytelniczej:

12.11: 8.11 (piątek) reprezentcja piłki siatkowej dziewcząt pojechała na zawody rejonowe do Bartoszyc.
Pierwszy mecz z Gimnazjum nr 1 w Kętrzynie zakończył się wynikiem 2:0 (20:1; 20:11). Rewelacyjnie zagrała Kasia Traczyk, która zdobyła ponad 20 punktów samą zagrywką!
Następny mecz z reprezentacją Kadyt również wygraliśmy 2:0. Kolejny mecz dziewczęta rozegrały z gospodarzami turnieju, Bartoszycami. Niestety, nie udało im się zwyciężyć. Przegrały 0:2. Ostatni mecz nasze gimnazjalistki zagrały z Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie, wygrywając 2:0.
Siatkarki wróciły do Węgorzewa ze srebrem i uśmiechami na twarzach, gdyż kolejny raz udało im się awansować do dalszych eliminacji.
Skład drużyny:


Trenerem siatkarek jest pani Urszula Jańczuk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Informację napisała Julia Balewicz (IIf).


więcej...

12.11: apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystości (apel i dekorację na terenie szkoły) przygotowali: panie Beata Karwowska, Agnieszka Linkiel, Monika Ekiert- Jezusek i panowie Sławomir Dobrowolski i Krzysztof Marcinkiewicz.


więcej...

18.11: We wtorek 29 października 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Wzięło w nich udział dziesięciu chłopców i dwoje dziewcząt.
W kategorii żeńskiej zwyciężczynią okazała się Ala Kulinek, która pokonała Ulę Konatowską.
Wśród chłopców triumfował Sebastian Kozakiewicz, który w otwartym finale wygrał z Sebastianem Harasimem. Trzecie miejsce zajął Marcin Skrypoczko.
Zawody przeprowadził pan Andrzej Gordziewicz z pomocą naszych absolwentów : Damiana Kokochy i Karola Grabińskiego.
Zwycięska piątka spróbuje swoich sił na zawodach powiatowych w Więckach, gdzie powalczą o udział w eliminacjach rejonowych, które mają odbyć się 3 grudnia 2013r. w Lidzbarku Warmińskim.

18.11: z piątku na sobotę na szkolnej auli odbyła się Noc Gimnazjalna, w której udział wzięła młodzież z naszego gimnazjum pod opieką 4 nauczycieli (Bożeny Cudowskiej, Bożeny Godlewskiej, Dariusza Polonisa i ks. Roberta Wielgata).
Zdjęcia: Ola Przesmycka (IIId) i Ola Balsewicz (IIa)


więcej...

22.11: zachęcam wraz z panią Gosią Bacewicz do zapoznania się z aktualnymi nowościami biblioteki szkolnej (ok. 50 pozycji książkowych).

26.11: do finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się: Jan i Marcin Staneccy (obaj 3g)- uczniowie pani Joanny Dyczewskiej, Julia Stoma (3g) i Nikodem Gubin (3a)- uczniowie pana Krzysztofa Marcinkiewicza oraz Karol Łapiński (2f)- uczeń pana Sławomira Dobrowolskiego. Gratulujemy!

27.11: 22 XI odbył się Szkolny Konkurs Historyczny "11 Listopada 1918r." zorganizowany przez Joannę Dyczewską, Krzysztofa Marcinkiewicza i Sławomira Dobrowolskiego.
Wyniki:27.11: pani Małgorzata Bacewicz zaprasza uczestników II etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej w poniedziałek 2.12 po skończonych swoich lekcjach do biblioteki szkolnej. Czeka na Was przygotowany test ze znajomości lektur podanych do II etapu.

27.11: wykaz lektur do III etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

28.11: w dniu wczorajszym w węgorzewskim Zespole Szkół Zawodowych odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego dla Młodych Twórców. Wzięli w nim udział m.in. wszyscy uczestnicy będący naszymi gimnazjalistami: Micał Arendt (3d), Sebastian Drabyk (3d), Ola Furtak (3d), Kasia Kowalczyk (3d), Justyna Młotkowska (3f), Ala Pilwińska (3d), Ola Przesmycka (3d) i Daniel Szczęsny (3d). Opiekunem grupy była pani Małgorzta Bacewicz.
II miejsce w konkursie zdobyła Justyna Młotkowska, uczennica pani Beaty Karwowskiej, a wyróżnienie Sebastian Drabyk, uczeń pani Jolanty Subocz. Gratulujemy!

28.11: Dzień Amerykański przygotowany przez klasy "brytyjskie" i ich nauczycieli języka angielskiego.


więcej...

28.11: 27 listopada 2013r. w sali I-14, podczas 8 godziny lekcyjnej, odbyły się eliminacje do VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS „Razem przeciwko AIDS”.
Konkurs organizowany jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Węgorzewie.
W szkolnym etapie konkursu wzięli udział:

Laureatami szkolnego etapu konkursu zostały: Wymienione uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS. Powodzenia!

29.11: 28 listopada na 6 i 7 godzinie lekcyjnej odbył się Międzypowiatowy Konkurs Biologiczno-Chemiczny. W konkursie tym, oprócz dwóch drużyn reprezentujących nasze gimnazjum, wzięli udział uczniowie z gimnazjum w Więckach i Pozezdrzu. Uczniowie mieli do wykonania następujące konkurencje: test z chemii i biologii, sprawdzenie znajomości zastosowania soli, wykonanie i analiza prostych doświadczeń chemicznych dotyczących otrzymywania soli, rozpoznanie organów wewnętrznych, ich lokalizacja i funkcje, określenie preparatów mikroskopowych.
Po podsumowaniu zdobytych punktów, drużyny zdobyły następujące miejsca:

Spotkanie to było pełne pozytywnych emocji, i stało się ciekawą lekcją utrwalającą wiedzę przed egzaminem gimnazjalnym.
Dzięki sponsorowi (Zakład Usług Komunalnych) każdy z uczestników został nagrodzony encyklopedią biologiczną lub chemiczną.
Organizatorkami konkursu były panie Wioletta Balewicz, Agnieszka Linkiel i Ewa Szarmacher.


więcej...

29.11: 28.11 reprezentacja Gimnazjum wzięła udział w Halowym Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego rozegranym w Nowym Mieście Lubawskim. Drużyna rozegrała 6 meczów, wszystkie wygrywając i zajmując I miejsce wśród 9 uczestników zmagań.
W grupie uzyskalismy następujące wyniki:

Ćwierćfinał: Półfinał: Finał: Skład drużyny: Ola Kuzina, Klaudia Jadeszko, Monika Drożyner, Róża Lipska, Kasia Hawrylak, Gabrysia Kozłowska, Wanessa Kozłowska, Gabrysia Habyk.
Opiekunem drużyny była pani Urszula Jańczuk. Gratulujemy!


więcej...

29.11: 28 listopada 2013 r. w Więckach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Nasza szkoła reprezentowana była przez Alę Kulinek, Ulę Konatowską, Sebastiana Kozakiewicza, Sebastiana Harasima, Marcina Skrypoczkę oraz Rafała Malinowskiego.
Para Kozakiewicz, Harasim zajęła trzecie miejsce, natomiast dziewczęta plasując się na drugiej pozycji wywalczyły awans na rozgrywki rejonowe.
Opiekunem drużyny był pan Andrzej Gordziewicz.


więcej...

29.11: pan Jarosław Paszkiewicz wraz z dziewczętami z klasy 3g wchodzącymi w skład komisji (Julia Stoma- przewodnicząca, członkowie: Julia Łapo, Hanna Raczkowska, Anna Wójcik, Aleksandra Hubacz) przeprowadzili wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Wyniki:

Największą liczbę głosów otrzymali i tym samy weszli do Młodzieżowej Rady Miasta następujący kandydaci: Gratulujemy!Powrót na początek strony