ZDARZYŁO SIĘ

2012/2013


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

KWIECIEŃ

5.04: otrzymalismy wyniki I etapu Konkursu Wiedzy o Samorządzie:

Etap finałowy odbędzie się w 12 kwietnia 2013 r. o godz. 9.00 w Biurze Rady Miejskiej w Węgorzewie. Na etap finałowy konkursu składają się: Koordynatorem konkursu w Gimnazjum jest pan Jarosław Paszkiewicz.

8.04: festyn sportowy dla uczniów klas VI.

Zdjęcia: Monika Białobrzeska (2g)


więcej...

8.04: w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs "Z poprawną polszczyzną na co dzień" zorganizowany przez panie Jolantę Górską i Małgorzatę Bacewicz. W konkursie wzięło udział 9 par z klas III.
Wyniki:

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.

9.04: odbył się Szkolny Konkurs "Niemieckie przysłowia" zorganizowany przez panią Beatę Jankowiak. Wystartowało 7 drużyn dwuosobowych.
Wyniki:
więcej...

10.04: w naszym gimnazjum rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategorii klas I oraz II i III. Orócz naszych drużyn startowały zawodniczki z Kętrzyna, Ełku i Wydmin.
W obu kategoriach I miejsce przypadło drużynom z Helwinga trenowanym przez panią Urszulę Jańczuk. Gratulujemy!

Zdjęcia: Monika Białobrzeska (2g)


więcej...

11.04: wywiadówka

15.04: 12.04.2013r. uczniowie klasy II g wzięli udział w Grze Miejskiej Tuwimiada w ramach akcji „Pociąg do Tuwima” prowadzonej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Węgorzewie. Opiekunami zespołów byli: Dariusz Polonis, Małgorzata Bacewicz, Radosław Rudeczko i rodzic, pani Dorota Grochala. W skład Komisji Konkursowej wchodzili: Ewa Roch, Renata Tumanowicz, Maria Chludzińska.
Skład zwycięskiej drużyny (UNICORN TEAM):
więcej...

15.04: w piątek 12 kwietnia zakończył się Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie.
W sali posiedzeń Rady Miejskiej druga edycja konkursu doczekała się finału, który zorganizowany został dzięki inicjatywie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Węgorzewie.
Celem konkursu była popularyzacja problematyki samorządowej wśród młodego pokolenia. Wieloetapowy konkurs został przygotowany przez Prezydium Młodzieżówki i ich opiekuna radnego Aleksandra Iwaniuka przy aktywnym współudziale opiekunów ze szkół.
Masowy zasięg konkursu i jego wieloetapowość pozwoliła wyłonić najlepszych uczniów prezentujących bogatą wiedzę na temat samorządów. Pierwszy etap odbył się lokalnie w węgorzewskich szkołach, a także w Radziejach w Zespole Szkół. Po szkolnych rozgrywkach wyłonionych zostało sześciu najlepszych zawodników z każdej ze placówki, którzy przystąpili do ścisłego piątkowego finału. Do pisemnego testu zasiadło 21 osób, które w ciągu 20 minut musiały odpowiedzieć na 30 pytań testowych. Po pisemnym sprawdzianie, nastąpiły ustne grupowe zmagania uczestników. Jak się okazało, Węgorzewo posiada niebywale pomysłowych i ambitnych w działaniu, młodych przyszłych przedsiębiorców.
Młodzi konkursowicze przedstawili propozycje na rozbudowę i promocję miasta. Jedni wydawali unijne dotacje na budowę ścieżek rowerowych i nowych dróg, inni znaleźli ciekawy pomysł na rozładowanie napięcia komunikacyjnego poprzez budowę ronda lub chcieli rozbudowywać i zagospodarowywać port i żeglugę węgorzewską. Pośród wielu pomysłów znalazły się także ciekawe rozwiązania na dalekosiężną promocję miasta, poprzez nowoczesne techniki kolportażu ulotek „przeczytałeś, podaj dalej”, co spotkało się z aprobatą zastępcy burmistrza Pana Andrzeja Lachowicza obecnego podczas rozgrywek ustnych. Największym zainteresowaniem i najdłuższą dyskusję wzbudziły inwestycje na kulturę i szkolnictwo, w których uczestnicy wykazali dojrzałość i wszechstronną wiedzę na temat potrzeb swoich szkół.

Aleksander Iwaniuk

W konkursie drużynowym Gimnazjum w Węgorzewie ( Karol Grabiński, Maciej Bydelski, Damian Kokocha) zajęło 5 miejsce. Koordynatorem konkursu w Helwingu był tradycyjnie pan Jarosław Paszkiewicz.


więcej...

19.04: w naszej szkole odbył się powiatowy etap konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

19.04: klasa IIe wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Balewicz zwiedziła zakład produkujący systemy oświetleniowe "Es system Wilkasy" w Wilkasach. Uczniowie mogli zobaczyć linie produkcyjne tworzące systemy plastikowe, aluminiowe i inne. Niektóre czynności wykonywane były przez pracowników, inne miejsca pracy zostały w pełni zautomatyzowane (niestety nie można było fotografować). Była to bardzo pouczająca wizyta. Pracownicy w rozmowie z uczestnikami wycieczki podkreślali jak ważna jest edukacja.

23-25.04: egzaminy gimnazjalne:

29.04 : po 7 lekcji odbędzie się wybór tematów Pojektów Edukacyjnych przez uczniów klas III.

29.04: zakończył sie Szkolny Turniej Par Siatkarskich zorganizowany przez panią Urszulę Jańczuk, przy współpracy pana Radosława Rudeczki.
Wyniki:

29.04: na zawodach w ramach cyklu Coca Cola Cup w Bystrym drużna chłopców pod opieką pana Andrzej Gordziewicza uzyskała następujące wyniki:

Drużyna chłopców awansowała do dalszej rundy zawodów.
Również dziewczęta awansowały do tej samej rundy turnieju. Ich rozgrywki miały miejsce w niedzielę na boisku przy Gimnazjum. Opiekunem grupy był pan Radosław Rudeczko.

30.04: wyjazd uczestników programu "Mały Archimedes" do Liceów Nr 2 i 5 w Olsztynie. Opiekunami grupy będą panie Agnieszka Linkiel, Wioletta Balewicz i Grażyna Pieciun.

30.04: apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowany przez klasę 1a oraz panią Jolantę Subocz, Beatę Jankowiak i pana Krzysztofa Marcinkiewicza.


więcej...

30.04: w piątek 19 kwietnia 2013, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Trójboju Siłowego. Wystartowało dziewięciu zawodników.
Oto kolejność, po podsumowaniu wszystkich konkurencji:

Rekord w wyciskaniu sztangi ustanowił Barek Kozakiewicz- 105 kilogramów.
Natomiast konkurencje podciągania się na drążku (43 razy) i skłonów tułowia na czas (37 powtórzeń) wygrał bezapelacyjnie Czarek Romejko.
Organizatorem turnieju był pan Andrzej Gordziewicz.


Powrót na początek strony