ZDARZYŁO SIĘ

2013/2014

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

GRUDZIEŃ

2.12: W piątek 29 XI w Bartoszycach odbyły się Rejonowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Chłopców. Uczniowie węgorzewskiego Gimnazjum zajęli drugie miejsce, tym samym awansując na Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
W trakcie eliminacji uczniowie gimnazjum pokonali drużyny z Kętrzyna, Korsz i Kadyn a ulegli drużynie z Bartoszyc. Na co dzień siatkarzy trenuje nauczyciel Radosław Rudeczko, w trakcie rozgrywek opiekę sprawował Robert Jarosz.

4.12: na rozegranych 3.12 Mistrzostwach Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt nasza reprezentacja w składzie Alicja Kulinek i Ula Konatowska zajęła II miejsce i tym samym awansowała do Mistrzost Województwa. Zawody rozegrane zostały w Lidzbarku Warmińskim, a opiekunem grupy był pan Andrzej Gordziewicz. Gratulujemy!

4-6.12 (środa- czwartek): próbne egzaminy gimnazjalne.


więcej...

5.12: w dniu dzisiejszym rozegrany został finał VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS.
Wystartowało 21 osób spośród ktych 11 reprezentowało gimnazja.
Wyniki:

Gratulujemy! Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Regina Flis.

5.12: znamy już wyniki II etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej organizowanej przez panią Małgorzatę Bacewicz:

Zawody zostały rozegrane 2.12.

5.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zakwalifikował się Mateusz Pikor (3g) uczeń pani Mirosławy Gadowskiej- Bogus. Gratulujemy!

5.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowała się Hanna Raczkowska (3g) uczennica pana Dariusza Polonisa. Gratulujemy!

6.12: wszystkie grzeczne dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja i jego śnieżynki słodyczami :)


więcej...

6.12: reprezentacja Gimnazjum wzięła udział w III Międzynarodowym Festiwalu Nauk Przyrodniczych zorganizowanym przez wegorzewskie Liceum Ogólnokształcące.
W skład reprezentacji weszli:

biologia (opiekun: Agnieszka Linkiel)

chemia (opiekun: Wioletta Balewicz) fizyka (opiekun: Małgorzata Ambrosiewicz) Wszyscy zawodnicy pisali test indywidualny ze swoich przedmiotów oraz prezentowali przygotowane doświadczenie (fizyka, chemia) lub plakat o tematyce ekologicznej (konkurencje drużynowe).
Nasi reprezentanci zajęli drużynowo I miejsce w części chemicznej oraz II miejsce w części fizycznej.
Marcin Kowalewski zajął I miejsce indywidualnie w teście biologicznym, a Jakub Jachimiak I miejsce w teście chemicznym. Gratulujemty!

10.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie zakwalifikowali się: Mateusz Rodziewicz (3c) uczeń pana Krzysztofa Marcinkiewicza oraz Jan Stanecki (3g), Łukasz Żmujdzian (3g), Marcin Stanecki (3g), Emil Grochala (3g), Michał Ilasz (3g) i Justyna Młotkowska (3f) uczniowie pani Joanny Dyczewskiej. Gratulujemy!

11.12: 9.12 cztery wolontariuszki z naszego Gimnazjum (Laura Giczewska, Ola Balsewicz, Róża Lipska i Magda Kowalewska- uczennice klasy 2a) pod opieką pani Bożeny Cudowskiej pojechały do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie.
Wizyta miała na celu wspólną integrację wszystkich uczestników spotkania poprzez świętowanie zbliżającego się Bożego narodzenia. Grupowe śpiewanie kolęd, krótkie występy i dekorowanie papierowych choinek przyniosło wiele radości dzieciom jak i wolontariuszom. Pod koniec zabawy podopieczni DPS oraz uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych zostali obdarowani świątecznymi prezentami przygotowanymi przez węgorzewskich uczniów. Wolontariusze wracali z pogodnymi minami i z nadzieją na nastepne spotkanie za rok.
Serdecznie dziękujemy uczniom klas: 1d, 2a, 2b, 3f i 3g za pomoc w zorganizowaniu upominków.

Róża Lipska (2a)


więcej...

11.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego zakwalifikowali się się Ola Hubacz i Mateusz Pikor (oboje z 3g) uczniowie pani Wioletty Balewicz. Gratulujemy!

11.12: w dniu wczorajszym klasa IIIe, wraz z wychowawcą, panią Wiolettą Balewicz, i przy współpracy Pani Ewy Szarmacher, już po raz trzeci zaprosiła uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie. Tym razem, zamiast zabawy andrzejkowej uczniowie zaproponowali dzieciom podróż po krainie biologii i chemii. W trakcie spotkania goście mogli samodzielnie wykonać różne doświadczenia chemiczne, poznać budowę człowieka, obserwować preparaty mikroskopowe. Była to lekcja, z której, zarówno goście jak i gospodarze wynieśli bardzo wiele. Lekcja tolerancji, empatii, lekcja dawania siebie innym a także POKORY wobec życia.
W najbliższy piątek uczniowie klasy IIIe udadzą się z rewizytą do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie.


więcej...

12.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego zakwalifikowała się się Ola Hubacz (3g) uczennica pani Małgorzaty Ambrosiewicz. Gratulujemy!

12.12: do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914–1950. Od Strzelców i Legionistów do „Żołnierzy Wyklętych” zakwalifikował się, zdobywając III miejsce, Jan Stanecki (3g), uczeń pani Joanny Dyczewskiej. Do dalszych zawodów kwalifikują się osoby, które zajęły 5 pierwszych miejsc. Marcin Stanecki (3g) zajął miejsce VI. Gratulujemy!
III etap zostanie rozegrany 19 marca 2014r.


13.12: klasa IIIe wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Balewicz udała się z rewizytą do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie. Uczniowie mieli możliwość poznać metody terapeutyczne stosowane w Ośrodku.
A oto niektóre z nich:

Była to bardzo intersująca lekcja, w której mogliśmy wziąć udział.


więcej...

13.12: 11.12 odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Ekologiczny Zwiad" zorganizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie. Tematem zdjęć były zagrożenia ekologiczne powstałe w wyniku nielegalnych wysypisk śmieci.
I miejsce w konkursie i nagrodę- aparat fotograficzny zdobyła Justyna Młotkowska (3f), a Ola Fal (3b) otrzymała wyróżnienie.
Konkurs w naszej szkole pilotowała pani Agnieszka Linkiel. Gratulujemy!

13, 16.12: klasy I na lekcjach wychowania fizycznego przeszły przeszkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez węgorzewskich strażaków. Organizatorem zajęć był pan Andrzej Gordziewicz.


więcej...

18.12: 16.12 w bibliotece szkolnej odbył się konkurs "Julian Tuwim- czarodziej słów" dla klas II- III szkół podstawowych miasta Węgorzewa. Wzięło w nim udział 10 zespołów. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła dużyna z klasy IIIa SP1 (Natalia Rusinek, Jarosław Olejnik). Drugie miejsce po dogrywce zajęła drużyna z klasy IIIa SP2 (Nikola Pokorska, Kamil Czubiński), a trzecie drużyna z klasy IIIb SP1 (Emilia Wałach, Natalia Jankowiak).
Zmagania dzieci oceniały panie z MGBP w Węgorzewie. Zawody prowadziły Natalia Wasylinko (IIIc) i Ola Fal (IIIb).
Organizatorką imprezy była pani Małgorzata Bacewicz.
Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Roku Tuwima.


więcej...

18.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego zakwalifikowała się się Ola Hubacz (3g) uczennica pani Agnieszki Linkiel. Gratulujemy!

18.12: ostateczny bilans eliminacji szkolnych Konkursów Przedmiotowych to 18 miejsc w finałach wojewódzkich:

18.12: w dniu wczorajszym nauczyciele języka angielskiego przygotowali i przeprowadzili Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Wystartowaly drużyny ze Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Węgorzewie.


więcej...

18.12: 17.12 w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli mieszkańcy Węgorzewa i młodzież gimnazjalna. Obejrzelismy jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej Dom, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia, śpiewalismy kolędy i otrzymaliśmy prezenty od Świętego Mikołaja. Było uroczyście i świątecznie.
Koordynatorką imprezy była pani Bożena Cudowska, a pomagali jej pani Bożena Godlewska i pan Dariusz Polonis.

Zdjęcia: Monika Białobrzeska (3g) i Róża Lipska (2a)


więcej...

19.12: spotkanie opłatkowe pracowników Gimnazjum.


więcej...

20.12: dnia 18.12.2013r. w Olsztynie odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach udział brały trzy drużyny Gimnazjum nr 3 z Olsztyna, Gimnazjum nr 2 z Bartoszyc i Gimnazjum Węgorzewo. Nasz drużyna zajęła 3 miejsce przegrywając z drużyną Olsztyna 2:0 i z Bartoszycami 2:1 po zaciętej walce w tie-breaku. Należy jednak nadmienić, iż obie te szkoły posiadają klasy sportowe o profilu piłki siatkowej. Opiekunem drużyny był pan Radosław Rudeczko.


więcej...

20.12: wykaz lektur do IV etapu Szkolnej Ligi Czytelniczej:

Wybieramy 4 książki.
Test ze znajomości lektur trzeciego etapu Ligi Czytelniczej odbędzie się w czwartek 9.01.2014r. po zakończonych lekcjach. Zapraszamy do biblioteki.

20.12: we wtorek 17 grudnia 2013 odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Szkoły w Zapasach (grapp ling w parterze ). Po raz pierwszy liczba zawodników pozwoliła na rozegranie zawodów pełnej obsadzie trzech kategorii wagowych. Po raz pierwszy na zawody przybyli również kibice.
A oto wyniki zmagań:
Kategoria lekka

Kategoria średnia Kategoria ciężka Organizatorem zawodów był pan Andrzej Gordziewicz.

20.12: w Otwartych Mistrzostwach Polski VIET VO DAO, które odbyły się 14 grudnia 2013 roku we Włocławku, węgorzewską ekipę reprezentowało także troje uczniów naszego gimnazjum.
Na parkiecie hali sportowej Anwilu stanęło ponad stu zawodników z Polski i Białorusi. Zawody rozgrywane były w trzech konkurencjach: QUYEN (formy), CHI VAT (zapasy) i THI DAU (walka w stójce).
Wiktoria Gubin i Szczepan Kowalik (oboje startujący w konkurencji CHI VAT) stanęli na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowe medale. Na czwartej pozycji uplasował się startujący w konkurencji THI DAU Mateusz Baran przegrywając na punkty walkę finałową o brąz.

20.12: W dniu 19 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny „Dwanaście prac Heraklesa”.
Drugie miejsce zajął Jan Stanecki, a trzecie Marcin Stanecki – obaj z IIIg, uczniowie pani Joanny Dyczewskiej.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci książek i długopisów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Gratulujemy!

21.12.13- 7.01.14r.: przerwa świąteczna. W dniach 2,3,7.01.2014r. szkoła zapewnia uczniom opiekę.

Powrót na początek strony