ZDARZYŁO SIĘ

2012/2013


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

WRZESIEŃ

3.09: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


więcej...klasy pierwsze

10.09: integracja klas I


więcej...

4.09: w okresie wakcji nasi uczniowie wzięli udział w obozach naukowych w ramach programu Mały Archimedes.
Oto ich relacje:

W dniach 27.08-1.09 wraz z Mateuszem Ogrodniczukiem, byłem na matematyczno- fizycznym obozie naukowym w Supraślu. W tym czasie uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach na wydziale fizyki Uniwersytetu Białostockiego.
Pierwszego dnia, po przyjeździe do hotelu, zostaliśmy podzieleni na 3 grupy zajęciowe. W następnym dniu moja grupa uczestniczyła w zajęciach na temat promieniowania, druga w zajęciach pod nazwą "Moja mała pracownia" a trzecia zajmowała się zjawiskami grawitacji, ogrzewania i ochładzania cieczy. Przez kolejne dwa dni grupy wymieniały się wspomnianymi zajęciami.
Wieczorami każda z grup po kolei jechała do obserwatorium astronomicznego, gdzie uczyła się posługiwać teleskopem.
Czwartego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach z automatyki i robotyki, na których nauczyliśmy sie podstawowego programowania robotów przemysłowych oraz komend i obsługi programów powiązanych z fabrykami.
Czas na obozie minął bardzo szybko, między innymi dzięki ciekawym znajomościom które tam zawarliśmy.


Karol Grabiński IIIg

Na przełomie lipca i sierpnia 2012 roku wraz z Darią Żołondek wziąłem udział w biologicznym obozie naukowym w ramach programu Mały Archimedes w Gdyni.
Dzień 1: wyjechaliśmy spod Gimnazjum w kierunku Olsztyna. Węgorzewska Karczma przygotowała nam śniadanie natomiast następny posiłek jedliśmy w urokliwej kawiarence pod Olsztynem. Do hotelu Rugia dojechaliśmy pod wieczór.
Dzień 2: pierwsze zajęcia odbyliśmy w Akwinarium w Gdyni. Na początek obejrzeliśmy film o ptakach polskiego wybrzeża, aby łatwiej rozpoznawać poszczególne gatunki w naturze. Nastepnie odbyliśmy zajęcia terenowe poświęcone poszukiwaniu mew, kormoranów i innych gatunków ptaków.
Dzień 3: nadal mieliśmy zajęcia w Akwinarium, a tematem naszych zajęć było Morze Bałtyckie, a głównie jego wody. Przeprowadzalismy doświadczenia związane z zanieczyszczeniem i zasoleniem akwenu. Na zakończenie poznawaliśmy anatomię ryb.
Dzień 4: opuściliśmy Akwinarium, na rzecz fokarium na Helu. Tam również odbyliśmy zajęcia przygotowane przez Instytut Oceanografii w Gdańsku. Dotyczyły one gatunków chronionych Bałtyku. Na zakończenie obejrzeliśmy pokaz fok. W tym dniu zwiedzaliśmy również Sopot.
Dzień 5: nadal przebywaliśmy na Helu, gdzie przewodniczka opowiadała nam o bursztynach. W drodze powrotnej do hotelu zwiedziliśmy Jastarnię.
Dzień 6: pojechalismy do Słowińskiego Parku Narodowego. Podczas 7 kilometrowej wędrówki przewodniczka opowiadała nam o ptakach i faunie nadmorskich lasów oraz o procesach powstawania wydm. Pod wieczór wraz z opiekunami poszliśmy zwiedzać kaktusiarnię.
Dzień 7: był to ostatni dzień obozu, dlatego nie było żadnych wykładów. Zwiedzaliśmy Park w Oliwie, gdańską starówkę i oliwskie zoo.
Dzień 8: powrót do domu

Adam Żołondek IIIa

11.09: test z języka angielskiego dla klas I.

12.09: Podczas Mistrzostw Województwa młodzików w lekkoatletyce, które odbyły się 09.09.2012 w Olsztynie ekipa z Węgorzewa przywiozła trzy złote medale. Miłym zaskoczeniem jest zdobycie dwóch złotych krążków przez Jakuba Moskala, któremu skoczył 165cm wzwyż oraz 4,94m w dal. Złoty medal w rzucie dyskiem zdobyła Izabela Mendyk, która nie zostawiła żadnych szans rywalkom rzucając 35,40m ( 6 wynik w Polsce w swojej kategorii wiekowej) wyprzedzając drugą zawodniczkę o ponad 7 metrów. Następnym etapem zmagań będą międzywojewódzkie zawody młodzików w Płocku 15.09.2012. Trzymajmy mocno kciuki, ponieważ osoba, która wygra będzie reprezentować szkołę i województwo na Mistrzostwach Polski młodzików w Słubicach w dniach 28-30.09.2012. Trenerem Izy jest pan Krystian Paluch, a Jakuba pan Robert Jarosz. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

18.09: podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski młodzików w Słubicach (15.09) Izabela Mendyk zajęła II miejsce w rzucie dyskiem kwalifikując się tym samym do Mistrzostw Polski w Słubicach (28- 30.09.2012r.). Gratulujemy ponownie Izie i jej trenerowi Krystianowi Paluchowi sukcesu!

17-21.09: Klasy IId i IIIg przebywają na Zielonej w szkole. W następnych tygodniach pojadą: IIg i IIIb (24-28.09), IIb, IIf i IIId (1-5.10).

25.09 (wtorek): klasy I na 7 godzinie lekcyjnej piszą "test na wejście" z j.polskiego.

28.09: Gimnazjaliści startowali w regatach „Mamry Chaleng” i „Mamer Cup”, które to były najliczniejszymi regatami jachtów turystycznych w Polsce. Udział w regatach był możliwy dzięki życzliwości organizatorów regat i węgorzewskich firm czarterowych „Ahoj” i „Port Keja”, które to udostępniły bezpłatnie jachty . Emocjonującym doświadczeniem był mini rejs na trasie Sztynort – Węgorzewo w trakcie którego żeglarze po raz pierwszy musieli samodzielnie położyć i podnieść maszt. Silno wiatrowa pogoda dostarczała dodatkowych wrażeń.
Ostatnim akcentem zakończenia sezonu żeglarskiego będzie dwudniowy rejs żeglarski dla wszystkich chętnych zapisy do środy 3.10 u panaRoberta Jarosza.


więcej...


Powrót na początek strony