ZDARZYŁO SIĘ

2012/2013


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

PAŹDZIERNIK

3.10: W dniach 29 i 30 września odbyły się w Słubicach Mistrzostwa Polski Młodzików, gdzie wśród tysiąca najlepszych lekkoatletów w Polsce była również uczennica węgorzewskiego Gimnazjum Izabela Mendyk (zawodniczka klubu CWKS Vęgoria Węgorzewo) startująca w rzucie dyskiem. Naszym ogromnym sukcesem był już sam awans na mistrzostwa, po cichu zaś marzyliśmy o zakwalifikowaniu się do ścisłego finału (8 zawodniczek). Iza dzięki swojej determinacji i woli walki sprawiła nam ogromną radość zdobywając brązowy medal i poprawiając przy tym rekord życiowy o 4 m. Jej wynik to 39,17m. Jest to obecnie trzeci wynik w Polsce w kategorii młodziczek rocznik 1997-1998.
Tak wysoko podniesiona poprzeczka mobilizuje nas do wytężonej pracy przed następnymi mistrzostwami, które odbędą się za rok w Zamościu. Wtedy to Iza (rocznik 1998) będzie startowała nadal w kategorii młodziczek.
Chciałem przypomnieć, że ostatnie medale na mistrzostwach Polski węgorzewscy lekkoatleci zdobywali w latach 1997-2000, jest to więc również z tej racji nasz ogromny sukces. Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować za doping i wsparcie Rodzicom Izy, Gimnazjum w Węgorzewie oraz klubowi CWKS Vęgoria. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli liczyć na wasze wsparcie.

Krystian Paluch

3.10: klasy I na 6 godzinie lekcyjnej piszą "test na wejście" z matematyki

3.10: uczniowie uczęszczający na kurs ratownictwa wodnego prowadzony przez ks. Rafała Chwałkowskiego odbyli przeszkolenie w Giżycku, gdzie zapoznali się z prowadzeniem akcji z wykorzystaniem helikoptera.


więcej...

3.10: Prawie równo z pierwszym dzwonkiem rozpoczął się kurs na stopień żeglarza jachtowego. Zajęcia teoretyczne i praktyczne były prowadzone przez nauczyciela i trenera żeglarstwa Roberta Jarosza. Szkolenie zakończyło się zdanymi egzaminami teoretycznymi i praktycznymi i uzyskaniem stopnia żeglarza jachtowego. W okresie jesienno- zimowym uczniowie będą rozszerzali swoją wiedzę o strategie i taktykę regatową, co pozwoli im osiągać lepsze miejsca w trakcie regat.


więcej...

8.10 (poniedziałek, godz. 16.30- 18.30): otrzęsiny klas I organizowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Bożeny Cudowskiej oraz klasy IIId (wych. M.Ambrosiewicz), IIId (wych. G.Poddubik), IIIf (wych. A.Linkiel) i IIIg (wych. D.Jurkiewicz).


więcej...

10.10: szkołę odwiedził fotograf.

12.10: Dzień Edukacji Narodowej


więcej...

18.10: na 6 godz. lekcyjnej zostało przeprowadzone badanie przyrostu umiejętności z matematyki dla klas II.

18.10: pokaz doświadczeń chemicznych dla uczniów klas I przygotowany przez panią Wiolettę Balewicz.


więcej...

23.10: na 7 godz. lekcyjnej przeprowadzono badanie przyrostu umiejętności z języka polskiego dla klas II.

23.10: odbył się szkolny etap konkursu matematyczno- przyrodniczego dla uczniów biorących udział w programie "Mały Archimedes" (cykl II). Startowało 20 zawodników.
Wyniki:

Na miejscu czwartym uplasowała się Karolina Mróz (IIIb) z taką samą ilością punktów co Adam i Marta. O kolejności zdecydowała dogrywka. Pierwsza trójka przeszła do etapu finałowego, który odbędzie się 8.12 w Augustowie. Gratulujemy!

29.10: w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs "Czy znasz mity greckie?" zorganizowany przez panie Jolantę Górską i Małgorzatę Bacewicz. Przystąpiło do niego 17 zawodników. Po napisaniu testu wyłoniono 8 finalistów. Po niezwykle wyrównanej rozgrywce wyłoniono zwycięzców:

Zwycięzcom i wszytkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy.

30.10: Halloween zorganizowany przez klasy "brytyjskie" i nauczycieli języka angielskiego.


więcej...

31.10: 26.10 odbył się szkolny etap V Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej organizowanego przez Fundację Wielkich Jezior Mazurskich.
Oto jego wyniki:

Gratulujemy! Etap szkolny został przeprowadzony przez panią Ewę Szarmacher.

31.10: we wtorek 30 października 2012, w Kętrzynie odbyły się rejonowe eliminacje Mistrzostw SZS w Piłce Nożnej Chłopców.
Węgorzewskie Gimnazjum reprezentował zespół w składzie:

W zawodach wystartowało sześć drużyn. Oprócz ekipy węgorzewskiej były to: Bartoszyce, Górowo Iławieckie, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński i Reszel.
Drużyna z „Helwinga” zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego (który odbędzie się w kwietniu 2013), zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach rejonowych.
A oto wyniki poszczególnych spotkań:

Andrzej Gordziewicz


Powrót na początek strony