ZDARZYŁO SIĘ

2011/2012


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MARZEC

1.03: 28.02 odbył się Szkolny Konkurs w Skoku Wzwyż zorganizowany przez pana Radosława Rudeczkę.
Wyniki:

Gratulujemy zwycięzcom!

1.03: od poniedziałku 5.03 obowiązywać będzie inny rozkład dzwonków, który znajdziecie w "menu/Plany lekcji" po lewej stronie. Związane jest to z praca stołówki szkolnej, która zaczyna funkcjonować od tego dnia.

2.03: w związku z sugestiami Rodziców, że zakończnie 8 godziny o 15.30 spowodowałoby kłopoty z dojazdem niektórych uczniów, wprowadziliśmy korektę w układzie przerw. Po 7 lekcji przerwa będzie tak jak dotyczczas trwała 5 minut a lekcja 8 zakończy się o 15.20.

6.03: 05.03.2012r. w Giżycku, odbyły się mecze barażowe o wejście do finału mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w piłkę ręczną chłopców szkół gimnazjalnych. W turnieju uczestniczyły trzy drużyny: wicelider regionu I Morąg, wicelider regionu II Węgorzewo i wicelider regionu III Giżycko. Zwyciężyła ekipa gospodarzy pokonując kolejno drużynę z Węgorzewa 10 : 5 i Morąga 13 : 3, drugie miejsce zajęła ekipa z Morąga pokonując chłopców z Helwinga 9 : 8. Tym samym drużyna Gimnazjum J.A. Helwinga ukończyła rozgrywki na szóstym miejscu w województwie co jest ogromną niespodzianką i sukcesem chłopców z Węgorzewa.
Chciałbym dodać, że drużyny z Morąga i Giżycka objęte są programem klasy sportowej o profilu piłki ręcznej od początku szkoły podstawowej i kontynuują ją w gimnazjum (razem sześć lat), gdzie odbywają po dziesięć godzin lekcji wychowania fizycznego oraz uczęszczają na treningi pozalekcyjne cztery razy w tygodniu. Na co dzień drużyny te grają w lidze międzywojewódzkiej, dlatego chciałbym bardzo pogratulować chłopakom z Węgorzewa za wspaniałą, odważną, silną i pełną emocji grę, jak i zaangażowanie w treningi, które prowadzimy dopiero od października 2011 roku.
Jednocześnie chciałbym poinformować, że we wrześniu będzie prowadzony nabór do klasy sportowej w Gimnazjum im. J.A. Helwinga w Węgorzewie o profilu piłki ręcznej chłopców i piłki siatkowej dziewcząt.
Wszystkich chłopców, miłośników piłki ręcznej, kandydatów do klasy sportowej ze szkół podstawowych, zapraszam na treningi, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 14.30 oraz czwartki o godz. 18.00 w hali miejskiej przy gimnazjum.

Krystian Paluch

8.03: rozpoczął się Szkolny Turniej w Piłce Nożnej Chłopców klas I-II (drużyny mieszane po 3 zawodników z klasy I i II) organizowany przez pana Radosława Rudeczkę. Wszystkie informacje z tym związane uzyskacie od nauczycieli wf. Zachęcamy do udziału!

8.03: Wszystkich dziewczętom i paniom w dniu ich święta życzymy codziennego uśmiechu i radości z życia!

9.03: w dniu wczorajszym, w nowej auli (budynek "C") odbył się występ dla pań pracujących w naszym Gimnazjum przygotowany przez panią Marlenę Kukier.


więcej...

12.03: 30 marca 2012 (piątek) o godzinie 10 w naszej szkole odbędzie się konkurs MATEMATYKA INNEGO WYMIARU. Konkurs organizowany jest przez firmę edukacyjną ELITMAT w ramach projektu finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym roku w zmaganiach uczestniczy ponad 37000 uczniów z różnych typów szkół z całej Polski. Nas reprezentować będzie 50 gimnazjalistów. Uczestnicy otrzymali wcześniej zbiory zadań, umożliwiające przygotowanie się do rywalizacji. Inne ciekawe informacje uzyskać można na stronie internetowej http://matematykainnegowymiaru.pl.
Uczniowie, którzy chcą wejść na stronę proszeni są o zgłoszenie się do Sławomira Dobrowolskiego po odbiór haseł i loginów umożliwiających zalogowanie się w Strefie Ucznia.
Jednocześnie przypominam, że 15 marca (czwartek) o godzinie 10.00 odbędzie sie KANGUR 2012.

12.03: Krzysztof Stefanowicz, Grzegorz Okrągły i Krzysztof Małek zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Wszyscy oni są uczniami pana Krzysztofa Marcinkiewicza. Serdecznie gratulujemy!

12.03: Marcin Jurczak, uczeń pana Dariusza Polonisa, został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Gratulujemy!

13.03: w II edycji Bitwy na Głosy (TVP2), w drużynie Janusza Panasewicza występuje absolwentka naszego Gimnazjum Joanna Zubkowicz (jej wychowawczynią była pani Grażyna Poddubik). Eliminacje do programu odbyły się w Olecku. Oto pełna drużyna wokalisty zespołu Lady Pank:

Joanna odbyła już 3 marca w ramach programu jeden występ telewizyjny (filmik z youtube). W najbliższą sobotę, 17.03, o godzinie 20.00 w programie 2 kolejny występ. Zachęcam do głosowania (poprzez wysyłanie sms-ów) na Wasza starszą koleżankę i całą drużynę, która promuje nasz region.


Możecie obejrzeć również nagranie piosenki zespołu Coma "Spadam" w wykonaniu Asi (youtube)

13.03: 12.03 odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Tutnieju "Młodzież zapobiega pożarom" przeprowadzony przez panią Bożenę Godlewską.
Wyniki:

3 osoby, a więc Karolina, Adrian i Marcin, zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Gratulujemy!

14.03: 19.03 rozpocznie się Szkolny Turniej w Zapasach organizowany przez pana Andrzeja Gordziewicza. Wszystkie informacje z tym związane uzyskacie od pana Andrzeja i na plakacie informacyjnym. Zachęcamy do udziału!

15.03 odbyły się zawody matematyczne Kangur 2012.

15.03: Marcin Jurczak (uczeń pani Ewy Szarmacher) został laureatem, a Aleksandra Sowa (uczennica pani Agnieszki Linkiel) finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biolgicznego.
Marcin Jurczak (uczeń pani Wioletty Balewicz) został laureatem, a Michał Jagielski (uczeń pani Agnieszki Linkiel) finalistą Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.
Marcin Jurczak (uczeń pani Grażyny Pieciun) został laureatem, a Michał Jagielski (uczeń pana Sławomira Dobrowolskiego) finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Aleksandra Leszek została laureatką, a Jan Komińczyk finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Są oni uczniami pani Grażyny Cieślik.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

16.03: wyniki po V rundzie Szkolnego Turnieju Sudoku organizowanego przez panów Andrzeja Małeckiego i Sławomira Dobrowolskiego.

16.03: 15 III odbył się wyjazd uczniów klasy IIIa oraz przedstawicieli klas IIIb, c, d do Warszawy na nagranie programu "Kocham Cię Polsko". Opiekunami były panie Ewa Szarmacher i Wioletta Balewicz.
Kibicowaliśmy drużynie Joanny Koroniewskiej, w skład której wchodzili:

Naszymi rywalami w drużynie Katarzyny Zielińskiej byli: Uroczym prowadzącym był jak zawsze Maciej Kurzajewski a gwiazdą muzyczną Liber. Świetnej zabawie towarzyszyła zdrowa rywalizacja, którą oczywiście wygrała drużyna dopingowana przez nas. Na koniec uczestnicy programu zostali obdarowani wedlowskimi słodkościami oraz strojami piłkarskimi. Odcinek ten zostanie wyemitowany dwa tygodnie przed rozpoczęciem Euro 2012.


więcej...

19.03: w sobotę 17 marca 2012r. nasza drużyna siatkarek uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Węgorzewa w Siatkówce Pań – „Rozmex Cup". W turnieju wzięło udział 5 zespołów. Konkurentki przewyższały nas wzrostem, siłą i doświadczeniem. Mimo to zajęłyśmy 2 miejsce!
Na drodze do zwycięstwa stanęła drużyna z LO Węgorzewo – Spartanki I , z którymi przegrałyśmy 0:2 . Wielkie brawa i gratulacje dla dziewcząt i ich trenerki pani Urszuli Jańczuk.
Skład drużyny: Magda Kowalik, Paulina Hawrylak, Weronika Gasperowicz, Anna Kłoczko, Wiktoria Jewuła, Hanna Biłas, Paulina Faber, Aleksandra Furtak, Gabriela Kozłowska.

21.03: 20 marca w Orzyszu odbyły się półfinały Mistrzostw Województwa LZS w piłkę nożna halową chłopców szkół gimnazjalnych. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn: Gimnazjum nr 2 z Olecka, Gimnazjum Orzysz, Gimnazjum Wieliczki, Gimnazjum Biała Piska, Gimnazjum Reszel oraz my, czyli Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie. Rozgrywki były prowadzone systemem każdy z każdym.
Turniej rozpoczęliśmy od wygranej 2:0 Wieliczkami, kolejny mecz z Orzyszem zakończył się remisem 1:1. W trzecim meczu pokonaliśmy Olecko 1:0 i na tym etapie rozgrywek mając 7 punktów zajmowaliśmy drugie miejsce w tabeli za Białą Piską, która nie przegrała żadnego meczu.
Niestety kolejny mecz z Reszlem przegraliśmy 1:0 i aby awansować do finału wojewódzkiego musieliśmy wygrać z Białą Piską w przedostatnim meczu turnieju. Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli 3:0, tym samym zajmując pierwsze miejsce i awansując do finału wojewódzkiego, w którym wystąpi 6 najlepszych drużyn z województwa warmińsko- mazurskiego.
Szkołę naszą reprezentowali:

Gratulacje dla całej ekipy i jej trenera, pana Radosława Rudeczko!

21.03: dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Joannę Zubkowicz i jej drużynę przygotowywaną przez Janusza Panasewicza. Dzięki sms-om znaleźli się w pierwszej trójce 2 odcinka programu "Bitwa na głosy". Liczymy na dalsze głosy w kolejnych programach. Występ sobotni możemy sobie przypomnieć na filmiku z youtube .

21.03: Klasy III odwiedziły Zespół Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie w ramach Dni Otwartych tych szkół.
Klasy I wzięły udział w Turnieju Profilaktycznym "Bez agresji i przemocy", a klasy II "Żyj zdrowo i nie truj się!". Koordynatorem wspomnianych konkursów była pani Małgorzata Bacewicz oraz wychowawcy klas.
Wyniki:

klasy I

Klasy II Zdjęcia: Andrzej Małecki


więcej...

22.03: Aleksandra Leszek i Ewelina Cudowska zostały laureatkami, a Jan Komińczyk, Michał Topka i Zuzanna Siemieniago finalistami Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Wszyscy są uczniami pani Teresy Wacławskiej. Gratulujemy!

23.03: w dniu wczorajszym reprezentacja Gimnazjum zajęła V miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Nasz zespół tworzyli Damian Kokocha i Tomek Wasilewski. Serdecznie im gratulujemy! Opiekunem drużyny na zawodach w Ostródzie był pan Andrzej Gordziewicz.

23.03: Natalia Oryńczak (uczennica pani Larysy Stefininy) została layreatką Wojewódzkiego Języka Rosyjskiego. Gratulujemy!

24.03: zostały już ogłoszone wyniki wszystkich Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.
Nasi uczniowie uzyskali:


Serdecznie gratulujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przygotowującym do konkursów.
Jest to największa ilość laureatów w historii Gimnazjum.

27.03: w poniedziałek 19 marca 2012 roku odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Gimnazjum w Zapasach w parterze, rozgrywanych według przepisów zapasów wietnamskich CH VAT.
W szranki stanęli pierwszoklasiści, walcząc w dwóch kategoriach wagowych: ciężka- 3 zawodników i lekka 6 zawodników.
W wadze ciężkiej walki zostaną dokończone w poniedziałek 26 marca, podczas zmagań zapaśników klas II.
Wyniki zawodów w kategorii lekkiej klas I:

Faworytem w wadze ciężkiej jest Bartek Kozakiewicz z klasy I e, ale nie uprzedzajmy faktów.
Kolejne sprawozdanie po rozegraniu zawodów w poziomie klas drugich.

Andrzej Gordziewicz

27.03: dnia 24.03 siatkarki z helwinga brały udział w turnieju młodziczek w Giżycku. Konkurowały z sobą 4 drużyny: Giżycko, Węgorzewo, Ełk i Olsztyn.
Wyniki meczów :

W walce o 1 miejsce gimnazjalistki z Węgorzewa przegrały z drużyną WARMISS Olsztyn 0:2, która obecnie jest 6 drużyną w województwie. Nasze dziewczęta zajęły ostatecznie 2 miejsce.
Na wielką pochwałę zasługuje postawa siatkarek, które walczą i liczą się w turniejach z drużynami, które wywodzą się z klas sportowych. Taki poziom siatkarski osiągnęły swoją pracowitością, sumiennością i zaangażowaniem na treningach. 2 miejsce na tak silnie obsadzonym turnieju to ogromny sukces!
Skład drużyny: Magda Kowalik, Weronika Gasperowicz, Wiktoria Jewuła, Hania Biłas, Paulina Hawrylak , Paulina Faber, Ola Furtak i Gabriela Kozłowska.Trenerką jest p. Urszula Jańczuk.
Następnymi zawodami, w których weźmiemy udział będzie turniej młodziczek w Kętrzynie – 30.03.
Gimnazjalistki zagrają również 14 kwietnia o godz. 9:00 na hali OSiR-u w Węgorzewie z takimi drużynami jak: Kętrzyn, Ełk, Giżycko, Wydminy i Więcki.
Serdecznie zapraszamy rodziców i kibiców.Urszula Jańczuk

28.03: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Turniej "trójek siatkarskich" dziewcząt dla klas I, którego organizatorką była pani Urszula Jańczuk.
Wyniki:

29.03: 27 marca w Barczewie odbyły się finały Mistrzostw Województwa LZS w Piłkę Nożna Halową chłopców szkół gimnazjalnych. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn: Gimnazjum Barczewo, Gimnazjum Susz, Gimnazjum Olecko, Gimnazjum Lidzbark Warmiński, Gimnazjum Stębark oraz my, czyli Gimnazjum Węgorzewo.
Rozgrywki rozpoczęliśmy od wygranej z Lidzbarkiem Warmińskim 2:1, a następnie pokonaliśmy Stębark 3:2 zajmując 1 miejsce w grupie.
Niestety w meczu półfinałowym pechowo po dużej liczbie niewykorzystanych szans strzeleckich ulegliśmy 1:3 Gimnazjum z Susza i pozostała nam walka o trzecie miejsce.
W meczu o trzecie miejsce ponownie pewnie pokonaliśmy Stębark, tym razem 6:0, i w rezultacie zakończyliśmy rozgrywki na najniższym stopniu podium zdobywając puchar i brązowe medale.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i ich opiekunowi panu Radosławowi Rudeczce!

Szczegółowe wyniki na stronie LZS Olsztyn.


więcej...

30.03: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości w języku ukraińskim zorganizowany przez panią Natalię Denekę i pana Dariusza Polonisa.
Wyniki:

30.03: na powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkusru "Młodzież zapobiega pożarom" uzyskalismy następujące wyniki:

Tym samym Adrian zakwalifikował sie do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Olsztynie. Opiekunką naszej grupy była pani Bożena Godlewska. Gratulujemy!

30.03: biblioteka szkolna wzbogaciła się o książki Szymona Hołowni podarowane przez ks. Rafała Chwałkowskiego. Dziękujemy!

Powrót na początek strony