ZDARZYŁO SIĘ

2011/2012


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MAJ

4.05: W poniedziałek 7.05 od godz. 14.30- 15.10 uczniowie klas III dokonali wyboru tematów projektów edukacyjnych.
Przypominam, że przystąpienie do projektu jest obowiązkowe.

8.05: dnia 4.04.2012r. w naszym Gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie. Brali w nim udział uczniowie klas trzecich, dla których był to prawdziwy sprawdzian przed egzaminem gimnazjalnym. Najlepsi okazali się:

Zwycięzcom gratulujemy.
Konkurs przygotowali p. Joanna Dyczewska oraz p. Jarosław Paszkiewicz.

8.05: zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Zapasach zorganizowane przez pana Andrzeja Gordziewicza.
Okazało się, że największą popularność zyskały one wśród uczniów klas pierwszych. W klasach drugich wystartowało tylko dwóch zawodników, zaś klasy trzecie nie przystąpiły do zawodów.
Być może było to spowodowane okresem przedświątecznym i rekolekcjami wielkopostnymi, co dezorganizowało harmonogram zawodów ( pierwotnie swój start deklarowali uczniowie klas II jak i III).
Po rozegraniu walk zawodników wagi ciężkiej klas I, sytuacja wygląda następująco:

Wśród uczniów klas II pierwsze miejsce wywalczył Paweł Kaczor z klasy II b ad Drugi był Maciek Dobrowolski z II g.
Gratulujemy!

8.05: dnia 23 kwietnia 2012 roku odbyła się IX już edycja Szkolnego Trójboju Siłowego zorganizowanego przez pana Andrzeja Gordziewicza.
Dla przypomnienia podaję, że trójbój obejmuje następujące konkurencje:

W tym roku wystartowało ośmiu zawodników i przy okazji padł rekord szkoły w wyciskaniu sztangi. Należał do zwycięzcy całego trójboju, a wyniósł aż 135 kilogramów!
A oto wyniki zawodów: Gratulacje!

10.05: 30.04 odbył się Szkolny Konkurs Biblijny, którego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów wiedzą biblijną. Wzięli w nim udział uczniowie klas II. Tematem przewodnim były „Dzieje Apostolskie”. Organizatorem był ks. Robert Wielgat przy współpracy parafii węgorzewskich.
Wręczenie nagród nastąpiło w dniu ogłoszenia wyników 7.05 (poniedziałek).
Wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a za 3 pierwsze miejsca były nagrody książkowe tematycznie związane z Pismem Świętym.
Wyniki:

11-13.05: uczniowie z I cyklu programu unijnego "Mały Archimedes" byli w Augustowie na Festiwalu Innowatorów. Opiekunkami były panie Grażyna Pieciun i Bożena Cudowska.


więcej...

17.05: dnia 15.05.2012 zakończył się szkolny turniej piłki nożnej klas I i II, w którym udział wzięło siedem drużyn. Zwycięzcą turnieju została drużyna „RKS” w składzie:

Gratulujemy! Organizatorem zawodów był pan Radosław Rudeczko.

18.05: zgodnie z coroczną tradycją pani Wioletta Balewicz zorganizowała pokaz doświadczeń chemicznych dla uczniów oddziału przedszkolnego z SP2.
Grupą prezentującą doświadczenia byli uczniowie koła naukowego programu "Mały Archimedes" z kl. II.
Zajęcia takie, oprócz tego, że przynoszą ogromną radość dzieciom, rozwijają praktyczne umiejętności naszych gimnazjalistów. W kolejnych tygodniach zaprosimy pozostałe grupy oddziału przedszkolnego oraz grupę przedszkolaków z British.


więcej...

21.05: klasy 3a i 3d pod opieką pań Ewy Szarmacher i Bożeny Godlewskiej udały się do Nadleśnictwa Srokowo.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które przybliżyły im zgadnienia związane z lasem i przyrodą.
W Leśnej Szkole mogli mogli podziwiać wszystkie gatunki drzew występujące w naszych lasach. Następnie udali się nad Jezioro Oświn, gdzie poznawali różne formy ochrony przyrody.
Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem.


więcej...

23.05: 22 maja klasa Ie pod opieką wychowawcy pani Wioletty Balewicz odbyła wycieczkę edukacyjną do leśniczówki w Budzewie, która należy do nadleśnictwa Czerwony Dwór, obręb Skalisko. Dzięki wiedzy i uprzejmości Pana Stankiewicza uczniowie odbyli lekcję biologii w plenerze.
Wilgotne siedliska głównego kompleksu lasów skaliskich w XIX w. zostały zmeliorowane. Obecnie większość rowów melioracyjnych w lesie nie podlega konserwacji, co powoduje wzrost wilgotności i wtórną sukcesję lasów bagiennych. Także z powodu działalności bobrów, wiele hektarów lasu znalazło się pod wodą.
Uczniowie mieli okazję poznać te i inne ciekawe miejsca. Dowiedzieli się również czym są zręby, nasienniki, poznali główne szkodniki lasów, jak i czyścicieli... Zajęcia zakończyły się sprawdzianem wiedzy, a oceny miały postać nagród rzeczowych. Wyjazd pokazał, że człowiek jest tylko niewielką częścią ekosystemu i należy żyć w symbiozie z przyrodą.


więcej...

23.05: rozstrzygnięty został konkurs ekologiczny "Rady na opady", którego organizacją w Gimnazjum zajmowała się pani Agnieszka Linkiel.
Nasze wyniki:
"Logo ZUOK"

"Komiks Ekologiczny: Wręczenie nagród odbędzie się 26 maja o godz. 13.00 podczas IV Międzynarodowego Mazurskiego Festynu Ekologicznego "Eko- Logika 2012" w Spytkowie.
Wszystkim laureatom gratulujemy!

23.05: 18 maja drużyna w składzie Grzegorz Okrągły, Krzysztof Małek, Krzysztof Stefanowicz zajęła II miejsce w I Powiatowym Konkursie Historycznym "Klasówka z historii ojczystej" zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum w Wilkasach. Opiekunem reprezentacji był pan Krzysztof Marcinkiewicz. Gratulujemy!

24.05: uczniowie klasy Ie wraz z wychowawczynią Wiolettą Balewicz zaprosili swoje Mamy do szkoły z okazji zbliżającego się ich święta (26.05). Przygotowali krótkie przedstawienie oraz słodki poczęstunek. Spotkanie to upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, pełnej matczynego ciepła.


więcej...

25.05 (piątek): Święto Szkoły


więcej...więcej...więcej...

25.05: wyemitowany został "piłkarski" odcinek programu "Kocham Cię Polsko", w którym wzięli uczniowie naszego Gimnazjum oraz panie Wioletta Balewicz i Ewa Szarmacher.

28.05: odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczno- Fizyczno- Informatyczny dla klas II, przygotowany przez nauczycieli uczących tych przedmiotów w naszym Gimnazjum.
Wyniki:

Gratulujemy!


więcej...

28.05: 24 maja odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny "Limes" zorganizowany przez LO im. gen. M.Zaruskiego w Węgorzewie.
Nasze wyniki:

Najlepszy wynik w teście osiągnął Marcin Jurczak.

28.05: w tym samym dniu co konkurs matematyczny odbył się w węgorzewskim LO III Powiatowy Konkurs Historyczny "Węgorzewskie Termopile".
Nasze wyniki: test

W drugiej części drużyny przedstawiły prezentacje multimedialne poświęcone wybitnej postaci związanej z powstaniami narodowowyzwoleńczymi.
Nasze końcowe wyniki: Najwyższy wynik indywidualny uzyskał Krzysztof Stefanowicz. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

28.05: 12 maja w Giżycku odbył się konkurs "Święto twórczości dziecięcej", w którym wzięli udział nasi uczniowie uczęszczający na lekcje języka ukraińskiego. Przedstawili program "A keju Wisła dzisiaj", który został wyróżniony i spowodował zaproszenie na festiwal w Elblągu (26-27 maja).
Również tam występ został dostrzeżony i zebrał liczne pochwały.
W programie udział wzięli:

Opiekunem grupy i osobą przygotowującą program była pani Natalia Deneka. Serdecznie gratulujemy!

28.05: dotarły do nas wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".
Wyróżnienia otrzymali:

Gratulujemy!

Powrót na początek strony