ZDARZYŁO SIĘ

2011/2012


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

LUTY

7.02: prawdziwa zima stwarza wiele możliwości spędzania aktywnie czasu wolnego, jedną z nich jest już zapomniana sztuka lepienia bałwanów.
Korzystając z dogodnych warunków pogodowych (tzn. warstwa śniegu i dodatnia temperatura) uczennice gimnazjum podczas zajęć wychowania fizycznego mogły oddać się uniesieniom artystycznym i stworzyły niepowtarzalne, lecz nietrwałe dzieła sztuki.
Wytwory ich wyobraźni prezentujemy na zdjęciach. Bałwany niestety nie dotrwały następnego dnia - zostały zniszczone przez nieznanych sprawców.


7.02: uczniowie Gimnazjum mieli możliwość w trakcie zajęć w-f zapoznania się z narciarstwem zjazdowym. Wykorzystując sprzęt narciarski pozyskany przez nauczyciela Roberta Jarosza gimnazjaliści rozpoczęli naukę na terenie przy hali miejskiej.
Chętni w czasie zajęć feryjnych doskonalili swe umiejętności na nieco wyższych górkach.
Po zjeździe trzeba było wspiąć się na szczyt. Techniki wspinaczki bywały różne- jedni robili to bez nart, inni z nartami „na zakładkę” lub „jodełkę”, ale wszyscy tęsknili za wyciągiem. Narty typu carving dają możliwość szybkiej nauki tej niegdyś trudnej dyscypliny, a okoliczne górki nadają się doskonale do stawiania pierwszych kroków.


więcej...

10.02: zaczynamy akcję charytatywną:

„NIE WYRZUCAJ!, ODETNIJ!, ZBIERAJ!, POMAGAJ!”
Trwa akcja pomocy, skierowana do osób fizycznych oraz szkół, polegająca na zbieraniu i przekazywaniu polskich oraz zagranicznych stemplowanych znaczków pocztowych na rzecz afrykańskich dzieci.
Fundacja, we współpracy z misjonarzami, przekazuje znaczki pocztowe dla kolekcjonerów na całym świecie.
Za pozyskane środki finansowe pomagamy ubogim i osieroconym dzieciom z Burundi, którymi opiekują się polskie misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego.
Skrzynka na znaczki pocztowe będzie znajdowała się w świetlicy szkolnej. Prosimy o zaangażowanie uczniów naszego gimnazjum jak również nauczycieli. Akcja, w której bierze wiele szkół w Polsce, trwa od dnia dzisiejszego (10.02) do 1.06.2012r.
Zapamiętaj : NIE WYRZUCAJ! ODETNIJ! ZBIERAJ! POMAGAJ!
Organizatorzy:

15.02: na 3 lekcji (wf) klasy 2a oraz 2c były na pokazie ratownictwa wodnego organizowanego przez Straż Pożarną. Opiekunami byli panowie Krystian Paluch i Andrzej Gordziewicz.

16.02: dyskoteka walentynkowa


więcej...

16.02: przystąpiliśmy do akcji „Warto Być Dobrym” to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce – organizowana przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych, ich emocji, uczuć, a także premiująca zachowania prospołeczne.
Głównym elementem tej akcji jest konkurs. Uczniowie, którzy zadeklarują swój udział w konkursie, będą realizowali zaplanowane przez siebie zadania (dobre uczynki) w 3 obszarach:

Nagrodą główną w konkursie jest rower górski Kross o wartości ok. 1000 zł. Otrzyma ją uczeń, który zostanie wylosowany spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy. Każdy uczeń, który wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w elitarnym klubie OKI, który został powołany w celu promocji i identyfikacji młodzieży mogącej być przykładem dla innych.
Czas trwania akcji – II półrocze.
Więcej o akcji na stronie: http://www.wartobycdobrym.pl/


filmik reklamowy

16.02: zachęcamy również do udziału w Akcji Ekoszkoły, której celem jest zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych. W zamian za nie szkoły otrzymują sprzęt sportowy, pomoce edukacyjne i naukowe.
Organizatorem Akcji Ekoszkoły jest firma Greenfone wraz z Fundacją Nasza Ziemia wspólnie wspomagające Rodzinne Domy Dziecka.
Akcji ta pozwoli w przystępny sposób uświadomić uczniom skutki nieodpowiedzialnego gospodarowania sprzętem elektronicznym oraz przedstawi możliwości jego ponownego, zgodnego z przeznaczeniem wykorzystania.
Wszyscy uczniowie, którzy przyniosą niepotrzebny telefon otrzymają nagrodę – niepytajkę. Więcej o akcji na stronie: http://www.ekoszkoly.pl

17.02: grupa łączona pod opieką panów Radosława Rudeczki i Roberta Jarosza odbyła wyprawę do Gołdapi na narty.


więcej zdjęć... i ...filmik na You Tube

20.02: Adam Żołondek (kl. II a) zajął II miejsce w finale Konkursu Wiedzy Religijnej z Pisma Świętego i Ewangelii św. Łukasza, dla uczniów uczęszczających na religię greckokatolicką. Konkurs odbył się w sobotę 18.02.2012r. w Ukraińskim Zespole Szkół w Górowie Iławieckim. W finale wzięło udział 40 uczestników, którzy w eliminacjach szkolnych zajęli 3 pierwsze miejsca w swoich szkołach. W konkursie brali udział również: Marcin Jurczak (kl. III a) i Daniel Antonik (kl. III a). Opiekunem uczniów była s. Ewa Dykyj SNPM.

21.02: w dniach 18-19 lutego bieżącego roku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Giżycka. O godzinie 7.15 zebrałyśmy się pod pocztą w Węgorzewie. Przyjechał nasz bus, okazało się, że „złapał gumę” w oponie. Dzień zaczął się fatalnie. Spóźniłyśmy się, lecz wszyscy na nas czekali .
Naszymi pierwszymi rywalkami były młodziczki z Giżycka, końcowy wynik meczu to 2:0 dla naszej drużyny. Gra była wyrównana i zacięta.
Kolejnym meczem, jaki rozegrałyśmy to mecz z UKS Sokół – Pisz. Był to chyba najbardziej wymagający pojedynek ze wszystkich jakie grałyśmy. Niestety po zaciętej walce wynik uległyśmy 0:2 . Zawodniczki z Pisza uczęszczają do LO, więc są od nas starsze i bardziej doświadczone.
Trzecim przeciwnikiem był zespół z Wydmin. W tym spotkaniu odniosłyśmy kolejny sukces, 2:0 dla nas.
Ostatnim meczem jaki rozegrałyśmy 18 lutego, to mecz z LO II 2 z Giżycka. Na samą wieść, że będziemy grać z liceum byłyśmy przestraszone. Wszystkie zawodniczki były już zmęczone, ale nasza drużyna nie poddawała się i walczyłyśmy do samego końca. Udało się , wygrałyśmy 2:0 i dostałyśmy się do kolejnego etapu .
Po meczach do Węgorzewa dojechałyśmy przed 16.
Kolejnego dnia, czyli 19 lutego, pierwszy mecz był walką o 4 miejsce. Rywalkami były zawodniczki z LO II 1 z Giżycka. Niestety to spotkanie przegrałyśmy, co oznaczało, że wracamy do domu. Byłyśmy trochę zawiedzione, ale także szczęśliwe.
W turnieju zajęłyśmy 5-6 miejsce na 11 zespołów. Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została Ania Kłoczko. Skład naszej drużyny to: Magda Kowalik, Weronika Gasperowicz, Hania Biłas, Ania Kłoczko, Paulina Hawrylak, Wiktoria Jewuła, Ola Furtak, Paulina Faber i Gabrysia Kozłowska. Naszą opiekunką i trenerką jest pani Ula Jańczuk .

Wiktoria Jewuła

27.02: 23.02 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję...” poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej, którego organizatorami byli Dorota Paszkiewicz, Jolanta Subocz i Dariusz Polonis.
Wyniki:

Wyróżnienia: Gratulujemy!

28.02: wyniki po IV rundzie Szkolnego Turnieju Sudoku organizowanego przez panów Andrzeja Małeckiego i Sławomira Dobrowolskiego.

28.02: od jutra, a więc od środy 29.02, zaczyna funkcjonować budynek "C". W związku z tym nastąpiły zmiany w przydzialach sal, które zaznaczone są "na czerwono" w planach klas I-III. Plany znajdziecie: w pasku "menu" po lewej stronie i w gablocie z zastępstwami. Proszę się z nimi zapoznać i od jutra kierować się do sal podanych na planach.
Stołówka szkolna zacznie funkcjonować od poniedziałku 5.03. Inne informacje związane z obiadami zostały przesłane wszystkim Rodzicom przez e-dziennik.

29.02: Miło nam poinformować społeczność szkolną, że nasz katecheta, ks. Rafał Chwałkowski, ufundował stypendium pieniężne w wysokości 1 tys. zł. dla jednego ucznia klasy I lub II, które zostanie wręczone na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2011/2012.
O wyborze ucznia zadecyduje rada pedagogiczna na posiedzeniu klasyfikacyjnym w VI 2012. Ideą stypendium jest wsparcie ucznia, który dość ciężko pracował na swój szkolny sukces i aby go osiągnąć, musiał pokonać pewne trudności. Kryteria wyboru kandydatów:

Zachęcam uczniów kl. I i II do codziennej staranności i zaangażowania w realizację obowiązków szkolnych, a trud ucznia, który da z siebie najwięcej, zostanie doceniony.

Dyrektor Gimnazjum
Maria Chludzińska

Powrót na początek strony